Aktualności
Światowy Dzień Poezji
21 marca wraz z nadejściem wiosny obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej. Dzień ten ustanowiony przez UNESCO w 1999. Celem tego dnia jest promocja czytania i pisania poezji na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w tworzeniu własnych wierszy oraz czytali poezję inspirowaną twórczością Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej oraz Cypriana Kamila Norwida. Ponadto uczniowie zapoznali się z poezją i twórczością naszych regionalnych poetów. Zajęcia czytelnicze odbyły się w wiosennej i poetyckiej atmosferze.
Anna Zdanowicz
2
,,Jesteśmy podobni i różni w swoich upodobaniach”
W klasach drugich odbyły się zajęcia: ,,Jesteśmy podobni i różni w swoich upodobaniach”. Realizowane były w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego: ,,Spójrz inaczej”, którego celem jest zapobieganie nieprawidłowej adaptacji społecznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym poprzez wspieranie prawidłowego rozwoju i rozwijanie umiejętności psychospołecznych.
Zajęcia te dotyczyły własnej tożsamości i pozytywnej samooceny, a także podobieństw i różnic między ludźmi. Celem zajęć było spostrzeganie podobieństw i różnic w swoich upodobaniach i doznaniach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, słuchały opowiadania, a potem rysowały to, co im się najbardziej spodobało.
Dzięki zajęciom dzieci mogły dostrzegać i akceptować podobieństwa i różnice miedzy nimi. Dowiedziały się, że podobieństwa i różnice łączą wszystkich ludzi, każdy z nich jest inny, wyjątkowy, ale wszyscy zasługują na przyjaźń.
Justyna Andrelczyk, Justyna Filończuk, Barbara Korolczuk
„Lubię położyć się na trawie wśród kwiatów, gdy z daleka dobiega dźwięk fletu, gdy po rozpostartym nade mną niebie płyną białe, wiosenne chmury.” (Ludwig Uhland)
21.03.2022 - pierwszego dnia kalendarzowej wiosny postanowiliśmy odpędzić zimę do grudnia...
Jednak zanim zagaimy kapryśną, bo raz ciepłą, raz mroźną, raz mokrą, tudzież suchą jak wiór porę roku - tradycyjnie pożegnamy poprzedniczkę. Oczywiście według tradycji polskich pomoże nam w tym panna-Marzanna, którą wykonaliśmy na lekcjach wykorzystując tylko ekologiczne materiały (patyki, pachnące sianko od Krzysztofa, sznurek i bibułę). W rytmie piosenek Marka Grechuty - “Wosna, ach to Ty...”, Skaldów - “Wiosna” i kompozycji Vivaldiego “Cztery pory roku – Wiosna", stworzyliśmy mini-dzieła sztuki ludowej, po czym zwartymi orszakami na 6 i 7 godzinie lekcyjnej poszliśmy nad rzekę Rudnię, by dokonać żywota kukieł i wypędzić panoszącą się jeszcze gdzieniegdzie zimę:
Marzanno, Marzanno
ty zimowa panno,
w wodę cię wrzucamy ,
bo wiosnę witamy!
Marzanno, Marzanno
sroga, zła Marzanno,
weż śniegi i lody,
wynoś się do wody!Wydaje się, że nasze działania są skuteczne - spójrzcie wokół, czujecie zapach nowego, dostrzegacie jasność i ciepło promieni? To siła sprawcza tradycji. Warto o niej pamiętać...
Klasy: 5a,7a,7b i Angelina Sawicka-Samojlik z p.Danutą Gałażewicz
Wiosenne śniadanie klasy IIa i IIb
Smacznie, zdrowo i kolorowo.
Tak uczniowie klas II rozpoczęli Pierwszy Dzień Wiosny.
Tylko zdrowe, a jednocześnie smaczne produkty znalazły się na talerzykach śniadaniowych. Dzieci samodzielnie wykonały kanapki, wykorzystując zdrowe produkty i warzywa. Kolorowe, pomysłowe i smaczne śniadanie szybko zniknęło z talerzy…
Justyna Andrelczyk, Justyna Filończuk
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
17.03.2022 trzydziestu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki, a ideą sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
Marta Rogucka, Robert Jankowski
2
Solidarni z Ukrainą
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 01.05.2025Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 4555569