Nawigacja

 • ANDRZEJKI W KLASIE IIIA

  30 listopada w klasie III A odbyły się Andrzejki Klasowe. Oprócz zabaw andrzejkowych były też tańce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców. Wszyscy świetnie się bawili i czekamy na podobną zabawę znów za rok.
  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

                                                          Agnieszka Dołęgiewicz

 • PLANSZÓWKOWA NOC LISTOPADOWA

  29 listopda 2017r odbyła się w naszej szkole Planszówkowa Noc Listopadowa.

  Spotkanie zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Gier Planszowych „Planszóweczka” i studentów z programu Projektor- wolontariat studencki pod patronatem Burmistrza Zabłudowa.

  W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, gimnazjum. Do dyspozycji graczy było 40 gier planszowych m in Superfarmer, Dobble, Rummi, Kraina lodów, Uno, Pomysłówka, Kod faraona, Polowanie na robale, Halli galli, Cardline zwierzęta. Można było z wykorzystaniem gier ćwiczyć: ortografię , tabliczkę mnożenia, zdobyć wiedzę na temat zwierząt oraz j. angielskiego.  

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

  Joanna Łajewska  Talipska
 • LEKCJA OTWARTA W KLASIE IIIA

  27 listopada w klasie III A odbyła się lekcja otwarta, na którą zostali zaproszeni rodzice uczniów. Temat naszego spotkania to: Sąd nad Kasią  - bohaterką naszej lektury ,,Oto jest Kasia'' Miry Jaworczakowej. Uczniowie klasy III A zamienili się w oskarżycieli i obrońców naszej bohaterki. Był też sędziowie oraz Kasia. Efekt naszej lekcji to uniewinnienie Kasi. Uczniowie jak i rodzice byli zadowoleni z naszych zajęć.

                                                       Agnieszka Dołęgiewicz

 • KLASY 4 W KINIE I NA WYSTAWIE LEGO

  28 listopada klasy 4 a, 4 b i 4 c spędziły w Białymstoku. W programie wyjazdu był seans w Multikinie  Galerii Jurowiecka oraz Wystawa Klocków Lego. Film „Emotki” był bardzo ciekawy i pouczający. Młodzi widzowie z zapartym tchem oglądali przygody bohaterów. Pełni wrażeń udali się na wystawę, gdzie zobaczyli m.in. ogromną makietę „Titanica” wykonaną z prawie pół miliona klocków. Duże wrażenie robiły też  inne makiety. Wiele eksponatów poruszało się po użyciu specjalnych przycisków. Uczniowie chętnie robili zdjęcia przy postaciach znanych sportowców czy  pojazdach z filmu „Gwiezdne wojny”. Dużo czasu spędzili też w specjalnym kąciku, gdzie zgromadzono tysiące klocków do zabawy. To była wielka frajda. Z zapałem budowano budowle i pojazdy podobne do obejrzanych wcześniej. Aż żal było wracać. To była bardzo udana wycieczka.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.   

   Nell Buczyńska-Kucejko

  Iwona Karczwska-Czurak

  Jan Omeljanowicz

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  24 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń naszej szkoły mógł przynieść maskotkę lub zabawkę, która jest dla niego wyjątkowa i ulubiona. Sale lekcyjne i korytarze szkolne wypełniły się przeróżnymi pluszakami, a na twarzach uczniów można było zauważyć ciepłe uśmiechy i radość. Ponadto na tablicy SU można było przeczytać krótką historię, dlaczego właściwie obchodzimy dzień pluszowego misia na całym świecie. Dodatkowo dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Społeczno – Edukacyjnego „Panorama” do szkoły przybyła „misia rodzina”, która wzbudziła duże poruszenie wśród uczniów. Dzieci były zachwycone ogromnymi pluszakami, chętnie robiły sobie z nimi zdjęcia i przytulały się do nich.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Opiekunowie SU

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KL.IV-VII

  23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV – VII, która odbyła się na małej sali w szkole. Uczniowie przygotowali ciekawe wróżby, dzięki którym można było sobie wywróżyć, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Ponadto zadbali o oprawę muzyczną i wystrój sali, w tym kolorowe światła. Frekwencja podczas zabawy dopisała, a uczniowie bawili się wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom andrzejkowej zabawy dopisywał dobry humory i uśmiechy na twarzach.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Opiekunowie SU

 • KONKURS HISTORYCZNY "POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

  Dnia  13 listopada 2017 przeprowadzony został szkolny Konkurs Historyczny pt.”Polskie drogi do Niepodległości”. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów: ośmioro z klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. F. Karpińskiego w Zabłudowie i trójka uczniów z klas drugich Gimnazjum im. G Chodkiewicza w Zabłudowie.

  Najlepsi okazali się :

  I miejsce : Julia Presnarowicz z klasy VIIa,

  2 miejsce : Maria Kalina Zdanowicz z klasy IIc

  3 miejsce: Ewelina Minczuk z klasy VIIb.

  Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Artur Trojan

 • WSPÓLNE ŚNIADANIE W KLASIE IIIA

  Klasa III A pamiętając o tym, iż bardzo ważne w naszym życiu jest zdrowe odżywianie postanowiła zorganizować wspólne śniadanie. Królowały na nim warzywa, owoce, nabiał, jaja, pyszne pieczywo i soki. Uczniowie śniadanie to przygotowali samodzielnie, a następnie wspólnie skonsumowali.

                                                                    Agnieszka Dołęgiewicz

 • SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W KL.IVC

  22.11.2017r. w klasie IVc odbyło się spotkanie andrzejkowe. Na początku uczniowie zapoznali się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek, który był miłym przerywnikiem podczas wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie przekłuwali przygotowane przez siebie serduszka z imionami dziewcząt, chłopców, cechami charakteru, zawodami. Wróżyli z nazw kwiatów, imion, kolorów, butów. Spotkaniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera. 

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

                                                                                                 Iwona Karczewska - Czurak

 • PLANSZÓWKOWA NOC LISTOPADOWA


  Joanna Łajewska-Talipska

 • KLASA OA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W ZABŁUDOWIE

  Dnia 17 listopada 2017 r. kl. O a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie. Dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z bajką przy świecach. Panie bibliotekarki zaprezentowały teatrzyk KAMISHIBAI. Przedstawione zostały dwie bajki J. W. Grimm „Królowa pszczół” oraz „Pani Zamieć”. Dzieci oglądały je z zaciekawieniem, udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące ich treści i otrzymały kolorowe zakładki. Wykorzystają je podczas czytania tekstów w swoich książkach. Grupa była bardzo zadowolona z nietypowego spotkania z książką i serdecznie podziękowała Paniom bibliotekarkom.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

  Krystyna Puczyńska

 • INFORMACJA OD RADY RODZICÓW

 • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”

  14 listopada 2017r. dzieci z klasy I A kolejny raz uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej prowadzonej przez edukatora leśnego p. Emilię Ostaszewską z Nadleśnictwa Żednia. Tematem spotkania byli mieszkańcy lasu i ich domy. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt.”Kolorowe ptaki – kolorowe domki”, a następnie udaliśmy się na grę terenową „Podchody” do pobliskiego lasu. Po drodze mieliśmy do wykonania różne zadania. Tego dnia pogoda nam dopisała, więc mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Ciekawe co będzie następnym razem?

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

                                                                                                                        Agnieszka Bojko

                                                                                                                        Sylwia Popławska

                                                                                                                        Justyna Andrelczyk

 • AUDYCJA MUZYCZNA "JESTEM SOBIE PODLASIANKA"

  13 listopada 2017 r. dzieci z przedszkola, klas '0' i klas I - III miały okazję poznać dziedzictwo muzyczne oraz tożsamość regionalną naszej Małej Ojczyzny - Podlasia - w myśl idei "stąd jestem, to moje korzenie". Zrealizowano ją w oparciu o bogate zbiory etnograficzne p. Grażyny Kuklińskiej - twórczyni Małych Kurpi Zielonych i badaczki folkloru Podlasia. Artyści ubrani w ludowe, dawne podlaskie stroje przedstawili utwory pochodzące z naszego folkloru. Zabawnie, przystępnie i ciekawie zapoznali dzieci z podlaską gwarą, pieśniami, instrumentami, tańcami oraz dawnymi zwyczajami podlaskiej wsi. Słuchacze chętnie i z werwą dali się wciągnąć w zabawę i śpiew wraz z ludową kapelą. 
  Edyta Murawska
  Agnieszka Bojko
 • 11 LISTOPADA 2017

  Zabłudowskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po nabożeństwie przedstawiciele różnych środowisk przeszli pod pomnik PAMIĘCI BOHATERÓW WALCZĄCYCH O WOLNOŚĆ OJCZYZNY. Były okolicznościowe przemówienia, apel poległych, składanie wieńców i wiązanek z biało-czerwonymi kwiatami. Harcerze trzymali wartę. Uroczystość uświetniła część artystyczna, w której wystąpiły między innymi uczennice naszej szkoły. Mimo zimna, w uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Zabłudowa i okolic. Na zakończenie wszystkim zebranym zaproponowano gorący bigos i zaproszono do Klubu pod Burmistrzem na śpiewanie pieśni patriotycznych.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.     

  Bożena Rzepniewska

  Anna Petelska

 • DZIEŃ DYNI W KLASIE 0 A

  10 listopada 2017r. kl. 0 A obchodziła Dzień Dyni. Dzieci przyniosły dynie jadalne i ozdobne. Poznały pochodzenie dyni, omawiały wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Dowiedziały się jakie są jej właściwości i wykorzystanie oraz jakie warzywa należą do rodziny dyniowatych. Spożyły pyszne ciasta dyniowe przygotowane przez rodziców. Wykonały prace plastyczne „Dyniowe cudaki i nie tylko”. Uczestniczyły też w zabawach ruchowych z użyciem dyń, które dostarczyły im wiele radości.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.    

                                                                                                            Krystyna Puczyńska

 • VII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  W dniu 9 listopada 2017 roku w naszej szkole miał miejsce VII Gminny  Festiwal  Pieśni Patriotycznej. Tegoroczny Festiwal był poświęcony żołnierzom polskim  skazanym przez komunistów  na zapomnienie.  Dla lepszego zrozumienia tematyki Festiwalu, uczniowie klasy VI A przygotowani przez p. Helenę Kalinowską zaprezentowali publiczności inscenizację o partyzanckiej walce żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego z ich oprawcami.

  Następnie nasi uczniowie oraz zaproszeni goście śpiewali  o polskich oficerach zamordowanych przez Sowietów  w Katyniu, o żołnierzach walczących na frontach Europy Zachodniej oraz o  Żołnierzach Niezłomnych niesłusznie nazwanych  „wyklętymi”.  

  Tegoroczny Festiwal, podobnie jak wszystkie jego poprzednie edycje, został przygotowany przez p. Helenę Kalinowską, p. Agnieszkę Dołęgiwicz i p. Marka Hyjka. Pomoc w wokalnym przygotowaniu uczniów do tej  patriotycznej imprezy okazała również p. Joanna Łajewska  - Talipska, a o nagłośnienie zadbał p. Artur Zieniewicz.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.         

  Marek Hyjek

 • ŚNIADANIE DAJE MOC - KLASA Oa

  8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu klasa 0a uczestniczyła w obchodach Dnia Śniadanie Daje Moc. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania oraz rolę prawidłowego żywienia. W przebraniu za kucharzy przygotowały zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki i sok jabłkowo – marchwiowy. W miłej atmosferze przy stole udekorowanym „świeżakami” dzieci spożyły drugie śniadanie, które dostarczyło im energii do zabawy i nauki.

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.           

  Krystyna Puczyńska

 • "ZBUDUJEMY PTASIĄ STOŁÓWKĘ"

  Nasza Szkoła bierze udział w międzyszkolnym konkursie ,,ZBUDUJMY PTASIĄ STOŁÓWKĘ''. Wraz z Leroy Merlin w Białymstoku pomożemy ptakom przetrwać zimę. Uczniowie otrzymali pięć karmników, które ozdobili wykorzystując ciekawe pomysły oraz różnego rodzaju materiały. Prace Naszej Szkoły możemy zobaczyć w sklepie Leroy Merlin w Białymstoku przy ul.Hetmańskiej 18 .Należy przyjść do sklepu, zrobić zakupy na dowolną kwotę i zagłosować na naszą stołówkę. Konkurs trwa w dniach 04-19 listopada 2017 roku. Dzięki Waszym głosom mamy szansę na wygranie nagrody. 
   
   
   

                          Agnieszka Dołęgiewicz- koordynator konkursu

 • KLASY PIERWSZE W BIAŁOSTOCKIM TEATRZE LALEK

  W piątek 3 listopada 2017 r. klasy I-sze naszej Szkoły oglądały na małej scenie Białostockiego Teatru Lalek spektakl pt. "Lenka". To piękne przedstawienie bez słów, ale za to za pomocą animowanych lalek, gestu i ruchu, muzyki i światła, w ciekawej scenografii i oprawie dźwiękowej pokazało historię smutnej i odrzucanej przez inne dzieci dziewczynki o imieniu Lenka. Pulchna, sympatyczna, uzdolniona plastycznie mała bohaterka szukała przyjaciół - bo nikt przecież nie chce się czuć opuszczonym i samotnym... Dzieci z zainteresowaniem śledziły opowieść o tolerancji, akceptacji siebie, rozwijaniu talentów i wyobraźni. Zakończyła się ona szczęśliwie :) Lenka zawarła przyjaźń z chłopcem o imieniu Palko - sztuka ta pokazała nam, że każdy z nas może odnaleźć prawdziwego przyjaciela i że warto pielęgnować swoje pasje.

  Teraz będziemy czytać książkę węgierskiej autorki Katalin Szegedi o tym samym tytule. 

   

   

  ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.                                                                                                         Edyta Murawska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć