Aktualności

          • POZNAJEMY PODLASKIE "...NA TROPIE... BIEBRZA"

          • 28 maja 2026 roku uczniowie klasy VIB, VIIA I VIIB uczestniczyli w jednodniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej "... na tropie... Biebrza", zorganizowanej w ramach projektu Poznajemy Podlaskie, przy wsparciu finansowym PROD. Program obejmował zwiedzanie Centrum Tradycji Mleczarstwa Muzeum Mleka w Grajewie, w którym oprócz obejrzenia ekspozycji, uczniowie wykonali pamiątkowe, filcowe breloczki. Ścieżki edukacyjne i trasy wodne podziwialiśmy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wielką atrakcją był rejs tratwami po Biebrzy. Następnym punktem była malowniczo położona Suchowola - Serce Polski, w której znajduje się geograficzny środek Europy. Wycieczka była okazją do poznania atrakcji województwa podlaskiego, integracji młodzieży, poznania dziedzictwa historyczno-przyrodniczego regionu oraz przyjemnego spędzenia czasu. Dostarczyła uczniom wiele wrażeń i rozbudziła zainteresowanie lokalną turystyką. 

             

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY KL. 1 A, B, C, 2 A

          • Dnia dzisiejszego 28.05, klasy 1a,b,c oraz klasa 2a uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wyprawy było zoo, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt z różnych stron świata. Następnie odwiedziliśmy manufakturę czekolady, w której poznaliśmy proces powstawania czekolady – od ziaren kakaowca aż po gotowe słodkości. Wycieczka była pełna uśmiechu, wspólnej zabawy i nowych doświadczeń.

          • FINAŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT W KATEGORII IGRZYSKA DZIECI

          • Po wygraniu pięciu wcześniejszych zawodów piłkarskich, w końcu przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcie.

            Szkoła Podstawowa nr. 5 w Łomży była organizatorem tegorocznego finału. Cztery najlepsze zespoły z województwa podlaskiego spotkały się 28 maja 2026 roku. Klasyfikacja po rozegraniu turnieju przedstawia się następująco:

            1. SP Choroszcz.

            2. SP Łomża

            3. SP ZABŁUDÓW

            4. SP Piątnica

            Naszą szkołę reprezentowały:

            1. Amelka Sawicka

            2. Zofia Wepa

            3. Zofia Lulewicz

            4. Gracja Łęczycka

            5. Martyna Antoniuk

            6. Julia Tomaszwska

            7. Małgorzata Kuczyńska

            8. Gabriela Grygorczuk

            9. Nikola Gierałtowska

            10. Joanna Harasimczuk.

            Gracja Łęczycka otrzymała statuetkę najlepszego zawodnika w naszej ekipie. Gratulacje!

                                                                                        Artur Zieniewicz

          • EDUKACJA Z WOJSKIEM

          • Dnia 22.05.2026 r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku w ramach projektu ,,Edukacja z wojskiem". Program wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026. Dzięki "Edukacji z wojskiem" uczniowie w sposób praktyczny zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i pozwoliło uczestnikom zdobyć nową wiedzę oraz cenne doświadczenia.

          • DZIEŃ MAMY PEŁEN SERCA I WDZIĘCZNOŚCI

          • Dzień Mamy to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. To wyjątkowy czas, w którym dzieci mogą wyrazić swoją miłość, wdzięczność i radość z obecności mam w swoim życiu. W klasach 1-3 nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i wielu pięknych gestów płynących prosto z serca.

            Każda klasa przygotowała coś wyjątkowego. Powstały kolorowe laurki, papierowe serca oraz pełne ciepłych słów słoiki z powodami, dla których kochamy nasze mamy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły drobne upominki, wkładając w nie swoją kreatywność, dziecięcą szczerość i najpiękniejsze uczucia.

            Szczególną inicjatywę przygotował także Samorząd klas 1-3. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty z możliwością oderwania miłych słów dla mamy. Każdy mógł zabrać ze sobą krótką wiadomość pełną dobra, wdzięczności i miłości. Ten niewielki gest wywołał wiele uśmiechów i przypomniał, jak ważne są codzienne słowa pełne ciepła.

            Z okazji Dnia Mamy składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, radości, spokoju i niegasnącego uśmiechu. Niech każdy dzień przynosi dumę, miłość i wdzięczność, a ciepło rodzinnego serca zawsze daje siłę i szczęście. Dziękujemy za troskę, cierpliwość i miłość, którą obdarzacie swoje dzieci każdego dnia.

          • WARSZTATY "ZACZYN"

          • 19 maja w naszej szkole unosił się zapach świeżo pieczonego chleba, a wszystko za sprawą wyjątkowych warsztatów „Zaczyn”, które poprowadził Pan Łukasz Radziszewski – artysta, piekarz i pasjonat tradycyjnego wypieku chleba.

            Podczas spotkania uczniowie poznali historię chleba oraz zakwasu, który od pokoleń był ważnym elementem domowej tradycji. Prowadzący opowiedział dzieciom o dawnych zwyczajach związanych z pieczeniem chleba i o tym, jak wielką wartość miał on w codziennym życiu.

            Największą atrakcją była oczywiście część praktyczna. Dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto na chleb, poznawały kolejne etapy jego przygotowania oraz mogły poczuć się jak prawdziwi piekarze. Każdy uczestnik zabrał przygotowany przez siebie chleb do domu, aby upiec go wspólnie z rodziną.

            Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały także własny zakwas, dzięki któremu będą mogły kontynuować przygodę z domowym wypiekiem chleba.

            Warsztaty były nie tylko doskonałą lekcją tradycji i kultury, ale także okazją do wspólnej pracy, rozmów i odkrywania smaków, które wielu z nas pamięta z domu rodzinnego.

            Już za tydzień odbędzie się kolejne spotkanie z Panem Łukaszem Radziszewskim, na które wszyscy czekamy z ogromną ciekawością.

          • NADANIE IMIENIA PRZEDSZKOLU W ZABŁUDOWIE - DZIĘKUJEMY

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości, naszym sponsorom, którzy wsparli jej organizację, oraz licznie przybyłym gościom. Dzięki wspólnej pracy i obecności mogliśmy przeżyć ten ważny dzień w atmosferze radości, wzruszenia i jedności. 

            To był piękny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. 

            Sponsorzy:

            Gmina Zabłudów Zabłudów Zabłudów PL

            Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie

            Liternictwo Ilona i Adam Zdanowicz

            Radna Rady Miejskiej w Zabłudowie Joanna Dudzińska Joanna Dudzinska

            Przewodnicząca Zarządu Osiedla Miasta Zabłudowa Katarzyna Tutaj Katarzyna Tutaj

            Polski Związek Emerytów i Rencistów Koło Nr 24 w Zabłudowie

            Rada Rodziców przy Przedszkolu im. Jana Pawła II w Zabłudowie

            Apotheca A. Kownacka

            EJ Zamojtuk

            Lody Wasilewski

            Daze

            MSG GRANIT

            Przedsiębiorstwo Handlowe Andrzej Łotko

            Wschód Ekspress

            Fundacja Arhelan

            Pasieka Rodziny Gawina

            Wioleta Maksimowska

            Joanna Kotowicz

            Weronika Suchowierska

            Zajazd pod Cytryną

          • UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA JANA PAWŁA II PRZEDSZKOLU W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W ZABŁUDOWIE

          • Z dumą i radością informujemy, że Przedszkole w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabłudowie otrzymało imię Jana Pawła II. To wyjątkowe i podniosłe wydarzenie na zawsze zapisze się w historii naszej placówki oraz w sercach dzieci, rodziców, pracowników i całej społeczności lokalnej 

            Przed oficjalną uroczystością odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa Henryka Ciereszkę, podczas której wspólnie modliliśmy się o błogosławieństwo dla całej społeczności przedszkolnej oraz o to, aby Jan Paweł II był dla nas wszystkich przewodnikiem i inspiracją w codziennym życiu.

            Następnie odbyła się ceremonia nadania imienia, pełna wzruszeń, pięknych występów artystycznych oraz wspólnego świętowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny poświęcony patronowi – człowiekowi pełnemu dobroci, miłości do dzieci i szacunku dla drugiego człowieka.

            Święty Jan Paweł II pozostawił nam niezwykłe wartości, które pragniemy przekazywać naszym wychowankom każdego dnia – życzliwość, odwagę, wiarę w dobro oraz otwartość na innych. Jesteśmy przekonani, że będzie on dla całej społeczności przedszkolnej inspiracją i wzorem do naśladowania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości. Dzięki wspólnej pracy i obecności mogliśmy przeżyć ten ważny dzień w atmosferze radości, wzruszenia i jedności. 

            To był piękny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. 

            Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa Henryka Ciereszkę z okazji nadania imienia Jana Pawła II Przedszkolu w Zabłudowie.

          • WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH DO ŁODZI

          • Nastał długo wyczekiwany dzień! Klasy V, o 5 rano wyruszyły w podróż do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nowoczesnego ZOO- Orientarium, gdzie we wspaniałej atmosferze podziwialiśmy przepiękne i egzotyczne gatunki zwierząt! Popołudnie rozpoczęliśmy pysznym obiadem w Mandorii. A potem…. Potem to już było istne szaleństwo!!! Ponad 4 godziny spędzone w cudownym, robiącym ogromne wrażenie, największym w Europie parku rozrywki pod dachem-Mandorii. Było głośno, radośnie, było mnóstwo pozytywnych emocji! Umęczeni ale szczęśliwi wracamy do domu.

                                   U. Zajkowska, A. Petelska, I. Karczewska-Czurak, A.Bojko, A. Sawicka-Samojlik

          • IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży szkolnej - "Wiersze z Uśmiechem"

          • Dzień 14 V 2026 był spotkaniem z żartem, dowcipem oraz puentą zapisaną wierszem. Podczas IV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkolnej - "Wiersze z Uśmiechem" uczniowie naszej szkoły wskazali swą doskonałą, piękną recytatorską techniką właściwą interpretację znanych utworów poetyckich. Deklamowali z zapałem i zaangażowaniem Fredrę, Brzechwę, Krasickiego, Tuwima, Wawiłow.

            Dom Kultury w Bielsku Podlaskim ugościł dziś Jaśminę Korenkiewcz, Oliwię Korolczuk, Małgorzatę Potocką, Maję Lasoń, Juliana Hajduczenię, Izabelę Zambrzycką, Anastazję Grygoruk, Magdalenę Bieluczyk i Mikołaja Nowika. Reprezentacja naszej szkolnej zabłudowskiej społeczności swą wrażliwością i umiejętnościami wyrecytowała: Wyróżnienie - Izabela Zambrzycka ("Paweł i Gaweł"), miejsce IV - Mikołaj Nowik ("Małpa w kąpieli"), miejsce III - Magdalena Bieluczyk ("Rozrzutny wróbel").

            Gratulujemy uczestnikom, bo wybierając wyboistą, kretą drogę wierszy, mierząc się z różnymi "strachami", są świadomi pewnej prawdy wypowiedzianej przez Małego Księcia: "Idąc tylko przed siebie, daleko się nie zajdzie".

            P. Iwona Chojnowska, P. Agnieszka Dołęgiewicz, P. Angelina Sawicka-Samojlik

          • Egzamin ósmoklasisty 2026

            • język polski -  11 maja 2026 r. (poniedziałek)
            • matematyka -  12 maja 2026 r. (wtorek)
            • język obcy nowożytny - 13 maja 2026 r. (środa)

            Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Opieka świetlicowa od 07:00 do 16:30 w budynku klas I-III. W tych dniach nie ma obiadów. Autokary kursują zgodnie z rozkładem. 

            W tych dniach sekretariat szkoły nie obsługuje interesantów.

          • "ANIMALS OF EUROPE" - PROJEKT ETWINING W KL. IIIA

          • Od października uczniowie klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Malinowskiej biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Animals of Europe”, w ramach którego współpracują z rówieśnikami z różnych krajów Europy i poznają świat zwierząt.

            Po ostatnim spotkaniu online każda klasa miała za zadanie zgłębić informacje o zwierzętach charakterystycznych dla swojego kraju. Uczniowie wyszukiwali ciekawostki, przygotowywali plakaty oraz umieszczali wybrane gatunki na wspólnej mapie Europy, tworząc barwną „zwierzęcą mapę” naszego kontynentu.

            Zwieńczeniem działań były klasowe wybory zwierzęcego reprezentanta Polski. Na podstawie zebranych informacji uczniowie klasy 3a wybrali żubra, ponieważ uznali go za wyjątkowe zwierzę - największego ssaka lądowego Europy, symbol siły i dzikiej przyrody oraz gatunek unikalny na mapie Europy, który dzięki ochronie został uratowany przed wyginięciem. Żubr, występujący m.in. w Puszczy Białowieskiej, stał się dla uczniów powodem do dumy i ciekawym przykładem troski o środowisko.

            Projekt „Animals of Europe” to nie tylko nauka, ale także rozwijanie współpracy i ciekawości świata. Teraz przed nami kolejne działania projektowe, które przyniosą uczniom nowe doświadczenia.

          • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

          • Z okazji Dnia Strażaka uczniowie klasy I B przygotowali kolorowe laurki z życzeniami i podziękowaniami za trudną, pełną poświęcenia służbę. Prace zostały wręczone strażakom przy remizie, tuż przed uroczystą paradą wozów strażackich jednostek OSP z terenu Gminy Zabłudów.

            Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Strażacy z wdzięcznością przyjęli życzenia od dzieci i zaprosili klasę I B na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłudowie, gdzie uczniowie będą mogli z bliska poznać wyposażenie i codzienną pracę strażaków.

          • GMINNE OBCHODY 235. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • 3 maja 2026 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach 235. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych świąt narodowych Rzeczypospolitej Polskiej, upamiętniającego uchwalenie w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji.

            Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną z udziałem władz samorządowych, szkolnych pocztów sztandarowych, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń, szkół oraz licznie zgromadzonych mieszkańców gminy. Następnie odbył się uroczysty apel oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem, będące wyrazem hołdu twórcom Konstytucji 3 Maja oraz wszystkim, którzy walczyli o wolność i suwerenność Polski.

            Program obchodów obejmował:

            - wystąpienie Burmistrza Zabłudowa,

            - część artystyczno‑patriotyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Dołęgiewicz i p. Anny Petelskiej oraz dzieci z Przedszkola w Zabłudowie pod kierunkiem p. Kamili Harutyunyan,

            - występ zespołów Barwianki i Folwarczanki,

            - ogłoszenie wyników Gminnego konkursu plastycznego „Małe spojrzenia na wielką historię – Wiwat 3 Maj”,

            - poczęstunek przygotowany przez KGWiGW Folwarczanie.

            Gminne obchody były okazją do spotkania i wspólnego świętowania mieszkańców naszej gminy, refleksji nad historią Polski oraz budowania poczucia wspólnoty i dumy narodowej.

                                                                                                 Fot. M. Kasperowicz, E. Całek

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
        • 85 718 80 20 - Sekretariat,
          85 663 29 87 - Intendent
        • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
          Poland
        • adres do e-Doręczeń: AE:PL-26232-92382-ESRCG-18
    • Galeria zdjęć

      • brak danych