Aktualności

          • CZYTAMY RAZEM

          • Od 23 kwietnia, czyli Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie klasy 3a regularnie odwiedzali dzieci z oddziałów zerowych w ramach akcji czytelniczej „Czytamy razem”- wymyślonej przez wychowawczynię klasy Katarzynę Malinowską. Starsi uczniowie cyklicznie spotykali się z młodszymi kolegami i koleżankami, aby wspólnie odkrywać świat książek.

            Trzecioklasiści samodzielnie wybierali utwory, które chcieli zaprezentować dzieciom, a następnie starannie przygotowywali się do czytania. Dzięki temu każde spotkanie było wyjątkowe i pełne ciekawych historii, które rozwijały wyobraźnię oraz zachęcały najmłodszych do sięgania po książki.

            Czytanie odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju dzieci. Wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację oraz pomaga lepiej rozumieć świat i innych ludzi. Wspólne spotkania były również okazją do budowania relacji między uczniami różnych klas, uczenia się odpowiedzialności i współpracy.

            Dziś odbyło się nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. Na zakończenie akcji uczniowie klasy 3a oraz dzieci z zerówek wspólnie wykonali kolorowe zakładki do książek. Pracowali w parach: uczeń klasy 3a i zerówkowicz. Powstały piękne i pomysłowe prace, które z pewnością będą przypominały uczestnikom o wspólnie spędzonym czasie i zachęcały do letnich spotkań z książką.

                                                                                                             K. Malinowska

          • WYCIECZKA KLAS 3A i 3B DO UNIWERSYTECKIEGO CENTUM PRZYRODNICZEGO ORAZ JUMPER PARKU

          • Uczniowie klas 3a i 3b 18 czerwca 2026 r. wzięli udział w pełnej atrakcji wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej. Pierwszym punktem programu była wizyta w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Andrzeja Myrchy, gdzie dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie przyrody w niezwykle ciekawy i przystępny sposób.

            Podczas zwiedzania uczniowie oglądali bogate ekspozycje prezentujące różnorodne gatunki zwierząt, ptaków i owadów. Duże zainteresowanie wzbudziły okazy pochodzące z różnych stron świata oraz wystawy ukazujące bogactwo środowisk naturalnych. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat życia zwierząt, ich zwyczajów oraz sposobów przystosowania do warunków panujących w naturze. Wizyta była doskonałą okazją do nauki poprzez obserwację i bezpośredni kontakt z eksponatami.

            Po części edukacyjnej przyszedł czas na aktywną zabawę w Jumper Parku. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, które dostarczyły im wiele radości i pozytywnych emocji. Uczniowie korzystali z trampolin, pokonywali tory przeszkód, ćwiczyli skoczność i koordynację ruchową oraz uczestniczyli w różnorodnych zabawach sportowych. Wspólna aktywność sprzyjała integracji, rozwijaniu sprawności fizycznej i doskonałej zabawie w gronie koleżanek i kolegów.

            Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Połączenie nauki z aktywnym wypoczynkiem sprawiło, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Uczniowie wrócili do szkoły z nową wiedzą, uśmiechami na twarzach i miłymi wspomnieniami, które z pewnością pozostaną z nimi na długo.

          • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

          • KARTA ROWEROWA

            W Szkole Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie w roku szkolnym 2025/2026 

            • Egzamin teoretyczny na kartę rowerową odbywał się w 11 i 12 czerwca. 

            •  Egzamin praktyczny odbył się 17 czerwca. 

            • Do egzaminu przystąpiło 29 uczniów, egzamin zdało 13 uczniów.

            • Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdawali bądź nie zdali egzaminu w poprzednich latach.  

            • W klasie 4 na Technice, zgodnie z podstawą programową znajdują się treści wychowania komunikacyjnego pozwalające uczniowi przygotować się do egzaminu. 

             Uczeń, aby uzyskać kartę rowerową musi: 

             otrzymać pozytywną opinię wychowawcy na podstawie obserwacji zachowań ucznia, 

             uzyskać zgodę rodziców ( opiekunów ) na wydanie karty rowerowej, 

             zaliczyć test sprawdzający wiadomości teoretyczne z przepisów ruchu drogowego na 80%, 

             wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu jazdy na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, 

             znać zasady obsługi technicznej roweru,  

             przejść szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej , 

             oddać arkusz zaliczeń ubiegającego się o kartę rowerową oraz zdjęcie legitymacyjne .       

            W celu uzyskania karty rowerowej: 

            uczeń składa wypełniony arkusz wraz ze zdjęciem u nauczyciela techniki. Nauczyciel przekazuje arkusze, zdjęcia opisane danymi ucznia oraz listę uczniów, którzy spełnili wymagania uzyskania karty rowerowej do sekretariatu szkoły. 

                      Dyrektor szkoły, na podstawie wypełnionego arkusza zaliczeń, wydaje nieodpłatnie uczniom karty rowerowe. 

                    W przypadku zgubienia karty uczeń składa w sekretariacie szkoły podanie z prośbą o wydanie duplikatu i wnosi opłatę określoną w Procedurze wydawania duplikatów świadectw, legitymacji szkolnych i kart rowerowych. 

            Organizatorzy: 

            Renata Marciniuk 

            Iwona Karczewska – Czurak 

            Artur Zieniewicz 

          • UROCZYSTOŚCI PRZY POMNIKU POŚWIĘCONYM PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW WSI ZACISZE DEPORTOWANYCH NA SYBIR

          • 14 czerwca 2026 roku uczestniczyliśmy w obchodach XXVI rocznicy odsłonięcia pomnika upamiętniającego deportację mieszkańców wsi Zacisze na Sybir. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Sybiraków w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła w Zabłudowie. Następnie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im Sybiraków w Rafałówce, gdzie odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona pamięci pana Zenona Puchalskiego - Sybiraka i strażnika lokalnej historii. Potem, tradycyjnie przy pomniku w Zaciszu, odśpiewano Hymn Sybiru i odczytano uroczysty apel rodzin. Po przemówieniach gości i części artystycznej uczestnicy złożyli kwiaty i oddali hołd wszystkim Sybirakom. To była niesamowita lekcja historii.

          • WARSZTATY RECYTATORSKIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

          • 12 czerwca 2026 r. uczniowie kl. IV A uczestniczyli w warsztatach recytatorskich zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie. Warsztaty poprowadziła gościnnie Justyna Godlewska-Kruczkowska - aktorka Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku.

            Spotkanie to odbyło sie w ramach cyklu wydarzeń literacko-artystycznych "Ludzie. Książki. Granice. Piasecki 2026" realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

            fot. https://mbp-zabludow.pl/warsztaty-recytatorskie-justyna-godlewska-kruczkowska/

             

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY KL. II B, IIC

          • Dnia 11- 12 czerwca odbyła się wycieczka klas IIb, IIc oraz kilku uczennic z klasy IIIa  do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy – to właśnie od tego miejsca rozpoczęliśmy naszą przygodę z Warszawą. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń wielu uczniów. Gdy wszyscy weszli na trybuny i wspięli się na ich szczyt, z góry podziwiali ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Następnie uczniowie mieli okazję skorzystać ze  zwiedzania VIP – czyli weszli do szatni naszej kadry narodowej, dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym jak wygląda przygotowanie piłkarzy przed meczem i cała procedura po meczu, zasiedli przy ławie konferencyjnej, byli w miejscu przeznaczonym dla prasy i telewizji podczas meczów. Kolejnym punktem naszej warszawskiej przygody było ZOO. Mogliśmy tam podziwiać wiele gatunków zwierząt z różnych zakątków świata. Następnie udaliśmy się na warsztaty w Manufakturze Słodyczy, gdzie rozpoczął się od fascynujący pokaz tworzenia słodyczy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć cały proces produkcyjny: od wylania gorącej masy na blat, przez jej barwienie i aromatyzowanie, aż po ręczne formowanie skomplikowanych wzorów i wyciąganie gotowych cukierków metodą pochodzącą jeszcze z XVII wieku. Największą atrakcją były własnoręcznie wykonane lizaki. Po tak intensywnym dniu udaliśmy się na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w Sulejówku. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy przebywać w strefie eksperymentalnej z blisko dwustoma eksponatami ze świata przyrody i fizyki. Każdy z eksponatów dostarczał nam nowych  wrażeń, a także wiedzy. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik był dla nas inspirującym i wciągającym spotkaniem z nauką. Po tylu emocjach, które wywołało to miejsce, przyszła pora na mały spacerek, czyli zwiedzanie Starego Miasta z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami o Warszawie. Uczniowie zobaczyli Barbakan, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca oraz Krakowskie Przedmieście, gdzie w Domu Literata zjedli pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Świat Iluzji. To interaktywne miejsce okazało się fascynującą przygodą łączącą naukę fizyki i optyki z doskonałą zabawą. Uczniowie mieli okazję osobiście przetestować działanie ponad 60 eksponatów. Po tak cudownych przeżyciach ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany. 

                                                            Agnieszka Dołęgiewicz, Iwona Chojnowska

          • WYJAZD DO TEATRU SOLNIKI 44 NA SPEKTAKL PT. "ŚCIANA Z WIDOKIEM"

          • 12 czerwca 2026 r., tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klas 5b i 6b wybrali się do Teatru Solniki 44 na spektakl „Ściana z widokiem”.

            Przedstawienie okazało się niezwykłym doświadczeniem. Było niesamowite, ciekawe, momentami wręcz zapierające dech w piersiach, a jednocześnie skłaniające do refleksji. To spektakl, który pozostanie w naszej pamięci i jeszcze długo będzie towarzyszył nam w przemyśleniach.

            Była to wyjątkowa, teatralna podróż.

          • AKCJA CZYTELNICZA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

          • 12 czerwca (piątek) pokazaliśmy, że z książką nam do twarzy. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z przymusem, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Była to też okazja, by zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości czytania. Każdy czytał to, na co miał ochotę w dowolnym miejscu na terenie szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ CELINĄ ZUBRYCKĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

          • 11.06.2026 otrzymaliśmy zqproszenie na spotkanie autorskie w naszej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie. Gościem była p. Celina Zubrycka, autorka literatury dziecięcej. Kkasa 4b miała okazję poszybować do świata wyobraźni, fantazji, doświadczyć wzruszajacych spotkań z bohaterami baśniowych opowieści osadzonych w naszym podlaskim klimacie wioseczek i miasteczek - Tykocina, Korycina, Kruszewa, Krainy Otwartych Okiennic, brzegów Biebrzy i uliczek Białegostoku. Dziękujemy za piękną lekcję obcowania z literaturą - Uczniowie kl.4b, Wychowawczyni oraz Nauczyciele Bibliotekarze z SP w Zabłudowie.

          • KONKURS FOTOGRAFICZNY "W TOWARZYSTWIE KSIĄŻKI" ROZSTRZYGNIĘTY!

          • W środę podsumowaliśmy Rodzinny Konkurs Fotograficzny „W towarzystwie książki”.   Głównym celem konkursu było promowanie czytania, uchwycenie wyjątkowych momentów spędzonych z książką   a także zacieśnianie więzi rodzinnych. Uczniowie i członkowie ich rodzin wykazali się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami.  

             Komisja w składzie: Małgorzata Kasperowicz, Marcin Ciuchniecki, Katarzyna Kozłowska, Małgorzata Kozłowska, po wnikliwej analizie przyznała nagrody:  

            W kategorii klas 1 - 3 

            1 miejsce – Kinga Wygonowska kl. 2 b 

            2 miejsce – Amelia Zdanowicz kl. 2 c 

            3 miejsce – Iwo Iwanowicz kl. 2 a, Hanna Siergiejuk kl. 1 c 

            Wyróżnienie: Maja Lasoń kl. 2 c, Laura Kowalska kl. 3 a  

            W kategorii klas 4 – 8 

            1 miejsce – Nikola Borowska kl. 8 b 

            2 miejsce – Julia Gresiuk kl. 4 a 

            10 czerwca 2026 r. wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody.

            Gratulujemy zwycięzcom!  

             

          • WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY 'KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU"

          • W dniu 11.06.2026 r. uczniowie klasy 3b i 1c brali udział w wyjeździe do teatru, gdzie obejrzeliśmy spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu" inspirowany baśnią H. Ch. Andersena. Spektakl zachwycił widzów barwną scenografią, pięknymi kostiumami oraz pełną energii grą aktorską. Dowcipne dialogi i interesujące zwroty akcji sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Przedstawienie dostarczyło wielu emocji i przypomniało o takich wartościach jak dobroć, szczerość i wrażliwość. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie udali się na spacer do parku, gdzie podziwiali piękno przyrody i wspólnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Miłym zakończeniem wyjazdu był poczęstunek w postaci lodów i chrupiących gofrów.

          • WIELKA LIGA CZYTELNICZA

          • Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników", którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie nawyku regularnego sięgania po książki. 

            W trakcie trwania konkursu uczniowie czytali wybrane lektury, a następnie rozwiązywali testy sprawdzające znajomość treści oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Za uzyskanie minimum 80 procent poprawnych odpowiedzi otrzymywało się sprawność. Dzięki zaangażowaniu, systematyczności i pasji do czytania wielu uczestników osiągnęło bardzo wysokie wyniki i zdobyło tytuł mistrza szkoły.  

            Udział w Wielkiej Lidze Czytelniczej był dla naszych uczniów nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także inspirującą przygodą z literaturą. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy nauczycielom i rodzicom za wsparcie i motywowanie dzieci do rozwijania czytelniczych pasji. 

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wartościowego przedsięwzięcia! 

             

          • DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY W KL. IIB

          • „Kochana mamo, powiem Ci na uszko, że bardzo Cię kocha to moje serduszko”. Słowa te były myślą przewodnią uroczystości, kiedy to uczniowie klasy IIb zaprosili swoich rodziców, aby wspólnie świętować Dzień Mamy oraz Dzień Taty.  Zapewne dzień ten jest ważny dla każdego człowieka,  również dla dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby stał się on wyjątkowy. Dzieci przedstawiły swoim rodzicom inscenizację związaną tematycznie z obchodzonym świętem. Wręczyły przygotowane certyfikaty dla najwspanialszych rodziców na świecie. Podczas wręczania upominków zarówno dzieciom jak i rodzicom uśmiech nie schodził z ust, a zaraz po tym odbył się poczęstunek w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze.   

                                                                                           Agnieszka Dołęgiewicz  

          • SPOTKANIE Z I WICEMISS POLONIA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO 2026

          • 9 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie uczennic klas 6–8 z I Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2026, Miss Fundacji Anny Rytel 2026 - Patrycją Sulewską. Uczestniczki miały okazję poznać bliżej laureatkę konkursu oraz wysłuchać jej inspirujących doświadczeń. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów dotyczących życia młodych ludzi. Szczególną uwagę poświęcono problemowi hejtu w mediach społecznościowych. Pani Patrycja Sulewska opowiedziała o własnych doświadczeniach oraz podkreśliła, jak ważny jest szacunek, empatia i odpowiedzialność za słowa kierowane do innych osób. Rozmawiano również o naturalności w wyglądzie i ubiorze. Gość zachęcał uczennice do podkreślania swojej urody w sposób subtelny, dostosowany do środowiska w jakim się znajdują. Na koniec był czas na pytania, przymierzenie korony i wspólne zdjęcia. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i było cenną lekcją samoakceptacji, kultury osobistej oraz budowania pozytywnych relacji z innymi.

          • WYMIANA POCZTÓWKOWA Z SP W PŁOSKINI

          • W klasie IIb podjęto inicjatywę wymiany pocztówkowej między uczniami naszej szkoły, a uczniami z klasy II Szkoły Podstawowej w Płoskini - Warmia i Mazury. Dzisiejsze czasy są przesycone zrewolucjonizowanym internetem, telefonami komórkowymi czy tabletami. Najprostszą drogą przesyłania informacji jest sms, mms czy popularny e-mail. Tradycyjny sposób wysyłania listów, czy kartek pomału zanika. Wiadomo, że wymaga on wkładu pracy, ale jest rozwiązaniem trwałym, ćwiczy wyobraźnię, uczy cierpliwości oraz rozwija kreatywność. Pisanie listów czy kartek tworzy więzi międzyludzkie, sprawia radość adresatom i jest okazją do zawierania nowych znajomości. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej, już prawie wygasłej formy komunikowania się z innymi osobami. W związku z Dniem Przyjaciela, który obchodzimy 9 czerwca otrzymaliśmy kartki z miłymi pozdrowieniami od naszych kolegów, którym również przekazaliśmy pocztówki z krajobrazami oraz pięknymi miejscami naszego Podlasia. Dzieci dokładnie oglądały każdą kartkę i cieszyły się z nawiązanych nowych znajomości. Mamy zamiar kontynuować tę ciekawą inicjatywę.                                                                                                   Agnieszka Dołęgiewicz

          • DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

          •  

            ​​​​​5 czerwca 2026 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

            Tego dnia dyżur pełni świetlica szkolna dla klas I-III w godzinach 7.00-16.30. W tym dniu nie ma obiadów.

          • ZIELONA SZKOŁA NAD JEZIOREM SERWY

          • Za nami trzy niezwykle aktywne dni nad jeziorem Serwy. Już od pierwszych chwil nie było miejsca na nudę. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na wodzie, pływając kajakami i łódkami wiosłowymi, sprawdzali swoje umiejętności podczas majsterkowania oraz poznawali nowe dyscypliny sportowe: pickleball i tchoukball.

            Kolejne dni przyniosły jeszcze więcej atrakcji. Rowerowe wyprawy, park linowy, strzelanie z łuku oraz gry zespołowe dostarczyły wielu emocji, okazji do współpracy i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło także śmiechu, wspólnego pokonywania wyzwań i budowania przyjaźni.

            Zielona szkoła nad jeziorem Serwy była nie tylko okazją do aktywnego wypoczynku, ale również do nauki samodzielności, współpracy i odkrywania własnych możliwości. Wracamy z głowami pełnymi wspomnień, nowymi doświadczeniami i nadzieją, że niedługo przeżyjemy kolejną taką przygodę!

          • OBOWIĄZKOWE KASKI DLA DZIECI - OD 3 CZERWCA NOWE PRZEPISY WCHODZĄ W ŻYCIE

          • Od 3 czerwca 2026 r. dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek noszenia kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze, hulajnodze elektrycznej oraz innych urządzeniach transportu osobistego. Celem nowych przepisów jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego i ograniczenie ryzyka urazów głowy.

            Zachęcamy rodziców do przypominania dzieciom o obowiązku noszenia kasku – to prosty sposób na ochronę zdrowia i życia.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • 1 czerwca był w naszej szkole dniem całkowicie innym niż wszystkie. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie świętowali w wyjątkowy sposób — zamiast tradycyjnych lekcji odbyły się wycieczki, wyjścia w teren, gry, zabawy oraz liczne aktywności integracyjne. W szkole panowała radosna atmosfera, a uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień.

            Uczniowie klas 2a i 3a spędzili ten wyjątkowy dzień na wspólnej zabawie i integracji. Świętowanie rozpoczęli od pysznych lodów, które sprawiły wszystkim wiele radości. Następnie udali się do Parku Dworskiego, gdzie bawili się, puszczając kolorowe bańki mydlane. Słoneczna pogoda, uśmiechy na twarzach dzieci i beztroska atmosfera sprawiły, że był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

            Ich starsi koledzy rozpoczęli dziś swoją trzydniowa przygodą na Mazurach - Zielona szkoła - Camp Serwy.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat,
        85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
        Poland
      • adres do e-Doręczeń: AE:PL-26232-92382-ESRCG-18
  • Galeria zdjęć

    • brak danych