Nawigacja

 • NAUKA PIERWSZEJ POMOCY W RAMACH PROGRAMU "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

  Nasza szkoła, po raz pierwszy przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie klasy IIa wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pomoce potrzebne do przeprowadzenia zajęć szkoła uzyskała od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się:

  - kiedy można korzystać z numeru alarmowego 112,

  - jak prawidłowo wezwać pomoc,

  - co powinno się powiedzieć dyspozytorowi.

  W ćwiczeniach pomagały im telefony, który dzieci wykonały z przygotowanego szablonu.

  Uczniowie udowodnili że potrafią rozsądnie myśleć, praktycznie wykorzystać wiadomości, które już zdobyły. Wszyscy byli zainteresowani tematem i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Agnieszka Dołegiewicz

  Agnieszka Ledzińska

 • VI GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WSPÓLNOTY POLSKIEJ W BIAŁOSTOCZKU

  12 stycznia udaliśmy się na VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku. Jesteśmy szczęśliwi z kolejnych sukcesów naszych uczennic.

  W kategorii kolędy i pastorałki w języku polskim wyróżnienie zdobyła Zuzanna Giermaniuk z klasy IVb, a 1 pierwsze miejsce Aleksandra Kraczyna również z klasy IVb.

  W kategorii kolędy w innym języku II miejsce zdobyła Martyna Rogucka z klasy VIb, a pierwsze miejsce Aleksandra Omelianowicz i Patrycja Andrejczuk z kasy VIb. Gratulujemy!!!

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Joanna Łajewska-Talipska

   

 • VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W KRUSZEWIE

  11.01.2017 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w Kruszewie w gminie Choroszcz. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad pięćdziesiąt uczestników wśród nich 10 uczennic z naszej szkoły.
  Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Mamy powody do radości, gdyż wśród laureatów są dziewczynki z naszej szkoły
  Wyróżnienie zdobyły: w kategorii klas II-III Antonia Zajkowska z klasy IIIc w kategorii klas IV-VI Ewelina Mińczuk z klasy VIb
  I miejsce w kategorii klas IV- VI zdobyła Aleksandra Kraczyna z klasy IVb. 


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Joanna Łajewska-Talipska

 • OBIADY W SZKOLE OD 1 STYCZNIA 2017r. ZMIANY!!!!

  Informujemy, że od 1 stycznia 2017r. zmienia się sposób dokonywania opłat za obiady. Prosimy o dokonanie wpłat na konto bankowe:

  Gimnazjum w Zabłudowie Gmina Zabłudów

  Nr  89 8099 0004 0013 1876 2000 0070

  Podlasko- Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie

  tytułem: opłata za obiady/miesiąc/imię i nazwisko ucznia/nazwa szkoły

  Wysokość opłaty za obiady w styczniu 2017r. wynosi:

  - dla uczniów klas 0

  14 dni x 3,10zł = 43,40zł

  - dla uczniów klas I-VI

  14 dni x 3,50zł  = 49,00zł

  Prosimy o terminowe dokonanie wpłat za obiady w styczniu wyjątkowo od 2 stycznia do 10 stycznia 2017r.

  Opłaty za obiady należy dokonywać do końca każdego miesiąca na miesiąc następny. Termin płatności przesunięty wyjątkowo tylko w styczniu!

  W przypadku rezygnacji z korzystania z obiadów należy ten fakt zgłosić wychowawcy świetlicy do czwartku 22 grudnia 2016 roku.

 • OGŁOSZENIE - OPŁATA ZA OBIADY ZA STYCZEŃ 2017

  Wpłaty za obiady styczniowe należy uiścić w okresie od 02.01.2017 r. do 10.01.2017 r. W kolejnych miesiącach wpłat należy dokonywać z góry do końca miesiąca (np. za luty do końca stycznia).

 • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, z którym wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o narodzeniu Jezusa.

  Taką inscenizację czyli jasełka obejrzeliśmy dzisiaj wspólnie z przedszkolakami i uczniami gimnazjum. Na początku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas najmłodsi uczniowie. Magdalena Gryguć z klasy Ib w wierszu Ludwika Jerzego Kerna pt. „Szkoda” powiedziała, szkoda, że święta są tyko raz do roku. Szkolny chór Do-re-mi pięknie zaśpiewał kolędy, a uczniowie kasy IIIc wykonali polskie kolędy na flażoletach.

  Po tym nastrojowym wstępie obejrzeliśmy jasełka. W tym roku w rolę aktorów wcielili się nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz Gimnazjum. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, trzech króli, aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Wspaniała gra aktorów, piękna dekoracja i scenografia sprawiła że inscenizacja narodzenia Jezusa podobała się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania.

  To samo przedstawienie po południu obejrzeli goście zaproszeni na spotkanie wigilijne. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Adam Tomanek – Burmistrz Zabłudowa, Proborszczowie parafii katolickiej i prawosławnej – Ks. Ryszard Falkowski i Ks. Mirosław Tomaszewski, przedstawiciele Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół w Dobrzyniówce i Rafałówce, pracownicy zaprzyjaźnionych z nami instytucji czyli Biblioteki Publicznej, MOK-u, MOPS- u, Policji, Straży Pożarnej i Banku. Z radością gościliśmy również emerytów, przedstawicieli rodziców, oraz wszystkich nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno- Przedszkolnego i Gimnazjum w Zabłudowie. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem, po którym przełamaliśmy się wszyscy opłatkiem. To nastrojowe, świąteczne spotkanie zakończyła wspólna kolacja wigilijna.

   

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  ks. Łukasz Andrejczyk

  p. Anna Petelska

  p. Joanna Łajewska-Talipska

 • WYNIKI KONKURSU "WYJĄTKOWY BANKNOT"

  Zarząd Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Zabłudowie był organizatorem konkursu dla uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Zabłudowie pt. „Wyjątkowy banknot”. Dzieci miały za zadanie  zaprojektowanie banknotu o nominale 100 zł.

  Prace oceniane były według kryteriów: zgodności z tematem, oryginalności, walorów artystycznych i estetyki wykonania pracy.

  Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród przez przedstawicieli Banku odbyło się 20 grudnia. Laureaci otrzymali karty podarunkowe do sieci sklepów Decathlon o wartości I miejsce – 300 zł , II miejsce – 200 zł , III miejsce – 100 zł a  autorzy wyróżnionych prac – upominki rzeczowe.

  I miejsce – Anna Aleksiejczuk – Szotko z kl. IIIa

  II miejsce  Kacper Zawadzki z kl. IIIc

  III miejsce  Michał Misiewicz z kl. IIIb

  Wyróżnienia otrzymali: Michalina Kiluk, Zuzanna Kotowska, Piotr Zawadzki, Piotr Popławski, Jakub Tomkiewicz.

  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki rzeczowe.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

                                                                                                                                   Agnieszka Bojko

 • OGŁOSZENIE

  W DNIU 20.12.2016 R. (WTOREK) OBOWIĄZUJE NIŻEJ ZAMIESZCZONY ROZKŁAD DZWONKÓW

  1. 8.00 - 8.25

  2. 8.35 - 9.00

  3. 9.10 - 9.35

  4. 9.45 – 10.10 – I zmiana obiadowa

  5. 10.30 – 10.55 – II zmiana obiadowa/ odjazdy

  6. 11.15 – 11.40 - odjazdy

  7. 11.45 – 12.10 - odjazdy

  8. 12.15 – 12.40

   

  Zmianie ulega rozkład jazdy autobusów odwożących uczniów.

  Odjazdy po lekcjach dla SP Zabłudów:

  Linia 609

  11.00I kurs – Zabłudów - Ochremowicze – Olszanka – Żywkowo – Małynka – Kołpaki – Zabłudów

  12.15 - II kurs – Zabłudów – Folwarki Tylwickie – Folwarki Wielkie – Folwarki Małe – Dobrzyniówka – Krasne Dom Dziecka – Zabłudów – Ochremowicze – Olszanka – Żywkowo- Małynka – Kołpaki - Zabłudów

  Linia 607

  11.45I kurs – Zabłudów - Gnieciuki – Sieśki – Aleksicze – Ostrówki – Dwidowicze – Pawły – Ciełuszki – Ryboły – Ryboły RSP – Laszki – Koźliki Zabłudów

  12.45 – II kurs - Zabłudów - Gnieciuki – Sieśki – Aleksicze – Ostrówki – Dwidowicze – Pawły – Ciełuszki – Ryboły – Ryboły RSP – Laszki – Koźliki Zabłudów

  Linia 608

  12.15 – Zabłudów – Kol. Kowalowce – Żuki – Nowosady k/Klewinowa – Rzepniki – Krynickie Kolonia – Zabłudów

  Linia 605

  12.15 – Zabłudów – Kucharówka – Zwierki – Zagruszany – Józefowo – Pasynki – Kucharówka – Rafałówka – Zacisze – Płoskie – Bobrowa - Zabłudów

   

   

 • JASEŁKA W KLASIE IIA

  15 grudnia klasa IIa zorganizowała klasowe jasełka. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej klasy. W tym dniu zaprosliliśmy nasze rodziny oraz p. dyrektor Ewę Kołosowską i p. wicedyrektor Krystynę Zwadę. Po udanym występie udaliśmy się do naszej sali, gdzie rodzicie przygotowali Wigilię. Podzieliliśmy się opłatkiem, spróbowaliśmy potraw wigilijnych oraz przy dźwiekach gitary śpiewaliśmy kolędy. W światecznym nastroju składaliśmy sobie życzenia. Niech ta świąteczna radość otacza nas przez cały rok.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  p. Agnieszka Dołęgiewicz

 • PIECZEMY PIERNICZKI - KLASA IIA

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia klasa IIa postanowiła upiec świąteczne pierniki. Dzieci rozwałkowywały wcześniej przygotowane ciasto, a następnie wykrawały z niego różnego rodzaju pierniczki. Były to choinki, aniołki, serduszka, gwiazdki oraz Mikołaje. Piernikowy zapach roztaczał się wokół nas, dzięki czemu poczuliśmy magię nadchodzących świąt.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  p. Agnieszka Dołęgiewicz

 • WYNIKI KONKURSU "KRAJ WART ZOBACZENIA"

  Został rozstrzygnięty konkurs z języka angielskiego „Kraj wart zobaczenia”. Najchętniej wybralibyśmy się do Włoch, Chin, Belgii, Holandii, Rosji i oczywiście do Anglii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom. 
  W kategorii klas IV-VI zwycięzcami są:
  1. Bonifatiuk Paulina
  2. Zawadzka Agata
  2. Rogucka Martyna
  3. Sopyła Natalia
  Wyróżnienia: Rokicka Patrycja, Waluk Karolina, Andrzejewska Dominika, Zadykowicz Weronika
  W kategorii klas I-III zwycięzcami są:
  1. Dudziński Hubert
  2. Fiedoruk Patrycja
  3. Kononczuk Julia
  Wyróżnienia: Tomkiewicz Jakub, Fiedorczyk Mateusz, Głowacki Bartosz


  Gratulacje!!!

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.


  Anna Petelska
  Anna Turewska-Plewa

 • ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

  Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Dzieci wspólnie z nauczycielami dekorują sale, korytarze, z radośią ubierają choinki, wykonują ozdoby choinkowe, przygotowują jasełka, rozmawiają o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Słychać też śpiew kolęd. Świąteczny nastrój udziela się wszystkim.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  K. Puczyńska

 • ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE RECYTATORSKIM!!!

  12 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim: "Idzie zima, będą święta". Była to już ósma edycja konkursu, wzięli w nim udział uczniowie z siedmiu szkół:

  Szkoły Podstawowej nr 1 im. J.Słowackiego w Białymstoku,
  Szkoły Podstawowej nr 28 im. K. I. Gałczyńskiego w Białymstoku,
  Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu,
  Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie,
  Szkoły Podstawowej im. F. Karpińskiego w Zabłudowie
  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ogrodniczkach
  Szkoły podstawowej w Sobolewie.
  W konkursie wzięło udział łącznie 48 osób.

  Do oceny powołano jury, w składzie:
  1. Pani Agata Michnowska /Dyrektor Domu Kultury „Zachęta” w Białymstoku
  2. Pani Agnieszka Możejko- Szelkowska/aktorka Teatru Dramatycznego im. Węgierki w Białymstoku
  3. Pan Krzysztof Szubzda/dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, współpracujący m.in. z Telewizją Białystok
  4. Pan Adam Jakuć /Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu

  Naszą szkołę reprezentowało dziewięć osób wyłonionych w eliminacjach wewnątrzszkolnych (uczniowie klas 0-6) pod opieką pani Katarzyny Kossakowskiej - nauczyciela-bibliotekarza naszej szkoły. Sukces odnieśliśmy w kategorii najmłodszych uczestników czyli klas 0-1.
  Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Ib Magdalena Gryguć przygotowana przez panią wychowawczynię Elżbietę Renatę Lulewicz. Magdalena recytowała wiersz "Szkoda" autorstwa Ludwika Jerzego Kerna. Tuż za nią uplasowała się Hanna Ignaciuk uczennica klasy 0a przygotowana przez panią Krystynę Puczyńską z wierszem "Biegały ptaszki" autorstwa Tadeusza Kubiaka. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody (ogromne misie oraz gry planszowe) i pamiątkowe dyplomy.

  Nagradzając recytatorów uwzględniano poniższe kryteria:

  - dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny.

  Jest to ogromny sukces uczniów naszej szkoły, którzy byli wspaniale przygotowani. Serdecznie gratulujemy!!!

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Katarzyna Kossakowska

 • KOLEJNY WIELKI SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM !!

  Z ogromną przyjemnością przekazuję informację, iż uczeń naszej szkoły, a dokładnie klasy IIIc  Kacper Zawadzki otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym: "Czy znasz twórczość Tomasza Szweda". Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w ramach projektu Podlaskie spotkania z pisarzami i polegał na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej treść książek wspaniałego autora książek dla dzieci i młodzieży Tomasza Szweda.

  Gratulujemy Kacprowi (który jako nagrodę otrzymał dyplom, książkę oraz przybory szkolne) oraz dziękujemy Pani Agnieszce Bojko-wychowawczyni klasy III c za  przygotowanie Kacpra do konkursu.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Katrzarzyna Kossakowska

 • EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY

  Uczniowie naszej szkoły  po raz pierwszy wzięli  udział w cyklu wykładów o tematyce ekonomicznej organizowanych przez  Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej. Odbyło się sześć spotkań, które traktowały o:

  Spotkanie I. Zarządzanie nieruchomościami

  Wykład: Trendy na rynku nieruchomości

  To, co nas otacza na co dzień – nieruchomości i ruchomości. Znaczenie nieruchomości dla obywatela, firmy, państwa. Co to jest rynek nieruchomości. Powiązania na rynku. Współczesne trendy. Kto może być zarządcą nieruchomości. Jak zarabiać na nieruchomościach.
  Warsztaty: Zarządzanie nieruchomością

  Prowadzący: dr Dominika Brodowicz

  Spotkanie II. Ekologiczny znaczy trendy

  Wykład: Czy opłaca się być eko?

  Czy opłaca się być eko? Czy można to policzyć i wykorzystać? Czy ekobiznes jest szansą dla Ciebie?
  Warsztaty: Drugie życie puszki

  Prowadzący: Karol Świetlicki

  Spotkanie III. Marketing internetowy

  Wykład: Na czym polega marketing w internecie?

  Czym się różnią działania marketingowe w Internecie od działań tradycyjnych? Czym jest wirtualizacja produktu, a czym efekt usieciowienia?

  Warsztaty: Plan marketingowy firmy internetowej

  Prowadzący: dr Marek Kruk

  Spotkanie IV. Walutowa wieża Babel

  Wykład: Czy potrzebujemy własnej waluty?

  Czy ma sens jedna waluta w kilku krajach? Czy ma sens kilka walut w jednym kraju? Czy warto tworzyć unie monetarne? Czy będzie jedna światowa waluta?

  Warsztaty: Czy warto przystąpić do strefy euro?

  Prowadzący: Grzegorz Kowerda

  Spotkanie V. Kim zostanę, gdy dorosnę? - moja strategia na przyszłość

  Wykład: Kariera zawodowa

  Praca - satysfakcja, stabilizacja, pieniądze, czy trzeba wybierać? Znaczenie pracy - rynek pracy, planowanie kariery zawodowej, ocena własnego potencjału.

  Warsztaty: Mój plan kariery

  Prowadzący: Adam Gardocki, Iwona Zaborowska

  Spotkanie VI. Praktyk – Moja droga w biznesie

  Wykład: Praktyk – moja droga w biznesie

  Po 6 spotkaniu odbył się egzamin z wiedzy ekonomicznej. Uczennica naszej szkoły Zuzanna Lewicka zajęła III miejsce i otrzymała cenne nagrody.

  W wyżej wymienionych zajęciach uczestniczyło 25 uczniów naszej szkoły z klas V i VI.  Wszyscy uczestnicy dostali indeksy i na zajęciach byli traktowani jak prawdziwi studenci.

  Opieką nad studentami i organizacją wyjazdów zajęli się Artur Zieniewicz, Anna Turewska-Plewa i Helena Tomaszewska, a także Marta Biernacka przedstawiciel Rady Rodziców.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

   

  Artur Zieniewicz

 • SZLACHENA PACZKA

  W tym roku Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Zespół Szkolno–Przedszkolny i Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Panorama” zostały darczyńcą wybranej rodziny z terenu, która znalazła się w trudnej sytuacji. Dzięki ogromnemu sercu i niezwykłemu zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, członków Stowarzyszenia „Panorama” oraz Hurtowni J.K.J Krystyna Jakubiuk zrealizowaliśmy wszystkie potrzeby rodziny. Udało nam się zakupić 3 tony węgla (dzięki uprzejmości firmy Karbon, która udzieliła nam rabatu) oraz zaopatrzyć rodzinę w podstawowe produkty spożywcze, chemię gospodarczą, mikrofalówkę, czajnik elektryczny, obuwie skórzane na zimę i pościel. Przygotowaliśmy 9 paczek, które zostały przepięknie zapakowane i ozdobione własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Finał akcji miał miejsce 10.12.2016, wówczas paczki zostały uroczyście przekazane koordynatorowi akcji, które następnie trafią do rodziny. Liderami akcji w szkole byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Iwona Karczewska – Czurak i p. Ewelina Górska oraz p. Barbara Wasilewska, prezes Stowarzyszenia Społeczno - Edukacyjnego „Panorama”.

   ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

  Opiekunowie SU

 • AKCJA SU NA RZECZ WYDAWNICTW A ARTYSTÓW MALUJĄCYCH USTAMI I NOGAMI "AMUN"

  Samorząd Uczniowski po raz kolejny włączył się w pomoc na rzecz „AMUN” Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami. Potrzebujących można było wesprzeć kupując kartki świąteczne z motywem Bożego Narodzenia, kalendarz oraz bibeloty. Uzbierana kwota, czyli 50 złotych została przekazana na rzecz Wydawnictwa „AMUN”.

  Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

  Opiekunowie SU

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
  16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
 • 85 7188020

Galeria zdjęć