AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2009/2010

IV OGÓLNOPOLSKI FINAŁ PREZENTACJI SZKÓŁ

DO PROGRAMU PT:,, PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ”

13 września 2009 uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjum uczestniczyli w IV ogólnopolskiej finałowej prezentacji szkół do programu pt:,, Przywróćmy Pamięć” w Synagodze im. Nożyków w Warszawie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tańca żydowskiego, spróbowania potraw żydowskich  oraz  naukę pisania swoich imion w języku hebrajskim. Wyjazd okazał się bardzo edukacyjny ponieważ przybliżył im potrzebę oraz możliwość poszukiwania wiadomości o polsko – żydowskim świecie sprzed 1945r.

KOMBATANT W SZKOLE

18 września br. w bibliotece Szkoły Podstawowej  w Zabłudowie odbyło się spotkanie z Józefem Kierculem. Jest on prezesem Miejsko – Gminnego Koła Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Zabłudowie.

W spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli uczniowie klas V i VI wraz z ich nauczycielami Alicją Regucką i Nell Buczyńską. Z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchali wspomnień i przeżyć z okresu wojennego Józefa Kiercula. Chętnie też zadawali nurtujące pytania. Ponadto mieli też okazję zweryfikowania swoich informacji oraz wiadomości podręcznikowych z faktami rzeczywistymi.

Józef  Kiercul był naocznym świadkiem oraz uczestnikiem wydarzeń wrześniowych z 1939 roku. Pomimo swego dostojnego wieku jest wyróżniającym się działaczem kombatanckim województwa podlaskiego. Wielokrotnie nagradzany odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz dyplomami. Bardzo wcześnie wstąpił do Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Do chwili obecnej z wielkim zapałem, zaangażowaniem i oddaniem poświęca się pracy społecznej na rzecz środowiska kombatanckiego.

Spotkanie z Józefem Kierculem było hołdem pamięci w 70-tą rocznicę wybuchu  II wojny światowej.

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Na początku listopada biblioteka szkolna przeprowadziła cykl spotkań z Kubusiem Puchatkiem. Przez kilka dni uczniowie klas I – III oraz grupa dzieci przedszkolnych uczestniczyli w imprezie czytelniczej z okazji 83 urodzin Kubusia Puchatka  pt: ,,Co wydarzyło się na urodzinach Kubusia Puchatka’’. Impreza poprzedzona była konkursem plastycznym dla najmłodszych klas. Przygotowano quiz kubusiowy, gry, zabawy konkursowe oraz przeprowadzono rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Najciekawsze prace nagrodzono a biorącym udział w konkursie wręczono dyplomy.

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI

Szkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas IV – VI przeprowadzono 21 kwietnia 2010r. w czytelni szkolnej pod hasłem ,,Czytanie to moja pasja’’ oraz konkurs na plakat. Prace miały być związane z w/w hasłem. W konkursie brali udział uczniowie klas IV i VI. Występy oceniali: nauczyciel jęz. pol. Nell Buczyńska oraz logopeda szkolny pani Ewelina Dąbrowska. Oceniając uczestników, uwzględniali następujące kryteria: dykcję, interpretację tekstu i zachowanie limitu czasu(do 3 minut)przygotowanych przez bibliotekarza fragmentów książek. Wyłonieni mistrzowie pięknego czytania to: w kategorii klas czwartych pierwsze miejsce - Maciej Lulewicz, w kategorii klas piątych pierwsze miejsce – Monika Woronicz , drugie miejsce - Ewelina Ciupek, trzecie miejsce – Martyna Kozłowska. Natomiast w kategorii klas szóstych pierwsze miejsce – Maciej Kamiński, drugie miejsce - Kacper Szadkowski, trzecie miejsce – Karolina Daniluk. Uczestnicy konkursu dostali nagrody i dyplomy ufundowane przez dyrektora szkoły. Konkursowe plakaty zdobiły wnętrze biblioteki szkolnej.

Anna Zdanowicz