• Rok szkolny 2021/2022

• Witamy w Szkolnej Świetlicy w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Wszystkim naszym uczniom życzymy sukcesów, wytrwałej pracy, wielu chwil spędzonych w dobrym towarzystwie i wspaniałej atmosferze.

Wychowawcy Świetlicy

• Wrzesień w szkolnej świetlicy

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny z radością i nadzieją na piękny czas i wspaniałe chwile z kolegami, koleżankami i nauczyciealmi w dobrej atmosferze i w duchu przyjaźni.

Wrzesień poza dniem rozpoczęcia szkoły obfitował w wiele ciekawych dni i artakcji, które mogliśmy wspólnie przeżyć.

• 8.09 Dzień Marzyciela

• Tego dnia rozmawialiśmy o marzeniach naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z klas 1-3 dzieliły się swoimi planami na przyszłość, mówiły jakie są ich marzenia. Wiele z nich dotyczyło rzeczy i spraw materialnych :) Niektórzy chcieliby kiedyś zostać kimś ważnym, lub wykonwać zawód pilota lub modelki... Snuciom marzeń towarzyszyły rysunki, które odzwierciedlały dziecięce marzenia.

• 15.08 Międzynarodowy Dzień Kropki

• W światowym dniu świętowania kreatywności i twórczości przypomnieliśmy sobie o Vashti i jej przygodzie z budowaniem poczucia własnej wartości poprzez artystyczne działania. Dzień Kropki w naszej świetlicy jest zawsze wesoły i pełen twórczych niespodzianek. Tym razem uczniowie klas młodszych wspólnie wykonali plakat dorysowując kropki tak, by powstało wspólne dzieło!

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• W Światowym Dniu Orderu Uśmiechu nasi uczniowie mogli dowiedzieć się o historii tego specjalnego odznaczenia przyznawanego przez dzieci.

2 lutego Dzień Pozytywnego Myślenia

01.06.2021 11:09
          Dzień Pozytywnego Myślenia

Pomysłodawcą tego święta, które w USA obchodzi się 13 września, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje.

Drugi dzień lutego jest zatem doskonałą okazją do tego, by szklanka była zawsze w połowie pełna.