AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2017/2018

Drodzy Uczniowie!!! smiley

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/18. Serdecznie zapraszamy do biblioteki uczniów klas I - VII, nauczycieli, rodziców i wszystkich chętnych. Cieszymy się, że biblioteka jest miejscem często odwiedzanym w naszej szkole.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - 2017/2018

mgr Anna Zdanowicz

Poniedziałak      7.50    -   13.30     ;          14.40  - 15.00

Wtorek             9.00     -   15.00

Środa               Dzień bez wypożyczeń (prace wewnętrzne)

Czwartek          8.45     -  12.30          ;     13.30  - 14.45

Piątek               8.00     -  13.45

WSPARCIE FINANSOWE DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W ramach wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w latach 2016- 2020 biblioteka szkolna SP w Zabłudowie otrzymała kolejne duże wsparcie finansowe na zakup książek oraz nowości wydawniczych z budżetu państwa.

Priorytetem NPRC jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W związku z reformą edukacji zakupiono nowości wydawnicze, literaturę współczesną, literaturę popularno-naukową, beletrystykę, reportaże, poradniki, biografie, lektury obowiązkowe nie tylko w formie papierowej, ale także w postaci e-booków.

Jest to okazja do zakupu popularnych tytułów, które mają szansę rozbudzić chęć do czytania właśnie dla przyjemności, zainteresowań i własnego rozwoju.

Nadal trwają prace nad przygotowaniem i opracowaniem książek do wypożyczeń programu  komputerowego Biblioteka Szkolna

Biblioteka szkolna przystąpiła do VIII edycji projektu czytelniczego PODLASKIE SPOTKANIA Z PISARZAMI organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich z Radą Oddziału w Białymstoku.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas II- VI do udziału w wojewódzkim konkursie czytelniczo-plastycznym pt:'Czy znasz twórczość Renaty Piątkowskiej ?''. Konkurs organizowany jest w ramach projektu VIII edycji PODLASKICH SPOTKAŃ Z PISARZAMI.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

Eliminacje szkolne ze znajomości współczesnej literatury R. Piątkowskiej " Moje prawa ważna sprawa",  " Twardy orzech do zgryzienia" odbędą się 25 października o godz. 10.00 w czytelni szkolnej. ZAPRASZAMY!!!

Wyniki konkursu czytelniczego pt:'Czy znasz twórczosć Renaty Piątkowskiej"  klas IV- VI : I etap szkolny:

1. Zuzanna Lewicka kl.VIb     -         I miejsce                  24,5/30p

2. Magdalena Tomanek kl.VIb   -   II miejsce                  23,5/30p

3.Antonina Sacharewicz  kl.Va   -     III miejsce             19/30p

4. Adam  Kukliński   kl.IVb       - wyróżnienie                19/30p

5.Michalina Kiluk   kl.IVc      -  wyróżnienie                   18,5/30p

Trzy pierwsze osoby wezmą udział w II etapie konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 14 listopada 2017r. w CEN w Białymstoku. Uczniowie zmagać się  będą z kolejnymi zadaniami dotyczącymi twórczości współczesnej pisarki Renaty Piątkowskiej. Należy przeczytać dwie książki autorki:

1."Która to malala", '

2."Wszystkie moje mamy'         ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

Wyniki konkursu plastycznego "Czy znasz tworczość Renaty Piątkowskiej  klas II -  III ; ilustracja do wybranej książki   -   I etap szkolny

Na konkurs wpłynęło 12 prac plastycznych, trzy prace najwyżej ocenione zostały przesłane na II etap konkursu międzyszkolnego do SP Nr. 45 w Białymstoku.

1.Anna Nieścierowicz kl.IIa   -      I miejsce

2. Jakub Grodzki kl. IIa         -       II miejsce

3. Mateusz Dziedzia  kl.IIa     -      III miejsce

MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Dnia 28 listopada 2017r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku  na konferencji  podsumuwującej projekt czytelniczy Podlaskie Spotkania z Pisarzami nasza uczennica klasy IIa Anna Nieścierowicz otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym inspirowanym twórczóscią współczesnej pisarki "Czy znasz twórczość Renaty Piątkowskiej?".

Wszystkim uczestnikom konkursu etapu szkolnego serdecznie dziękujemy! Gratulujemy Ani Nieścierowicz!!!

IMPREZA CZYTELNICZA  DLA   KLAS I - III  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka szkolna z okazji 91 urodzin Kubusia Puchatka przygotowała kolejny cykl spotkań z pluszowym                   misiem postacią, którą kochaja wszystkie dzieci.

Aby uczestniczyć w imprezie czytelniczej chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym

pt:" U PRZYJACIÓŁ MISIA". W urodzinowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy narysowali pracę plastyczną     lub wykonali laurkę  z życzeniami urodzinowymi.

Dla najmłodszych przygotowano zajęcia plastyczne, głośne czytanie, szukanie przyjaciół w rozsypankach wyrazowych, rysowanie Kubusia lub przyjaciół na balonikach, pokonanie pewnego  toru przeszkód aby dostać łyżkę miodu oraz wiele innych ciekawych gier i zabaw.

Dużym oczekiwaniem  dla uczestników imprezy  było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Do biblioteki wpłynęło 35 prac plastycznych z klas I- III oraz życzenia i podziękowania w dowolnej formie.

Komisja wyróżniła najciekawsze prace:

1. Paulina Całek kl. Ic  -    I miejsce

2. Alicja Romanowska kl.Ib    -  II miejsce

3.Julia Kotowska kl.IIb   -     II miesjce

4. Wiktoria Sawicka kl.IIIa   -   III miejsce

Najciekawsze i wyróżnione prace  wyeksponowano na wystawie w bibliotece. Dzieci otrzymały nagrody oraz można było otrzymać od Kubusia słodkie małe "co nieco".

Duże zaangażowanie w imprezę włożyli uczniowie klasy IIIa, świetnie przygotowali własne teksty oraz pomysłowe stroje.

Dzieci mogły uczyć się i bawić, a spotkanie było pełne niespodzianek.