Nawigacja

 • WIZYTA W ZAKŁADZIE KAMIENIARSKIM MSG GRANIT W ZABŁUDOWIE

  12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII a odwiedzili Zakład Kamieniarski MSG Granit w Zabłudowie. Jest to firma rodzinna, działająca od trzech pokoleń, dysponująca najnowocześniejszym parkiem maszynowym w Polsce północno-wschodniej. Głównym materiałem wykorzystywanym w zakładzie jest kamień, z którego wykonywane są schody, blaty, posadzki, kominki, pomniki itp. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem nowoczesnej firmy, wymaganiami dotyczącymi miejsc pracy i potrzebnymi kwalifikacjami. Dowiedzieli się, że do pracy w takim zakładzie potrzebne są również takie umiejętności jak: znajomość nowoczesnych technologii informatycznych i języków obcych. Obejrzeli też jak wyglądają olbrzymie maszyny sterowane komputerowo i proces obróbki kamienia.

  Podziękowania należą się właścicielce zakładu, pani Magdalenie Swatkowskiej, która oprowadziła nas po jego terenie i opowiedziała o nim.

  Wyjście do zakładu odbyło się w ramach doradztwa zawodowego i miało na celu zapoznanie z lokalnym rynkiem pracy. Opiekunami byli: Barbara Korolczuk i Artur Grabek-Łukaszewicz.

  WIZYTA W ZAKŁADZIE KAMIENIARSKIM MSG GRANIT W ZABŁUDOWIE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  10 kwietnia 2018 r. Biblioteka Miejska w Zabłudowie zaprosiła uczniów kl. III „b” na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci m. in. cyklu przygód rodziny Ciumków, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „A niech to czykolada!”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Autor nadał spotkaniu zabawową formułę „poważnej dyskusji”, podczas której należy przyjąć odpowiednią postawę ciała (z obowiązkowo założoną nogą na nogę), zrobić „mądrą minę” i popijając herbatkę z minifiliżanki porozmawiać z autorem na temat jego książek, czy też zastanowić, dlaczego ludzie czytają coraz mniej i jakie mogą być tego skutki. Pan Paweł bardzo ciekawie opowiadał o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód. Dzięki takim spotkaniom i dzięki takim autorom możemy śmiało odpowiedzieć na pytanie postawione podczas dyskusji z małymi czytelnikami: Tak, będziemy czytać książki teraz i nawet za 50 lat!

  SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Barbara Wasilewska

 • NAGRODZENI ZWYCIĘZCY SZKOLNYCH KONKURSÓW ORTOGRAFICZNEGO I MATEMATYCZNYCH

  27 marca zwycięzcy szkolnych konkursów: "Ortograficzana corrida", "Rachmistrz", "Z okazji dnia liczby Pi" otrzymali dyplomy i nagrody w obecności całej społeczności szkolnej. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  NAGRODZENI ZWYCIĘZCY SZKOLNYCH KONKURSÓW ORTOGRAFICZNEGO I MATEMATYCZNYCH - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Organizatorzy konkursów

 • APEL PORZĄDKOWY

  W dniu 27 marca b.r. w naszej szkole odbył się apel porządkowy z udziałem uczniów klas I – VII. Tematem apelu było przede wszystkim  bezpieczeństwo  w szkole oraz w drodze do szkoły w okresie wiosennym. Przypomniano uczniom miedzy innymi o zasadach jazdy na rowerze oraz o warunkach zabawy na podwórku w czasie przerw  międzylekcyjnych. Apel był również miłą okazją do wręczenia dyplomów dla uczniów wyróżnionych w różnych konkursach.

  APEL PORZĄDKOWY - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Marek Hyjek

 • - Obrazek 1

 • KLASY IIIA I IIIB NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU

  23 marca klasy III A i III B wyjechały na wycieczkę do Białegostoku. Uczniowie zwiedzili Muzeum Historii Medycyny i Farmacji mieszczące się w Pałacu Branickich przy Uniwersytecie Medycznym. Mieli okazję zobaczyć nie tylko jak wyglądała dawna apteka, ale i gabinety lekarskie, stomatologiczne, szpital polowy i dawne urządzenia medyczne. Wzięli też udział w warsztatach, podczas których wykonali odlew gipsowy Pałacu Branickich. Drugim punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Helios w Galerii Alfa. Film pt. „Cudowny chłopak” wzbudził zainteresowanie i wiele emocji. Będzie o czym rozmawiać podczas najbliższych zajęć.

  KLASY IIIA I IIIB NA WYCIECZCE W BIAŁYMSTOKU - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Barbara Wasilewska, Agnieszka Sawicka, Anna Zdanowicz

 • ŚWIĘTO WIOSNY W TEATRZE DRAMATYCZNYM

  W nietypowy sposób uczcili Święto Wiosny uczniowie klas siódmych naszej szkoły. Otóż wybrali się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl pt. „Balladyna”. Ta nowoczesna, pełna wizualizacji,   piosenek, ale i dramatycznych scen wersja  bardzo się podobała.  Teraz będzie można omówić tę obowiązkową lekturę. Wszak ”Balladyna” jest jednym z najważniejszych dzieł polskiej literatury. I choć utwór Słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne.

  Nell Buczynska-Kucejko, Marek Hyjek, Artur Zieniewicz

 • FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO "RACHMISTRZ"

  W finale konkursu matematycznego "Rachmistrz" wzięło udział dziewięciu uczniów - klasowych rachmistrzów. Po przeprowadzonych eliminacjach z użyciem gry planszowej "Rachmistrz" wyłoniono zwycięzców:

  Tytuł Rachmistrza klas IV-V otrzymał Bartosz Waluk z kl.IVa

  Tytuł Rachmistrza klas VI-VII otrzyma Kinga Wacewicz z kl.VIIb

  Warto zaznaczyć, że poziom gry był bardzo wyrównany i wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką sprawnością rachunkową.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO "RACHMISTRZ" - Obrazek 1

  Marta Rogucka, Helena Kalinowska

   

 • WYJAZD KLASY IA W RAMACH INNOWACJI "LEŚNY ŚWIAT"

  W dniu 21 marca, klasa 1a wybrała się do lasu na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. To już kolejny wyjazd w ramach innowacji „Leśny Świat”. Tym razem uczniowie mieli okazję zapoznać się z warstwową strukturą lasu oraz rozmieszczeniem poszczególnych ich mieszkańców: od podszytu aż po korony drzew.  Uczniowie  poszukiwali wiosny w lesie, bawiąc się i ucząc na świeżym powietrzu. Wykonali także piękne drzewka, które będą oryginalną dekoracją na naszej szkolnej gazetce. Wspaniała atmosfera oraz ciekawie przekazywana wiedza na temat lasu i jego mieszkańców, sprawiają że edukacja przyrodnicza  zostanie na długo w pamięci uczniów. Uczniowie chętnie i  z zaangażowaniem uczestniczą w tych leśnych spotkaniach oraz czekają niecierpliwie na kolejne wyjazdy. 

  WYJAZD KLASY IA W RAMACH INNOWACJI "LEŚNY ŚWIAT" - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Sylwia Popławska, Agnieszka Bojko, Justyna Andrelczyk

 • WARSZTATY WIELKANOCNE

  Klasa III b podczas dwudniowych warsztatów wielkanocnych wspólnie z rodzicami wykonała palmy i jajeczka wielkanocne z masy solnej ozdabiane techniką decoupage. 21 marca uczniowie pracowali w swojej sali, natomiast 22 marca w świetlicy szkolnej, gdzie zaprosili do pracy dzieci z innych klas wraz z rodzicami. Zapraszamy do zakupu prac podczas kiermaszu świątecznego i życzymy Wesołych Świąt.

  WARSZTATY WIELKANOCNE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Barbara Wasilewska

 • DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

  Kto przebrany, ten nie pytany – to hasło przewodnie dzisiejszego dnia , w którym każdy mógł pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczcić dowolnym przebraniem. Za oknem jeszcze trochę zimowo, ale w naszej szkole już od rana było bardzo ciepło, przyjemnie i kolorowo. Na korytarzu mogliśmy spotkać księżniczki, sportowców, zwierzątka i wiele innych postaci. Niektórych uczniów aż trudno było rozpoznać - zapraszam do obejrzenia naszej galerii.

  DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                               Opiekun SU

 • WYNIKI PLEBISCYTU NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ

   Dzisiaj w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny poznaliśmy wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszą klasę. Faworytem uczniów okazała się klasa IIb oraz klasa VIa. Klasy Ic oraz Va to zwycięzcy wyłonieni w głosowaniu przeprowadzonym wśród grona pedagogicznego. Na ręce wychowawców zostały przekazane dyplomy a nam wszystkim towarzyszy refleksja, że niewątpliwie to ogromna przyjemność uczyć się i pracować w szkole, w której jest tylu wspaniałych uczniów.  

  WYNIKI PLEBISCYTU NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                           Opiekun SU

 • OGŁOSZENIE

  W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2018/2019 zostało przyjętych 45 dzieci. (wszystkie wnioski złożone w terminie)

  Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej

 • WYNIKI KONKURSU Z OKAZJI DNIA LICZBY π

  Konkurs polegał na ułożeniu  jak największej liczby słów zaczynających się od literek pi np.: πernik i zaprezentowaniu w formie plakatu. Wyniki przedstawiają się następująco:

  I MIEJSCE – HUBERT DUDZIŃSKI KL.IVA

  I MIEJSCE – JULIA KONONCZUK KL.IVB

  II MIEJSCE – DOMINIKA WASYLUK KL.VIA

  II MIEJSCE – PAULINA HERMANOWSKA KL.VB

  III MIEJSCE – RAFAŁ TYMOSZUK KL.VA

  III MIEJSCE – PATRYCJA GÓRSKA KL.VA

  Gratulujemy!!!

  Marta Rogucka, Helena Kalinowska

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • WYBIERAMY NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ

  Oj, co to był za dzień - 15 marca 2018 r. w naszej szkole przeprowadziliśmy plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę. Przedstawiciele  klas V a oraz VI b chodzili z sali do sali aby zebrać do urny głosy od wszystkich osób, którzy chcieli wziąć udział w naszej zabawie. Głosowanie dotyczyło dwóch kategorii: I- III oraz IV – VII. W akcję zaangażowali się zarówno uczniowie jak i kadra pedagogiczna. Już 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, poznamy wyniki naszej zabawy. Dowiemy się, kto otrzyma dyplom i zdobędzie tytuł najsympatyczniejszej klasy w szkole. Z drugiej strony, ciekawi nas czy typ uczniów i nauczycieli będzie podobny czy też inny…

  WYBIERAMY NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                          Opiekun SU

 • WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "RACHMISTRZ"

  O tytuł klasowego rachmistrza ubiegali się uczniowie klas IV-VII. Konkurs polegał na ułożeniu i poprawnym obliczeniu jak największej ilości przykładów zawierających dwa dowolne działania matematyczne i trzy wylosowane liczby dla danej klasy. Największą sprawnością rachunkową wykazali sie uczniowie:

  1. Waluk Bartosz kl. IVa

  2. Fiedoruk Patrycja kl.IVb

  3. Siebiestianiuk Krzysztof kl.IVc

  4. Górska Patrycja kl.Va

  5. Pietraszkiewicz Wojciech kl.Vb

  6. Górski Piotr kl.VIa

  7. Tomanek Magdalena kl.VIb

  8. Bonifatiuk Paulina kl.VIIa

  9. Wacewicz Kinga kl.VIIb

  KLASOWYM RACHMISTRZOM gratulujemy!!!

  Po przepowadzenui etapu miedzyklasowego wyłonimy szkolnych "Rachmistrzów" w kategoriach: kl.IV-V, kl.VI-VII.

  Marta Rogucka, Helena Kalinowska

   

   

 • ZIARENKO DO ZIARENKA - AKCJA GÓRA GROSZA

  Tradycyjnie, jak co roku Samorząd Uczniowski zaangażował się w ogólnopolską akcję „Góra grosza”, której głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Kierując się tym szczytnym celem, zgodnie z powiedzeniem „Ziarnko do ziarnka…” w tym roku szkolnym udało nam się zebrać 414 zł.  

  Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wzięcie udziału w tej szlachetnej akcji.

  ZIARENKO DO ZIARENKA - AKCJA GÓRA GROSZA - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                           Opiekun SU

 • KANGUR MATEMATYCZNY 2018

  15.03.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2018”

  KAREGORIA ŻACZEK – 10 uczestników

  KATEGORIA MALUCH – 19 uczestników

  KATEGORIA BENIAMIN - 6 uczestników

  Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki „królowej nauk”. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe, w których oprócz sprawności rachunkowej należało się wykazać logicznym myśleniem i wyobraźnią matematyczną.

  Na wyniki konkursu musimy poczekać do maja.

  Trzymamy kciuki!!!

  KANGUR MATEMATYCZNY 2018 - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Marta Rogucka, Helena Kalinowska

 • ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π

  14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby π. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z  historiią stałej matematycznej zwaną Ludolfiną, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. Aby przybliżyć pojęcie liczby π wykonaliśmy doświadczenie polegające na obliczaniu stosunku obwodu koła do długości jego średnicy.

  ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π - Obrazek 1ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Marta Rogucka, Helena Kalinowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć