Aktualności
DEBATA PANELOWA "PATRIOTYZM - WCZORAJ I DZIŚ"
Czym był dawniej i czym jest dziś patriotyzm? Przykłady bohaterów dla których wartości patriotyczne były najważniejsze na świecie; własne refleksje to tylko niektóre aspekty spotkania w którym wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły ale także gimnazjum i przedszkola. Spotkanie to odbyło się 19 lutego 2019r. Rozpoczął je krótki montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczennic z kl VIII pod kierunkiem p. Joanny Łajewskiej - Talipskiej ze słowem przewodnim p. Artura Trojana. Po części artystycznej swoje ujęcie patriotyzmu w formie śpiewu i wiersza zaprezentowali najmłodsi uczestnicy. Dzieci z klas młodszych wykonały piosenkę „Czym jest niepodległość”. Następnie głos zabrali przedstawiciele klas zaproszeni na to spotkanie, odpowiadając na pytania prowadzącej p. Angeliny Sawickiej – Samojlik. Wszyscy odpowiadający wskazywali na różnorodność rozumienia patriotyzmu i jego ważność w życiu poprzednich i współczesnych pokoleń.
Małgorzata Kasperowicz
WALENTYNKOWE SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W KL.Ia
Walentynkowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które wypadły w tym roku podczas ferii, klasa I a zorganizowała w klubie „Pod Burmistrzem” 14 lutego. Uczniowie przygotowali krótkie, żartobliwe przedstawienie pt. „Śrubki do zupki”, recytowali wiersze i zaśpiewali kilka piosenek. Zaproszeni goście z entuzjazmem zareagowali m. in. na piosenkę „Babcia tańczy rock and rolla” oraz piosenkę „Anyone I want to be” Roksany Węgiel - zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, wykonaną przez trzy pierwszoklasistki. Były życzenia od wnucząt oraz przygotowane upominki: portrety babci i dziadka w złoconych ramkach oraz papierowe kwiaty i serca na patyku. Podczas spotkania wystąpiła również policjantka z wydziału prewencji z krótką pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa pieszych na drodze oraz zagrożeń związanych z przestępstwami metodą „na wnuczka”. Dzieci i zaproszeni goście otrzymali opaski odblaskowe oraz ulotki związane z tą tematyką. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania i dekorację sali oraz przygotowali poczęstunek.
Barbara Wasilewska
DZIEŃ PIZZY W KL.Ib
Dnia 9 lutego w klasie IB odbył się Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pani Agnieszka oraz rodzice uczniów przygotowali ciasto, a dzieci przyniosły potrzebne produkty do upieczenia pizzy. Były to: pieczarki, ser, warzywa, wędlina oraz sos pomidorowy. Każdy uczeń przygotował swoją własną pizzę, którą później mógł zjeść. Dzięki uprzejmości naszej pani Bożenki - szefowej kuchni mogliśmy upiec pizzę na wielkich blachach w piecu kuchennym . Wszystkie były bardzo pyszne, a my mamy nadzieję, iż niedługo znowu zabawimy się w małych kucharzy.
Agnieszka Dołęgiewicz
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL.Ib
W dn. 8.02.2019 klasa I B zaprosiła do szkoły swoje babcie i swoich dziadków. Uczniowie przygotowali bardzo wzruszającą część artystyczną w trakcie której recytowali wiersze oraz śpiewali piękne piosenki. W naszej sali lekcyjnej zorganizowaliśmy wystawę zdjęć, na których byli nasi dziadkowie w czasie swojego dzieciństwa. Po występach dzieci wszyscy wspólnie spędzili czas popijając herbatkę i częstując się ciastem. Mamy nadzieję spotkać się znów za rok.
Agnieszka Dołęgiewicz
BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
W klasach I-III odbyły się zajęcia ,,Bezpieczeństwo w sieci”. Celem tych zajęć była edukacja w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Komputer, Internet i telefon zaczęły odgrywać znaczącą rolę w życiu dzieci i młodzieży, nowoczesne technologie otworzyły nowe możliwości, ale mogą też nieść nowe problemy i zagrożenia. W trakcie zajęć dzieci opowiadały o korzyściach i zaletach, jakie mają z dostępu do tych urządzeń. Większość dzieci twierdziła, że rodzice wyznaczają im czas na korzystanie z Internetu -od pół godziny do dwóch godzin dziennie, a także, że rodzice kontrolują, co robią przy komputerze, na jakie strony wchodzą itp.Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zagrożenia wirtualnego świata i jak ich unikać. W zajęciach wykorzystane zostały kreskówki ,,Owce w sieci” odwołujące się do klasycznej opowieści walki dobra ze złem. Przybliżały one konkretny problem w sposób łatwy i zrozumiały. Kończyły się morałem pokazującym jak uniknąć danego zagrożenia. Dzieci poznały również zasady dobrego wychowania w wirtualnym świecie, co można, a czego nie powinno się robić. I że chociaż Internet daje złudzenie anonimowości, są odpowiedzialne za swoje zachowania w Internecie.
Dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością, chętnie uczestniczyły w zajęciach.Barbara Korolczuk, Elżbieta Całek
Solidarni z Ukrainą
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 4557600