Nawigacja

 • SZKOLNY ŚLEDŹ KSIĄŻKOWY W NASZEJ SZKOLE

   Od 16 maja w naszej szkole trwa akcja czytelnicza WEŹ, PRZECZYTAJ NIE ODDAWAJ!!!  W holu głównym przygotowano stoisko pod hasłem SZKOLNY ŚLEDŹ KSIĄŻKOWY, w którym uczniowie mogli wybrać wiele interesujących  książek. Dostępne publikacje można wziąć do domu, a po przeczytaniu nie zwracać do biblioteki. Do czytania można zachęcać na różne sposoby, czasami warto sięgnąć po selekcję księgozbioru i wykorzystać możliwości jakie one stwarzają.  Takie akcje kierują młodego czytelnika do biblioteki oraz samodzielnego wyboru książek. To prosta forma promocji czytelnictwa, dostępna dla każdego ucznia bez formalności. ZACHĘCAMY DO CZYTANIA!!!

  SZKOLNY ŚLEDŹ KSIĄŻKOWY W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.      

  Anna Zdanowicz

 • "KARTKI Z HISTORII POLSKI"

  Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni za udział w konkursie plastycznym szkół podstawowych województwa podlaskiego ”Kartki z historii Polski”. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 26 im. St. Staszica w Białymstoku. Patronat nad konkursem objęli Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Muzeum Podlaskie  w Białymstoku.

   II miejsce w kategorii klas III zajęła Anna Nieścierowicz z klasy III a.

  III miejsce w kategorii klas I zajął Szymon Dziedzia z klasy I a.

             Agnieszka Bojko, Anna Matjaszuk

 • NOC W SZKOLE

   W ramach akcji ‘Noc w szkole” Samorząd Uczniowski zorganizował wieczór filmowy. Uczniowie klas IV – VII wyposażeni w koce, śpiwory, poduszki, przytulanki, karimaty zebrali się na małej sali gimnastycznej aby w piątkowy wieczór wspólnie uczestniczyć w seansie filmowym, podczas którego obejrzeliśmy dwa filmy: ”W głowie się nie mieści” oraz „Ballerina”. W międzyczasie dla chętnych uczniów do dyspozycji była gralnia zorganizowana przez p. Joannę Łajewską – Talipską. To była naprawdę fajna przygoda  pełna  radości, śmiechu, akceptacji, życzliwości, przeplatana  mnóstwem wrażeń. Nasi uczniowie zobaczyli jak przyjemnie i pożytecznie można zorganizować sobie wieczór w którym nie ma miejsca na komputer i telefon komórkowy.

  NOC W SZKOLE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.      

                                                                                                          Opiekun SU

 • PODLASKI SUPERFARMER W NASZEJ SZKOLE

  11 maja w naszej szkole odbył się 2  Podlaski Superfarmer  na podstawie gry wyd.Granna. 

  W rozgrywkach wzięło udział 28 uczestników ze szkół z: Augustowa, Łap, Sobolewa, Białegostoku i naszej oraz dzieci uczęszczających do Świetlicy osiedlowo-środowiskowej Panorama.
  II miejsce zajął Tomasz Wysocki, a IV Jakub Piłaszewicz. 
  Obaj uczniowie mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju w Super farmera w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie w czerwcu
  Dziękujemy sponsorom Granna, Lody Wasilewski i Pomysłowa Kredka 
  Joanna Łajewska-Talipska
   

   

 • ZAPROSZENIE

  ZAPRASZAMY RODZICÓW NAJMŁODSZYCH DZIECI (Z PRZEDSZKOLA,    Z „ZERÓWKI”   ORAZ Z KLAS PIERWSZYCH)    NA PRELEKCJĘ NA TEMAT: 

   TELEFON  I KOMPUTER DLA MOJEGO DZIECKA (???)

   PRELEKCJA ODBĘDZIE SIĘ  W DNIU 17 MAJA 2018 O GODZ. 15. 15  NA SALI GIMNASTYCZNEJ NASZEJ SZKOŁY.  TEMAT ZAPREZENTUJE PEDAGOG SZKOLNY  - MAREK HYJEK.

 • PODSUMOWANIE WYNIKÓW SZKOLNYCH KONKURSÓW DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

  Trzecioklasiści z naszej szkoły wzięli udział w dwóch szkolnych konkursach: matematycznym i polonistycznym.

  Laureaci z matematyki:

  I miejsce Amelia Korolczuk, Monika Kiertowicz i Paulina Szarejko,

  II miejsce Dominika Przyłożyńska, Karolina Leończuk i Julia Kowalczuk,

  III miejsce Michalina Przymierska, Zofia Siebiestianiuk, Fabian Gresiuk i Maria Obuchowska.

  Język polski:

  I miejsce Karolina Leończuk, Maria Obuchowska i Hubert Sacharewicz,

  II miejsce Julian Żuk, Monika Kiertowicz i Zofia Siebiestianiuk,

  III miejsce Piotr Butkiewicz i Adrian Bergiel.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Barbara Wasilewska, Agnieszka Sawicka

 • GMINNE OBCHODY 3-GO MAJA

  3 maja 2018r odbyły się Gminne Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości tej wzięli czynny udział także przedstawiciele naszej szkoły. Świętowanie tego dnia rozpoczęła Msza święta w kościele św. Piotra i Pawła w Zabłudowie o godz. 9.00. Reprezentował nas poczet sztandarowy oraz 7 Drużyna harcerska a także wybrani nauczyciele i  uczniowie z rodzicami.

  Po zakończonej Mszy świętej wszyscy przeszli pod pomnik Bohaterów Obrony Ojczyzny, gdzie odbyły się kolejne punkty programu. Po przemówieniu p. Burmistrza Adama Tomanka przedstawiciele poszczególnych grup złożyli kwiaty po pomnikiem. Wśród składających znaleźli się m.in. uczniowie naszej szkoły, p. Wicedyrektor Agnieszka Ledzińska, zuchy i harcerze.

  Zespół taneczny przygotowany przez p. Joannę Łajewską – Talipską i p. Artura Grabek- Łukaszewicza zatańczył  poloneza, a uczniwie kl. IIIb pod kierunkiem p.Barbary Wasilewskiej wesołego krakowiaka. Występ obu grup tanecznych zakończyły gromkie brawa. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania udali się na mały poczęstunek.

  GMINNE OBCHODY 3-GO MAJA - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.      

  Małgorzata Kasperowicz

 • APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

  Tegoroczne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja rozpoczęliśmy już 27 kwietnia. Uczniowie klas piątych i szóstych pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali uroczysty apel poświęcony temu doniosłemu wydarzeniu historycznemu. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia przez poczet sztandarowy Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VI b w montażu słowno-muzycznym przenieśli wszystkich zebranych do czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ukoronowaniem akademii był odtańczony w perfekcyjny sposób polonez wykonany przez uczniów naszej szkoły.
   
  Bożena Rzepniewska, Joanna Łajewska-Talipska, Marta Rogucka, Artur Grabek-Łukaszczuk
 • WYJAZD KLASY IA W RAMACH INNOWACJI "LEŚNY ŚWIAT"

  27.04. klasa Ia pojechała do Nadleśnictwa Żednia w ramach innowacji pedagogicznej „Leśny Świat”. Razem z nami w wyjeździe uczestniczyły studentki pedagogiki wraz z p. prof. Elżbietą Jaszczyszyn. Obecna była również p. mgr Iwona Lewkowicz, która jest współautorem w/w innowacji pedagogicznej. Po smacznym śniadaniu poszliśmy sadzić las. Leśnicy wyjaśnili nam zasady zagospodarowywania obszarów leśnych, a następnie udzielili instrukcji umieszczania w ziemi sadzonek sosny. Dzieci miały ogromną radość, że mogą zrobić coś dobrego dla przyrody. Następnie mieliśmy ognisko integracyjne, na którym bawiliśmy się oraz śpiewaliśmy piosenki przy dźwiękach gitary. Na koniec dzieci pozbierały szyszki, z których ułożyły napis „Leśny Świat”.

   WYJAZD KLASY IA W RAMACH INNOWACJI "LEŚNY ŚWIAT" - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.  

                                                                                                                      Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska

 • APEL Z OKAZJI "DNIA ZIEMI"

  „Tropiciele na tropie szrotówka kasztanowcowiaczka” to przedstawienie w wykonaniu klas II B i III B z okazji Dnia Ziemi zagrane 25 kwietnia dwa razy: najpierw dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a popołudniu dla rodziców. Małe rude ćmy zagrażające kasztanowcom, na scenie prezentowały się całkiem urokliwe, podobnie jak też pozostali bohaterowie tej bajki ekologicznej. Na szczególne uznanie zasłużyły dostojne kasztanowce, które dzielnie trwały przez cały spektakl na swoich pozycjach tworząc Liliowy Bór. Na zakończenie spektaklu wystąpił chór szkolny.

  APEL Z OKAZJI "DNIA ZIEMI" - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.       

  Barbara Wasilewska, Renata Lulewicz, Agnieszka Bojko

 • OGŁOSZENIE

  2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach 7.00-16.30.

 • IX MIĘDZYSZKOLNA PARADA POSTACI LITERACKICH

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Międzyszkolnej Paradzie Postaci Literackich  w Szkole Podstawowej Nr 15 w Białymstoku. Zadaniem uczniów było wcielić się w postać wybranego przez siebie bohatera książkowego poznanego w klasach I - III lub z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Obuchowska kl.IIIb, Paulina Szarejko kl.IIIb, Julia Sawicka kl.IIIa. Uczniowie mieli stroje i rekwizyty adekwatne do prezentowanej postaci. Nasi reprezentanci otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

  DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY !!!

  IX MIĘDZYSZKOLNA PARADA POSTACI LITERACKICH - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.       

   

  Anna Zdanowicz

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

  Dnia 23 kwietnia 2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej. Akcja 'Książka i róża" jest wzorowana na tradycyjnym święcie katalońskim, podczas którego Hiszpanie obdarowują się książkami i kwiatami. Tego dnia  każdy kupujący książkę otrzymuje w prezencie różę. Akcję upowszechniania czytelnictwa zorganizowano przy współpracy uczniów Koła Przyjaciół Biblioteki. Chętni uczniowie odpowiadali na wybrane pytania dotyczące zasobów  biblioteki szkolnej, autorów, tytułów książek, czytania na czas, niedokończonych tekstów lektur. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali różę, okolicznościową wizytówkę CZYTAM WIĘC JESTEM -  to również hasło, które przyświecało nam  w tym dniu. Radość na twarzach obdarowanych dzieci była zachętą do kontynuowania takich akcji.  

  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.       

  Anna Zdanowicz

 • "BAJE, BAJKI, BAJECZKI" - ETAP SZKOLNY

  W dniach 24-25 kwietnia 2018 po raz uczniowie klas I-IV wzieli udział w szkolnych elimina­cjach do XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Do etapu gminne­go, który odbędzie się 8 maja zakwalifikowali się następujący uczniowie:

   - Maja Maksymowicz kl. Ic

  - Magdalena Gryguć kl. IIb

  - Hanna Szczygieł kl. IIb

  - Paulina Szarejko kl. IIIb

  - Julian Żuk kl. IIIb

  - Jakub Tomkiewicz kl. IVc

   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach!

  "BAJE, BAJKI, BAJECZKI" - ETAP SZKOLNY - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Małgorzata Kasperowicz

 • DZIEŃ ZIEMI Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM

  Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia w ponad 192 krajach. W środę, aby podkreślić wagę tego wydarzenia uczniowie przyszli ubrani do szkoły na zielono i na niebiesko. Dodatkowo w klasach IV- VI odbył się konkurs ph. „Z ekologią na Ty”. Dni Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że o dary przyrody należy dbać i mądrze je wykorzystywać aby starczyły dla wszystkich pokoleń.

  DZIEŃ ZIEMI Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.       

                                                                                         Opiekun SU

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY

  17 kwietnia uczniowie z klas III a, III b i VI b wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki był spacer po Starówce, zwiedzanie Zamku Królewskiego, seans w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik i zabawy w Parku Odkrywców oraz warsztaty w Manufakturze Cukierków poprzedzone pokazem ręcznego wykonywania słodyczy, metodą z XVII w. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie ukręconego lizaka oraz paczkę cukierków .

   WYCIECZKA DO WARSZAWY - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.  

  Barbara Wasilewska, Sylwia Popławska, Bożena Rzepniewska

 • AKCJA ŻONKILE

  Po raz kolejny 17 kwietnia  uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję społeczno–edukacyjną „Żonkile”,   której celem  było upamiętnienie 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

  Uczniowie rozdawali mieszkańcom naszego miasta papierowe żonkile,  jako symbol szacunku i pamięci oddany  bohaterom powstania. 
  Reprezentacja  młodzieży udała się do Urzędu Miejskiego gdzie symbolicznym żonkilem obdarowała Pana Burmistrza oraz pracowników administracyjnych. a także Banku Spółdzielczego, Zakładu Opieki Zdrowotnej, Urzędu Telekomunikacyjnego i Biblioteki Publicznej. Napotkane starsze osoby bardzo chętnie dzieliły się wspomnieniami oraz przekazywały ciekawe fakty,  które miały miejsce w Zabłudowie i okolicy. Uczniowie mieli możliwość spotkania znaczących ludzi, rozmowy, posłuchania wzruszających wspomnień aby historia i ludzie nie zostali zapomnieni.
  Odbyliśmy spacer edukacyjny szlakiem historii Żydów w naszej miejscowości, zwiedziliśmy kirkut oraz miejsce istnienia świątyni i mykwy, obejrzeli graficzne wydruki  budynków żydowskich, które kiedyś znajdowały się w Zabłudowie.

  AKCJA ŻONKILE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Anna Zdanowicz

 • OGŁOSZENIE


  Komisja Rekrutacyjna informuje, iż zgodnie z wynikami przeprowadzonej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019 przyjęte zostały wszystkie zakwalifikowane do przyjęcia dzieci.

  Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej

 • OGŁOSZENIE

  19 i 20 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Klasy "0" pracują w godzinach 8.00-13.00. Dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach 7.00-16.30.

  W dniach 18, 19 i 20 kwietnia nie ma obiadów.

 • PRZEGLĄD PIOSENKI FILMOWEJ

  12.04.2018r. odbył się Przegląd Piosenki Filmowej. Uczniowie prezentowali swoje ulubione piosenki z filmów i bajek. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Zabłudowa p. Adam Tomanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie p. Janina Turecka oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Joanna Dudzińska. W tym roku organizatorzy przeglądu postanowili przyznać Nagrodę Publiczności. Specjalna komisja w składzie: p. Joanna Dudzińska, p. Janina Turecka i p. Joanna Łajewska – Talipska mierzyła natężenie braw za pomocą specjalnej aplikacji.

  I tak Nagrodę Publiczności w kategorii klas I-III otrzymała Paulina Szarejko z klasy III a, a w kategorii klas IV-VII Aleksandra Omelianowicz z klasy VII b.

  Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, których fundatorem była Rada Rodziców.

   PRZEGLĄD PIOSENKI FILMOWEJ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                                                        Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć