• Rekrutacja 2023/2024

• Zapraszamy Państwa do pobrania udostępnionych dokumentów rekrutacyjnych do przedszkola, szkoły podstawowej i oddziału sportowego IV i VI na rok szkolny 2023/2024. Dokumenty powinny być wypełnione w całości oraz podpisane przez obojga rodziców. Gotowy komplet dokumentów prosimy złożyć, w sekretariacie szkoły w wyznaczonym terminie rekrutacji (przedszkole 08.02.2023 - 10.03.2023, klasa I 01.03.2023 - 10.03.2023, klasy sportowe 01.03.2023 - 10.03.2023). Przed rekrutacją do oddziałów sportowych prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i złożenie odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać  w sekretariacie szkoły lub dzwoniąc pod numer 85 718 80 20.

Rekrutacja 2023/2024

• Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

• 24 lutego w hali Szkoły Podstawowej w Zabłudowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt. Uczestniczyło w nim sześć drużyn, cztery ze Szkoły Podstawowej w Zabłudowie i dwie drużyny z zaprzyjaźnionych Szkół z Rafałówki i Białostoczku. Dziewczyny grały systemem "każdy z każdym" po 12 minut. Po czterech godzinach rywalizacji poszczególne drużyny osiągnęły następujące wyniki: Szkoły z Rafałówki i Białostoczku, ex aequo piąte miejsce. Czwarte miejsce klasa 4 a, miejsce 3 klasa 5a, miejsce drugie klasa 6a i miejsce pierwsze zwyciężczyni klasa 8a i 7b. Rozdaliśmy też nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką okazała się Malwina Nikołajuk z klasy 5a, królem strzelców została Julia Kotowska z klasy 6a, najlepszą zawodniczką została Weronika Mielech z klasy 8a. Dzięki Bankowi PM Bank Grupa BPS, niektóre klasy wystąpiły w pięknych strojach ufundowanych przez Bank. Statuetki i medale ufundował LUKS Lider Zabłudów.

Organizatorzy turnieju Katedra Wychowania Fizycznego w Zabłudowie

Bogumiła Mielech, Jan Omelianowicz, Jarosław Leończuk, Artur Zieniewicz.

• Poradnik dla rodziców

• Zachęcam Rodziców i Opiekunów dzieci i młodzieży, do zapoznania się z treścią broszur opracowanych przez  Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.  Celem inicjatywy jest wsparcie Państwa w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata. Poniżej pliki pdf do broszur:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

Pedagog szkolny  - M. Targońska

• Jednodniowy obóz narciarski

• W dniu 17.02.2023 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w jednodniowym obozie narciarskim w Stacji Narciarskiej Rybno niedaleko Łomży. Uczniowie nabywali tam oraz doskonalili umiejętności z zakresu narciarstwa zjazdowego. Pomimo nie najlepszej pogody uczniowie radzili sobie świetnie, o czym świadczy zamieszczony poniżej film.

• Walentynkowy Turniej Piłki nożnej Dziewcząt

• Dnia 04.02.2023r w Białymstoku odbył się walentynkowy turniej piłki nożnej dziewcząt. Turniej ten ma range międzywojewódzkiego, gdyż wystąpiły w nim drużyny z województwa lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W rozgrywka wzięło udział 6 drużyn, turniej odbywał się na hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Białymstoku. Po sześciogodzinnej rywalizacji Szkoła Podstawowa z Zabłudowa zdobyła trzecie miejsce, przegrywając z Włókniarzem Białystok i Ecosport Białystok.

Artur Zieniewicz

• Zmiana stawki żywieniowej i obiadów

• Informujemy, że od 1 lutego 2023r.  dzienna stawka żywieniowa w przedszkolu będzie wynosić  10,50 zł za trzy posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek oraz stawka za obiady w szkole 6,00 zł.

Koszt żywienia dzieci został ustalony na podstawie analizy cen artykułów spożywczych z uwzględnieniem norm żywieniowych.

Stawkę dzienną ustalono w uzgodnieniu z organem prowadzącym Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zabłudowie

• Ozoboty - programowanie przez rysowanie w klasach III

• W tym tygodniu uczniowie klas trzecich gościli Ozoboty - małe roboty, które pozwalają na programowanie przez rysowanie. Uczniowie przećwiczyli kalibrowanie, poznali kody porozumiewania się Ozobotami. Następnie programowali roboty poprzez rysowanie drogi i kodów flamastrami oraz z użyciem puzzli do nauki programowania. Zajęcia przeprowadziła p. Marta Rogucka. Dzieci aktywnie i wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach.