Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I - VIII na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniach 03-04 grudnia 2024 r. terminy i miejsce spotkań zawiera harmonogram.
Harmonogram sptkań z rodzicami
Spotkania rodziców z wychowawcami klas
Warsztaty sznurkowe w klasie IIb
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy ll b uczestniczyli w warsztatach sznurkowych prowadzonych przez mamę naszej uczennicy Zuzi - panią Annę Kłokowską. Pani Ania przybliżyła dzieciom technikę wykonania wspaniałych prac za pomocą węzłów makramowych. Po krótkiej instrukcji uczniowie rozpoczęli samodzielną pracę. Każdy własnoręcznie wykonał swoją ozdobę – dekorację na ścianę wykorzystując bazę drewnianą (do wyboru gwiazdkę, chmurkę, tęczę) i sznurek bawełniany. Efekt końcowy okazał się zdumiewający.
10
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, której znajomość jest niezbędna w nauce i życiu codziennym. Już po raz ósmy wzięliśmy udział w akcji zachęcającej uczniów do przypominania tabliczki mnożenia w przyjemny sposób i nadrabiania tabliczkowych zaległości. Uczniowie klas III-VIII mogli uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia poprzez rozwiązanie krótkiego sprawdzianu na czas na lekcjach matematyki. W czasie przerw międzylekcyjnych chętni uczniowie mierzyli się z terenową tabliczką mnożenia (należało znaleźć i prawidłowo rozwiązać 20 przykładów umieszonych na korytarzach szkolnych). W ramach przygotowań ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia korzystając ze strony WWW.matzoo.pl oraz www.wmtday.org/pl
Wszystkim Ekspertom gratulujemy!!!
Marta Rogucka, Małgorzata Dziedzia, Elżbieta Drozdowska
5
Uwaga konkurs
Ogólnopolski Tydzień Biblioterapii
W listopadzie włączyliśmy się do świętowania Tygodnia Biblioterapii(14-21 listopada). Główny cel wydarzenia to promowanie czytelnictwa i podkreślenie terapeutycznego wpływu książek na rozwój emocjonalny i społeczny uczniów. W ramach obchodów organizowane były zajecia, wystawki książek, głośne czytanie. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne, trzeba je akceptować, poznawały sposoby radzenia ze złością czy smutkiem. Odpowiednio dobrana książka może okazać się niezwykłą pomocą w radzeniu sobie z problemami i wyzwaniami dnia codziennego.
8
Zajęcia kulinarne w klasie 2a
W klasie 2a odbyły się kreatywne zajęcia kulinarne, podczas których uczniowie przygotowywali różnorodne pasty kanapkowe. Dzieci miały okazję stworzyć pyszne wersje z awokado, jajkiem oraz tuńczykiem, które łączyły zdrowe składniki z wyjątkowymi smakami. Dodatkowo, przygotowano słodką pastę z kakao i bananem, która była miłą odmianą. Zajęcia nie tylko rozweseliły młodych kucharzy, ale także nauczyły ich, jak tworzyć smaczne i zdrowe przekąski. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i chęcią do eksperymentowania w kuchni.
Katarzyna Malinowska
„Kropla wody-nasze lokalne i globalne prawa” - klasa 6b na warsztatach
15 listopada 2024 r. klasa 6b uczestniczyła w projekcie „Kropla wody-nasze lokalne i globalne prawa, którego organizatorem była Fundacja Dobra Puszcza. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie. Uczniowie poznali statystyki dotyczące dostępu do wody na świecie, omówili rezolucje ONZ prawa do wody, racjonalnego wykorzystania wody oraz zastanawiali się: „Jak możemy pomóc sobie i światu? W parku w Zabłudowie uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki , biorąc udział w grze terenowej „Żyję lokalnie- myślę globalnie”.
Dziękujemy
13
Teatr dla dzieci
"Teatr dla dzieci to magiczne okno do świata wyobraźni, gdzie każda historia uczy, bawi i otwiera małe serca na wielkie emocje." - dzisiejsze zajęcia świetlicowe w klasie 1 obfitowały w wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, uczniowie wcielili się w aktorów i stworzyli ciekawe przedstawienia. Brawa dla młodych twórców sztuki!🥰🤩
13
Dziękujemy Bardzo
Nauka o żywieniu w klasie 6b
Odżywianie to konieczność, ale zdrowe odżywianie to sztuka.
O tym, jak ważne są owoce i warzywa w diecie każdego człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. 13 listopada 2024 r. uczniowie klasy VI b wzięli udział w warsztatach obejmujących naukę o żywieniu prowadzonych przez dietetyk, instruktora fitness Beatę Polecką. Po obejrzeniu prezentacji „Moda na zdrowie, ważne składniki odżywcze”, związanej z zasadami prawidłowego odżywiania i zasadami higienicznego trybu życia uczniowie z ochotą podsumowali omawiane treści podczas zajęć praktycznych – przygotowując pyszne warzywno – owocowe soki.
Warsztaty zorganizowane w ramach projektu: Zadbajmy o siebie i cały świat - Pomagając sobie nawzajem pomagamy całemu światu, realizowanego przez: Fundację Dobra Puszcza.
Dziękujemy.
1
106 rocznica odzyskania niepodległości
11 listopada odbyły się gminne obchody 106 rocznicy odzyskania niepodległości. Obchody tego święta rozpoczęły się o godzinie 9:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie i równolegle modlitwą za Ojczyznę w cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Zabłudowie. Po Mszy odbył się przemarsz ze sztandarami szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej pod pomnik Bohaterów Walczących o Wolność Ojczyzny.
O godzinie 10:00 na Skwerze Jana Leończuka odśpiewany został Hymn państwowy, odbyły się wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych, złożone zostały kwiaty przez delegacje z terenu gminy Zabłudów. Na koniec uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego pod opieką nauczycieli p. Artura Trojana i p. Joanny Łajewskiej – Talipskiej przygotowali krótką część artystyczną. Występy uczniów wywarły olbrzymie wrażenie na publiczności. Cała uroczystość prowadzona była przez p. Marka Hyjka.
Choć pogoda nas nie rozpieszczała to w sercach panowała gorąca atmosfera.
15
Uroczysty apel z okazji 106 rocznicy odzyskania Niepodległości
Dnia 8 listopada 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie odbył się uroczysty apel upamiętniający 106 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klas: 8b i 8a.
Część artystyczna przeniosła nas w czasy trudnego dla Polaków XIX i początków XX wieku. Recytowane wiersze skłoniły do refleksji i zadumy nad losami naszej Ojczyzny i poświęceniu Polaków, którzy dla wolności Ojczystej ziemi gotowi byli oddać życie. Kiedy recytowana była „Reduta Ordona” można było poczuć prawdziwy powiew historii i wolności, a w niejednym oku być może zakręciła się łza wzruszenia. Wszystkich zachwyciły też piękne piosenki, które rozpalały serca słuchaczy i stwarzały niepowtarzalny nastrój. Wiersze, pieśni i teksty historyczne pozwoliły widzom zrozumieć jak ważny był dla Polaków ten moment, kiedy 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach znowu była wolna. Przywitaliśmy także postać Józefa Piłsudskiego. Pojawił się on w spektaklu przenoszącym nas na lekcję historii. Uczniowie zwrócili uwagę na to jak ważną rolę miał ten wielki Polak dla odbudowy wolnej i suwerennej Polski.
Wszyscy wykazali się w tym dniu godną postawą i patriotyzmem. Dziękujemy za wspólne przeżywanie tego wspaniałego i ważnego dla Polaków święta. Takie spotkania są świetną okazją do pokazania dojrzałości i zaangażowania naszej młodzieży i krzewienia patriotyzmu w sercach młodych ludzi.
Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w realizację obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole.
32
„Szkoła do hymnu”
Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki razem z nauczycielami i pracownikami o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W tym roku hymn państwowy odśpiewaliśmy z użyciem radiawęzeł. Zakupionym przez Radę Rodziców w ramach Budżetu Uczniowskiego.
Dziękujemy wszystkim, za tak patriotyczne i uroczyste zaangażowanie
18
Zwiedzanie stolicy Warmii
07.11.2024 r. klasy czwarte wraz z kilkoma uczniami z klas piątych miały przyjemność zwiedzić stolcę Warmii. W trakcie wyjazdu uczniowie mieli możliwość poznać wartościowe miejsca historyczne miasta Olsztyna: rynek miejski z ratuszem, gotycką bazylikę katedralną św. Jakuba oraz Zamek Kapituły Warmińskiej w którym mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik. Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium olsztyńskim. Zintegrowani, zadowoleni w dobrym humorze i że śpiewem na ustach wróciliśmy do domu.
Opiekunowie wycieczki: Anna Petelska, Iwona Karczewska - Czurak, Renata Marciniuk oraz Urszula Zajkowska i Danuta Gałażewicz16
Znamy już wyniki konsultacji budżetu obywatelskiego na 2025 rok
W wyniku konsultacji do realizacji wskazano jeden projekt miejski - Łazienki XXI wieku w Szkole Podstawowej im. F Karpińskiego w Zabłudowie – wartość 160 000,00zł.
Pragniemy serdecznie PODZIĘKOWAĆ wszystkim, którzy oddali głosy i zaangażowali się w projekt: Łazienki XXI wieku w Szkole Podstawowej im. F Karpińskiego w Zabłudowie
Dziękujemy
cała społeczność szkolna
Klasa 3b odwiedza stare, zabytkowe nagrobki na cmentarzu św. Marii Magdaleny
W dniu dzisiejszym klasa 3b odwiedziła stare, zabytkowe nagrobki na cmentarzu św. Marii Magdaleny- czytaliśmy tabliczki nagrobne, stawialiśmy znicze.. Modliliśmy się też na grobach na pobliskim cmentarzu prawosławnym. Przy okazji poznaliśmy historyczne nazwy ulic tego osiedla.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada nasi uczniowie a także nauczyciele wcielili się w swoje ulubione postacie z bajek, zakładając fantastyczne kostiumy.
Obchody tego święta nie tylko dostarczają rozrywki, ale też rozwijają wyobraźnię i zachęcają do czytania, a także przypominają o wartościach przekazywanych w bajkach, takich jak przyjaźń, odwaga, uczciwość.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie, pani Iwonie Chojnowskiej za przygotowanie wspaniałej ścianki.
48
Pamiętamy o zmarłych - klasowe wyjście na cmentarz
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy. W dniu 31 października uczniowie klasy Ib oraz Ic wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz Św. Rocha w Zabłudowie. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie w ciszy i skupieniu zapalali znicze na grobach. Towarzyszyła nam piękna, polska złota jesień.
Agnieszka Dołęgiewicz
14
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie