Nawigacja

 • BEZPIECZNE FERIE

  BEZPIECZNE FERIE

  Dnia 17 stycznia b.r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z dzielnicowym Piotrem Rzepniewskim z Komisariatu Policji w Zabłudowie. Tematem spotkania uczniów z funkcjonariuszem było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii. Najpierw w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I- III, a następnie uczniowie klas IV – VIII. Pan dzielnicowy zwracał szczególną uwagę na gry i zabawy na śniegu oraz na lodzie. Przestrzegał przed zabawami w pobliżu dróg i ulic, po których poruszają się samochody, mówił o niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarznięte akweny oraz poruszał kwestię jazdy na sankach i nartach w sposób zagrażający zdrowiu i życiu. Powiedział także o zachowaniu  w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami. Wreszcie poruszył temat rzucania się śnieżkami oraz zwrócił uwagę na bezpieczny i kulturalny aspekt tej zabawy. Mamy nadzieję, że po takiej prelekcji ferie będą nie tylko miłe, ale i bezpieczne, czego wszystkim naszym uczniom serdecznie życzymy.

  Marek Hyjek, Barbara Korolczuk

 • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "JESTEŚMY CYBERBEZPIECZNI"

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "JESTEŚMY CYBERBEZPIECZNI"

  Zadaniem uczniów było wykonanie filmu w programie Movie Maker dotyczącego cyberbezpieczeństwa.

  I miejsce - Zuzanna Misiewicz kl.VIIIb

                   - Oskar Zieniewicz kl.VIIIb

  II miejsce - Magdalena Biernacka kl.VIIIb

                   - Marcin Klimaszewski kl.VIIa

  III miejsce - Karolina Waluk kl.VIIIa

                     - Piotr Przymierski kl.VIIIa

                                                                            Gratulujemy!!!

  Małgorzta Kozłowska, Marta Rogucka
   

 • IX ZABŁUDOWSKIE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

  IX ZABŁUDOWSKIE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

  Dnia 13 stycznia 2019 roku odbyło się kolejne już, bo IX Wspólne Zabłudowskie Kolędowanie. Organizatorami kolędowania byli: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie, Parafia rzymskokatolicka pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Za­błudowie, Parafia prawosławna pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudo­wie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie Miejscem występów stał się ko­ściół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.

  Spotkanie rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu p.Izabeli Szafrańskiej. Następnie zaprezentował się zespół Reczańka prowadzony przez p.Alę Kamieńską, który wykonał kolędy w języku polskim oraz prawosławne.

  W tym roku naszą szkołę reprezentowali:

  - Monika Kiertowicz kl. IV a

  - Weronika Mielech kl. IV a

  - Paulina Całek kl. II c

  - Paulina Szarejko kl. IV b

  - Julia Gryguć i Zuzanna Giermaniuk z kl. VIb

  - klasa Ia

  Uczniów przygotowała p. Joanna Łajewska – Talipska oraz p.Barbara Wasilewska.

  Małgorzata Kasperowicz

  IX ZABŁUDOWSKIE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

  Informujemy, że 7 stycznia 2019r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.30 w budynku gimnazjum na stołówce.

 • UWAGA PILNE!!!

  UWAGA PILNE!!!

  Przypominamy, że 31 grudnia 2018r. mija termin dokonywania opłat za obiady w styczniu 2019r. Uczniowie, którzy nie wpłacą w podanym terminie, zgodnie z Regulaminem Stołówki Szkolnej  nie będą mogli w styczniu korzystać z obiadów.

 • - Obrazek 1

 • ADWENTOWE WYZWANIE

  ADWENTOWE WYZWANIE

  Od pierwszego tygodnia grudnia ucz. kl. IV, Va i Vc podjęli się adwentowego wyzwania. Na katechezie przygotowali tygodniowe kartki kalendarza. Każdego dnia wybrani uczniowie z każdej klasy losowali jedno z 21 zadań i próbowali je wykonać.

  Wśród zadań były m.in. modlitwa, nauczenie się życzeń świątecznych w różnych językach czy nowej kolędy.

  ADWENTOWE WYZWANIE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

  Małgorzata Kasperowicz

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  14 grudnia klasa II a  kolejny raz pojechała w gościnne progi Nadleśnictwa Żednia. Tym razem zajęcia miały formę warsztatów – robiliśmy stroiki świąteczne na rzecz małych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały swoją pracę i były dumne z końcowych efektów. Następnie poszliśmy do lasu, aby zrobić  choinkę dla zwierząt. Oczywiście na świerkach zawisły lubiane przez zwierzęta warzywa i owoce.

                                                                                                 Iwona Lewkowicz, Agnieszka Bojko

  INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT” - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • - Obrazek 1

  Rada Rodziców

  podziekowania.pdf

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  28 listopada klasa II a pojechała do miejscowości Żednia, gdzie mieliśmy ciekawe zajęcia edukacyjne. Tym razem dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o mapach, w jaki sposób są przedstawiane informacje na mapach, jak czytać mapy, kiedy ich używamy, jakie są rodzaje map. Poznaliśmy kierunki świata. Zobaczyliśmy ploter – maszynę do drukowania map. Z panią leśnik Justyną Bójko zwiedziliśmy siedzibę Nadleśnictwa i poznaliśmy osoby w niej pracujące. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, jak wygląda praca leśników. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną lornetkę i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                 Justyna Andrelczyk, Agnieszka Bojko

  INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT” - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

  HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

  26 listopada 2018 r. w kl. I a, b odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, p. Barbarą Cywoniuk. Tematem pogadanki było  przestrzeganie zasad higieny osobistej ucznia oraz   jego otoczenia. Zajęcia miały na celu przypomnienie zasad higieny, utrwalenie odpowiednich umiejętności i nawyków higienicznych. Pani pielęgniarka opowiadała, jak należy dbać o czystość całego ciała, włosów, zębów, jak często myć ręce, jakie środki stosować. Dzieci dowiedziały się, jak ważny dla zdrowia jest właściwy dobór odzieży i obuwia, stosowny do pory roku i pogody, czym grozi niehigieniczny tryb życia, jakie żyjątka mogą nam utrudniać życie. Rozwiązywały również ciekawe zagadki i rebusy dotyczące higieny, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a na koniec zadawały pani pielęgniarce mnóstwo pytań.

  Barbara Cywoniuk, Barbara Wasilewska, Barbara Korolczuk

  HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!!

  MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!!

  Dnia 23 listopada 2018r w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku na konferencji bibliotekarzy szkolnych podsumowującą realizację    9-edycji  projektu czytelniczego PODLASKIE SPOTKANIA Z PISARZAMI  uczennica klasy IIIb  Aleksandra Zawadzka otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym inspirowanym twórczością współczesnej pisarki "Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek?". Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego etapu szkolnego serdecznie dziękujemy. Gratulujemy ALEKSANDRZE ZAWADZKIEJ!!!

  Anna Zdanowicz

  MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!! - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1

 • KLASA VB NA SPOTKANIU Z PISARZEM PODRÓŻNIKIEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  KLASA VB NA SPOTKANIU Z PISARZEM PODRÓŻNIKIEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  W piątek, 23 listopada klasa V b miała przyjemność uczestnictwa w spotkaniu  z p. Leszkiem Szczasnym - politologiem, filozofem, pisarzem, fotografem i przede wszystkim globtroterem, który przemierza świat  za przysłowiową złotówkę. Podróżnik opowiadał o Afryce, a głównie o  Maroku i Mauretanii. Zachwycające i czasem szokujące zdjęcia  tego egzotycznego rejonu świata okrasił świetnymi opowieściami, anegdotami, przygodami. Pokazał wiele eksponatów i przydatnych w takiej podróży przedmiotów. Zachęcił nas do nauki języków obcych, geografii,  a przede wszystkim starał się zarazić pasją do podroży, utwierdzić w przekonaniu, że „chcieć to móc”. Z pewnością mu się to udało. Po tym spotkaniu mamy przekonanie, że świat jest rzeczywiście na „wyciągnięcie ręki”,  a taki właśnie tytuł nosi jedna z jego książek.   

  Nell Buczyńska – Kucejko

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  20 listopada 2018 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to święto związane z rocznicą uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników- tych, których prawa często są łamane. Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W obchody tego święta angażują się polskie szkoły i przedszkola. Nasi najmłodsi uczniowie, aby uczcić ten dzień przyszliśmy ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF, organizacji humanitarnej z inicjatywy, której obchodzone jest to święto. Na korytarzach wisiały niebieskie baloniki (szkoda, że tak krótko) oraz materiały informacyjne związane z tym wydarzeniem.

  Barbara Korolczuk, Elżbieta Całek, Helena Tomaszewska

 • KLASA VIIIB NA WYSTAWIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  KLASA VIIIB NA WYSTAWIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  16 listopada b.r. klasa VIII b uczestniczyła w akcji czytania tekstów z wystawy zatytułowanej  „44 teksty na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.  Testy te, wybrane przez Parę Prezydencką, to najwspanialsze dzieła polskiej literatury. Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę 44 książek wchodzących w skład wystawy. Potem losowali numery poszczególnych dzieł i czytali związane z nimi fragmenty. Trafiliśmy na „Dziady” cz. III, „Pana Tadeusza”, „Kazania” Piotra Skargi, wiersze C.K. Norwida i J. Słowackiego. Ta „żywa” lekcja historii i literatury z pewnością zapadnie na długo w pamięci.

  Nell Buczyńska – Kucejko, Marek Hyjek

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK

   SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK

  W ramach projektu czytelniczego Podlaskie Spotkania z Pisarzami uczniowie klasy II c wraz opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych dzieci. Na co dzień pisarka pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako germanistka i leksykograf. W ciekawy sposób opowiadała, jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły, a wielka frajdę sprawia jej zabawa językiem, zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Książki pani Agnieszki Frączek zawierają kreatywne zabawy słowne. Dzieci wręczyły kwiaty oraz własnoręcznie narysowane ilustracje inspirowane jej twórczością. Miały możliwość uzyskania autografów w zakupionych książkach oraz zrobienia wspólnego zdjęcia. To spotkanie dało dużo radości, a niektórych skłoniło do podjęcia własnych prób w pisaniu wierszy i zabawy słowem.

  Anna Zdanowicz, Edyta Murawska

   SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć