Nawigacja

 • - Obrazek 1

  Rada Rodziców

  podziekowania.pdf

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  28 listopada klasa II a pojechała do miejscowości Żednia, gdzie mieliśmy ciekawe zajęcia edukacyjne. Tym razem dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o mapach, w jaki sposób są przedstawiane informacje na mapach, jak czytać mapy, kiedy ich używamy, jakie są rodzaje map. Poznaliśmy kierunki świata. Zobaczyliśmy ploter – maszynę do drukowania map. Z panią leśnik Justyną Bójko zwiedziliśmy siedzibę Nadleśnictwa i poznaliśmy osoby w niej pracujące. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, jak wygląda praca leśników. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną lornetkę i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                 Justyna Andrelczyk, Agnieszka Bojko

  INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT” - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

  HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

  26 listopada 2018 r. w kl. I a, b odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, p. Barbarą Cywoniuk. Tematem pogadanki było  przestrzeganie zasad higieny osobistej ucznia oraz   jego otoczenia. Zajęcia miały na celu przypomnienie zasad higieny, utrwalenie odpowiednich umiejętności i nawyków higienicznych. Pani pielęgniarka opowiadała, jak należy dbać o czystość całego ciała, włosów, zębów, jak często myć ręce, jakie środki stosować. Dzieci dowiedziały się, jak ważny dla zdrowia jest właściwy dobór odzieży i obuwia, stosowny do pory roku i pogody, czym grozi niehigieniczny tryb życia, jakie żyjątka mogą nam utrudniać życie. Rozwiązywały również ciekawe zagadki i rebusy dotyczące higieny, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a na koniec zadawały pani pielęgniarce mnóstwo pytań.

  Barbara Cywoniuk, Barbara Wasilewska, Barbara Korolczuk

  HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!!

  MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!!

  Dnia 23 listopada 2018r w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku na konferencji bibliotekarzy szkolnych podsumowującą realizację    9-edycji  projektu czytelniczego PODLASKIE SPOTKANIA Z PISARZAMI  uczennica klasy IIIb  Aleksandra Zawadzka otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym inspirowanym twórczością współczesnej pisarki "Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek?". Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego etapu szkolnego serdecznie dziękujemy. Gratulujemy ALEKSANDRZE ZAWADZKIEJ!!!

  Anna Zdanowicz

  MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!! - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1

 • KLASA VB NA SPOTKANIU Z PISARZEM PODRÓŻNIKIEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  KLASA VB NA SPOTKANIU Z PISARZEM PODRÓŻNIKIEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  W piątek, 23 listopada klasa V b miała przyjemność uczestnictwa w spotkaniu  z p. Leszkiem Szczasnym - politologiem, filozofem, pisarzem, fotografem i przede wszystkim globtroterem, który przemierza świat  za przysłowiową złotówkę. Podróżnik opowiadał o Afryce, a głównie o  Maroku i Mauretanii. Zachwycające i czasem szokujące zdjęcia  tego egzotycznego rejonu świata okrasił świetnymi opowieściami, anegdotami, przygodami. Pokazał wiele eksponatów i przydatnych w takiej podróży przedmiotów. Zachęcił nas do nauki języków obcych, geografii,  a przede wszystkim starał się zarazić pasją do podroży, utwierdzić w przekonaniu, że „chcieć to móc”. Z pewnością mu się to udało. Po tym spotkaniu mamy przekonanie, że świat jest rzeczywiście na „wyciągnięcie ręki”,  a taki właśnie tytuł nosi jedna z jego książek.   

  Nell Buczyńska – Kucejko

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  20 listopada 2018 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to święto związane z rocznicą uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników- tych, których prawa często są łamane. Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W obchody tego święta angażują się polskie szkoły i przedszkola. Nasi najmłodsi uczniowie, aby uczcić ten dzień przyszliśmy ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF, organizacji humanitarnej z inicjatywy, której obchodzone jest to święto. Na korytarzach wisiały niebieskie baloniki (szkoda, że tak krótko) oraz materiały informacyjne związane z tym wydarzeniem.

  Barbara Korolczuk, Elżbieta Całek, Helena Tomaszewska

 • KLASA VIIIB NA WYSTAWIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  KLASA VIIIB NA WYSTAWIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  16 listopada b.r. klasa VIII b uczestniczyła w akcji czytania tekstów z wystawy zatytułowanej  „44 teksty na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.  Testy te, wybrane przez Parę Prezydencką, to najwspanialsze dzieła polskiej literatury. Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę 44 książek wchodzących w skład wystawy. Potem losowali numery poszczególnych dzieł i czytali związane z nimi fragmenty. Trafiliśmy na „Dziady” cz. III, „Pana Tadeusza”, „Kazania” Piotra Skargi, wiersze C.K. Norwida i J. Słowackiego. Ta „żywa” lekcja historii i literatury z pewnością zapadnie na długo w pamięci.

  Nell Buczyńska – Kucejko, Marek Hyjek

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK

   SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK

  W ramach projektu czytelniczego Podlaskie Spotkania z Pisarzami uczniowie klasy II c wraz opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych dzieci. Na co dzień pisarka pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako germanistka i leksykograf. W ciekawy sposób opowiadała, jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły, a wielka frajdę sprawia jej zabawa językiem, zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Książki pani Agnieszki Frączek zawierają kreatywne zabawy słowne. Dzieci wręczyły kwiaty oraz własnoręcznie narysowane ilustracje inspirowane jej twórczością. Miały możliwość uzyskania autografów w zakupionych książkach oraz zrobienia wspólnego zdjęcia. To spotkanie dało dużo radości, a niektórych skłoniło do podjęcia własnych prób w pisaniu wierszy i zabawy słowem.

  Anna Zdanowicz, Edyta Murawska

   SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „GODŁO POLSKI”

  ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „GODŁO POLSKI” - Obrazek 1

  Dnia 16 listopada 2018r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny „Godło Polski”. Grono nagrodzonych dzieci wyłoniło jury w składzie między innymi: p. Dyrektor Ewa Kołosowska, p. Wicedyrektor Agnieszka Ledzińska, p. Janina Turecka, nauczyciele plastyki w starszych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice, nauczyciele „przedmiotowcy”. Wybór był wyjątkowo trudny, ponieważ prace uczniów były niezwykle staranne, pomysłowe, a niekiedy zaskakujące. Gratulujemy serdecznie nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

   

  I miejsce – Ksawery Nowacki kl. 1A

  II miejsce – Zuzanna Jabłońska kl. 1B

  III miejsce – Kacper Witkowski kl. 1A

   

  Wyróżnienie: Paulina Całek kl. 2C

  Wyróżnienie: Maja Przyłożyńska kl. 1A

  Wyróżnienie: Alicja Romanowska 2B

  Wyróżnienie: Julia Korolczuk kl. 3B

  Wyróżnienie: Julia Szlęk kl. 1A

  Wyróżnienie: Malwina Nikołajuk kl. 1A

   

   

   

  Elżbieta Całek

 • ZWYCIĘZCY HISTORYCZNEJ GRY TERENOWEJ

  70 uczniów klas IV-VIII wzięło dzisiaj udział w Historycznej grze terenowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Gier Planszowych Planszóweczka. 30 pytań dotyczących historii naszego kraju od czasów rozbiórów aż do roku 1990 było rozwieszonych w różnych miejscach naszej szkoły. Uczniowie udzielali odpowiedzi na przygotowanych kartach. 
  Zwycięzcami gry zostali uczennice klas ósmych
  Bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedziała Zuzanna Misiewicz
  1 błąd - Patrycja Rokicka, Dominika Pietruczuk, Patrycja Andrejczuk, Aleksandra Omelianowicz
  2 błędy - Paulina Bonifatiuk 
  Gratulujemy!!!
 • GMINNE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  GMINNE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  11 listopada 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły, 7 Zabłudowska Drużyna Harcerska wraz opiekunami, p. Dyrektor Ewa Kołosowska oraz wybrane uczennice pod kierunkiem p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej wzięli udział w Gminnych Obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła w Zabłudowie oraz Liturgią w cerkwii pw Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabłudowie. Po zakończeniu nabożeństw uczestnicy spotkania udali się pod pomnik bohaterów Ojczyzny. W części oficjalnej znalazły się: odśpiewanie hymnu narodowego, wystąpienie okolicznościowe p. Burmistrza Adama Tomanka, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem. W delegacjach uczestniczyły m.in. władze miasta, emeryci, kapłani obu parafii, dzieci (uczniowie naszej szkoły), przedstawiciele policji, straży pożarnej, oddziału rekonstrukcyjnego oraz harcerze. W części artystycznej zebrani wysłuchali koncertu Izabeli Szafrańskiej „Piosenki mi najbliższe” oraz grup z poszczególnych szkół naszej gminy oraz grupydziecięcej z MOAK. Występy szkolne rozpoczęły i zakończyły uczennice naszej szkoły. Zaprezentowały się grupy z  SP Zabłudów, SP Rafałówka, SP Białostoczek SP Dobrzyniówka. Ostatnim punktem obchodów było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z p. I. Szafrańską. Wszystkich zmarzniętych rozgrzewała nie tylko wspaniała atmosfera ale także ciepły poczęstunek i napoje przygotowane przez organizatorów.

  Małgorzata Kasperowicz

  GMINNE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

  AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.  Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Odświętnie ubrani zebraliśmy się wspólnie z dziećmi i nauczycielami przedszkola i szkół oraz wszystkimi pracownikami szkoły na hali gimnastycznej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia przez poczty sztandarowe sztandarów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie i Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie. Uczennica klasy III gimnazjum Magdalena Zadykowicz przeczytała informacje na temat Hymnu narodowego przygotowane przez nauczyciela historii - mgr Artura Trojana. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Ewa Kołosowska, a o godzinie 11:11 ze szkołami w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Na długo zapamiętamy tę uroczystość. Atmosfera była wyjątkowa i wzruszająca

  Opiekunowie SU
 • VIII GMINNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - ZABŁUDÓW 2018

  VIII GMINNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - ZABŁUDÓW 2018

  8 listopada w murach  naszej szkoły odbył się VIII Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Tegoroczna edycja festiwalu wiązała się z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego te wydarzenie miało szczególnie barwną oprawę i szczególnie uroczysty wydźwięk. Zanim rozbrzmiały piosenki, zebrani przed szkołą uczniowie oraz zaproszeni goście ujrzeli 100 biało - czerwonych balonów wypuszczonych w niebo. Towarzyszyły temu okrzyki: „Niech żyje Polska!”. Po przejściu na halę, po odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczęły się występy poszczególnych zespołów reprezentujących wszystkie szkoły gminy Zabłudów. Według koncepcji artystycznej organizatorów  repertuar odzwierciedlał drogę Polaków do Niepodległości, począwszy od powstania styczniowego. Następnie wykonywano pieśni legionowe symbolicznie nawiązujące do roku 1918. Ostatnim etapem festiwalu były utwory stanowiące swoisty testament pokolenia odradzającej się Polski dla współczesnego pokolenia. Jak co roku festiwal odbywał się pod patronatem Burmistrza Zabłudowa, ale po raz pierwszy był objęty patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok. Również po raz pierwszy reportaż z naszego festiwalu był pokazany w programie „Obiektyw” emitowanym przez  Telewizję Polską  Białystok. Tak jak i w poprzednich latach festiwal był zorganizowany przez p. Alicję Regucką, p. Agnieszkę Dołęgiewicz i p. Marka Hyjka, chociaż  jego dobry poziom był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i uczniów.

  VIII GMINNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - ZABŁUDÓW 2018 - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY. 

 • HISTORYCZNA GRA TERENOWA

  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Gier Planszowych Planszóweczka zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Historycznej Grze Terenowej. W piątek 9 listopada na korytarzach naszej szkoły znajdziecie 30 pytań dotyczących historii naszego kraju od czasów rozbiorów aż do roku 1990. Karty na których będzie można udzielać odpowiedzi będą można otrzymać od godz. 7:45 u p. Joanny Łajewskiej – Talipskiej.

  Karty z odpowiedziami należy oddać do godz. 13:30

   Serdecznie zapraszamy

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE
  Dnia 8 i 9 listopada przychodzimy do szkoły w stroju galowym.
  Opiekunowie SU
 • PROŚBA RADY RODZICÓW

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć