O NAS

Przedszkole w Zabłudowie tworzą trzy oddziały, do których uczęszcza 75 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Grupa najmłodsza 3-latki to „Muchomorki”, 4 latki „Biedronki” grupa njastarsza 5-latki, to "Krasnoludki".

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 – 16.30. Organem prowadzącym jest Urząd Miejski w Zabłudowie. Funkcję dyrektora pełni mgr Ewa Kołosowska.

Nad prawidłowym rozwojem i bezpieczeństwem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która systematycznie uzupełnia i podnosi swoje kwalifikacje oraz stopnie awansu zawodowego. Nauczyciele współdziałają z wychowankami w rozwijaniu przez nich własnych zainteresowań i możliwości intelektualnych oraz z rodzicami w ujednoliceniu oddziaływań wychowawczych.

W bieżącym roku szkolnym nauczycielki z naszego przedszkola pracują w oparciu o programy:

- "Nasze przedszkole” - Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba Żabińska, wydawnictwo MAC Edukacja,

- "Dziecięca matematyka". Program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych" - Edyta Gruszczyk-Kolczyńska,

- "Bezpieczny Przedszkolak" Klanza,

- Program profilaktyczny "Zdrowy Przedszkolak"

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:

• religia katolicka,
  • religia prawosławna,
  • rytmika,
  • zajęcia taneczno-rozwojowe,
  • zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia origami,
  • język angielski.

W przedszkolu organizujemy różne imprezy i uroczystości okolicznościowe: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Ziemi, Dzień Rodzica i Dzień Dziecka. Bierzemy udział w konkursach lokalnych i ogólnopolskich. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Od kilku lat propagujemy akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w której uczestniczą rodzice, Biblioteka Szkolna, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zabłudowie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i dobro dzieci realizujemy program „Bezpieczny Przedszkolak”. W trosce o zdrowie i prawidłowe nawyki żywieniowe dzieci realizujemy program "Zdrowy Przedszkolak". Prowadzimy Kronikę Przedszkola na stronach oraz na Facebook, w której upamiętniamy ważne wydarzenia z życia naszego przedszkola.