Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie

BIBLIOTEKA

Biblioteka mieści się w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego gdzie uczniowie korzystają z księgozbioru i miejsca przeznaczonego na czytelnię w celach dydaktycznych lub rekreacyjnych.

• Biblioteka jako Centrum Dydaktyczno- Informacyjne spełnia różnorakie  zadania:
  • Udostępnia książki i inne źródła informacji
  • Tworzy warunki do poszukiwania, porządkowania i  wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną.
  • Rozbudza i rozwija indywidualne zainteresowania uczniów oraz wyrabia i pogłębia u uczniów nawyku czytania i uczenia się.
  • Organizuje różnorodne działania rozwijające wrażliwość kulturową i społeczną : konkursy biblioteczne, czytelnicze plastyczne, recytatorskie.
  • Prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w trakcie których kształtują się umiejętności wyszukiwania informacji na określony temat z uwzględnieniem zapotrzebowań i zainteresowań uczniów oraz postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego.
  • Opracowuje zbiory, prowadzi dokumentację pracy biblioteki, a także często zmienia się wystrój pomieszczeń.
  • Przygotowuje gazetki, wystawy, apele, współpracuje z bibliotekami innych szkół oraz biblioteką publiczną.
  • Współpracuje z wychowawcami klas i ich preferencji czytelniczych czego przykładem jest wzrastająca liczba wypożyczonych książek.
  • Księgozbiór uzupełniany jest na bieżąco w pozycje lekturowe dla uczniów oraz książki i czasopisma pedagogiczne dla nauczycieli.

Lokal Biblioteki:

Czytelnia - w której jest księgozbiór podręczny, regał z czasopismami, katalog alfabetyczny i systematyczny oraz stoliki dla czytelników.

Wypożyczalnia - w którym znajdują się zbiory.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

- 9.00 – 15.00

Wtorek - 8.00 – 12.45 14.35 – 15.10

- DZIEŃ PRACY WEWNĘTRZNEJ

- 8.00 - 15.00

Piątek - 8.00 – 12.45 13.45 – 15.00

DRODZY UCZNIOWIE!!!

Witamy w nowym roku szkolnym 2013/2014. Serdecznie zapraszamy do biblioteki uczniów klasy 0 - VI i cieszymy się, że nasza biblioteka jest miejscem najczęściej odwiedzanym w szkole.

CZYTELNIK W BIBLOTECE - TO OSOBA NAJWAŻNIEJSZA!!!

,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeń” – Kornel Makuszyński

Biblioteka szkolna przystąpiła do IV edycji projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami ,,Czy znasz twórczość...?

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczo- plastycznym; Czy znasz twórczość Grzegorza Kasdepke?

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: szkolny i międzyszkolny. Pierwszy etap konkursu odbędzie się dnia 22 października w bibliotece szkolnej w formie pisemnej. Trzech uczniów z największą ilością punktów zostanie zakwalifikowanych do etapu międzyszkolnego konkursu (CEN Białystok)

Zakres literatury obowiązujący w konkursie czytelniczym (klasy IV-VI)

1. ,,Poradnik hodowców aniołów” G. Kasdepke

2. ,,Fochy fortuny czyli Kuba i Buba w gąszczu słów” - G. Kasdepke

Zakres literatury obowiązujący w konkursie plastycznym (klasy II i III)

1. ,,Z piaskownicy w świat” G. Kasdepke

Prace plastyczne inspirowane twórczością w/w autora należy dostarczyć do 30 października – biblioteka szkolna.

Szczegółowych informacji dotyczących konkursów udziela biblioteka.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!