5 maja 2015 uczniowie klas IIb i IIIb wraz z opiekunami wyjechali do Białegostoku. W planie wyjazdu zaplanowano udział w ciekawym spektaklu przygotowanym przez Operę i Filharmonię Podlaską pt. „Adonis ma gościa”. Zamknięta w złotej klatce papuga Adonis poznaje żyjącą na wolności wronę Węgla. Wspólne przebywanie ze sobą, poznawanie siebie i wzajemna pomoc pozwalają ptakom nawiązać przyjaźń i ostatecznie odzyskać wolność. Spektakl w ciekawej oprawie muzycznej, z dozą humoru, świateł i dynamiki bardzo spodobał się uczniom.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Podlaskim w Ratuszu. Dzieci miały okazję poznania obrazów różnych mistrzów portretu, ciekawostek związanych z tą formą malarską. Przewodnik opowiedział i zaprezentował im również obrazy przedstawiające pejzaże, sceny z życia codziennego, martwą naturę. Szczególną okazją była też możliwość wysłuchania hejnału granego o godz.12.00 z wieży Ratusza.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
p. Małgorzata Ksperowicz

