Nawigacja

 • INTERAKTYWNE ZAJĘCIA Z HISTORII

  24 kwietnia 2017r. gościliśmy w naszej szkole pracowników Muzeum Pamięci Sybiru. W interaktywnych zajęciach z historii uczestniczyli uczniowie klas IVa, Va, Vb. Panie Anna Kietlińska i Beata Mróz przybliżyły tematykę dotyczącą deportacji na Sybir. Ta nietypowa lekcja wywarła zainteresowanie uczniów i przypomniała o pielęgnowaniu pamięci o Sybirakach.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Anna Petelska

  Alicja Regucka

 • TURNIEJ W GRĘ WYDAWNICTWA REBEL - DOMEK

  Szkolne koło gier planszowych PLANSZÓWECZKA działające w świetlicy szkolnej organizuje turniej w grę DOMEK wydawnictwa REBEL.

  Turniej odbędzie się 11.05.2017r. o godzinie 8:00 w świetlicy szkolnej. W turnieju może wziąć udział 20 uczestników.

  Zapisy w świetlicy szkolnej u p. Agnieszki Ledzińskiej.

  Joanna Łajewska - Talipska

 • SPOTKANIE AUTORSKIE

  W dniu dzisiejszym, w naszej szkole, odbyło się spotkanie z Panem Tomaszem Szwedem autorem książek dla dzieci.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • ŚWIETLICA SZKOLNA ZDOBYŁA TYTUŁ KREATYWNEJ KLASY SQULI

   

  Z przyjemnością informujemy, że dzieci uczęszczające do świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie zdobyły główną nagrodę w konkursie „Kreatywna klasa Squli”.

  Scenariusz gry „Mistrzowie refleksu” to nasza praca konkursowa. Kolejne pary ćwicząc refleks i koncentrację uwagi współzawodniczą o prawo do odpowiedzi na pytanie z testu z platformy edukacyjnej SQULI, a tym samym możliwość zdobycia punktów dla swojej drużyny. Podczas naszej rozgrywki dzieci sprawdzały swoją wiedzę dotyczącą wiosny. 

 • WARSZTATY PRZYRODNICZE W SUPRAŚLU

  21.04.2017 r uczniowie klasy IVb i Vb uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych z cyklu "Odkryj nasz skarb – Poznaj przyrodę powiatu białostockiego” organizowanych przez Punkt Usług Turystycznych Bukowisko – Supraśl. Podczas warsztatów uczniowie poznawali rośliny lecznicze.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • I SZKOLNY TURNIEJ SUPER FARMERA

  20 kwietnia 2017 r.  w naszej szkole odbył się  I Szkolny Turniej Super Farmera. W turnieju  wzięło udział 44 uczniów z klas I-VI. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą umiejętnością liczenia, planowania, przewidywania oraz kalkulowania ryzyka. Po trwających kilka godzin rozgrywkach zwycięzcami  zostali:

  I miejsce - Oskar Zieniewicz z klasy VI b,
  II miejsce - Dominika Jabłońska z klasy II a,
  III miejsce - Zuzanna Lewicka z klasy V b,
  IV miejsce – Izabela Szarejko z klasy IV b.

  Serdecznie gratulujemy!

  Fundatorem nagród – gier planszowych, gier do rozgrywek oraz nagród pocieszenia była firma GRANNA. 

  Serdecznie dziękujemy.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • OGŁOSZENIE

  W związku z egzaminem gimnazjalnym w dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 r. nie będzie obiadów. Dni te zostały odliczone w rozliczeniu kwietniowym.

 • OGŁOSZENIE

  Konto bankowe, na które należy wpłacać opłaty za obiady:

  Gimnazjum w Zabłudowie Gmina Zabłudów

  Nr  89 8099 0004 0013 1876 2000 0070

  Podlasko- Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie

  tytułem: opłata za obiady/miesiąc/imię i nazwisko ucznia/nazwa szkoły

  Wysokość opłaty za obiady w maju 2017r. wynosi:

  - dla uczniów klas 0

  18 dni x 3,10zł = 55,80zł

  - dla uczniów klas I-VI

  18 dni x 3,50zł = 63,00zł

  Prosimy o przestrzeganie terminu płatności: do 27 kwietnia 2017r. (za maj). Osoby, które nie wpłacą w terminie, nie mogą korzystać z obiadów.

  Zgodnie z Regulaminem stołówki szkolnej Gimnazjum w Zabłudowie:

  - zgłoszenia nieobecności ucznia w szkole należy dokonać w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie (85 7188 020 – Zespół Szkolno-Przedszkolny)

  odliczeń wpłat za obiady dokonuje się od następnego dnia po zgłoszeniu nieobecności (ciągła absencja co najmniej trzy dni). Koszty obiadu w dniu zgłoszenia nie są zwracane.

  Brak zgłoszenia nieobecności ucznia w szkole spowoduje, że należność za obiady nie będzie odliczana.

  Nie należy też samodzielnie dokonywać odliczeń.

  W przypadku rezygnacji z korzystania z obiadów należy ten fakt zgłosić wychowawcy świetlicy przed rozpoczęciem  miesiąca, w którym uczeń nie będzie korzystał z posiłków w stołówce.

 • TYDZIEŃ EKOLOGICZNYCH KOLORÓW - ZIELEŃ

  Dzisiaj w naszej szkole kontynuowaliśmy zabawę w ekologiczne kolory. Dominującą barwą była zieleń, w ten sposób  podkreśliliśmy barwy natury – lasy, drzewa, krzewy, rośliny zielne. Jak zwykle mogliśmy polegać na naszych uczniach  i w całej szkole zrobiło się zielono. Za tydzień przychodzimy ubrani na żółto jak słoneczka, będzie bardzo ciepło i przyjemnie.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.  

                                                                                                                           Opiekunowie SU

 • TYDZIEŃ EKOLOGICZNYCH KOLORÓW

  Z okazji Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski ogłosił akcję „Tydzień ekologicznych kolorów”. W każdą środę, przez trzy kolejne tygodnie uczniowie przychodzą ubrani do szkoły na wybrany kolor. Dziś w pierwszym dniu naszych działań, zarówno uczniowie jak i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko. W ten sposób zaakcentowaliśmy jak ważnym zasobem jest nasza woda i że warto dbać o jej czystość. Cała szkoła bardzo aktywnie zaangażowała się w działania na rzecz ochrony środowiska. W przyszłym tygodniu, 19 kwietnia wiodącym kolorem będzie zielony, podkreślimy jak cennym elementem naszej przyrody są lasy, drzewa i wszystkie rośliny. Zapraszamy do dalszej wspólnej zabawy.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Opiekunowie SU

 • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  Dziś uczniowie klasy IV b sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości tradycji i zwyczajów Świąt Wielkiej Nocy Dziękujemy p. Danucie Kalinowskiej za przygotowanie swiatecznego quizu.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Joanna Łajewska-Talipska

 • KOLEJNA PRZYGODA W RAMACH PROGRAMU PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI

  6 kwietnia w świetlicy szkolnej w ramach programu Projektor – wolontariat studencki odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały kartki wielkanocne z symbolami świątecznymi techniką quilingu.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • SZKOLNY TURNIEJ SUPER FARMERA

  Dnia 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 8.00 odbędzie się Szkolny Turniej Super Farmera – gry wydawnictwa Granna. Podczas turnieju wszystkich uczestników obowiązuje przebranie związane z tematyką gry. Zgłoszenia przyjmuje Pani Joanna Łajewska-Talipska do 12 kwietnia 2017r. Do tej pory zgłosiło się 48 uczestników. Czwórka zwycięzców weźmie udział w Turnieju Podlaskich Super Farmerów.

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY - KLASA I b I II b

  6 kwietnia klasy I b i II b wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Oprócz opiekunów nauczycieli: pani Renaty Lulewicz, Barbary Wasilewskiej i Joanny Łajewskiej - Talipskiej, w wycieczce uczestniczyło też kilkoro rodziców. Wizytę w stolicy rozpoczęto od Starówki. Następnym punktem programu zwiedzania był Stadion Narodowy, a po obiedzie wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Wystawy i stanowiska w Koperniku umożliwiają samodzielne badanie istoty zjawisk, co pozwala na rozwijanie ciekawości i zainteresowań uczniów. Dzieci mogły decydować, jakie chcą przeprowadzić doświadczenia i w jakiej kolejności. Mogły też zwrócić się do animatorów, pracujących w każdej galerii, którzy chętnie objaśniali działanie eksponatów i opowiadali o zjawiskach. Niektórzy odwiedzili Majsternię - pracownię, w której mogli konstruować różne urządzenia lub budowle.  Najwięcej emocji wywołał chyba Teatr Wysokich Napięć- najbardziej elektryzujący teatr w Polsce, w którym zwiedzający mogli poczuć napięcie na każdym kroku oraz próba wydostania się z tonącego statku, którą niektórzy uczniowie powtarzali wielokrotnie. Opuścili Centrum zmęczeni ale szczęśliwi, przekonani, że warto tu wrócić.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Barbara Wasilewska

 • KINO SFERYCZNE W NASZEJ SZKOLE

  6 kwietnia odwiedziło nas Kino Sferyczne. Uczniowie z klas 0-III mieli okazję obejrzeć ciekawe filmy edukacyjne. Niebywałą atrakcją było wejście do dmuchanej kuli, w której uczniowie mieli możliwość zostać uczestnikami niezwykłej podróży.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W KLASIE III C

  5 kwietnia po raz drugi w tym roku szkolnym w klasie III c odbył się konkurs pięknego czytania. Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień, a do współzawodnictwa przystąpiła niemal cała klasa. Jury w składzie p. Katarzyna Kossakowska i p. Ewelina Górska oceniało płynność czytania, dykcję oraz intonację. Komisja zgodnie uznała, że mistrzem pięknego czytania i tym samym I miejsce zajął Piotr Ławreszuk, II - Kacper Zawadzki, a III – Maurycy Antczak.

  Wyróżnienia zdobyli: Dominika Piłaszewicz, Michalina Kiluk, Sebastian Kołodziej i Wiktoria Minko. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Agnieszka Bojko

 • SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ DLA NAUCZYCIELI

  3 kwietnia 2017 roku Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • SPOTKANIE Z PODLASKIM RAJDOWCEM

  W dniu dzisiejszym gościliśmy w szkole znanego podlaskiego kierowcę rajdowego Dawida Wawrzeniuka. Podczas spotkania z uczniami klas IV-VI opowiadał on o swojej sportowej pasji oraz o drodze do realizacji marzenia jakim jest udział w Rajdzie Dakar. Zaprezentował dokumentację zdjęciową z dotychczasowych rajdów. Wywołał tym ogromne zainteresowanie młodzieży.   

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • PRÓBNA EWAKUACJA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W ZABŁUDOWIE

  30 marca 2017 r. o godz. 9.10 odbyła się próbna ewakuacja uczniów z budynków szkoły i przedszkola. Ewakuacja została przeprowadzona zgodnie z wymaganiami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i miała na celu sprawdzenie poprawnego postępowania uczniów i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie  w razie prawdziwego zagrożenia.

  Sygnał do ewakuacji dał dzwonek alarmowy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, zachowując środki ostrożności i bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Miejscem zbiórki wszystkich ewakuowanych było boisko szkolne.

  Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Państwowa Straż Pożarna w Białymstoku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zabłudowie.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć