Nawigacja

 • INFORMACJA OD RADY RODZICÓW

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  14 listopada 2017r. dzieci z klasy I A kolejny raz uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej prowadzonej przez edukatora leśnego p. Emilię Ostaszewską z Nadleśnictwa Żednia. Tematem spotkania byli mieszkańcy lasu i ich domy. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt.”Kolorowe ptaki – kolorowe domki”, a następnie udaliśmy się na grę terenową „Podchody” do pobliskiego lasu. Po drodze mieliśmy do wykonania różne zadania. Tego dnia pogoda nam dopisała, więc mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Ciekawe co będzie następnym razem?

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

                                                                                                                        Agnieszka Bojko

                                                                                                                        Sylwia Popławska

                                                                                                                        Justyna Andrelczyk

 • AUDYCJA MUZYCZNA "JESTEM SOBIE PODLASIANKA"

  13 listopada 2017 r. dzieci z przedszkola, klas '0' i klas I - III miały okazję poznać dziedzictwo muzyczne oraz tożsamość regionalną naszej Małej Ojczyzny - Podlasia - w myśl idei "stąd jestem, to moje korzenie". Zrealizowano ją w oparciu o bogate zbiory etnograficzne p. Grażyny Kuklińskiej - twórczyni Małych Kurpi Zielonych i badaczki folkloru Podlasia. Artyści ubrani w ludowe, dawne podlaskie stroje przedstawili utwory pochodzące z naszego folkloru. Zabawnie, przystępnie i ciekawie zapoznali dzieci z podlaską gwarą, pieśniami, instrumentami, tańcami oraz dawnymi zwyczajami podlaskiej wsi. Słuchacze chętnie i z werwą dali się wciągnąć w zabawę i śpiew wraz z ludową kapelą. 
  Edyta Murawska
  Agnieszka Bojko
 • 11 LISTOPADA 2017

  Zabłudowskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po nabożeństwie przedstawiciele różnych środowisk przeszli pod pomnik PAMIĘCI BOHATERÓW WALCZĄCYCH O WOLNOŚĆ OJCZYZNY. Były okolicznościowe przemówienia, apel poległych, składanie wieńców i wiązanek z biało-czerwonymi kwiatami. Harcerze trzymali wartę. Uroczystość uświetniła część artystyczna, w której wystąpiły między innymi uczennice naszej szkoły. Mimo zimna, w uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Zabłudowa i okolic. Na zakończenie wszystkim zebranym zaproponowano gorący bigos i zaproszono do Klubu pod Burmistrzem na śpiewanie pieśni patriotycznych.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.     

  Bożena Rzepniewska

  Anna Petelska

 • DZIEŃ DYNI W KLASIE 0 A

  10 listopada 2017r. kl. 0 A obchodziła Dzień Dyni. Dzieci przyniosły dynie jadalne i ozdobne. Poznały pochodzenie dyni, omawiały wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Dowiedziały się jakie są jej właściwości i wykorzystanie oraz jakie warzywa należą do rodziny dyniowatych. Spożyły pyszne ciasta dyniowe przygotowane przez rodziców. Wykonały prace plastyczne „Dyniowe cudaki i nie tylko”. Uczestniczyły też w zabawach ruchowych z użyciem dyń, które dostarczyły im wiele radości.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

                                                                                                            Krystyna Puczyńska

 • VII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  W dniu 9 listopada 2017 roku w naszej szkole miał miejsce VII Gminny  Festiwal  Pieśni Patriotycznej. Tegoroczny Festiwal był poświęcony żołnierzom polskim  skazanym przez komunistów  na zapomnienie.  Dla lepszego zrozumienia tematyki Festiwalu, uczniowie klasy VI A przygotowani przez p. Helenę Kalinowską zaprezentowali publiczności inscenizację o partyzanckiej walce żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego z ich oprawcami.

  Następnie nasi uczniowie oraz zaproszeni goście śpiewali  o polskich oficerach zamordowanych przez Sowietów  w Katyniu, o żołnierzach walczących na frontach Europy Zachodniej oraz o  Żołnierzach Niezłomnych niesłusznie nazwanych  „wyklętymi”.  

  Tegoroczny Festiwal, podobnie jak wszystkie jego poprzednie edycje, został przygotowany przez p. Helenę Kalinowską, p. Agnieszkę Dołęgiwicz i p. Marka Hyjka. Pomoc w wokalnym przygotowaniu uczniów do tej  patriotycznej imprezy okazała również p. Joanna Łajewska  - Talipska, a o nagłośnienie zadbał p. Artur Zieniewicz.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.         

  Marek Hyjek

 • ŚNIADANIE DAJE MOC - KLASA Oa

  8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu klasa 0a uczestniczyła w obchodach Dnia Śniadanie Daje Moc. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania oraz rolę prawidłowego żywienia. W przebraniu za kucharzy przygotowały zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki i sok jabłkowo – marchwiowy. W miłej atmosferze przy stole udekorowanym „świeżakami” dzieci spożyły drugie śniadanie, które dostarczyło im energii do zabawy i nauki.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.           

  Krystyna Puczyńska

 • "ZBUDUJEMY PTASIĄ STOŁÓWKĘ"

  Nasza Szkoła bierze udział w międzyszkolnym konkursie ,,ZBUDUJMY PTASIĄ STOŁÓWKĘ''. Wraz z Leroy Merlin w Białymstoku pomożemy ptakom przetrwać zimę. Uczniowie otrzymali pięć karmników, które ozdobili wykorzystując ciekawe pomysły oraz różnego rodzaju materiały. Prace Naszej Szkoły możemy zobaczyć w sklepie Leroy Merlin w Białymstoku przy ul.Hetmańskiej 18 .Należy przyjść do sklepu, zrobić zakupy na dowolną kwotę i zagłosować na naszą stołówkę. Konkurs trwa w dniach 04-19 listopada 2017 roku. Dzięki Waszym głosom mamy szansę na wygranie nagrody. 
   
   
   

                          Agnieszka Dołęgiewicz- koordynator konkursu

 • KLASY PIERWSZE W BIAŁOSTOCKIM TEATRZE LALEK

  W piątek 3 listopada 2017 r. klasy I-sze naszej Szkoły oglądały na małej scenie Białostockiego Teatru Lalek spektakl pt. "Lenka". To piękne przedstawienie bez słów, ale za to za pomocą animowanych lalek, gestu i ruchu, muzyki i światła, w ciekawej scenografii i oprawie dźwiękowej pokazało historię smutnej i odrzucanej przez inne dzieci dziewczynki o imieniu Lenka. Pulchna, sympatyczna, uzdolniona plastycznie mała bohaterka szukała przyjaciół - bo nikt przecież nie chce się czuć opuszczonym i samotnym... Dzieci z zainteresowaniem śledziły opowieść o tolerancji, akceptacji siebie, rozwijaniu talentów i wyobraźni. Zakończyła się ona szczęśliwie :) Lenka zawarła przyjaźń z chłopcem o imieniu Palko - sztuka ta pokazała nam, że każdy z nas może odnaleźć prawdziwego przyjaciela i że warto pielęgnować swoje pasje.

  Teraz będziemy czytać książkę węgierskiej autorki Katalin Szegedi o tym samym tytule. 

   

   

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.                                                                                                         Edyta Murawska

 • SPOTKANIE KLAS PIERWSZYCH Z POLICJANTEM

  W dniu 27.10.2017r. uczniowie klas IA, IB i IC spotkali się z policjantem z Komisariatu Policji w Zabłudowie, Tomaszem Chardziejko. Celem spotkania było zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel dzielnicowy – 112 numer alarmowy”. Uczniowie otrzymali ciekawe książeczki z różnymi zadaniami do rozwiązania. Zadania dotyczą pracy policji i bezpieczeństwa na drogach. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem wręczenia policjantowi koszyczka pięknych i smacznych jabłek.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                                                                   Alicja Sochoń

                                                                                                                                   Agnieszka Bojko

 • OGŁOSZENIE

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że dzień 2 listopada 2017r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach 7.00-16.30. W tym dniu nie ma obiadów.

 • 20 PAŹDZIERNIKA 2017 - ŚLUBOWANIE KLAS I

  W obecności zebranych gości, rodziców i wychowawców odbyła się uroczystość ślubowania klas I. Uczniowie zaprezentowali przygotowany wcześniej program artystyczny, w którym znalazły się wesołe piosenki z pokazywaniem, wiersze i tańce.

   Kolejnym punktem uroczystości było wprowadzenie sztandaru szkoły oraz ślubowanie złożone na ręce p. Dyrektor. Po złożeniu przysięgi każde dziecko zostało pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej w Zabłudowie przez p. Ewę Kołosowską. Okolicznościowe dyplomy świeżo pasowanym wręczył p. Wiesław Dąbrowski, zastępca Burmistrza Zabłudowa. Miłym zaskoczeniem dla dzieci były także przygotowane przez rodziców niespodzianki.

   Podczas uroczystości wszyscy obecni mogli wysłuchać utworów w wykonaniu zaproszonego specjalnie na to wydarzenie zespołu folklorystycznego  „Folwarczanki”.

   Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólne rozmowy, podziękowania, posiłek i pamiątkowe zdjęcia.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Małgorzata Kasperowicz

 • WYCIECZKA KLASY IA DO NADLEŚNICTWA ŻEDNIA

  17.10.2017r. klasa Ia brała udział w zajęciach ekologicznych w ramach innowacji pedagogicznej w Nadleśnictwie Żednia na temat „Poznajemy zwyczaje żubrów”.

  Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą tych największych ssaków w Europie. Wykonali pracę grupową – wykleili bibułą  powiększone sylwety żubrów oraz poznali ich  imiona. Następnie udali się na wędrówkę po lesie, gdzie p. Emilia Ostaszewska – nasza leśnik zaprosiła dzieci do wspólnej gry pt.”Pajęcza sieć”. Podczas spaceru dzieci obserwowały las w jesiennej szacie mieniący się ciepłymi, kolorowymi barwami.

   

   

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

                                                                                                                        Agnieszka Bojko

                                                                                                                        Sylwia Popławska

                                                                                                                        Justyna Andrelczyk

 • WYSTAWA DOMOWYCH PUPILI

  Od czwartku można w naszej szkole oglądać fotograficzną wystawę domowych pupili, zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski.  Wcześniej uczniowie klas I – VII mogli przynosić zdjęcia z krótką prezentacją domowego zwierzątka. Chętnych nie zabrakło, na wystawie znalazły się psy, koty, papużki, rybki, świnki. Wystawę oglądali zarówno uczniowie, pracownicy szkoły jak i rodzice. Wszystkie pupile wzbudzały ogromną radość i sympatię. Każdy z nich był na swój sposób piękny, uroczy i wyjątkowy. Największym zaciekawieniem cieszył się Borys – angielska świnka, którą opiekuje się Klaudia Ignaciuk z kl VI a.   Naszą wystawa będzie dostępna do 27 października.   

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                        Opiekunowie SU

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dzieci klasy Ia, Ib oraz zerówek miały okazję uczestniczenia w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczennice Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie pod kierunkiem p. Barbary Korolczuk zaprezentowały małym słuchaczom znane utwory dziecięcej klasyki m.in. „Lokomotywa”, „Kot w butach”, „Paweł i Gaweł”. Po wysłuchaniu pierwszaki udzielały odpowiedzi na zadane pytania dotyczące treści utworów. Każda prawidłowa odpowiedź nagrodzona została słodką nagrodą.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Małgorzata Kasperowicz

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  13  października 2017 o godz. 9.45 na hali sportowej odbyły się obchody Dnia Edukacji  Narodowej. Zgromadzili się na nich: zastępca Burmistrza Zabłudowa p. Wiesław Dąbrowski, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice.

  Uroczystości rozpoczął chór „Do-re-mi”, który wykonał hymn szkoły.  Następnie Pani Dyrektor  przywitała wszystkich zebranych. P. Ewelina Dąbrowska zaprosiła uczestni­ków do obejrzenia akademii przygotowanej przez uczniów pod jej kierunkiem.   Pierw­szą miłą niespodzianką dla nauczycieli był utwór „14 października” zaśpiewany przez chór. Wiele radości przysporzyły odgrywane scenki z życia uczniów i nauczycieli oraz wybranych lekcji np. języka polskiego, matematyki, chemii, biologii.

  W trakcie apelu mogliśmy również wysłuchać występu ucz. kl. IVa Anny Aleksiejczuk – Szotko, która zagrała na skrzypcach utwór  Concerto in B Miror Violin&Piano. Barw­nym elementem uroczystości okazał się taniec z rekwizytami do melodii „Halleluja”. Niespodziankę muzyczną przygotowała także grupa uczniów z solistką z kl. Vb Alek­sandrą Kraczyna  pod kierunkiem p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej.  Na zakończenie chór Do-re-mi wykonał utwór „Tyle słońca w całym mieście”.

  Kolejnym punktem programu były życzenia od Samorządu Uczniowskiego,  słodka nie­spodzianka dla nauczycieli oraz wręczenie nagród Burmistrza Zabłudowa i Dyrektora zasłużonym nauczycielom.

   

  Nagrodę Burmistrza otrzymały:

  p. Dyrektor Ewa Kołosowska

  p. Bożena Dola

  p. Helena Kalinowska

  p. Krystyna Puczyńska

   

  Nagrodę Dyrektora otrzymali:

  p. Agnieszka Ledzińska

  p. Alicja Regucka

  p. Artur Zieniewicz

  p. Joanna Łajewska – Talipska

  p. Agnieszka Dołęgiewicz

  p. Barbara Wasilewska

  p. Iwona Karczewska- Czurak

  p. Ewelina Dąbrowska

  p. Marta Rogucka

  p. Barbara Nartowicz

  p. Justyna Andrelczyk

  p. Barbara Sandomierska

  p. Edyta Kraczyna

  p. Bogdan Lenkiewicz

  p. Małgorzata Kozłowska

  p. Andrzej Kalinowski

  p. Ewa Jakiel

  p. Agnieszka Dudzińska

  p. Ludmiła Andrejczuk

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

  Małgorzata Kasperowicz

   

 • APEL PORZĄDKOWY

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym apelu porządkowym zorganizowanym przez pedagoga Marka Hyjka. Wśród poruszanych spraw znalazły się m.in. problemy związane z bezpieczeństwem poruszania się podczas przerw, szczególnie na korytarzach; bezpieczną drogą do szkoły i domu; zakazem nadmiernego hałasu podczas przerw; drogą na obiady; kulturą zachowania się w toaletach oraz wzajemnych relacji z innymi.

  Małgorzata Kasperowicz

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

 • FESTYN RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY ZORGANIZOWANY WRAZ ZE STOWARZYSZENIEM „AKTYWNY ZABŁUDÓW”

  W dniu 08.10.2017 spotkaliśmy się w licznym gronie aby uczcić Święto Szkoły.  Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – nasza uroczystość odbyła się na hali gimnastycznej.

  O godzinie 12.00 Pani Dyrektor Ewa Kłosowska wraz z Panem Burmistrzem Zabłudowa Adamem Tomankiem przywitali gości i rozpoczęli obchody Święta Szkoły. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny – inspirowany utworami naszego patrona szkoły Franciszka Karpińskiego.

  Najważniejszym punktem programu były oczywiście występy naszych najmłodszych uczestników – uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w „Talent Show” po czym przedszkole, zerówka i klasy I-III przedstawili różne utwory w swoim wykonaniu.  Całość imprezy uświetnił szkolny chór „DO RE MI” pod przewodnictwem p. Eweliny.

  Na naszych przemiłych  gości czekało mnóstwo atrakcji. Kiermasz prac uczniów, loteria fantowa, kiermasz książek, stoisko z masą solną, stoisko z goframi, grill oraz cos dla łasuchów - czyli kuchnia polowa. Szkolne koło „Planszóweczka” przygotowało stoisko z grami planszowymi w których każdy mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się z przeciwnikiem. Stowarzyszenie „Panorama” przygotowało stoisko z grami oraz Speed Stacks.

  Nie zabrakło oczywiście gości specjalnych takich jak: Pani Izabela Gwiazdowska ze stoiskiem „Balonowa fantazja” - zaproszona przez Bibliotekę Miejską w Zabłudowie, Panowie ze Straży Granicznej, Inspektoratu Sanitarnego, Straży Pożarnej.  Niezapomnianych wrażeń zapewnił najmłodszym dmuchany zamek  przywieziony przez firmę „Sebex” .

  Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, bez których  nie było by tak licznych atrakcji oraz nagród dla uczniów za występy w „Talent Show”. Dziękujemy: Urzędowi Miasta i Gminy Zabłudów Firmie Samasz, Stowarzyszeniu „Aktywny Zabłudów”, Firmie „Sebex”,  Państwowemu Powiatowemu Inspektoratowi Sanitarnemu,  Podlasko - Mazurskiemu Bankowi Spółdzielczemu, Państwu Marii i Andrzejowi Łotko, Firmie MSG Granit, Stowarzyszeniu „Panorama”, Bibliotece Miejskiej w Zabłudowie, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej, a także wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali słodki kiermasz ciast.

  Do zobaczeni na kolejnym Festynie.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

   

   

   

  Sylwia Popławska

  Agnieszka Bojko.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

  W piątek w naszej szkole było bardzo radośnie i wesoło. Wszystko to za sprawą święta – „Światowego Dnia Uśmiechu”, które obchodziliśmy w tym dniu. Na twarzach wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły gościł serdeczny, promienny uśmiech. Samorząd Uczniowski każdą z tych osób nagrodził samoprzylepną, uśmiechniętą buźką. W Światowy Dzień Uśmiechu chcieliśmy przypomnieć, że watro się uśmiechać i podarować uśmiech innym. Warto zadbać aby gościł on na naszej twarzy każdego dnia, śmiejmy się jak najczęściej i zarażajmy uśmiechem osoby wokół nas. Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Opiekunowie SU

 • FESTYN RODZINNY

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć