W dniach 2-4.03.2016r. trwają rekolekcje wielkopostne. Msza w kościele rozpoczyna się o godz. 9.00. Autokary przywożą dzieci bezpośrednio do kościoła i odwożą po rekolekcjach około godz. 10.30. Świetlica będzie otwarta w godzinach 7.00-16.30. W czasie trwania rekolekcji nie będzie obiadów. Klasy 0 pracują zgodnie z planem.
Aktualności
OGŁOSZENIE
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2016/2017
JAK USTRZEC SIĘ GRYPY?
.jpg)
.jpg)
WYJAZD DO KINA KL. I NA ZWIERZOGRÓD
Uczniowie klas I pod opieką wychowawczyń wyjechały do Białegostoku. Dzieci miały okazję obejrzenia filmu animowanego wyprodukowanego przez Walt Disney Animation Studios „Zwierzogród” . Dzieci poznały historię króliczki Judy Hopps i lisa Nicka Bajera bohaterów miasteczka zamieszkałego przez mówiące zwierzęta.
p. Małgorzata Kasperowicz
IX KONKURSIE PIOSENKI „PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW”
16.02.2016 roku uczennice naszej szkoły, Gabriela Pogorzelska z kl. IVa oraz Ewelina Minczuk z kl.Vb reprezentowały szkołę na IX Konkursie Piosenki „Piosenki pokolenia naszych rodziców” organizowanym przez Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie. Konkurs objęty był patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. Uczniowie z małych miejscowości mieli okazję zmierzyć się z przebojami z czasów ich rodziców, nawiązać nowe przyjaźnie, zdobyć cenne doświadczenie sceniczne i realizować pasje związane z muzyką. Podczas konkursu Gabriela Pogorzelska zaprezentowała Piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”, natomiast Ewelina Minczuk wykonała utwór Urszuli „Rysa na szkle”. Miło nam poinformować, że Gabriela Pogorzelska z kl. IVa otrzymała od jury wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.Ewelina Górska
POCZTA WALENTYNKOWA I KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ WALENTYNKĘ
Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową oraz ogłosił konkurs na najładniejszą walentynkę. Chętni mogli w ten szczególny dzień wyrazić swoją sympatię. Poczta walentynkowa rozniosła wszystkie zebrane walentynki do ich adresatów. Wielu obdarowanych czuło się szczęśliwymi chętnie pokazywało swoje walentynki.
Jednocześnie Samorząd Uczniowski wybrał najładniejsze walentynki i wyróżnił tę najszczególniejszą. Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń kl. IIb Sebastian Rubczewski. Jego walentynka nie tylko zawierała wiele pomysłów plastycznych ale także ciekawe życzenia. Zwycięzcy gratulujemy!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Małgorzata Kasperowicz
ŚWIĘTY WALENTY JUŻ DZIAŁA
Dziś i jutro działa poczta walentynkowa. Listy od patrona zakochanych można wrzucać do skrzynki pocztowej, którą opiekuje się Samorząd Uczniowski.
Przypominamy, że trwa konkurs na najoryginalniejszą walentynkę (kartkę z życzeniami - wykonaną samodzielnie)
Samorząd Uczniowski

KONKURS PLASTYCZNY „ANIOŁY BOŻEGO NARODZENIA”
Zorganizowany na terenie szkoły konkurs plastyczny „Anioły Bożego Narodzenia” spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe, klasy I-III oraz IV-VI. Uczniowie przygotowali różnorodne przestrzenne formy aniołów z przeróżnych materiałów. Były anioły z masy solnej, papierowej wikliny, z drewna, z papieru, bibuły i innych faktur. Komisja przyznała następujące miejsca:
Kategoria I-III:
I miejsce: Jakub Tomkiewicz kl. IIb
II miejsce: Patryk Piłaszewicz kl. Ib
III miejsce: Dominik Puchłowski kl. Ib
Kategoria IV-VI:
I miejsce: Natalia Sopyła kl. Va
II miejsce: Paulina Bonifatiuk kl. Va
III miejsce: Kinga Sobolewska kl. VIa
Wyróżnienie: Martyna Rogucka kl. Va
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a nagrodzeni nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.Ewelina Górska
Sylwia Popławska
OGŁOSZENIE
9 lutego 2016r. o godz. 16.30 odbędzie sie spotkanie dyrektora z rodzicami uczniów klas 0-1 oraz trójkami klasowymi (sala nr. 19).
V GMINNY KONKURS KOLĘD W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WSPÓLNOTY POLSKIEJ W BIAŁOSTOCZKU
14 stycznia 2016 roku uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w V Gminnym Konkursie Kolęd, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku. Podczas konkursu uczniowie szkół z Zabłudowa, Białostoczku, Rafałówki i Dobrzyniówki zaprezentowali kolędy i pastorałki w języku polskim, języku angielskim oraz kolędy prawosławne. Atmosfera podczas występów była bardzo świąteczna i nastrojowa. Jury przyznało:
I miejsce w kategorii kolędy prawosławne kl. O-III
- Aleksandra Kraczyna z kl. III b
I miejse w kategorii kolędy w języku angielskim kl. IV-VI
- Martyna Rogucka z kl. Va
II miejsce w kategorii kolędy polskie kl. IV-VI
- Małgorzata Brodzik i Gabriela Pogorzelska kl. Iva
Wyróżnienia zdobyły: Ewelina Minczuk kl. Vb oraz Patrycja i Paulina Rokickie kl. Va
Serdecznie gratulujemy!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Ewelina Górska
DROGA KRZYŻOWA PROWADZONA PRZEZ DZIECI
W pierwszy wielkopostny piątek uczniowie klas II i III pod kierunkiem p. Ewy Drewnowskiej i p. Małgorzaty Kasperowicz poprowadzili w kościele rozważania drogi krzyżowej. Po wieczornej Mszy świętej odbyło się nabożeństwo Drogi krzyżowej. Zgromadzone w kościele dzieci chodziły za niesionym od stacji do stacji krzyżem a wybrani uczniowie czytali treści pasujące do wydarzeń męki Pana Jezusa.
p. Małgorzata Kasperowicz
VI WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
10 stycznia 2016r na małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie odbyło się VI Wspólne Kolędowanie zorganizowane przez MOAK pod patronatem Burmistrza Zabłudowa oraz parafii katolickiej i prawosławnej. Spotkanie rozpoczął p. Burmistrz Adam Tomanek od wspólnego śpiewu kolędy. Następnie zebrani usłyszeli występy 22 grup kolędniczych i solistów. Wśród występujących byli zarówno dorośli jak i dzieci z różnych ośrodków kulturalnych, szkół i obu parafii w gminie. W repertuarze znalazły się nie tylko klasyczne kolędy ale także pastorałki i utwory świąteczne. W występie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły m.in z zespołu muzycznego prowadzonego przez p. Ewelinę Górską. Gościem specjalnym kolędowania był Chór z Grajewa. Wszystkim bardzo podobały się zaprezentowane przez nich utwory. Widownia nagrodziła występ brawami na stojąco. Każdy z uczestników przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom i figurki aniołków.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Małgorzata Kasperowicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI WSPÓLNE KOLĘDOWANIE.

E-PODRĘCZNIKI
Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do zapoznania się oraz korzystania z dopuszczonych do użytku szkolnego bezpłatnych e-podręczników do różnych przedmiotów na wszystkich etapach nauki. Wszystkie e-podręczniki dostępne są na stronie http://www.epodreczniki.pl/begin/. Można znaleźć tam podręczniki do:
- edukacji wczesnoszkolnej http://www.epodreczniki.pl/front/education/1
- języka polskiego, matematyki, historii i społeczeństwa, przyrody i zajęć komputerowych dla szkoły podstawowej http://www.epodreczniki.pl/front/education/2
Wzbogacone są interaktywnymi materiałami dydaktycznymi, które pozwalają na samodzielną pracę w domu.
OGŁOSZENIE
Szanowni Państwo!
Informujemy iż w dniach 7, 8 stycznia brak zajęć dydaktycznych w klasach I-VI. Klasy "0" pracują w godzinach od 8.00 do 15.00. Dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach 7.00-16.30. W tych dniach nie ma obiadów i dowożenia.
OPIEKA PODCZAS PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ
Szanowni Państwo!
Informujemy iż w dniach zimowej przerwy świątecznej (23,28,29,30,31 grudnia) zorganizowane zostaną zajęcia świetlicowe dla dzieci z klas 0-IV, których rodzice nie mogą zapewnić opieki. Zajęcia świetlicowe będą odbywać się w godzinach od 7.00 do 16.30.

AUDYCJA MUZYCZNA DLA KL. 0-III – „ŚWIĄTECZNE BAJANIE I KOLĘD ŚPIEWANIE”
Na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas młodszych mieli okazję wysłuchania kolejnej już audycji muzycznej pt „Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie”. Dzieci miały okazję zapoznania się z różnymi zwyczajami świątecznymi. Dowiedziały się jak świętują i jakie kolędy śpiewane są m.in. w Niemczech, Francji, Czechach, Rosji czy Ameryce.
p. Małgorzata Kasperowicz
JASEŁKA
18 grudnia 2015 obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Ewy Drewnowskiej. Młodzi aktorzy zwrócili uwagę na właściwe przeżywanie wartości świątecznych i religijnych a nie uleganie zakupomanii. Nie wszystko bowiem można kupić za pieniądze a rodzina potrzebuje siebie na wzajem. Szczególnie wzruszającym momentem były odniesienia związane z utratą bliskiej osoby. Nad wszystkim czuwał anioł, który zachęcał do właściwych wyborów. W trakcie przedstawienia mieliśmy okazję usłyszenia utworów wykonanych na flażoletach klasy IIc. Nie zabrakło też śpiewu. Tym razem słyszeliśmy kolędy prawosławne w wykonaniu uczniów pod opieką p.Heleny Tomaszewskiej. Pozostałe utwory wykonał zespół śpiewający, który przygotowała p. Ewelina Górska. Na zakończenie życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożyła p. Dyrektor.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Małgorzata Kasperowicz
WYNIKI KONKURSU PRZYRODNICZEGO
Dnia 9.12.2015 r o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu przyrodniczego „Ptaki wokół nas” oraz konkursu plastycznego „Ptasi portret”.
W konkursie przyrodniczym nagrody zdobyli:
I miejsce Natalia Sopyła kl Va
II miejsce Magdalena Biernacka kl Vb
III miejsce Aleksandra Kondratiuk kl Va oraz Szymon Rećko z kl Vb
W konkursie plastycznym „Ptasi portret” nagrody zdobyły:
I miejsce Paulina Bonifatiuk kl Va
II miejsce Martyna Rogucka kl Va i Kinga Dudko kl VI b
III miejsce Natalia Sopyła kl Va
Wyróżnienie otrzymała Patrycja Andrejczuk z kl V b.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.Organizatorzy:
Iwona Karczewska- Czurak
Ewelina Górska
KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
Zakupiono już pierwsze książki w ramach programu MEN "Książki Naszych Marzeń" i są gotowe do wypożyczenia w bibliotece. W sumie zakupiono 201 egzemplarzy na sumę 2712 zł. Nadal trwaja prace nad przygotowaniem do wypożyczeń ale są już ulubione z różnych dziedzin wiedzy, kolorowe książki, które czekają na swoich czytelników. Książki chcą być czytane... BIBLIOTEKA ZAPRASZA!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.Anna Zdanowicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ.
Archiwum Aktualności

