Nawigacja

 • ZMIANA PLANU LEKCJI

  Uwaga!!! Informujemy, że od 18.12.2017r. (poniedziałek) plan lekcji ulegnie zmianie. Plan jest dostępny na naszej stronie w zakładce Plan lekcji.

 • WIZYTA KLASY IA W LESIE

  W dniu 13 grudnia, klasa Ia udała się z kolejną wizytą do Nadleśnictwa Żednia w Podozieranach.

  I tym razem nie zabrakło wielu atrakcji. Uczniowie najpierw ozdobili dwa duże drzewa za pomocą popcornu oraz  swoich dłoni, a następnie udali się na spacer do lasu. Uczniowie przywieźli ze sobą warzywa, które zostały położone w paśniku oraz zawiesili smaczne ozdoby na choinkę. Na gałązkach świerkowych  w lesie - zamiast bombek - zostały marchewki, jabłka i pietruszki. Choinka dla zwierząt leśnych prezentowała się smakowicie.

  Po powrocie ze spaceru uczniowie przystąpili do wykonania Świątecznych stroików oraz Świątecznych kartek z życzeniami. Wrócili z uśmiechniętymi buziami  i workami prezentów od Nadleśnictwa Żednia.

  Oczywiście najpiękniejszym prezentem jest żywa, pachnąca choinka, która teraz ozdabia naszą klasę. Bo to Święta przecież tuż tuż….

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

    Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska, Justyna Andrelczyk

 • KLASY IA ORAZ IIB W KINIE

  W dniu 8.12.2017r. klasy Ia oraz IIb pojechały do kina na film pt. „Pierwsza gwiazdka”. Obejrzeliśmy historię narodzin Pana Jezusa z zupełnie nowej perspektywy. Pełna humoru bajka bardzo spodobała się dzieciom. Wyjazd odbył się w ramach Mikołajek, za co dziękujemy Rodzicom!

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

                                                                                                                 Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska, Krystyna Korczak

 • DWUDNIOWA WYCIECZKA KL. V i VI

  Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy i Żelazowej Woli. Pierwszego dnia odbyły się dwie lekcje w Muzeum Narodowym: W świecie mitów i Galeria Faras. Oglądaliśmy również obrazy słynnych malarzy. Największe wrażenie wywarła Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki.

  Po południu byliśmy z wizytą u króla Jana III Sobieskiego i jego żony królowej Marysieńki w Pałacu w Wilanowie.
  Wieczorem silnych emocji dostarczył film w kinie 6 D.
  7 grudnia pojechaliśmy do Żelazowej Woli - dworku, gdzie urodził się Fryderyk Chopin.
  Piękny park, muzyka Chopina wprowadziła nas w dobry nastrój. Ostatnim punktem programu były Łazienki Królewskie, w których podziwialiśmy Teatr na wodzie i letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 
  Wspaniałe lekcje historii, literatury, sztuki i muzyki pozwoliły na zdobycie nowych wiadomości w ciekawy  i przystępny sposób.
  Bożena Rzepniewska
  Anna Petelska
  Joanna Łajewska-Talipska
 • IX PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

  W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabłudowie 6 grudnia odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej . Wzięło w nim udział ok. 280 osób. Były to przedszkolaki i klasy 0-III. Gościliśmy również uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniówce. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali po jednej piosence,której tematyka była dowolna. Po występach dzieci przybył  Mikołaj, który śpiewał i tańczył razem z nimi , a jego pomocnicy przygotowali wszystkim pyszne pierniczki. Każde dziecko opuściło nasze spotkanie ze smaczną czekoladą i mnóstwem cudownych wspomnień.Sponsorami naszej imprezy byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabłudowie oraz Burmistrz Zabłudowa. Organizatorzy tego spotkania to: p. Anna Matjaszuk, p. Alicja Sochoń i p.Agnieszka Dołęgiewicz. Mamy nadzieję, iż spotkamy się znów za rok.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

                                                                Agnieszka Dołęgiewicz ​
 • MIKOŁAJKI W KLASIE IVC

  6.12.2017r.

  Ach, co to był za dzień! Pełen wrażeń i emocji. Dzisiaj w dzień św. Mikołaja w naszej klasie było miło i przyjemnie. Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Wtedy to zazwyczaj obdarowujemy prezentami kolegów i koleżanki z klasy.  I tak też było u nas. Na początek wszyscy uczniowie napisali list do św. Mikołaja, w którym wyrazili swoje prośby, oczekiwania i marzenia. A kiedy ostatnia koperta została już zaklejona, nastąpił długo wyczekiwany moment - dzieci otrzymały Mikołajkowe prezenty, które pomogła nam przygotować p. Sylwia Popławska, za co serdecznie dziękujemy.
  To był naprawdę fajny dzień, szkoda że tak szybko minął!

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

                                                                               Iwona Karczewska-Czurak

 • PODZIEKOWANIE

  Uczniowie klasy sportowej wraz z rodzicami serdecznie dziękują firmie SaMASZ Sp. z o.o.  oraz Podlasko - Mazurskiemu Banku Spółdzielczemu w Zabłudowie za wsparcie finansowe w zakupie strojów sportowych. Dzięki dofinansowaniu już niebawem zawodnicy zaprezentują się w nowych strojach. 
   
 • SPOTKANIE KLAS VI-VII Z "WYRWANI Z NIEWOLI"

   30 listopada 2017 o 8.20 na sali gimastycznej odbyło się spotkanie pod hasłem „Ku wolno­ści wyswobodził nas Chrystus” dla klas VI – VII oraz Gimnazjum. Spotkanie poprowadzili członkowie grupy „Wyrwani z niewoli” Jacek „Heres” Zajkowski - artysta hip hopowy i profilaktyk oraz Piotr Zalewski - autor książki, student psychologii, profilaktyk.

  „Obaj jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego ży­cia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli”. – tak czytamy na http://www.wyrwanizniewoli.pl

  Tym razem podzielili się swoimi doświadczeniami i muzyką z uczniami naszej szkoły. Spotkanie odbyło się z inicjatywy ks. Łukasza Andrejczyka.

   

  Małgorzata Kasperowicz

 • ANDRZEJKI W KLASIE IVB

  Jak nakazuje stary obyczaj, na Świętego Andrzeja organizuje się wieczory wróżb. Klasa 4 b wraz z wychowawczynią podtrzymała tę tradycję i  30 listopada zorganizowała spotkanie andrzejkowe. Były wróżby, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek, który uczniowie sami przygotowali. Wiemy już, kto będzie najlepszym uczniem w klasie, kim zostaniemy w przyszłości, a nawet hihihi,  jakie imię nosić będzie przyszła żona/mąż. Oczywiście, wszystko to potraktowaliśmy z przymrużeniem oka. Wszak najważniejsze jest, aby dobrze się bawić a tego nam nie brakowało. Szkoda, że następne andrzejki dopiero za rok.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

  Wychowawczyni  kl.4 b – Nell Buczyńska-Kucejko

 • ANDRZEJKI W KLASIE IIIA

  30 listopada w klasie III A odbyły się Andrzejki Klasowe. Oprócz zabaw andrzejkowych były też tańce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Wszyscy świetnie się bawili i czekamy na podobną zabawę znów za rok.
  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

                                                          Agnieszka Dołęgiewicz

 • PLANSZÓWKOWA NOC LISTOPADOWA

  29 listopda 2017r odbyła się w naszej szkole Planszówkowa Noc Listopadowa.

  Spotkanie zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Gier Planszowych „Planszóweczka” i studentów z programu Projektor- wolontariat studencki pod patronatem Burmistrza Zabłudowa.

  W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, gimnazjum. Do dyspozycji graczy było 40 gier planszowych m in Superfarmer, Dobble, Rummi, Kraina lodów, Uno, Pomysłówka, Kod faraona, Polowanie na robale, Halli galli, Cardline zwierzęta. Można było z wykorzystaniem gier ćwiczyć: ortografię , tabliczkę mnożenia, zdobyć wiedzę na temat zwierząt oraz j. angielskiego.  

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

  Joanna Łajewska  Talipska
 • LEKCJA OTWARTA W KLASIE IIIA

  27 listopada w klasie III A odbyła się lekcja otwarta, na którą zostali zaproszeni rodzice uczniów. Temat naszego spotkania to: Sąd nad Kasią  - bohaterką naszej lektury ,,Oto jest Kasia'' Miry Jaworczakowej. Uczniowie klasy III A zamienili się w oskarżycieli i obrońców naszej bohaterki. Był też sędziowie oraz Kasia. Efekt naszej lekcji to uniewinnienie Kasi. Uczniowie jak i rodzice byli zadowoleni z naszych zajęć.

                                                       Agnieszka Dołęgiewicz

 • KLASY 4 W KINIE I NA WYSTAWIE LEGO

  28 listopada klasy 4 a, 4 b i 4 c spędziły w Białymstoku. W programie wyjazdu był seans w Multikinie  Galerii Jurowiecka oraz Wystawa Klocków Lego. Film „Emotki” był bardzo ciekawy i pouczający. Młodzi widzowie z zapartym tchem oglądali przygody bohaterów. Pełni wrażeń udali się na wystawę, gdzie zobaczyli m.in. ogromną makietę „Titanica” wykonaną z prawie pół miliona klocków. Duże wrażenie robiły też  inne makiety. Wiele eksponatów poruszało się po użyciu specjalnych przycisków. Uczniowie chętnie robili zdjęcia przy postaciach znanych sportowców czy  pojazdach z filmu „Gwiezdne wojny”. Dużo czasu spędzili też w specjalnym kąciku, gdzie zgromadzono tysiące klocków do zabawy. To była wielka frajda. Z zapałem budowano budowle i pojazdy podobne do obejrzanych wcześniej. Aż żal było wracać. To była bardzo udana wycieczka.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

   Nell Buczyńska-Kucejko

  Iwona Karczwska-Czurak

  Jan Omeljanowicz

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  24 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń naszej szkoły mógł przynieść maskotkę lub zabawkę, która jest dla niego wyjątkowa i ulubiona. Sale lekcyjne i korytarze szkolne wypełniły się przeróżnymi pluszakami, a na twarzach uczniów można było zauważyć ciepłe uśmiechy i radość. Ponadto na tablicy SU można było przeczytać krótką historię, dlaczego właściwie obchodzimy dzień pluszowego misia na całym świecie. Dodatkowo dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Społeczno – Edukacyjnego „Panorama” do szkoły przybyła „misia rodzina”, która wzbudziła duże poruszenie wśród uczniów. Dzieci były zachwycone ogromnymi pluszakami, chętnie robiły sobie z nimi zdjęcia i przytulały się do nich.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Opiekunowie SU

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KL.IV-VII

  23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV – VII, która odbyła się na małej sali w szkole. Uczniowie przygotowali ciekawe wróżby, dzięki którym można było sobie wywróżyć, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Ponadto zadbali o oprawę muzyczną i wystrój sali, w tym kolorowe światła. Frekwencja podczas zabawy dopisała, a uczniowie bawili się wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom andrzejkowej zabawy dopisywał dobry humory i uśmiechy na twarzach.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Opiekunowie SU

 • KONKURS HISTORYCZNY "POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

  Dnia  13 listopada 2017 przeprowadzony został szkolny Konkurs Historyczny pt.”Polskie drogi do Niepodległości”. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów: ośmioro z klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. F. Karpińskiego w Zabłudowie i trójka uczniów z klas drugich Gimnazjum im. G Chodkiewicza w Zabłudowie.

  Najlepsi okazali się :

  I miejsce : Julia Presnarowicz z klasy VIIa,

  2 miejsce : Maria Kalina Zdanowicz z klasy IIc

  3 miejsce: Ewelina Minczuk z klasy VIIb.

  Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Artur Trojan

 • WSPÓLNE ŚNIADANIE W KLASIE IIIA

  Klasa III A pamiętając o tym, iż bardzo ważne w naszym życiu jest zdrowe odżywianie postanowiła zorganizować wspólne śniadanie. Królowały na nim warzywa, owoce, nabiał, jaja, pyszne pieczywo i soki. Uczniowie śniadanie to przygotowali samodzielnie, a następnie wspólnie skonsumowali.

                                                                    Agnieszka Dołęgiewicz

 • SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W KL.IVC

  22.11.2017r. w klasie IVc odbyło się spotkanie andrzejkowe. Na początku uczniowie zapoznali się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek, który był miłym przerywnikiem podczas wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie przekłuwali przygotowane przez siebie serduszka z imionami dziewcząt, chłopców, cechami charakteru, zawodami. Wróżyli z nazw kwiatów, imion, kolorów, butów. Spotkaniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. 

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

                                                                                                 Iwona Karczewska - Czurak

 • PLANSZÓWKOWA NOC LISTOPADOWA


  Joanna Łajewska-Talipska

 • KLASA OA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W ZABŁUDOWIE

  Dnia 17 listopada 2017 r. kl. O a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie. Dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z bajką przy świecach. Panie bibliotekarki zaprezentowały teatrzyk KAMISHIBAI. Przedstawione zostały dwie bajki J. W. Grimm „Królowa pszczół” oraz „Pani Zamieć”. Dzieci oglądały je z zaciekawieniem, udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące ich treści i otrzymały kolorowe zakładki. Wykorzystają je podczas czytania tekstów w swoich książkach. Grupa była bardzo zadowolona z nietypowego spotkania z książką i serdecznie podziękowała Paniom bibliotekarkom.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Krystyna Puczyńska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć