Strona główna
Aktualności
WARSZTATY EKOLOGICZNE W SUPRAŚLU
W dniu 25 września uczniowie klasy VIb i VIc uczestniczyli w jednodniowych warsztatach ekologicznych w Supraślu organizowanych w ramach projektu pn. "Odkryj nasz skarb – Poznaj przyrodę powiatu białostockiego". Celem warsztatów było ukazanie bogactwa i piękna przyrody Puszczy Knyszyńskiej. Zajęcia odbywały się najpierw w rezerwacie "Jałówka", gdzie młodzież mogła zobaczyć dorodny drzewostan sosnowo-świerkowy o charakterze boru mieszanego, zatorfioną dolinę rzeki Jałówka z licznymi źródliskami i lasami łęgowymi oraz duży obszar żeremi bobrowych. Następnie odbyła spacer wzdłuż doliny rzeki Supraśl, gdzie rozpoznawała rośliny rosnące w środowisku wodnym. Na koniec warsztatów, w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" obejrzała prezentację nt. "Woda to życie" oraz pod mikroskopem porównywała próbki wód pobranych przez siebie ze źródliska w rezerwacie Jałówka i z rzeki Supraśl, pod względem ilości organizmów żywych - roślin i zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Huberta Łuckiewicza z klasy VIc w Albumie fotograficznym.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
p. Anna Kendyś
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu WARSZTATY EKOLOGICZNE W SUPRAŚLU.
SPOTKANIE AUTORSKIE
W piątkowy poranek dnia 24 października 2014r uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Tomaszem Samojlikiem pisarzem dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Pan Tomasz Samojlik jest doktorem nauk biologicznych, badaczem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży oraz jednym z najlepszych autorów komiksów dla dzieci i młodzieży w Polsce. W książkach dla najmłodszych głównie popularyzuje wiedzę o ekologii i tematy ważne dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV- VI oraz uczestnicy konkursu "Czy znasz twórczość..?" Pisarz barwnie i dowcipnie opowiadał o dziejach powstawania swoich książek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wywiązała się niezwykła i ciekawa dyskusja na temat dalszych przygód "Żubra Pompika". Takie spotkania owocują większym zainteresowaniem książką edukacyjną i popularno-naukową.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały autografy z osobistą dedykacją, również można było zrobić pamiątkową fotografię.
Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania i rozwijania możliwości uczniów.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za spotkanie.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
Anna Zdanowicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPOTKANIE AUTORSKIE.
APEL POŚWIĘCONY 75-ROCZNICY POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO
26.09.2014r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony 75-tej rocznicy powstania Państwa Podziemnego. Został przygotowany przez M. Hyjka, A. Regucką, H. Kalinowską i A. Dołęgiewicz. Przypomniano ten moment w historii Polski, gdy Polacy musieli stawić czoła okupantom hitlerowskim i sowieckim. Odpowiedzią na ich agresję było zawiązanie zbrojnego państwa działającego w konspiracji. Jawnym znakiem tego, iż Rzeczpospolita przeciwstawia się wrogom był znak Polski Walczącej - kotwica z literą P. W czasie apelu omówiono ten symbol. Nastepnie w ciągu całego dnia uczniowie naszej szkoły mogli narysować ten znak w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach na korytarzu szkolnym. Dzieci z zespołu Rdosne Nutki zakończyły apel "Warszawianką" często śpiewaną w tamtych czasach.
p. A. Regucka
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
W ostatnim tygodniu września w naszej szkole odbyły się
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
W ramach tych dni uczestniczyliśmy w następujących działaniach:
- Konkurs „WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW” dla klas II-VI
- Klasowe turnieje wiedzy językowej – Koło Fortuny kl. I-VI
- Quiz o krajach europejskich kl. IV-VI
- Poznawanie kultury i tradycji krajów europejskich: projekcja filmów, słuchanie muzyki narodowe, pokaz prezentacji, gry planszowe
- Kolorowe dni:
środa – 24.09 – dzień irlandzki
czwartek – 25.09 – dzień angielski
piątek – 26.09 – dzień szkocki
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
p. Anna Petelska
p. Anna Turewska-Plewa
AUDYCJA MUZYCZNA KLAS IV -VI
Dnia 24 października 2014 roku odbyła się audycja muzyczna dla klas IV-VI. Tematem audycji były Piosenki walczącej Polski. Podczas tej audycji trudno było oddzielić publiczność od artystów. W trakcie audycji wywiązał się szczególny dialog pomiędzy artystami, a uczniami. Warszawskie dzieci, Warszawo ma, Serce w plecaku, Marsz Mokotowa, Pałacyk Michla to tylko niektóre pieśni, które tego dnia zabrzmiały na sali gimnastycznej. I to jak zabrzmiały!!! Rzecz można że zagrzmiały. Pani prowadząca podziękowała uczniom za aktywne uczestnictwo w tej audycji.
Joanna Łajewska- Talipska
Solidarni z Ukrainą
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Niedziela 11.05.2025Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 4564040