28 maja 2026 roku uczniowie klasy VIB, VIIA I VIIB uczestniczyli w jednodniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej "... na tropie... Biebrza", zorganizowanej w ramach projektu Poznajemy Podlaskie, przy wsparciu finansowym PROD. Program obejmował zwiedzanie Centrum Tradycji Mleczarstwa Muzeum Mleka w Grajewie, w którym oprócz obejrzenia ekspozycji, uczniowie wykonali pamiątkowe, filcowe breloczki. Ścieżki edukacyjne i trasy wodne podziwialiśmy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wielką atrakcją był rejs tratwami po Biebrzy. Następnym punktem była malowniczo położona Suchowola - Serce Polski, w której znajduje się geograficzny środek Europy. Wycieczka była okazją do poznania atrakcji województwa podlaskiego, integracji młodzieży, poznania dziedzictwa historyczno-przyrodniczego regionu oraz przyjemnego spędzenia czasu. Dostarczyła uczniom wiele wrażeń i rozbudziła zainteresowanie lokalną turystyką.
