Aktualności
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12 października 2018 w naszej szkole wraz z zaprzyjaźnionym Gimnazjum celebrowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadziła Magdalena Tomanek. Po części oficjalnej, powitaniu gości ,podziękowaniach Przewodzniczącej Rady Rodziców, ciepłych słowach pani Dyrektor Gimnazjum, rozdaniu nagród przez Burmistrza i panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – na parkiet naszej hali wskoczyli aktorzy-amatorzy i rozpoczęli część artystyczną. Apel zakończył się wspólnym tańcem aktorów i wszystkich nauczycieli w rytmie piosenki – „Niech żyje bal”. Klimat radości, melancholii i niegasnącej nadziei podkreśliły wybrzmiałe w trakcie przedstawienia słowa „Dezyderaty” :
Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.
O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.
Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych; oni też mają swoją opowieść.
Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.
Niech twoje osiągnięcia, zarówno jak i plany, będą dla ciebie źródłem radości.
Wykonuj swą pracę z sercem, jakkolwiek byłaby skromna; ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu.
Wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu.
Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia, ani nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.
Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości.
Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.
Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Obok zdrowej dyscypliny, bądź dla siebie łagodny.
Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy. Masz prawo być tutaj. I czy to jest dla ciebie jasne czy nie, wszechświat jest bez wątpienia na dobrej drodze.
W zgiełku i pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą.
Przy całej złudności i znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.
Bądź uważny.
Dąż do szczęścia.
Agnieszka Bojko, Sylwia Popławska, Angelina Sawicka-Samojlik
PROJEKT - "PRZEDSZKOLE DOBRE NA START"
INFORMACJA DLA RODZICÓW
ŚWIĘTO SZKOŁY
5 października 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego obchodziła swoje święto - 10-lecie nadania imienia i otrzymania sztandaru. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Piotra i Pawła w Zabłudowie koncelebrowana prze ks. bp. Henryka Ciereszko oraz nabożeństwem w Cerkwi Zaśnięcia NMP w Zabłudowie odprawionym przez ks. Mirosława Tomaszewskiego po uroczystości orszak ze sztandarem udał się do szkoły. W obchodach udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa oraz lokalnych władz na czele z burmistrzem Zabłudowa p. Adamem Tomanek.
Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Franciszka Karpińskiego „Franki 2018” zasłużonym osobom na rzecz szkoły, nagrody otrzymali: Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej - p. Krystyna Zwada i p. Helena Kalinowska, za pomysł i realizację projektu nadania imienia szkole: p. Bożena Rzepniewska i p. Joanna Łajewska – Talipska, w kategorii „Przyjaciel szkoły” - p. Antoni Stolarski, w kategorii „Uczeń Karpińskiego” - p. Krzysztof Wasilewski. Nagrody wręczyła p. Ewa Kołosowska dyrektor szkoły.
Uroczystość została uświetniona występami dzieci z klas O (grupa Sówek) i II –gich oraz IIa i IIc pod opieką pań: Iwony Chojnowskiej i Edyty Murawskiej.
Galą spotkania była inscenizacja jednego dnia z życia Karpińskiego na ziemiach Zabłudowskich dotycząca Dominika Radziwiłła. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy VIIb, pod bacznym okiem reżysera p. Bożeny Rzepniewskiej. Koniec uroczystości uwieńczył polonez w wykonaniu uczniów klas IV-VII przygotowany przez Joannę Łajewska - Talipską i Artura Grabek - Łukaszewicz.
Bożena Rzepniewska, Joanna Łajewska-Talipska, Artur Grabek - Łukaszewicz
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
BEZPIECZNA DROGA - SPOTKANIE Z POLICJANTEM
4 października 2018r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie z policjantem i pracownikiem cywilnym z Komisariatu Policji w Zabłudowie. Tematem zajęć było bezpieczeństwo ruchu drogowego: ,,Bezpieczna droga”. Dzieci zapoznały się z przepisami ruchu drogowego, dowiedziały się jak należy zachowywać się na drogach w mieście i na szosie, poznawały znaki drogowe. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać praktycznie, wcielając się w pieszych lub w kierowców na ustawionej makiecie imitującej jezdnię. Dowiedziały się również, jak wygląda umundurowanie i wyposażenie policjanta oraz jego obowiązki. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na pamiątkę spotkania otrzymali książeczki ,,Mój przyjaciel dzielnicowy - 112 numer alarmowy” oraz odblaski w kształcie kamizelek.
Barbara Korolczuk
MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA
3 października odbył się konkurs o tytuł Mistrza głośnego czytania. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie – bibliotekarz Monika Turecka oraz Zespól Szkolno- Przedszkolny – nauczyciel Pani Barbara Wasilewska.
W konkursie głośnego czytania wzięło udział 22 uczniów z klas II- III Szkoły Podstawowej. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący – Janina Turecka- dyrektor biblioteki, członek : Cecylia Halicka – dyrektor MOAK w Zabłudowie oraz Barbara Wasilewska – nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wyłoniła laureatów:Kategoria II klasa:I Miejsce: Paulina Całek, II Miejsce - Anna Suchocka-Chańko , III Miejsce: Maciej LeszkoKategoria III klasa:I Miejsce: Klimaszewski Kamil, II Miejsce Swatkowska Adriana, III Miejsce; Szczygieł Hanna.Barbara Wasilewska, Monika Turecka
Solidarni z Ukrainą
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 4556581