•  

            Zakładka przedstawia Najważniejsze Wydarzenia z Życia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabłudowie

          • Szkoła w Chmurze

          • 100 - lecie Szkoły

          • 26 listopada b.r. obchodziliśmy piękny jubileusz 100 – lecia naszej szkoły. Świętowanie tej rocznicy rozpoczęliśmy nabożeństwami w zabłudowskich świątyniach: w kościele i w cerkwi.

            Następnie, już na placu szkolnym, wypuściliśmy 100 biało – czerwonych balonów symbolizujących 100 lat niepodległego Zabłudowa i jednocześnie 100 lat naszej szkoły. Kolejnym, niezwykle uroczystym momentem, było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz kapsuły czasu.

            Już na hali sportowej, gdzie odbywały się główne uroczystości jubileuszowe, odśpiewano hymn narodowy i hymn szkoły. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Ewę Kołosowską licznych gości, uczniowie z klasy II B zatańczyli poloneza koronacyjnego królów polskich. Następnym punktem uroczystości było przedstawienie 100 – letniej historii szkoły. Tematem przewodnim jubileuszu był wiersz Władysława Bełzy, pt. „Kto ty jesteś? Polak Mały”, który wybrzmiał w wierszu deklamowanym przez uczennicę Magdalenę Gryguć, we wspólnej z publicznością deklamacji oraz w odczytanym publicznie liście do przyszłych pokoleń.

            Oprawę muzyczną jubileuszu stanowiły pieśni patriotycznej wykonane przez uczniów wszystkich szkół gminy wraz z publicznością.  Była to nowa formuła  Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej, którego IX edycja przypadła na ten rok. Przemówienia szacownych gości dopełniły uroczystej gali. Dekorację hali w tym dniu stanowiła rekonstrukcja sali szkolnej sprzed stu lat, co umożliwiło odczucie atmosfery panującej w szkole w roku 1919.

          • OSE

          • Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Wśród laureatów konkursu znalazło się 21 szkół z województwa podlaskiego, w tym nasza placówka.

            Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracowni multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie się szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowe punkty można było zdobyć za przygotowanie specjalnie na konkurs pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”. Do wykonania tego zadania włączyli się starsi uczniowie z klasy VII B wykonując makietę szkoły przyszłości oraz ich młodsi koledzy z klasy II A, którzy zapełnili tę szkołę robotami i komputerami oraz innymi urządzeniami pomagającymi w nauce wykonanymi z plasteliny, drucików i innych kreatywnych materiałów. W ten sposób powstała praca na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką. Szansę na wygraną w konkursie zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań konkursowych. Z niecierpliwością czekamy na pracownię i dostęp do szybkiego, bezpłatnego Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Według zapewnień organizatora konkursu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego NASK nagrodę otrzymamy w bieżącym roku szkolnym.

          • Rozbudowa Przedszkola

          • W Gminie Zabłudów od 1.09.2018 do 31.06.2020 r. realizowany będzie projekt: ,,Przedszkole dobre na start”. Jest to przedsięwzięcie  dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.   

            Beneficjent projektu: Gmina Zabłudów

            Realizator projektu: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie

            Tytuł projektu: Przedszkole dobre na start

            Wartość projektu: 808,4 tys. zł

            Dofinansowanie: 687,1 tys. zł

            Projekt ten składa się z dwóch części:

            - części twardej polegającej na rozbudowie i przebudowie przedszkola w Zabłudowie

            - tzw. miękkiej w ramach, której przewidywane są różnego rodzaju zajęcia dodatkowe m.in. zajęcia wyrównawcze, koła zainteresowań dla 80 dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkola w Zabłudowie,  jak również programy podnoszące kwalifikacje skierowane do nauczycieli oraz zajęcia dla rodziców.

            Głównym celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych 80 dzieci uczęszczających do przedszkola w Zabłudowie poprzez stworzenie 50 nowych miejsc, wzbogacenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia dydaktyczne i specjalistyczne, także wsparcie 10 rodziców poprzez udział w warsztatach oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych 6 nauczycieli z przedszkola w Zabłudowie na szkoleniach i studiach podyplomowych.

            Realizacja projektu przyczyni się do poprawy dostępności wysokiej jakości usług wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Zabłudów dzięki stworzeniu 50 nowych miejsc wychowania przedszkolnego, do wzbogacenia i poprawy jakości kształcenia przedszkolnego oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli z przedszkola w Zabłudowie.

          • 10 - lecie nadania imienia szkole

          • 5 października 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego obchodziła swoje święto - 10-lecie nadania imienia i otrzymania sztandaru. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Piotra i Pawła w Zabłudowie koncelebrowana prze ks. bp. Henryka Ciereszko oraz nabożeństwem w Cerkwi Zaśnięcia NMP w Zabłudowie odprawionym przez ks. Mirosława Tomaszewskiego po uroczystości orszak ze sztandarem udał się do szkoły. W obchodach udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa oraz lokalnych władz na czele z burmistrzem Zabłudowa p. Adamem Tomanek.

            Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Franciszka Karpińskiego „Franki 2018” zasłużonym osobom na rzecz szkoły, nagrody otrzymali: Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej - p. Krystyna Zwada i p. Helena Kalinowska, za pomysł i realizację projektu nadania imienia szkole: p. Bożena Rzepniewska i p. Joanna Łajewska – Talipska, w kategorii „Przyjaciel szkoły” - p. Antoni Stolarski, w kategorii „Uczeń Karpińskiego” - p. Krzysztof Wasilewski. Nagrody wręczyła p. Ewa Kołosowska dyrektor szkoły.

                     Uroczystość została uświetniona występami dzieci z klas O (grupa Sówek) i II –gich oraz IIa i IIc pod opieką pań: Iwony Chojnowskiej i Edyty Murawskiej.

                     Galą spotkania była inscenizacja jednego dnia z życia Karpińskiego na ziemiach Zabłudowskich dotycząca Dominika Radziwiłła. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy VIIb, pod bacznym okiem reżysera p. Bożeny Rzepniewskiej. Koniec uroczystości uwieńczył polonez w wykonaniu uczniów klas IV-VII przygotowany przez Joannę Łajewska - Talipską i Artura Grabek - Łukaszewicz.

          • Nowa sala biologiczna

          • Uczniowie naszej szkoły mogą cieszyć się nową pracownią biologiczną, cała sala przeszła gruntowny remont, została zmieniona podłoga, oświetlenie, instalacja elektryczna,  zamontowano nowe parapety,  umywalkę. Wyrównano ściany, które zostały pomalowane na pastelowe kolory w odcieniu zieleni i szarości. Rada Rodziców zasponsorowała  rolety okienne.  Na regałach swoje miejsce znalazły nowe pomoce dydaktyczne m.in. mikroskopy, szkielet człowieka, korpus, modele komórek, model skóry, model DNA, preparaty mikroskopowe. Uczniowie otrzymali również przyrządy, które niewątpliwie wykorzystają  podczas obserwacji przyrodniczych. W sali znajduje się nowa tablica multimedialna  projektor oraz komputer. Całość została uzupełniona  kwiatami oraz planszami dydaktycznymi.

          • Jasełka 2017

          • We środę 20 grudnia o godz. 9.30 uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szko­ły i goście mieli okazję uczestniczenia w Jasełkach Bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów klas Va, Vb i chóru DoReMi. Tym razem piekno historii Bożego Narodze­nia wyśpiewali młodzi aktorzy w pastorałkach, kolędach i piosenkach świątecznych. Nie za­brakło też charakterystycznych postaci związanych z betlejemskimi wydarzenia­mi tj go­spodarzy, aniołów, pasterzy i królów. Na zakończenie kilka słow wygłosił i życzenia wszyst­kim zebranym złożył ks. Mirosław Tomaszewski.

            Muzyczną wersję tegorocznych jasełek przygotowały panie: Joanna Łajewska-Talipska, Anna Petelska, Ewelina Dąbrowska i Agnieszka Bojko. Reżyserem przedstawienia był p. Artur Grabek – Łukaszewicz.

          • Festyny i Kiermasze

          • Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej

          • Pierwszy odbył się 2011 roku pod patronatem burmistrza Zabłudowa. Biorą w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy. Hasłem przewodnim poszczególnych edycji Festiwalu są rocznice ważnych wydarzeń z historii Polski.

          • Nadanie imienia Szkole Podstawowej

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat, 85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych