Nawigacja

 • WYSTAWA DOMOWYCH PUPILI

  Od czwartku można w naszej szkole oglądać fotograficzną wystawę domowych pupili, zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski.  Wcześniej uczniowie klas I – VII mogli przynosić zdjęcia z krótką prezentacją domowego zwierzątka. Chętnych nie zabrakło, na wystawie znalazły się psy, koty, papużki, rybki, świnki. Wystawę oglądali zarówno uczniowie, pracownicy szkoły jak i rodzice. Wszystkie pupile wzbudzały ogromną radość i sympatię. Każdy z nich był na swój sposób piękny, uroczy i wyjątkowy. Największym zaciekawieniem cieszył się Borys – angielska świnka, którą opiekuje się Klaudia Ignaciuk z kl VI a.   Naszą wystawa będzie dostępna do 27 października.   

                                                                                        Opiekunowie SU

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dzieci klasy Ib miały okazję uczestniczenia w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczennice Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie pod kierunkiem p. Barbary Korolczuk zaprezentowały małym słuchaczom znane utwory dziecięcej klasyki m.in. „Lokomotywa”, „Kot w butach”, „Paweł i Gaweł”. Po wysłuchaniu pierwszaki udzielały odpowiedzi na zadane pytania dotyczące treści utworów. Każda prawidłowa odpowiedź nagrodzona została słodką nagrodą.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Małgorzata Kasperowicz

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  13  października 2017 o godz. 9.45 na hali sportowej odbyły się obchody Dnia Edukacji  Narodowej. Zgromadzili się na nich: zastępca Burmistrza Zabłudowa p. Wiesław Dąbrowski, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice.

  Uroczystości rozpoczął chór „Do-re-mi”, który wykonał hymn szkoły.  Następnie Pani Dyrektor  przywitała wszystkich zebranych. P. Ewelina Dąbrowska zaprosiła uczestni­ków do obejrzenia akademii przygotowanej przez uczniów pod jej kierunkiem.   Pierw­szą miłą niespodzianką dla nauczycieli był utwór „14 października” zaśpiewany przez chór. Wiele radości przysporzyły odgrywane scenki z życia uczniów i nauczycieli oraz wybranych lekcji np. języka polskiego, matematyki, chemii, biologii.

  W trakcie apelu mogliśmy również wysłuchać występu ucz. kl. IVa Anny Aleksiejczuk – Szotko, która zagrała na skrzypcach utwór  Concerto in B Miror Violin&Piano. Barw­nym elementem uroczystości okazał się taniec z rekwizytami do melodii „Halleluja”. Niespodziankę muzyczną przygotowała także grupa uczniów z solistką z kl. Vb Alek­sandrą Kraczyna  pod kierunkiem p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej.  Na zakończenie chór Do-re-mi wykonał utwór „Tyle słońca w całym mieście”.

  Kolejnym punktem programu były życzenia od Samorządu Uczniowskiego,  słodka nie­spodzianka dla nauczycieli oraz wręczenie nagród Burmistrza Zabłudowa i Dyrektora zasłużonym nauczycielom.

   

  Nagrodę Burmistrza otrzymały:

  p. Dyrektor Ewa Kołosowska

  p. Bożena Dola

  p. Helena Kalinowska

  p. Krystyna Puczyńska

   

  Nagrodę Dyrektora otrzymali:

  p. Agnieszka Ledzińska

  p. Alicja Regucka

  p. Artur Zieniewicz

  p. Joanna Łajewska – Talipska

  p. Agnieszka Dołęgiewicz

  p. Barbara Wasilewska

  p. Iwona Karczewska- Czurak

  p. Ewelina Dąbrowska

  p. Marta Rogucka

  p. Barbara Nartowicz

  p. Justyna Andrelczyk

  p. Barbara Sandomierska

  p. Edyta Kraczyna

  p. Bogdan Lenkiewicz

  p. Małgorzata Kozłowska

  p. Andrzej Kalinowski

  p. Ewa Jakiel

  p. Agnieszka Dudzińska

  p. Ludmiła Andrejczuk

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

  Małgorzata Kasperowicz

   

 • APEL PORZĄDKOWY

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym apelu porządkowym zorganizowanym przez pedagoga Marka Hyjka. Wśród poruszanych spraw znalazły się m.in. problemy związane z bezpieczeństwem poruszania się podczas przerw, szczególnie na korytarzach; bezpieczną drogą do szkoły i domu; zakazem nadmiernego hałasu podczas przerw; drogą na obiady; kulturą zachowania się w toaletach oraz wzajemnych relacji z innymi.

  Małgorzata Kasperowicz

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

 • FESTYN RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY ZORGANIZOWANY WRAZ ZE STOWARZYSZENIEM „AKTYWNY ZABŁUDÓW”

  W dniu 08.10.2017 spotkaliśmy się w licznym gronie aby uczcić Święto Szkoły.  Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – nasza uroczystość odbyła się na hali gimnastycznej.

  O godzinie 12.00 Pani Dyrektor Ewa Kłosowska wraz z Panem Burmistrzem Zabłudowa Adamem Tomankiem przywitali gości i rozpoczęli obchody Święta Szkoły. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny – inspirowany utworami naszego patrona szkoły Franciszka Karpińskiego.

  Najważniejszym punktem programu były oczywiście występy naszych najmłodszych uczestników – uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w „Talent Show” po czym przedszkole, zerówka i klasy I-III przedstawili różne utwory w swoim wykonaniu.  Całość imprezy uświetnił szkolny chór „DO RE MI” pod przewodnictwem p. Eweliny.

  Na naszych przemiłych  gości czekało mnóstwo atrakcji. Kiermasz prac uczniów, loteria fantowa, kiermasz książek, stoisko z masą solną, stoisko z goframi, grill oraz cos dla łasuchów - czyli kuchnia polowa. Szkolne koło „Planszóweczka” przygotowało stoisko z grami planszowymi w których każdy mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się z przeciwnikiem. Stowarzyszenie „Panorama” przygotowało stoisko z grami oraz Speed Stacks.

  Nie zabrakło oczywiście gości specjalnych takich jak: Pani Izabela Gwiazdowska ze stoiskiem „Balonowa fantazja” - zaproszona przez Bibliotekę Miejską w Zabłudowie, Panowie ze Straży Granicznej, Inspektoratu Sanitarnego, Straży Pożarnej.  Niezapomnianych wrażeń zapewnił najmłodszym dmuchany zamek  przywieziony przez firmę „Sebex” .

  Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, bez których  nie było by tak licznych atrakcji oraz nagród dla uczniów za występy w „Talent Show”. Dziękujemy: Urzędowi Miasta i Gminy Zabłudów Firmie Samasz, Stowarzyszeniu „Aktywny Zabłudów”, Firmie „Sebex”,  Państwowemu Powiatowemu Inspektoratowi Sanitarnemu,  Podlasko - Mazurskiemu Bankowi Spółdzielczemu, Państwu Marii i Andrzejowi Łotko, Firmie MSG Granit, Stowarzyszeniu „Panorama”, Bibliotece Miejskiej w Zabłudowie, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej, a także wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali słodki kiermasz ciast.

  Do zobaczeni na kolejnym Festynie.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

   

   

   

  Sylwia Popławska

  Agnieszka Bojko.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

  W piątek w naszej szkole było bardzo radośnie i wesoło. Wszystko to za sprawą święta – „Światowego Dnia Uśmiechu”, które obchodziliśmy w tym dniu. Na twarzach wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły gościł serdeczny, promienny uśmiech. Samorząd Uczniowski każdą z tych osób nagrodził samoprzylepną, uśmiechniętą buźką. W Światowy Dzień Uśmiechu chcieliśmy przypomnieć, że watro się uśmiechać i podarować uśmiech innym. Warto zadbać aby gościł on na naszej twarzy każdego dnia, śmiejmy się jak najczęściej i zarażajmy uśmiechem osoby wokół nas. Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Opiekunowie SU

 • FESTYN RODZINNY

   

 • NASZE GOTOWANIE

  Klasa IIIA gotuje żurek - staropolską zupę do której wcześniej przygotowaliśmy zakwas. Wszystkim smakowała pyszna, własnoręcznie przygotowana  zupka. 

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Agnieszka Dołegiewicz

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  29 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, której znajomość jest niezbędna w nauce i życiu codziennym. Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji zachęcającej uczniów do przypominania tabliczki mnożenia w przyjemny sposób i  nadrabiania tabliczkowych zaległości. Tego dnia można było uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia poprzez rozwiązanie krótkiego sprawdzianu na czas przed komisją podczas przerw międzylekcyjnych. Egzaminatorami byli przedstawiciele klas szóstych i siódmych. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na lekcjach matematyki. W ramach przygotowań ćwiczyli tabliczkę mnożenia na czas z użyciem tablicy interaktywnej korzystając ze strony WWW.matzoo.pl. Do akcji włączyło się również szkolne koło gier „Planszóweczka” prowadzone przez p.Joannę Łajewską-Talipską, na którym uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia m.in. z użyciem Kart Grabowskiego.

  Wszystkim Ekspertom gratulujemy i liczymy na również duże zaangażowanie w przyszłym roku.

   

                                                                                                   Organizatorzy: Marta Rogucka, Helena Kalinowska

 • WYCIECZKA KLASY I A DO NADLEŚNICTWA ŻEDNIA

  28 września uczniowie klasy Ia pod opieką pań A. Bojko, S. Popławskiej i J. Andrelczyk pojechali  do miejscowości Podozierany w Nadleśnictwie Żednia. Wyjazd odbył się w ramach innowacji pedagogicznej napisanej przez p. J. Andrelczyk.

  Dzieci zostały ciepło powitane przez leśników p. Emilię Ostaszewską i p. Zenona Golaka, zapoznały się z miejscem spotkań oraz ustaliły wspólnie z paniami Kodeks Leśny, pod którym się podpisały. Następnie udaliśmy się w teren. Najpierw była praca zespołowa - zrywaliśmy dereń. Niektórzy nawet odważyli się spróbować... Zobaczyliśmy uprawę szkółki leśnej, sosny. Poszliśmy na spacer, na którym dzieci z podziwem obserwowały ślady kornika w drzewie, pięknego motyla, małą biedronkę czy mrowisko. Nauczyliśmy się odróżniać sosnę od świerku. Dzieci chętnie zbierały szyszki, grzyby, korę drzew, różnobarwne liście, by potem wykorzystać te dary jesieni do zabaw ruchowych oraz do zajęć plastycznych.

  Następny wyjazd w październiku, już nie możemy się doczekać.  

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Agnieszka Bojko

                                                                                                                        Sylwia Popławska

                                                                                                                        Justyna Andrelczyk

 • WARSZTATY "MÓJ SMARTFON, MÓJ MAŁY ŚWIAT - KLIKAM Z GŁOWĄ"

  W dniu 26 września b.r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i telefonu komórkowego. Zajęcia zatytułowane „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” zostały przeprowadzone w ramach kampanii edukacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wraz z pracownikami tej instytucji zajęcia prowadzili także uczniowie Technikum Elektrycznego w Białymstoku.

  Nasi uczniowie dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, przekonali się, że warto dbać o swoją prywatność w sieci, a także o tym, że są numery telefoniczne, których użycie może być pod każdym względem bardzo kosztowne. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali dyplomy i prezenty.

  Podobne zajęcia wkrótce zostaną zorganizowane dla uczniów klas młodszych oraz tych najstarszych, czyli z klas siódmych.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Marek Hyjek

 • PIECZENIE CHLEBA W KLASIE IIIA

  25 września klasa IIIA własnoręcznie upiekła chleb. Doszliśmy do wniosku, że nie jest to bardzo trudne zadanie i postanowiliśmy temu podołać. Na zajęciach rozmawialiśmy o ważności pracy rolnika i plonach jakie wychodzą spod jego rąk. Ze zbóż powstaje mąka, a z mąki chleb. Dlaczego więc nie spróbować i samodzielnie nie przygotować smacznego, własnego chlebka. Przygotowaliśmy, upiekliśmy i było pyszne. Mniam! Mniam!

   

                                                            Agnieszka Dołęgiewicz   

 • DNI JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

  W tym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Dni Języków Obcych, w ramach których przeprowadzono wiele działań. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty promujące uczenie się języków obcych. Niektóre hasła wymyślone przez nich są bardzo przekonywujące. Poznawali również flagi i podstawowe zwroty językowe z wybranych krajów europejskich. Najstarsi uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z szyfrowaniem języka walijskiego i porównywali go z językiem  angielskim. Niektóre klasy obejrzały filmy o tematyce kulturowej, zapoznały się z tradycjami obchodzenia dnia urodzin w UK, poznały bliżej Rodzinę Królewską, czego efektem są urocze portrety Królowej Brytyjskiej Elżbiety II. Podjęte działania mają na celu zachęcenie do nauki języków obcych, zapoznanie z kulturą i tradycją innych krajów, rozbudzenie ciekawości świata.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Anna Petelska

  Anna Turewska-Plewa

 • WYBORY DO PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami do Prezydium byli:

  - Aleksandra Kraczyna kl. VB

  - Gabriela Pogorzelska kl. VIA

  - Jakub Dakowicz kl. VIA

  - Zuzanna Lewicka kl. VIB

  - Antonina Maria Sacharewicz kl. VA

  Wszyscy kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których przedstawili własne pomysły działań i akcji, które chcieliby przeprowadzić na terenie szkoły oraz napisali kilka słów o sobie.

  W drodze głosowania uczniowie klas II-VII na funkcję przewodniczącego SU wybrali Jakuba Dakowicza z kl. VIA, na wiceprzewodniczącą SU wybrali Aleksandrę Kraczynę z kl. VB, natomiast na sekretarza SU Gabrielę Pogorzelską z kl. VIA.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz satysfakcji z osiągnięć!!!

   

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Opiekunowie SU

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • OGŁOSZENIE

  W dniu 26 września 2017r. (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie sie zebranie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie.

  Serdecznie zapraszamy.

   

 • 4 WRZEŚNIA 2017 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  04.09.2017

  Punktualnie o godz. 9.00 po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Po hymnie słowo do zgromadzonych skierowała p. Dyrektor Ewa Kołosowska. Przywitała zebranych rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła również zmiany jakie przyniósł nowy rozpoczynający się właśnie rok szkolny w tym m. in. powstanie klas VII, które będą uczyły się w budynku Gimnazjum w Zabłudowie oraz postępujące prace remontowe sal w podziemiach i nowa toaleta na piętrze. Pożegnaniem wakacji był występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Eweliny Dąbrowskiej. Na zakończenie części oficjalnej p. Dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Ostatnim punktem były spotkania w klasach z wychowawcami. Prowadzącym uroczystość był p. Marek Hyjek.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Małgorzata Kasperowicz

 • KONKURS PLASTYCZNY PT: „INSPIRACJE UTWORAMI FRANCISZKA KARPIŃSKIEGO”

  Organizator konkursu:

  Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie.

  Nauczyciele: Joanna Łajewska – Talipska, Ewelina Dąbrowska, Bożena Rzepniewska, Urszula Marciniak.

  Cel konkursu:
  − pogłębianie wiedzy uczniów na temat twórczości Franciszka Karpińskiego,
  − rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką,
  − promocja talentów uczniów i prezentacja ich twórczości plastycznej szerszemu kręgowi odbiorców.

  Odbiorcy konkursu:
  Uczniowie szkoły podstawowej klas I-III oraz IV-VII.

  Tematyka konkursu:

  Ilustracje do wybranych utworów Franciszka Karpińskiego dla klas I-III:

  • „Do motyla”

  • „Do skowronka”

  • „Laura i Filon”

  • „Pieśń o narodzeniu pańskim”

  Ilustracje do wybranych utworów Franciszka Karpińskiego dla klas IV-VII:

  • „Do motyla”

  • „Do skowronka”

  • „Laura i Filon”

  • „Pieśń o narodzeniu pańskim”

  • „Żale Sarmaty”

  Forma konkursu:
          Prace uczniów klas I-III format A3

  Prace uczniów klas IV-VII format A0 lub A1

  Technika plastyczna: rysunek wykonany pastelami.

  Prace można wykonać w grupie max. 2-osobowej lub pojedynczo.
  Ilustracje należy opisać na odwrocie, podając autora pracy i tytuł wybranego utworu
  .

  Termin:

  Prace należy dostarczyć do 29.09.2017 do p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej lub do p. Eweliny Dąbrowskiej

  Ogłoszenie wyników:
  Wyniki i nagrody zostaną ogłoszone i wręczone podczas uroczystości Święta Patrona Szkoły na Festynie Rodzinnym 08.10.2017

  Prace uczniów zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej i lokalnej.

  Organizatorzy:

  Joanna Łajewska - Talipska

  Ewelina Dąbrowska

  Bożena Rzepniewska

  Urszula Marciniak

 • PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

  Plan lekcji na nowy rok szkolny został opublikowany. Obowiązuje od 4 września 2017 r.

  Plan jest dostępny w menu bocznym, zakładka "Plan lekcji".

 • SKRZYNKA POMYSŁÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Przez cały tydzień w naszej szkole trwała akcja zbierania pomysłów i propozycji uczniów do planu pracy Samorządu Uczniowskiego w nowym roku szkolnym. Każdy uczeń mógł swoją sugestię wrzucić do specjalnie przygotowanej na ten cel „Skrzynki pomysłów”, która znajdowała się w widocznym miejscu, na parterze naszej szkoły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności uczniowskiej w bieżącym roku szkolnym będziemy realizować nowe akcje i działania, które na pewno spodobają się całej społeczności szkolnej. W tym roku opiekunami SU ponownie zostały panie Ewelina Dąbrowska i pani Iwona Karczewska – Czurak.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  SU

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć