Nawigacja

 • OGŁOSZENIE

  Informujemy, że 8 stycznia 2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.30.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • AUDYCJA MUZYCZNA "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"

  W ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem 21 grudnia 2017r.w atmosferę świąteczną wprowadziła nas audycja muzyczna pt „Hej kolęda, kolęda”. Kolędnicy wśród których nie zabrakło anioła, diabełka, króla, pasterza, turonia zachęcały do świętowania i wspólnego śpie­wania kolęd. Nie obyło się bez zgrzytów między aniołem a diabełkiem, ale ostatecznie dobro wygrało. Radość z narodzin Dzieciątka ogłaszali chodzący po sali z gwiazdą królowie i kolędnicy.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

  Małgorzata Kasperowicz

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGOWO

  We czwartek 21 grudnia przedstawiciele trójek klasowych zebrali się na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez SU. W ten magiczny przedświąteczny czas, przy cichym dźwięku kolęd, tradycyjnie zebrani przełamali się opłatkiem, a także złożyli sobie serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.  

                                                                                    Opiekunowie SU

 • GMINNE SPOTKANIE WIGILIJNE

  20 grudnia 2017r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Gminne Spotkanie Wigilijne. Na spotkanie to za­proszeni byli przedstawiciele władz gminy Zabłudów, kapłani parafii katolickiej i prawo­sławnej, współpracujące ze szkołą instytucje oraz stowarzyszenia, przedstwiciele Rady Rodziców, emeryci, dyrektorzy i nauczyciele szkół działających na terenie gminy oraz po­zostali goście.
  Zebrani obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnym punktem progra­mu było wspólne kolędowanie. W wigilijne świętowanie wprowadziły nas słowa Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pańskim odczytane przez katechetkę p. Małgorzatę Kaspero­wicz oraz słowo wprowadzające i wspólna modlitwa proboszczów obu parafii. Nie zabra­kło też życzeń imieninowych p. Ewie Kołosowskiej oraz p. Adamowi Tomankowi. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, spożywanie wigilijnych potraw oraz rozmowy wypełniły czas uczestnikom tego spotkania. Chętni mogli zostawić swój widoczny ślad zapisując my­śli i spostrzeżenia w Kronice Pamiątkowej naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia oraz tym, którzy zechcieli przybyć do nas serdecznie dziękujemy!!!

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

  Małgorzata Kasperowicz

 • JASEŁKA SZKOLNE

  We środę 20 grudnia o godz. 9.30 uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szko­ły i goście mieli okazję uczestniczenia w Jasełkach Bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów klas Va, Vb i chóru DoReMi. Tym razem piekno historii Bożego Narodze­nia wyśpiewali młodzi aktorzy w pastorałkach, kolędach i piosenkach świątecznych. Nie za­brakło też charakterystycznych postaci związanych z betlejemskimi wydarzenia­mi tj go­spodarzy, aniołów, pasterzy i królów. Na zakończenie kilka słow wygłosił i życzenia wszyst­kim zebranym złożył ks. Mirosław Tomaszewski.

  Muzyczną wersję tegorocznych jasełek przygotowały panie: Joanna Łajewska-Talipska, Anna Petelska, Ewelina Dąbrowska i Agnieszka Bojko. Reżyserem przedstawienia był p. Artur Grabek – Łukaszewicz.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

  Małgorzata Kasperowicz

 • JASEŁKA W KLASIE IIIB

  19 grudnia w klasie III b odbyło się wigilijne spotkanie z udziałem rodziców. Uczniowie przygotowali jasełka. Rodzice zadbali o poczęstunek. Występ dzieci, śpiewane kolędy i pastorałki, dzielenie się opłatkiem i życzenia wprowadziły zebranych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i  dostarczyły mnóstwo wzruszeń. 

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

  Barbara Wasilewska

 • WIGILIA W KLASACH CZWARTYCH

  18 grudnia 2018 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami zorganizowali spotkanie opłatkowe. Zaproszeni rodzice oraz Dyrekcja, nauczyciele, katecheci obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu czwartoklasistów, a następnie po modlitwie i podzieleniu się opłatkiem oraz prosforą zasiedli do suto zastawionych potrawami wigilijnymi stołów. Nie obyło się, oczywiście, bez wspólnego śpiewania kolęd. Spotkanie było bardzo udane i na długo zapadnie w pamięci uczestników. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprezy. Bez Waszego  wsparcia nie byłoby możliwe przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

  Wychowawcy klas IVa, IVb i IVc: Jan Omeljanowicz, Nell Buczyńska – Kucejko, Iwona Karczewska - Czurak

 • ŻYCZENIA DLA POWSTAŃCA WARSZAWSKIEGO

   Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas składania życzeń świątecznych. Pamiętając o ludziach szczególnie nam bliskich, wysłaliśmy kartkę z życzeniami do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Pana Mieczysława Wroczyńskiego – powstańca warszawskiego. Pocztówkę z motywem zrujnowanej Warszawy i umiejscowionej w niej betlejemskiej szopki wykonała Martyna Torbicz z klasy VI A. Pod życzeniami swoje podpisy złożyli ci, którzy mieli szczęście spotkać się z Panem Wroczyńskim, czyli uczniowie klasy III A i VI A.

  Pan Wroczyński telefonicznie podziękował nam za życzenia oraz przekazał ze swej strony życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

  Marek Hyjek

 • OGŁOSZENIE

  W DNIU 20.12.2017R. (ŚRODA) OBOWIĄZUJE NIŻEJ ZAMIESZCZONY ROZKŁAD DZWONKÓW. ZMIANIE ULEGA  ROZKŁAD  JAZDY AUTOBUSÓW ODWOŻĄCYCH UCZNIÓW.

  1. 8.00 - 8.30
  2. 8.35 - 9.05
  3. 9.10 - 9.40
  4. 9.45 – 10.15 – I zmiana obiadowa
  5. 10.30 – 11.00 – II zmiana obiadowa
  6. 11.15 – 11.45 - I odjazdy
  7. 11.50 – 12.20 
  8. 12.25 – 12.55 – II odjazdy

   

 • ZMIANA PLANU LEKCJI

  Uwaga!!! Informujemy, że od 18.12.2017r. (poniedziałek) plan lekcji ulegnie zmianie. Plan jest dostępny na naszej stronie w zakładce Plan lekcji.

 • WIZYTA KLASY IA W LESIE

  W dniu 13 grudnia, klasa Ia udała się z kolejną wizytą do Nadleśnictwa Żednia w Podozieranach.

  I tym razem nie zabrakło wielu atrakcji. Uczniowie najpierw ozdobili dwa duże drzewa za pomocą popcornu oraz  swoich dłoni, a następnie udali się na spacer do lasu. Uczniowie przywieźli ze sobą warzywa, które zostały położone w paśniku oraz zawiesili smaczne ozdoby na choinkę. Na gałązkach świerkowych  w lesie - zamiast bombek - zostały marchewki, jabłka i pietruszki. Choinka dla zwierząt leśnych prezentowała się smakowicie.

  Po powrocie ze spaceru uczniowie przystąpili do wykonania Świątecznych stroików oraz Świątecznych kartek z życzeniami. Wrócili z uśmiechniętymi buziami  i workami prezentów od Nadleśnictwa Żednia.

  Oczywiście najpiękniejszym prezentem jest żywa, pachnąca choinka, która teraz ozdabia naszą klasę. Bo to Święta przecież tuż tuż….

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

    Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska, Justyna Andrelczyk

 • KLASY IA ORAZ IIB W KINIE

  W dniu 8.12.2017r. klasy Ia oraz IIb pojechały do kina na film pt. „Pierwsza gwiazdka”. Obejrzeliśmy historię narodzin Pana Jezusa z zupełnie nowej perspektywy. Pełna humoru bajka bardzo spodobała się dzieciom. Wyjazd odbył się w ramach Mikołajek, za co dziękujemy Rodzicom!

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

                                                                                                                 Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska, Krystyna Korczak

 • DWUDNIOWA WYCIECZKA KL. V i VI

  Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy i Żelazowej Woli. Pierwszego dnia odbyły się dwie lekcje w Muzeum Narodowym: W świecie mitów i Galeria Faras. Oglądaliśmy również obrazy słynnych malarzy. Największe wrażenie wywarła Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki.

  Po południu byliśmy z wizytą u króla Jana III Sobieskiego i jego żony królowej Marysieńki w Pałacu w Wilanowie.
  Wieczorem silnych emocji dostarczył film w kinie 6 D.
  7 grudnia pojechaliśmy do Żelazowej Woli - dworku, gdzie urodził się Fryderyk Chopin.
  Piękny park, muzyka Chopina wprowadziła nas w dobry nastrój. Ostatnim punktem programu były Łazienki Królewskie, w których podziwialiśmy Teatr na wodzie i letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 
  Wspaniałe lekcje historii, literatury, sztuki i muzyki pozwoliły na zdobycie nowych wiadomości w ciekawy  i przystępny sposób.
  Bożena Rzepniewska
  Anna Petelska
  Joanna Łajewska-Talipska
 • IX PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

  W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabłudowie 6 grudnia odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej . Wzięło w nim udział ok. 280 osób. Były to przedszkolaki i klasy 0-III. Gościliśmy również uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniówce. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali po jednej piosence,której tematyka była dowolna. Po występach dzieci przybył  Mikołaj, który śpiewał i tańczył razem z nimi , a jego pomocnicy przygotowali wszystkim pyszne pierniczki. Każde dziecko opuściło nasze spotkanie ze smaczną czekoladą i mnóstwem cudownych wspomnień.Sponsorami naszej imprezy byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabłudowie oraz Burmistrz Zabłudowa. Organizatorzy tego spotkania to: p. Anna Matjaszuk, p. Alicja Sochoń i p.Agnieszka Dołęgiewicz. Mamy nadzieję, iż spotkamy się znów za rok.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

                                                                Agnieszka Dołęgiewicz ​
 • MIKOŁAJKI W KLASIE IVC

  6.12.2017r.

  Ach, co to był za dzień! Pełen wrażeń i emocji. Dzisiaj w dzień św. Mikołaja w naszej klasie było miło i przyjemnie. Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Wtedy to zazwyczaj obdarowujemy prezentami kolegów i koleżanki z klasy.  I tak też było u nas. Na początek wszyscy uczniowie napisali list do św. Mikołaja, w którym wyrazili swoje prośby, oczekiwania i marzenia. A kiedy ostatnia koperta została już zaklejona, nastąpił długo wyczekiwany moment - dzieci otrzymały Mikołajkowe prezenty, które pomogła nam przygotować p. Sylwia Popławska, za co serdecznie dziękujemy.
  To był naprawdę fajny dzień, szkoda że tak szybko minął!

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

                                                                               Iwona Karczewska-Czurak

 • PODZIEKOWANIE

  Uczniowie klasy sportowej wraz z rodzicami serdecznie dziękują firmie SaMASZ Sp. z o.o.  oraz Podlasko - Mazurskiemu Banku Spółdzielczemu w Zabłudowie za wsparcie finansowe w zakupie strojów sportowych. Dzięki dofinansowaniu już niebawem zawodnicy zaprezentują się w nowych strojach. 
   
 • SPOTKANIE KLAS VI-VII Z "WYRWANI Z NIEWOLI"

   30 listopada 2017 o 8.20 na sali gimastycznej odbyło się spotkanie pod hasłem „Ku wolno­ści wyswobodził nas Chrystus” dla klas VI – VII oraz Gimnazjum. Spotkanie poprowadzili członkowie grupy „Wyrwani z niewoli” Jacek „Heres” Zajkowski - artysta hip hopowy i profilaktyk oraz Piotr Zalewski - autor książki, student psychologii, profilaktyk.

  „Obaj jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego ży­cia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli”. – tak czytamy na http://www.wyrwanizniewoli.pl

  Tym razem podzielili się swoimi doświadczeniami i muzyką z uczniami naszej szkoły. Spotkanie odbyło się z inicjatywy ks. Łukasza Andrejczyka.

   

  Małgorzata Kasperowicz

 • ANDRZEJKI W KLASIE IVB

  Jak nakazuje stary obyczaj, na Świętego Andrzeja organizuje się wieczory wróżb. Klasa 4 b wraz z wychowawczynią podtrzymała tę tradycję i  30 listopada zorganizowała spotkanie andrzejkowe. Były wróżby, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek, który uczniowie sami przygotowali. Wiemy już, kto będzie najlepszym uczniem w klasie, kim zostaniemy w przyszłości, a nawet hihihi,  jakie imię nosić będzie przyszła żona/mąż. Oczywiście, wszystko to potraktowaliśmy z przymrużeniem oka. Wszak najważniejsze jest, aby dobrze się bawić a tego nam nie brakowało. Szkoda, że następne andrzejki dopiero za rok.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

  Wychowawczyni  kl.4 b – Nell Buczyńska-Kucejko

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć