Finał Grupy Południowej w Piłce Nożnej Dziewcząt w Igrzyskach Dzieci
Choroszcz to miasteczko, w którym zawsze rywalizujemy o najwyższe laury w Piłce Nożnej Dziewcząt, tak też było 30 października 2023 roku.
O 10:00 rano rozpoczęły się Mistrzostwa grupy Południowej w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzieły udział cztery drużyny: Siemiatycze, Choroszcz, Zabłudów, Topczewo.
W drużynie Szkoły Podstawowej z Zabłudowa grają dziewczyny trenujące w Klubie Sportowym Rudnia Zabłudów.
Do rywalizacji przystąpiliśmy z jedną porażką z Siemiatyczami w półfinale grupy.
Rozegraliśmy dwa mecze z Choroszczą remisując 0:0 i z Topczewem wygrywając 4:0.
Do awansu potrzebna była porażka Choroszczy z Siemiatyczami, niestety gospodarze łatwo pokonali Siemiatycze 5:0 i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce.
Jako trener dziękuję Dziewczynom za postawę, wolę walki, prace i serce włożone podczas treningów przygotowujących do zawodów.
Zawodniczki Głowa do góry, mamy jeszcze 2 lata, aby zdobyć Mistrzostwo Województwa Podlaskiego.
Artur Zieniewicz.
3
Dzień Piżamy
Uczniowie klasy 5a realizujący projekt "Em@tyczna klasa" zakończyli Tydzień Empatii. Wraz z SU zorganizowali Dzień Piżamy utożsamiając się z codziennością dzieci przebywających w szpitalach oraz akcję „Daj piątaka dla dzieciaka”- zebrali 1 335 zł na rzecz białostockiej fundacji „Pomoż Im”. Podczas lekcji wychowawczej dowiedzieli się czym jest empatia i w jaki sposób można okazywać ją innym. Wykonali swoje Drzewo Empatii. Przygotowali karteczki do odrywania z miłymi słowami, które rozeszły się w mgnieniu oka. Każdy wziął to, czego potrzebował. Ostatnią akcją była zbiórka guzików, które wyślemy do Płockiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z chorobą alzheimera, gdzie posłużą jako element terapii. Liczymy na to, iż Tydzień Empatii stanie się Rokiem Empatii.
Finał Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt w Kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Zaprzyjaźniony Kleosin był organizatorem Finału Powiatu Szkół Podstawowych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Niestety do zawodów zgłosiły się tylko dwie szkoły, gospodarze
- Kleosin i Zabłudów.
Po 40 minutowym meczu, drużyna SP Zabłudów pokonała SP Kleosin 7:0. Naszą szkołę reprezentują uczennice klasy 7a i jedna uczennica z klasy 8b.
Atmosfera meczu, choć wysoki wynik, była utrzymana w sportowym duchu walki. Jak widać trening przynosi oczekiwane rezultaty.
Artur Zieniewicz
2
Nietypowy strój - piżama
Dziś w Naszej Szkole obowiązywał nietypowy strój - piżama. Uczniowie, a nawet niektórzy nauczyciele, włączyli się do akcji mającej na celu uświadomienie młodym ludziom, że strój, który dla nich przeznaczony jest do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach jest podstawowym ubiorem nie tylko do nocnego odpoczynku, lecz także do zabawy i nauki. Połączyliśmy ten dzień z akcją „Daj piątaka dla dzieciaka” czyli zbiórką pieniędzy dla Fundacji „Pomóż Im” w Białymstoku. Zebraliśmy około 1335 zł!Dziękujemy za udział w naszych akcjach, WARTO POMAGAĆ ❤️
organizatorzy:
Samorząd Uczniowski
uczniowie klasy Va
8
Spotkania profilaktyczne
W celu realizacji zadań zawartych w Szkolnym Programie Wychowawczo – Profilaktycznym zorganizowaliśmy dwa spotkania z osobami, dla których profilaktyka i kwestie prawne stanowią codzienną praktykę.
W dniu 20 października br. z uczniami klas ósmych spotkała się pani radca prawny Joanna Skorupa, która zaprezentowała temat „Cyberprzemoc i konsekwencje prawne zjawiska”. Pani radca omówiła zagrożenia wynikające z niewłaściwego wykorzystywania środków technologii informatycznej oraz przedstawiła spektrum kar za stosowanie cyberprzemocy przewidzianych w polski prawie karnym i w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, czyli obowiązującym w przypadku osób, które ukończyły 13 rok życia.
Kolejnym prelegentem, który 30 października br. spotkał się z uczniami klas siódmych i ósmych był pan Robert Ćwikowski - były policjant, aktualnie psycholog i terapeuta uzależnień. W jego wystąpieniu dotyczącym odpowiedzialności prawnej nieletnich znalazły się zagadnienia dotyczące często występujących wśród młodzieży zjawisk z obszaru demoralizacji, czyli palenia papierosów, picia alkoholu i stosowania środków odurzających. Młodzież obecna na spotkaniu dowiedziała się, że podjęcie takiej aktywności jest zagrożone poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Mamy nadzieję, że obie prelekcje pozwolą naszym uczniom unikać niebezpiecznych sytuacji i wchodzenia w interakcje ze zdemoralizowanymi rówieśnikami.
Marek Hyjek
Piątnica - rozgrywki z ramienia podlaskiego Związku Piłki Nożnej
Piątnica była Kolejnym miejscem rozgrywek młodziczek z ramienia podlaskiego Związku Piłki Nożnej.
Nowoczesne boisko ze sztuczną morawą w Piątnicy dwukrotnie nie przynosiła nam szczęścia w zeszłym roku przegraliśmy 3:1 i 3:0, więc jechaliśmy nastawieni bojowo. Dziewczyny po obozie sportowym w Augustowie (PM Bank zasponsorował transport na ten wyjazd) wyraźnie poprawiły swoje umiejętności sportowe, wytrzymałość, kondycję. koordynację ruchową.
15:00 początek meczu, gramy nie jest łatwo, sztuczna murawa przysparza trochę problemów z przyjęciem piłki. Pierwsza połowa mija 0:0.
Błąd przy wyprowadzaniu piłki i druga połowa zaczyna się fatalnie 1:0 w "placy". Gramy dalej. Piękna akcja skrzydłami, dośrodkowanie w pole karne 1:1. Ciśniemy, oddajemy dwa strzały na bramkę, nieskuteczne.
Kontra drużyny przeciwnej, zamieszanie w naszym polu karnym. Przegrywamy 2:1. Czas przyśpieszył, nie możemy skutecznie skończyć akcji. 3 minuty do końca, nasza 9 zawodniczka jest faulowana 10 metrów przed polem karnym przeciwniczek. Rzut wolny, bezpośredni strzał na bramkę 2:2. Mecz skończył się remisem ale wielkie gratulacje dla młodziczek ze Szkoły Podstawowej w Zabłudowie reprezentujących Klub Sortowy Rudnia Zabłudów za walkę do ostatnich sekund meczu.
Artur Zieniewcz
Dzień Edukacji Narodowej w Naszej Szkole
13 października 2023 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość uświetnili nasi uczniowie – wspaniali artyści prezentujący swoje talenty teatralne, wokalne i recytatorskie. Na scenie poradzili sobie doskonale! Humorystyczne scenki z życia szkoły, przeplatane piosenkami z teksami ułożonymi specjalnie na tę okoliczność, prezentacja - filmik pt. "Nauczyciele też kiedyś byli uczniami..." wzbudziły zachwyt wszystkich zebranych. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia dziękując za poświęcenie, troskę i trud wkładany w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia oraz rozdali upominki. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca burmistrza Zabłudowa Pan Wiesław Dąbrowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie Pani Monika Turecka oraz przedstawiciele Rady Rodziców Pani Luiza Duchnowska i Pani Joanna Dudzińska. W tym wyjątkowym dniu nauczycielom zostały wręczone nagrody burmistrza oraz nagrody dyrektora. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.
Małgorzata Dziedzia, Agnieszka Mucha, Margareta Targońska, Agnieszka Bojko, Aleksandra Abramowicz
7
Wycieczka klas V
11.10.2023 .r klasy V wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Dziedzia iAgnieszką Muchą pojechały do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. “Symulator”. To opowieść o relacjach między dziećmi, a rodzicami idoświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Spektakl jak komputerowa gra bardzo podobał się uczniom, pokazywał różne odcienie udziałuw grze, która ma wpływ na wychowanie młodego człowieka.Następnie udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów na lekcję wf. Uczniowie pod opieką trenerów mogli nauczyć się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Każda lekcja WF-u składa się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy, sami również uczniowie mają możliwość wybrania charakteru zajęć tak, by odpowiadał ich potrzebom. Świetna propozycja na lekcję wychowania fizycznego!
Małgorzata Dziedzia, Agnieszka Mucha
Wycieczka klas III do Warszawy
10 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziliśmy warszawskie Centrum Nauki Kopernik. CNK to prawdziwy raj dla miłośników nauki. Można tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Tutaj każdy może się poczuć jak badacz i odkrywca. Dzięki temu można przekonać się, jak nasze zmysły pozwalają odbierać świat, sprawdzić możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów w Strefie Eksperymentowania pomagają zrozumieć zjawiska zachodzące nie tylko na Ziemi, ale w całym Wszechświecie. Po tylu emocjach, które wywołało to miejsce, przyszła pora na spacer po Warszawie. Rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Na środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej baszty i spacerować po średniowiecznych murach. W Manufakturze Czekolady uczniowie uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej, niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Mogli ją dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, suszonych owoców i innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. W czasie oczekiwania na utwardzenie czekoladowych tabliczek odbył się wykład poparty multimedialnymi slajdami na temat : „Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły poszczególne zdjęcia oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie o podróży ziaren kakao z Ameryki Południowej i Afryki do Europy. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik wycieczki zapakował swoją tabliczkę w specjalnie przygotowane i samodzielnie złożone pudełeczko.
Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.
Agnieszka Dołęgiewicz
45
Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w piłkę nożną chłopców.
Zawody odbyły się w Dobrzyniewie Dużym dnia 06.10.2023 r. W turnieju piłkarskim (Igrzyska Dzieci czyli klas VI i młodszych) stawiło się 10 drużyn, które zostały w drodze losowanie podzielone na dwie grupy.
SP Zabłudów znalazło się w grupie A i rywalizował z następującymi szkołami: SP Kleosin, SP Turośń Kościelna, SP Supraśl i SP Nowe Aleksandrowo. Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdy", czas gry 12 min., zmiany hokejowe, w polu gra 5+ bramkarz.
Skład drużyny ZSP Zabłudów:
- Olgierd Piotrowski
- Artur Malejko
- Gabriel Iliaszuk
- Szymon Włodzielczuk
- Łukasz Petelski
- Gabriel Rusiłowicz
- Mateusz Konończuk
- Kacper Szarejko
Drużyna SP Zabłudów ostatecznie zajęła 6 miejsce i nie awansowała do dalszych rozgrywek.
Omelianowicz Jan
Święto Szkoły
4 października, jak co roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu przypada rocznica urodzin naszego patrona Franciszka Karpińskiego. Uroczystość miała charakter zarówno poważny jak i swobodny, z dobrą zabawą.
Zanim spotkaliśmy się w hali, wszystkie klasy wykonywały postać Franciszka Karpińskiego z przygotowanych wcześniej materiałów. Dużo wcześniej każda z klas IV-VIII klas do wylosowanego utworu Franciszka Karpińskiego miała dopasować współczesny podkład muzyczny. O godzinie 10.00 wszystkie klasy zajęły już swoje miejsca w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Prowadzący uczniowie powitali wszystkich zebranych. Następnie krótko przypomnieli najważniejsze fakty z życia naszego patrona. Później nastąpiła prezentacja kukiełek Franciszka Karpińskiego. Prace były ciekawe i bardzo pomysłowe. Reprezentanci klas IV – VIII zaśpiewali utwory patrona na współczesną nutę. Wszyscy poradzili sobie świetnie z tym niełatwym zadaniem i otrzymali duże brawa. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Ewa Kołosowska. Podsumowała dzisiejsze święto i życzyła, abyśmy byli wszyscy zdrowi i mądrzy, odnosząc się do cytatu z twórczości patrona. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.
Organizatorzy
65
"Jagiełło pod prysznicem" – spotkanie z Pawłem Wakułą
Paweł Wakuła – pisarz, ilustrator i rysownik prasowy był gościem spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece w Zabłudowie 3 października 2023 r. W spotkaniu uczestniczyła klasa 5b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Dziedzia.
Paweł Wakuła w 2007 r. za swoją debiutancką publikację, „Co w trawie piszczy”, został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Inne jego książki to między innymi „Kajtek i Yetik”, „Mój tata jest olbrzymem”, "Jagiełło pod prysznicem". Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”.
Czy książka historyczna może być ciekawa? Straszna? A może śmieszna?
Pisarz Paweł Wakuła przekonuje, że tak. Historia okazuje się nie tylko pasjonująca ale wręcz pełna niesamowitych zagadek. Na spotkaniu autor przedstawił dzieciom swoją książkę „Jagiełło pod prysznicem”, zabierając nas w podróż w odległe czasy panowania polskich królów. Uczniowie poznawali zabawne ciekawostki z życia Mieszka I, czy Kazimierza Wielkiego.Dowiedzieliśmy się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy.
Gość okazał się bardzo ciekawym człowiekiem. Nie tylko opowiadał anegdoty historyczne, ale rysował też humorystyczne rysunki, odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania oraz wpisywał dedykacje w zakupionych przez nich książkach. Spotkanie stało się znakomitą zachętą do polubienia historii.
Dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie.
Małgorzata Dziedzia
2
Trzeci mecz Młodziczek
Trzeci mecz Młodziczek, dziewcząt uczących się w SP Zabłudów, o dbył się w niedzielny poranek 1.10.2023r. Rudnia Zabłudów zmierzyła się z Włókniarzem Białystok. Kolejny mecz walki i kolejny mecz zakończony remisem, tym razem 2:2. Po trzech kolejkach w rundzie Rudnia zgromadziła 5 punktów.
Czytamy z sercem
29 września 2023 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Czytamy z sercem, która łączyła obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, zdrowego trybu życia i wiedzy o sercu. W klasach trzecich poprowadzono zajęcia czytelniczo-plastyczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak zbudowane jest serce, co lubi a czego nie. Wszyscy głośno czytali fragmenty bajki o sercu i wiersze ,poety serca, naszego patrona Franciszka Karpińskiego.
Małgorzata Kozłowska, Barbara Korolczuk
4
Mecz...
Godzina 16:00 29.09.2023 r. boisko główne w Zabłudowie. Młodziczki uczennice SP ZABŁUDÓW reprezentujące Klub Sportowy Rudnia Zabłudów grają z ubiegłorocznym liderem naszej ligi Ekosport Białystok. Mecz walki ale to My strzelamy na 1 - 0, po chwili już remis, następnie 2 - 1 znów wygrywamy, 2 - 2, emocje sięgają zenitu, upał, kryzys Rudni, przegrywamy 2 - 3, ostatnie 15 minut, ciśniemy Ekosport, 3:3. W ostatnich 10 minutach mieliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, zawiodło szczęście i "zimna" głową.
Zaangażowanie dziewcząt zasługuje na najwyższe pochwały, zasłużony remis. Wielkie gratulacje za podejście do powierzonych zadań.
Artur Zieniewicz
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci
Kleosin był gospodarzem turnieju Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt, który wyłonił dwie najlepsze drużyny powiatu Białostockiego. Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły z Kleosina, Choroszczy, Wasilkowa i Zabłudowa.
W systemie rozgrywek każdy z każdym, rozegraliśmy trzy mecze, dwa wygraliśmy a ulegliśmy tylko SP Choroszcz, ostatecznie zajmując drugie miejsce w powiecie białostockim.
Gratulacje...GRAMY DALEJ!!!
GOOD MORNING, HOLA, DOBRE RANO, GUTEN MORGEN, DZIEŃ DOBRY, GOEDEMORGEN… - CZYLI DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH
27 WRZEŚNIA spotkaliśmy się w hali sportowej, by wspólnie świętować Europejski Dzień Języków.
Rada Europy w 2001 roku ustanowiła taki dzień, w celu zaakcentowania różnorodności językowej Starego Kontynentu. Celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet wielokulturowości.
To też dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego kontynentu. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni.
Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.
W duchu idei tego święta najpierw klasy 4-8, a następnie 1-3 zaprosiły nas do obejrzenia prezentacji wylosowanych wcześniej krajów.
Zanim przystąpiły do konkursu, “łamały język “. Następnie popisywały się wiedzą o stolicach państw europejskich, dopasowywały do nazw flagi, powiedzenia, potrawy, poszukiwały postaci z bajek ..., a wszystko z apteczną precyzją i szybkością sprintera. Zwieńczeniem rywalizacji była zabawa z aplikacją “Kahoot”.
Zmagania reprezentantów klas podsumowanie:
- I miejsce - 3b i 5a
- II miejsce - 3a i 8b
- III miejsce - 2b i 7a
- brawa - Ia, 1b, 2a, 3c, 4a, 4b, 5b, 6a, 6b, 7b, 8a,
Dzień był obfity w emocje - udzielały się wszystkim, co było słychać podczas kibicowania swoim klasom.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: Wychowawcom za zmotywowanie swoich pociech, rozdzielenie zadań, dopilnowanie poprawności merytorycznej zaprezentowanych materiałów; uczniom za próbę opanowania stresu, podjęcie wyzwania zmagań z trudnymi europejskimi językami; wszystkim Koleżankom i Kolegom, nauczycielom, Dyrekcji i obsłudze za pomoc i życzliwość w trakcie przygotowań.
W szczególności też pragniemy podziękować sponsorom – Wydawnictwu “MacMillan” i Radzie Rodziców za nagrody rzeczowe i słodkości.
Do zobaczenia za rok - BYE, TOT SNEL, UVIDIME SE, SEE YOU, WIR SEHEN UNS...
Organizatorzy:
Agnieszka Mucha, Anna Petelska, Angelina Sawicka-Samojlik, Anna Turewska-Plewa
29
Konsultacje z mieszkańcami miasta Zabłudów w sprawie wyboru projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego
Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zabłudowie
Uzasadnienie projektu.
Projekt będzie służył wszystkim dzieciom Gminy i Miasta Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie roku szkolnym 2023/2024 będzie to prawie 600 dzieci!!! uczęszczających do szkoły i przedszkola w Zabłudowie.
Warto podkreślić, że w rozwoju dziecka istotne jest, by spędzało czas na podwórku. Aby naturalny sposób zmotywować dziecko do spędzania czasu na atrakcyjną przestrzeń. Ruch na świeżym powietrzu oraz zabawa ma wpływ na kilka zmysłów jednocześnie, co w efekcie pobudza do pracy wiele komórek w mózgu. Ma to swoje realne odzwierciedlenie w sprawności intelektualnej dziecka.
Plac zabaw to doskonałe miejsce do zawierania nowych znajomości grupie. Dzieci uczą się czekania na swoją kolej (np. na zjazd wymieniania się zabawkami do piasku).
Należy zauważyć, że do tej pory nie zagospodarowano terenu do rekreacji dzieciom uczęszczającym do szkoły, a istniejący plac zabaw przy budynku przedszkolnym jest w większości niedostępny w w godzinach przebywania dzieci w świetlicy.
Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy dawnym gimnazjum i stworzenie tam miejsca przyjaznego dzieciom. W tym celu, z myślą o najmłodszych chcielibyśmy ustawić domek ze zjeżdżalnią ślimakową. Nieco starszym dzieciom z pewnością spodoba się kolejka linowa. Lekcje w-f urozmaici z pewnością ścieżka zdrowia z równoważnią, drabinkami i ścianą gimnastyczną. Na upalne lub deszczowe dni przyda się altana, która spełni kilka funkcji:
- można w niej przeprowadzić lekcje na świeżym powietrzu,
- dzieci przebywające po lekcjach w lekcje lub po prostu zjeść kanapkę, natomiast oczekujący na utobus poczekać pod dachem.
Część placu chcielibyśmy pozostawić na mini boisko, do którego chcielibyśmy zakupić dwie małe bramki piłkarskie i kosz do koszykówki dziecięcej.
Nie zapominając o dzieciach z przedszkola chcielibyśmy zjeżdżalnią na istniejącym placu przy przedszkolu i w to miejsce postawić nowe urządzenie.
Świetlica szkolna przyjazna uczniom
Uzasadnienie
Projekt skierowany i służący dzieciom, które korzystają ze świetlicy szkolnej po zajęciach w szkole. Obejmuje doposażenie świetlicy szkolnej, min. zakup nowym gier, mebli, zestawów plastycznych. Dzięki realizacji projektu dzieci będą miały atrakcyjną i nowoczesną przestrzeń do rozwoju swoich pasji i talentów, a także do odpoczynku w oczekiwaniu na powrót po szkole do domu. Problemy z nudą oraz bezproduktywnym spędzaniem czasu wolnego zostaną zażegnane, a miła dla oka przestrzeń oraz duży wybór gier, a także materiałów plastycznych do tworzenia kreatywnych prac doskonale wpłynie na ich rozwój.
pełna treść:
link do głosowania:
Wyniki konkursu #OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”
Z ogromną radością przekazujemy Wam informację, że nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów i zdobyła nagrodę w konkursie #OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w kategorii klas 1-3 (spośród ponad 3000 uczestników). W ramach mobilnej pracowni komputerowej otrzymamy 16 laptopów wraz z oprogramowaniem i z mobilną szafą do zasilania i przechowywania sprzętu oraz interaktywny monitor. Swój udział w sukcesie mają wszyscy uczniowie, którzy zrealizowali moduły szkoleniowe „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” na temat bezpiecznego korzystania z technologii. Szczególne podziękowania i gratulacje przekazujemy uczennicom Julii i Poli Tureckim, które pod kierunkiem Pani Barbary Wasilewskiej wykonały projekt kolorowanki nawiązującej do wiedzy zdobytej w szkoleniu na temat zasad właściwego wykorzystania TIK. Dziękujemy za rady i inspiracje Pani Małgorzacie Kozłowskiej, która była koordynatorem projektu w klasach starszych.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie