• Wyjazd klas II do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku

          • Epi-Cemtrum Nauki, to wyjątkowe miejsce, w którym dzieci mają możliwość obcowania z nauką i techniką poprzez zabawę. Uczniowie aktywnie doświadczali i odkrywali przestrzeń pełną stref tematycznych. Dzięki samodzielnemu eksplorowaniu mogli rozbudzać swoją kreatywność i ciekawość, w przyswajaniu wiedzy ze świata nauki i techniki. Z wielkim zainteresowaniem, radością i ciekawością odkrywali tajemnice poszczególnych obszarów tematycznych takich jak: poznawanie i wiedza, poznaj swoje ciało, technika, świat budownictwa, robotyka, energetyka. Poznawanie otaczającego nas świata, nowości technicznych i naukowych zostanie naszym uczniom na długo w pamięci.

            Justyna Andrelczyk, Justyna Filończuk

          • IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów realizowałyśmy 01 kwietnia 2022r. mini - happening w szkole, zwracając uwagę naszych koleżanek i kolegów na problem istnienia wokół nas ludzi, którzy zupełnie inaczej czują i doświadczają codzienności.

            Wciąż mało uwagi poświęca się rozmowom dotyczącym autyzmu, w sieci krążą  informacje,  które rewelacyjnie oswajają nas - młodych ludzi, wrażliwych i spostrzegawczych.

            Jednak gdy dostrzeżemy osobę zmagającą się ze spektrum autyzmu, wrzucamy ją do worka “dziwolągów” i odsuwamy się, bo niewiedza wywołuje w nas lęk, brak poczucia bezpieczeństwa, a czasami onieśmiela.

            Dlatego w piątek (w przeddzień obchodów WAAD - ang. World Autism Awareness Day), zaangażowałyśmy się w realizację pomysłu Amelii Korolczuk i zrobiłyśmy na dwóch długich przerwach mini-happening, wszystkie działania zakończyłyśmy zaś w poniedziałek.

            W całej akcji aktywny udział wzięły przedszkolaki z wszystkich grup, czego efektem są niebieskie motyle latające na ścianie pierwszego piętra. Na pokazie filmików i podczas krótkiej prelekcji o autyzmie - pojawili się chłopcy z naszej klasy oraz dziewczyny z klas: VIIb i VIb.

            Dziękujemy za zainteresowanie naszą akcją - Koleżanki z VIIa

            Oto kilka ogólnodostępnych linków, które pomogą zrozumieć, jak ważne jest mówienie o ludziach, którzy mijają nas niejednokrotnie na chodniku – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

            Autyzm

            Bajka o Niebieskim Smoku - Dzień Świadomości Autyzmu SOSW SIERPC

            Amazing things Happen - Polish

            Autyzm. Chcemy być sobą!

          • Rekolekcje Wielkopostne

          • W dniach 28-29 marca w ramach rekolekcji w cerkwi odbył się konkurs „Pisanka wielkanocna woskiem pisana”. Zebraliśmy się w tutejszej sali parafialnej. Dzieci przyniosły ugotowane jajka. Pod okiem opiekunów przystąpiliśmy do malowania. Po nałożeniu wzoru woskiem, farbowali jajka w barwnikach. Już gotowe najładniejsze pisanki wzięły udział w konkursie. Wybór był trudny, komisja zdecydowała nagrodzić następujące osoby:

            I m-ce Dominika Przyłożyńska

            II m-ce Dominika Tworkowska

            III m-ce Olga Gierasimczuk

            Daria Szum

            Agata Kaliszewicz

            Krzysztof Siebiestianiuk

            Zofia Siebiestianiuk

            Gratulacje !

            30 marca 2022r. podczas Liturgii dzieci przystąpiły do sakramentów Spowiedzi i świętej Eucharystii

            Helena Tomaszewska, ks. Mirosław Tomaszewski

          • Wyniki konkursu π - ciasto

          • Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe i bardzo smaczne wypieki.

            I miejsce: Patrycja Fiedoruk kl.VIIIb 

            II miejsce: Hanna Liszka kl.IVb 

            III miejsce: Lidia Helena Zdanowicz kl.Va 

            Wyróżnienie: Olga Gierasimczuk kl.VIIIa 

             

            Gratulacje!!! 

            Marta Rogucka, Robert Jankowski, Elżbieta Drozdowska

          • Potwierdzenie woli

          • Przypominamy, że termin potwierdzenia przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka woli przyjęcia do szkoły (do klasy I) w postaci pisemnego oświadczenia mija 4 kwietnia o 15:00.

          • Wyniki konkursu fotograficznego

          • Z przyjemnością informujemy, że II szkolny konkurs  „Matematyka w obiektywie” został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i włożoną pracę. Spośród 31 nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia:

            • KLASY I - III

            1. Rogucka Paulina - IIb

            2. Romanowska Izabela - IIIa

            • KLASY IV-VIII

            1. Chorąży Marcelina - Vb

            2. Kiszło Magdalena - Va

            3. Romanowska Alicja - Va

            • WYRÓŻNIENIA

            Obuchowska Emilia - IVb, Kalinowski Patryk - VIb, Waluk Marta - VIb

            Autorom zwycięskich i wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy!

            Robert Jankowski, Marta Rogucka, Elżbieta Drozdowska

          • "Jednostki długości. Mierzenie długości odcinków"

          • W marcu - miesiącu matematyki uczniowie klasy IIB uczestniczyli w zajęciach "Jednostki długości. Mierzenie długości odcinków". Na lekcjach gościliśmy p. Martę Rogucką - nauczycielkę matematyki w klasach IV-VIII naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej mierzono długości odcinków. Poznali podstawowe jednostki długości oraz przyrządy miernicze. Nie zabrakło też zadań praktycznych, podczas których uczniowie mierzyli długości poszczególnych przedmiotów w sali i na świeżym powietrzu. Mieli również okazję ćwiczyć ważną umiejętność - współpracę w grupie. Dzieciom podobały się zajęcia i bardzo aktywnie w nich uczestniczyły.

            Justyna Andrelczyk

          • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2022r

          • W dniach 28-30.03.2022r. (poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się Rekolekcje Wiekopostne w Kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła o godzinie 10:30.

            W dniach 28-29.03.2022r. w plebanii  Cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się pisanie pisanek od godziny 10:00.

            Liturgia w Cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się 30.03.2022r. (środa) o godzinie 09:00 (spowiedź).

            Dzieci dojeżdżające zostaną przywiezione bezpośrednio do Kościoła/Cerkwi na rekolekcje i zajęcia pisania pisanek, a następnie odebrane po nabożeństwie/zajęciach.

            Świetlica szkolna klas I-III pełni dyżur od godny 07:00 do 16:30.

            W tych dniach nie będą wydawane obiady.

          • Ile ścian ma wielościan?

          • To kolejne pytanie z jakim zmierzyły się dzieci klas II realizując kolejną lekcję z Programu “Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka” Uniwersytet Dzieci.

            Uczniowie poznali różnicę między figurami geometrycznymi płaskimi a przestrzennymi. Dowiedzieli się czym charakteryzują się ostrosłupy i graniastosłupy oraz w jaki sposób powstają ich nazwy. Samodzielnie zbudowali model kostki oraz wybranego wielościanu przy użyciu siatki geometrycznej.

            Justyna Filończuk, Justyna Andrelczyk

          • Piknik militarny

          • 22 marca w Zabłudowie na placu przy kościele odbył się piknik militarny zorganizowany przez 18 Pułk Rozpoznawczy .

            Musieliśmy być tam obecni – VIIa.

            Napisaliśmy petycję do p. Artura Trojana , naszego nauczyciela historii, by dzisiejsza lekcja historii odbyła się w plenerze. Uzyskaliśmy zgodę , ale pod warunkiem - musieliśmy znaleźć jeszcze jednego opiekuna na wyjście. Okazało się, że p.Ania Zdanowicz – nasza p.Bibliotekarz - chętnie zadba o bezpieczeństwo klasy VIIa .

             Wyruszyliśmy . Było wyśmienicie . Widzieliśmy i obcowaliśmy z uzbrojeniem, różnorodnym sprzętem i maszynami , w które wyposażone jest Wojsko Polskie. Żołnierze bardzo chętnie opowiadali o swej pracy, codziennych obowiązkach, ścieżce awansu … życiu wojaka.

            To była rewelacyjna lekcja … historii.

            Nawiązaliśmy współpracę - może uda się taką imprezę zorganizować przy szkole, by inni również doświadczyli takich emocji.

            Spójrzcie na relację z naszego wyjścia.

            Karolina Leończuk, Dominika Przyłożyńska

          • Światowy Dzień Poezji

          • 21 marca wraz z nadejściem wiosny obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej. Dzień ten ustanowiony przez UNESCO w 1999. Celem tego dnia jest promocja czytania i pisania poezji na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w tworzeniu własnych wierszy oraz czytali poezję inspirowaną twórczością Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej oraz Cypriana Kamila Norwida. Ponadto uczniowie zapoznali się z poezją i twórczością naszych regionalnych poetów. Zajęcia czytelnicze odbyły się w wiosennej i poetyckiej atmosferze.

            Anna Zdanowicz

          • ,,Jesteśmy podobni i różni w swoich upodobaniach”

          • W klasach drugich odbyły się zajęcia: ,,Jesteśmy podobni i różni w swoich upodobaniach”. Realizowane były w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego: ,,Spójrz inaczej”, którego celem jest zapobieganie nieprawidłowej adaptacji społecznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym poprzez wspieranie prawidłowego rozwoju i rozwijanie umiejętności psychospołecznych.

             Zajęcia te dotyczyły własnej tożsamości i pozytywnej samooceny, a także podobieństw i różnic między ludźmi. Celem zajęć było spostrzeganie podobieństw i różnic w swoich upodobaniach i doznaniach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych, słuchały opowiadania, a potem rysowały to, co im się najbardziej spodobało.

            Dzięki zajęciom dzieci mogły dostrzegać i akceptować podobieństwa i różnice miedzy nimi. Dowiedziały się, że podobieństwa i różnice łączą wszystkich ludzi, każdy z nich jest inny, wyjątkowy, ale wszyscy zasługują na przyjaźń.

            Justyna Andrelczyk, Justyna Filończuk, Barbara Korolczuk

          • „Lubię położyć się na trawie wśród kwiatów, gdy z daleka dobiega dźwięk fletu, gdy po rozpostartym nade mną niebie płyną białe, wiosenne chmury.” (Ludwig Uhland)

          • 21.03.2022 - pierwszego dnia kalendarzowej wiosny postanowiliśmy odpędzić zimę do grudnia...

            Jednak zanim zagaimy  kapryśną, bo raz ciepłą, raz mroźną, raz mokrą, tudzież suchą jak wiór porę roku - tradycyjnie pożegnamy poprzedniczkę. Oczywiście według tradycji polskich pomoże nam w tym panna-Marzanna, którą wykonaliśmy na lekcjach wykorzystując tylko ekologiczne materiały (patyki, pachnące sianko od Krzysztofa, sznurek i bibułę). W rytmie piosenek Marka Grechuty - “Wosna, ach to Ty...”, Skaldów - “Wiosna”  i kompozycji Vivaldiego “Cztery pory roku – Wiosna", stworzyliśmy mini-dzieła sztuki ludowej, po czym zwartymi orszakami na 6 i 7 godzinie lekcyjnej poszliśmy nad rzekę Rudnię, by dokonać żywota kukieł i wypędzić panoszącą się jeszcze gdzieniegdzie zimę:

            Marzanno, Marzanno
             ty zimowa panno,
             w wodę cię wrzucamy ,
             bo wiosnę witamy!
             
            Marzanno, Marzanno
             sroga, zła Marzanno,
             weż śniegi i lody,
             wynoś się do wody!

            Wydaje się, że nasze działania są skuteczne - spójrzcie wokół, czujecie zapach nowego, dostrzegacie jasność i ciepło promieni? To siła sprawcza tradycji. Warto o niej pamiętać...

             Klasy: 5a,7a,7b i Angelina Sawicka-Samojlik z p.Danutą Gałażewicz

          • Wiosenne śniadanie klasy IIa i IIb

          • Smacznie, zdrowo i kolorowo.

            Tak uczniowie klas II rozpoczęli Pierwszy Dzień Wiosny.

            Tylko zdrowe,  a jednocześnie smaczne produkty znalazły się na talerzykach śniadaniowych. Dzieci samodzielnie wykonały kanapki, wykorzystując zdrowe produkty i warzywa. Kolorowe,  pomysłowe i smaczne śniadanie szybko zniknęło z talerzy…

             

             Justyna Andrelczyk, Justyna Filończuk

          • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

          • 17.03.2022 trzydziestu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki, a ideą sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. 

            Marta Rogucka, Robert Jankowski

          • Dzień Matematyki

          • 16 marca 2022 Dzień Matematyki Tegoroczny Dzień Matematyki w naszej szkole upłynął pod hasłem "Matematyka to jakiś kosmos". Uczniowie na lekcjach matematyki pracowali w grupach, wspólnie rozwiązywali zadania matematyczne związane z kosmosem. Z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali między sobą, aby zdobyć jak najwięcej punktów i w ten sposób uczcić Święto Królowej Nauk. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję przekonać się że "Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już".
             

            Marta Rogucka, Robert Jankowski, Elżbieta Drozdowska

          • Solidarni z Ukrainą

          • W związku z tym, iż od poniedziałku (14.03.2022r.) w naszej szkole pojawią się pierwsi uczniowie z Ukrainy przygotowaliśmy w naszej sali gazetkę. Tam uczniowie klasy Ib  przedstawili wsparcie i przyjaźń dla kolegów  mieszkających w Ukrainie.    

            Agnieszka Dołęgiewicz

          • Marzec miesiącem matematyki

            • 14.03.2022r. DZIEŃ LICZBY π, Konkurs kulinarny π-ciasto

            • 16.03.2022r. DZIEŃ MATEMATYKI

            • 19.03.2022r.  KANGUR MATEMATYCZNY

            • 24.03.2022r. Konkurs "Matematyka w obiektywie"

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat,
        85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych