• 3. lipiec

• Środa
        03. 07.
    • Z powodu braku dostawy produktów na czas jadłospis może ulec zmianie.

• Alergeny

• Podstawowe alergeny pokarmowe występujące w posiłkach

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak, aby rodzic miał świadomość, że w doniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera to danie. Numery alergenów występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, orkisz, pszenica kamut).
        2. Skorupiaki i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        3. Jaja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        4. Ryby i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        5. Orzeszki ziemne( arachidowe i produkty przygotowane na ich bazie)
        6. Soja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        7. Mleko i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        8. Orzechy ( migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, orzechy pistacjowe, orzechy makadami, lub orzechy oraz produkty przygotowane na ich bazie)
        9. Seler i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        10. Gorczyca i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        11. Nasiona sezamu i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
        12. Dwutlenek siarki (używany jako substancja antyutleniająca i utrwalająca, obecna na przykład w owocach suszonych, winie, przetworzonych ziemniakach)
        13. Łubin (produkty przygotowane na ich bazie)
        14. Mięczaki (produkty przygotowane na ich bazie)

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: Pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz ziołowy, kwasek cytrynowy, cukier wanilinowy. Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.