27 września klasy I-III zebrały się na sali gimnastycznej, by przygotować się do Sprzątania Świata. Uczniowie klasy II b przypomnieli kolegom zasady segregacji śmieci. Pani Edyta Murawska, miłośniczka przyrody, opowiedziała nam o zgubnym wpływie zaśmiecania środowiska na florę i faunę. Zwieńczeniem naszego spotkania było wspólne posprzątanie okolicy szkoły.
Sprzątanie Świata
- 18
Europejski Dzień Języków
W tym roku Europejski Dzień Języków rozbrzmiał dźwiękami piosenek w różnych językach puszczanych w szkolnym radiowęźle i na lekcjach angielskiego i zajęciach z wychowawcą. Uczniowie fotografowali się w fotoramce, przygotowali potrawy z wybranego kraju, można było spróbować włoskiej pizzy, greckiej sałatki, hiszpańskich churros, angielskich frytek i wielu innych. Na lekcjach z filmów uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają typowe śniadania w innych europejskich krajach. Niektóre klasy wykonały lapbook o wybranym kraju. Klasy 1-3 wykonały pracę plastyczne pt. Kraj - stolica-flaga-charakterystyczne miejsca. Nie zabrakło też zadania -wyzwania językowego.
44
Pierwszaki w bibliotece szkolnej!
Po co czytać książki?
Jak się zachować w bibliotece?
Jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią?
Na te i inne pytania uczniowie klas pierwszych otrzymali odpowiedzi w bibliotece szkolnej. Nie zabrakło zagadek, niespodzianek, a nawet zabaw ruchowych. Na zakończenie wizyty każde dziecko miało okazję wypożyczyć swoją pierwszą książkę, co wzbudziło wiele entuzjazmu. Mamy nadzieję, że będą to bardzo dobrzy czytelnicy. Wszyscy opuścili bibliotekę z prezencikami, by ten pierwszy krok w świat literatury był niezapomniany.
4
Podchody leśne z poezją Czesława Miłosza
Dnia 24.09.2024 klasy siódme uczestniczyły w Podchodach leśnych z poezją. Była to gra terenowa zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabludowie, która odbyła się na terenie teatru Solniki 44. Po zakończeniu rozwiązywania zadań związanych z życiem i twórczością Czesława Miłosza uczniowie relaksowali się przy ognisku i grach i zabawach na świeżym powietrzu.
27
Klasa 6b na warsztatach recytatorskich
20.09.2024 r. klasa 6b uczestniczyła w warsztatach recytatorskich "Zabawy dźwiękiem i głosem -ćwiczenia artykulacyjne, intonacyjne na tekstach literackich Czesława Miłosza". Zajęcia zorganizowane były w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabłudowie. Podczas warsztatów uczniowie po okiem instruktora- Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej (aktorki Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku) pracowali nad tekstem literackim, dykcją, nad rolą, emisją głosu, nad plastyką ruchu i ekspresją emocjonalną prawidłowej wymowy. Na warsztatach zostały wykorzystane ćwiczenia emisyjne, oddechowe, ćwiczenia z mikrofonem. Celem było zaktywizowanie uczniów, rozbudowanie kreatywności i inspirowanie do twórczego działania.
2
Światowy Dzień Kropki
W dniu 17 września w kl. I -III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi a przede wszystkim dobrej zabawy. Uczniowie założyli ubrania w kropki. Na lekcjach rozwijali swoje talenty plastyczne, co obrazują zdjęcia.
13
Zbiórka na rzecz powodzian
Szkolny Wolontariat organizuje zbiórkę darów, które zostaną przekazane Harcerskiej Chorągwi Białostockiej, aby wesprzeć osoby poszkodowane w wyniku powodzi. Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w tę akcję i okazania solidarności z potrzebującymi!
Najbardziej potrzebne artykuły:
- Woda pitna
- Środki czystości
- Wysokoenergetyczne przekąski
Zbiórka potrwa do 24 września do godziny 13:30, a dary można przynosić do sekretariatu szkolnego.
Dziękujemy za każdą formę wsparcia!
Szkolny Wolontariat
Narodowy Dzień Sportu
Narodowy Dzień Sportu i Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w biegach przelajowych za nami! W imprezie organizowanej przez Szkołę Podstawową w Zabłudowie, wzięło udział blisko 200 młodych sportowców ze szkół z Białostoczku, Rafałówki i Zabłudowa. Każdy kto uczestniczył w zawodach może czuć się zwycięzcą, dlatego ogromne brawa należą się wszystkim, którzy zdecydowali się na udział. Poniżej przedstawiamy najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.
20
Spotkanie z Jerzym Kwaczyńskim
W dniu 9 września 2024 r. uczniowie klas VIIIa i VIIIb uczestniczyli w spotkaniu z mgr Jerzym Kwaczyńskim - geografem, meteorologiem i klimatologiem oraz pięciokrotnym uczestnikiem wypraw polskich badaczy na Spitsbergen. Ponadto p. Jerzy pracował w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, instytucji, która zatrudnia i umożliwia pracę naukową obywatelom z różnych zakątków świata. Oprócz badaczy pracę na norweskiej wyspie Spitsbergen znajdą inni pracownicy: kucharze, mechanicy, informatycy, hydrochemicy, meteorolodzy, geofizycy, oceanografowie. Jednorazowy pobyt kilkunastomiesięczny na biegunie północnym jest wielkim wyzwaniem dla każdego, ponieważ panuje tam specyficzny klimat. Temperatury minimalne sięgają minus 37 stopni Celsjusza, a maksymalne plus 7 stopni Celsjusza. Rekordowym miesiącem był sierpień 2024 r., w którym średnia temperatura osiągnęła poziom plus 7,7 stopnia Celsjusza. Innym czynnikiem, który może zniechęcać do pracy w Polskiej Stacji Polarnej jest zjawisko dnia i nocy polarnej oraz naturalne zagrożenia w postaci szczelin międzylodowcowych i białe niedźwiedzie żyjące na wolności. Zaprezentowane zdjęcia pokazały, pory roku, świat roślin i zwierząt oraz warunki pracy. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań uczniów i pokazanie możliwości pracy w przyszłości.
Jadwiga Wawrentowicz
4
Spotkania rodziców z wychowawcami klas
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I - VIII na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniach 11-13 września 2024 r. terminy i miejsce spotkań zawiera harmonogram.
[*]
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego ucznia Adama Filończuka. Jego odejście jest wielkim, niewypowiedzianym bólem dla Jego Rodziny i naszej wspólnoty szkolnej. Brakuje słów by wyrazić nasz żal. W pamięci będziemy mieć Jego uśmiech, radość i optymizm oraz chęć pomagania innym. Adaś pozostanie w naszych wspomnieniach jako wspaniały przyjaciel, świetny kolega, wzorowy uczeń i wyjątkowy chłopiec.
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Pierwszy dzwonek już za nami. Rozpoczął się rok szkolny 2024/2025. Czas ruszyć do pracy, podjąć wyzwanie często nowych obowiązków. Dlatego całej społeczności szkolnej życzymy wytrwałości, systematyczności, radości i ciekawości podczas odkrywania nowych dróg. Wiemy, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów.
25
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie