Lek na głowę jest w aptece

a na nudę w ...

bibliotece  :)

serdecznie zapraszamy

Katarzyna Kossakowska

Anna Zdanowicz

Biblioteka mieści się w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego gdzie uczniowie korzystają z księgozbioru i miejsca przeznaczonego na czytelnię w celach dydaktycznych lub rekreacyjnych.

Biblioteka jako Centrum Dydaktyczno- Informacyjne spełnia różnorakie  zadania:

• Udostępnia książki i inne źródła informacji
  • Tworzy warunki do poszukiwania, porządkowania i  wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną.
  • Rozbudza i rozwija indywidualne zainteresowania uczniów oraz wyrabia i pogłębia u uczniów nawyku czytania i uczenia się.
  • Organizuje różnorodne działania rozwijające wrażliwość kulturową i społeczną : konkursy biblioteczne, czytelnicze plastyczne, recytatorskie.
  • Prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w trakcie których kształtują się umiejętności wyszukiwania informacji na określony temat z uwzględnieniem zapotrzebowań i zainteresowań uczniów oraz postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego.
  • Opracowuje zbiory, prowadzi dokumentację pracy biblioteki, a także często zmienia się wystrój pomieszczeń.
  • Przygotowuje gazetki, wystawy, apele, współpracuje z bibliotekami innych szkół oraz biblioteką publiczną.
  • Współpracuje z wychowawcami klas i ich preferencji czytelniczych czego przykładem jest wzrastająca liczba wypożyczonych książek.
  • Księgozbiór uzupełniany jest na bieżąco w pozycje lekturowe dla uczniów oraz książki i czasopisma pedagogiczne dla nauczycieli.

Lokal Biblioteki:

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

- 8.00 – 14.00

Wtorek - 9.00 – 15.00

- 9.00 - 15.00 DZIEŃ PRACY WEWNĘTRZNEJ

- 8.00 - 14.00

Piątek - 9.00 – 15.00

DRODZY UCZNIOWIE!!!

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie zapraszamy do biblioteki uczniów klasy 0 - VI i cieszymy się, że nasza biblioteka jest miejscem najczęściej odwiedzanym w szkole.

Naprawdę warto czytać!!!

czytaj, żeby jaśniej myśleć

czytaj, żeby więcej wiedzieć

czytaj, by być pewnym siebie

czytaj, by być w siódmym niebie

czytaj, żeby poznać świat

czytaj, nieważne ile masz lat

Z niej nauczysz  się wiele- Kochaj ją i szanuj - będzie Twoim przyjacielem

Pamiętajmy jednocześnie o książce, bądźmy dobrymi czytelnikami i spełniajmy jej prośby

Prośby książki:

• Zanim po mnie sięgniesz, zawsze umyj ręce, a będę cię cieszyć lat sto albo więcej.
  • Nie pisz i nie rysuj po mych kartkach, bowiem wkrótce będę nic nie warta.
  • Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie stawiaj dbaj o me okładki.
  • Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
  • Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.