• Informacje Ogólne

środa 7.00 – 16.30

czwartek 7.00 – 16.30

piątek 7.00 – 16.30

• Świetlica szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie pełni na terenie szkoły funkcje opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne. Opiece podlegają uczniowie klas I – III, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki i obligatoryjnie wszyscy uczniowie dojeżdżający z klas I – VIII.
        Uczniowie przychodzą na zajęcia po skończonych lekcjach lub oczekują na rozpoczęcie swoich zajęć. Obecność ich jest obowiązkowa.
        Opiekę i zajęcia wychowawczo-dydaktyczne z uczniami prowadzą wychowawcy w wymiarze 26 godzin zegarowych tygodniowo.

• Reguły zachowania

•

1. Nie wychodzimy z sali świetlicowej bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalamy się od grupy w czasie zabaw na podwórku szkolnym.

2. Jesteśmy uprejmi, mówimy kulturalnie, nie przeszkadzamy innym.

3. Pomagamy sobie wzajemnie.

4. Nieporozumienia wyjaśniamy poprzez rozmowę, a nie agresję.

5. Nie tolerujemy agresji i przemocy, odnosimy się do siebie z szacunkiem.

6. Przestrzegamy zasad bezpiecznej zabawy.

7. W trakcie wspólnych zajęć, gdy mówi jedna osoba, uważnie słuchamy, nie przerywamy i nie oceniamy wypowiedzi koleżanek, kolegów.

8. Wszyscy dbamy o porządek i estetyczny wygląd świetlicy.

9. Szanujemy gry, zabawki, książki oraz wyposażenie świetlicy.

10. Aktywnie uczestniczymy w zajęciach świetlicowych.

11. Używamy form grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam.

12. Opiekujemy się młodszymi kolegami.

13. W stosunku do siebie pozostajemy koleżeńscy, uczynni, mili, życzliwi i uprzejmi.

14. Z każdym problemem i w każdej sytuacji zwracamy się śmiało o pomoc do nauczyciela.