• Projekt „Zdrowo jem - więcej wiem” 

          • Uczniowie klasy Ib wzięli udział w 14. edycji projektu „Zdrowo jem  - więcej wiem”. Patronatem honorowym objęła go Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda. 

            Realizacja projektu polegała na wykonaniu sześciu zadań.  

            1. Lekcja: Smacznie- zdrowo – kolorowo. 

            2. Konkurs: Teatrzyk warzyw i owoców. 

            3. Lekcja: Woda na zdrowie! 

            4. Konkurs: Zaprojektuj Wodolubka 

            5. Forum: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw? 

            6. Dzielimy się wiedzą: Owoce, warzywa i woda. 

            Podczas realizacji projektu dzieci poznały zasady zdrowego żywienia. Uczniowie poznali owoce, warzywa oraz witaminy, jakie w nich występują i na co mają wpływ. Przeprowadziliśmy zawody w rozpoznawaniu smaku owoców i warzyw. Organizowaliśmy Zdrowe śniadania, aby uwrażliwić dzieci na różnorodność zdrowych produktów, warzyw i owoców. Dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowy posiłek na drugie śniadanie. Przygotowaliśmy przedstawienie do wiersza „Pomidor” Jana Brzechwy. Dzieci dowiedziały się ile wody zawiera organizm ludzki. Poznali znaczenie wody w środowisku i jej wpływ na życie wszystkich organizmów. Podczas realizacji kolejnego zadnia dzieci samodzielnie wykonały Wodolubka z materiałów z recyklingu. Zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców dotyczące Zdrowego odżywiania. Ostatnim zadaniem było dzielenie się wiedzą z innymi uczniami i społecznością szkolną. Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego stylu życia. 

          • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

          • ​​​​​​17 maja 2024 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

            Tego dnia dyżur pełni świetlica szkolna dla klas I-III w godzinach 7.00-16.30. W tym dniu nie ma obiadów.

          • Wyjazd klasy 3a do Epi-Centrum Nauki

          • 10 maja 2024 r. kl. 3a wyjechała na wycieczkę do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Uczniowie najpierw odwiedzili wystawę główną, gdzie przy wybranych stanowiskach z dziedziny automatyki, robotyki, mechaniki, optyki, telekomunikacji, itp.  przez dwie godziny poprzez doświadczenia i eksperymenty rozwijali logiczne myślenie, wyobraźnię a także poznawali różne ciekawostki. Następnie udali się na zajęcia do laboratorium. Tam każdy uczeń zamienił się w małego chemika – ubrany w biały fartuch i okulary zajął miejsce przy swoim stanowisku i mógł wykonać 4 doświadczenia: tęcza, światła drogowe, wulkan i pasta słonia.  

            Epi-Centrum Nauki to miejsce, gdzie stworzono wspaniałe warunki do nauki przez zabawę i na pewno warto je odwiedzać częściej. 

            Barbara Wasilewska, Elżbieta Pietruczuk 

          • I Gminne Konfrontacje Recytatorskie im. Jana Leończuka

          • Dzisiejszy dzień w naszej szkole był świętem poezji i recytatorów. Od godz. 10.00 rozpoczęły się przesłuchania ponad 40 osobowej grupy młodych ludzi, którzy podjęli wyzwanie mówienia głosem serca, głębokich uczuć i emocji. Reprezentacje uczniowskie klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 naszej Szkoły Podstawowej im. F. Karpińskiego, Szkoły Podstawowej im. S. Kossak w Dobrzyniówce i Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rafałówce recytowały utwory J. Leończuka, J. Brzechwy, J. Tuwima, W. Szymborskiej, Cz. Miłosza, K. Przerwy-Tetmajera, S. Wyspiańskiego, W. Kazaneckiego oraz innych poetów tworzących w różnych okresach literackich. Pierwsze Gminne Konfrontacje Recytatorskie im. J. Leończuka organizacyjnie wsparli nauczyciele naszej szkoły (M. Kozłowska, B. Korolczuk, J. Piekarska, A. Sawicka-Samojlik, K. Zaniewska) wraz z Dyrekcją. Komisja w składzie: Ewa Kołosowska - Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabłudowie, Joanna Dudzińska - Przedstawiciel Rady Rodziców, Radna Rady Miejskiej w Zabłudowie, Monika Fiedorczuk - Dyrektor Podlasko - Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Zabłudowie, Monika Turecka - Biblioteka Publiczna w Zabłudowie, Elwira Samsonowicz - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji i Kultury w Zabłudowie wyłoniła sześciu reprezentantów gminy Zabłudów, którzy 29 maja 2024 r. wezmą udział w konfrontacjach powiatowych.
            Komisja przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych:
            I-III 🥇Duchnowski Milan - SP Zabłudów 🥈 Bartłomiej Korolczuk - SP Zabłudów

            IV-VI🥇Rozalia Supińska - SP Rafałówka🥈 Kazimierz Potocki - SP Zabłudów

            VII- VIII 🥇Alicja Romanowska - SP Zabłudów 🥈Paulina Całek - SP Zabłudów

            Nagrody, dyplomy laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu uroczyście wręczył Burmistrz Zabłudowa Adam Tomanek.

            Wszystkim gratulujemy, dziękujemy gościom z innych szkół za liczną frekwencję i wzruszające momenty. Do zobaczenia na kolejnych etapach szerzenia kultury języka i promowaniu piękna żywego słowa.

          • Egzamin ósmoklasisty 2024

            • język polski -  14 maja 2024r. (wtorek)
            • matematyka -  15 maja 2024r. (środa)
            • język obcy nowożytny - 16 maja 2024r. (czwartek)

            Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

            Opieka świetlicowa od 07:00 do 16:45 w budynku klas I-III. 

            W tych dniach autokary kursują zgodnie z rozkładem. 

            Przedszkole funkcjonuje zgodnie z stałym harmonogramem. 

            W tych dniach sekretariat szkoły nie obsługuje interesantów.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • "Poezjo, wlej w serca nadzieję 

            Biało - czerwoną krew dotleniaj 

            Byśmy bogactwem odurzeni 

            nie utracili pokolenia…” 

            Te słowa pieśni autorstwa Adama Szafrańca wybrzmiały w naszej szkole 30 kwietnia 2024r.  

            Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie kl. IIIa i IIIc pod kierunkiem p. Barbary Wasilewskiej i p. Agnieszki Szorc przygotowali przedstawienie ukazujące najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem. Inscenizacja zatytułowana ,,Polska pachnie bzami” przedstawiała ogród Ignacego Potockiego, którym zawładnęły Poezje – dziewczęta w kwietnych wiankach. Ich strofy towarzyszą trzem zatroskanym o los patriotom, którzy szukają ratunku dla słabnącej, a przez to stającej się łatwym celem dla wrogów – Rzeczypospolitej. Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj podejmują decyzję o potrzebie zwołania sejmu i uchwalenia ustawy rządowej. Wyruszają do Warszawy na Sejm Wielki i stają się twórcami rewolucyjnej Konstytucji. 

            Pierwsza w Europie, a druga na świecie Konstytucja 3 Maja była próbą unowocześnienia ustroju Polski i nadania jej suwerenności.  

            Nasi mali aktorzy zilustrowali to ważne wydarzenie w dziejach Ojczyzny za pomocą pieśni patriotycznych i strof poetyckich. Uroczystość uświetnił szkolny poczet sztandarowy pod opieką p. Joanny Łajewskiej- Talipskiej, w obecności którego odśpiewaliśmy hymn państwowy. 

            Dziękujemy p. Barbarze Korolczuk i Katarzynie Sokół za współpracę w przygotowaniu scenografii i kostiumów, p. Arturowi Zieniewiczowi za nagłośnienie i wszystkim zaangażowanym w pomoc w przygotowanie apelu. 

             

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
        • 85 718 80 20 - Sekretariat, 85 663 29 87 - Intendent
        • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20 Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych