• Fundacja edukacyjna 4H

"Wyrównanie i ugruntowanie wiedzy matematycznej

w klasach IV-VI szkoły podstawowej"

Symbol Fundacji Edukacyjnej 4H pochodzi od pierwszych liter

słów w języku angielskim
          Head - głowa, Heart - serce,
          Hands - ręce i Health - zdrowie

Organizator projektu:
                  Fundacja Edukacyjna 4H w Polsce

Środki finansowe:

Szkolny koordynator projektu:

p. Marta Rogucka

W marcu 2007 nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Edukacyjnej 4H w Polsce „Wyrównywania i ugruntowania wiedzy matematycznej w klasach VI-VI szkoły podstawowej” po raz pierwszy przeprowadzonego w województwie podlaskim.

W programie wzięło udział 16 uczniów klas IV-VI mających ocenę semestralną z matematyki poniżej średniej klasy i deklarujących systematyczne uczęszczanie na zajęcia do końca stycznia 2008 roku. Zajęcia odbywały się w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Ich celem było pomaganie w pokonywaniu trudności szkolnych oraz kształcenie umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych w sytuacjach praktycznych. Na zajęciach ćwiczyliśmy wyobraźnię przestrzenną poprzez sztukę orgiami. Dzieci uczyły się współpracy w grupie, wzajemnej pomocy i zrozumienia. Aktywne metody pracy, zajęcia na świeżym powietrzu połączone z ruchem mobilizują uczniów do pracy.

„Matematyka w lesie” to temat zajęć przeprowadzonych w terenie przy współpracy z Nadleśnictwem Żednia.