• Dowożenie w dniu 25.06.2021 (piątek)

• Uczniowie zostaną przywiezieni do kościoła i cerkwi ok godz. 8:00, po nabożeństwie ok godziny 8:45 będą przewiezieni do szkoły na zakończenie roku szkolnego o godzinie 9:00.  Ok godziny 10:00 rozpocznie się odwożenie uczniów do domu.
            Obiadów, w tym dniu nie będzie.

• Bezpieczne wakacje

• Zbliżają się wakacje. Po kolejnym trudnym dla nas wszystkich, pełnym zmian i niespodzianek spowodowanych pandemią roku szkolnym, czeka nas w pełni zasłużony wypoczynek. Kończą się obowiązki związane ze szkołą, nauką stacjonarną i zdalną -czas na relaks, wyjazdy z rodziną, wspólne zabawy, chwile spędzane na łonie przyrody. Musimy jednak pamiętać o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo  i bezpieczeństwo innych osób, abyśmy po wakacjach zdrowi i pełni energii wrócili do szkoły.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

1. Stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem, w miejscach publicznych zachowuj dystans.
            2. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz oraz kiedy wracasz. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
            3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
            4. Na zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...
            5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
            6. Nie rozmawiaj z obcymi. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
            7. Kąp się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !
            8. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
            9. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
            10. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
            11. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
            12. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
            13. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
            14. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
            15. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
            16. Uczestnicząc w pracach polowych – zachowaj szczególną ostrożność, nie dotykaj maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!
            17. Zawsze dbaj o środowisko naturalne - nie niszcz i nie zaśmiecaj otoczenia, w którym przebywasz!
            18. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
            19. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

Życzymy zdrowych, udanych i bezpiecznych wakacji!

• Wyniki konkursu KANGUR 2021

• Z przyjemnością informujemy, że uczeń kl.IIB Antoni Matysewicz otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym 2021, który odbył się 22 kwietnia 2021r. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nauczyciele matematyki

• Karta rowerowa

• Karta rowerowa to zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami jeden z dokumentów stwierdzających uprawnienie osoby, która nie ukończyła 18 lat do kierowania rowerem. Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Egzaminy najczęściej są przeprowadzane w szkole podstawowej, a organem wydającym taki dokument jest dyrektor tej szkoły.

W naszej szkole egzamin na kartę rowerową odbył się w trzecim tygodniu czerwca. Uczniowie na początku zmagali się z częścią teoretyczną egzaminu, gdzie musieli zaliczyć testy składające się z 25 pytań a próg zaliczenia to 80%. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku można było przystąpić do części praktycznej egzaminu, tutaj próg zaliczenia to 90%.

W naszej szkole do części praktycznej przystąpiły 43 osoby, z czego 42 zdały egzamin. W tym roku szkolnym do egzaminu mieli możliwość przystąpić uczniowie klas czwartych, piątych- ponieważ z powodu pandemii egzamin w poprzednim roku szkolnym nie mógł się odbyć, oraz uczniowie klas szóstych- którzy podczas ostatniego egzaminu jaki odbył się w szkole nie mogli w nim uczestniczyć.

Szczególne podziękowania należą się panu Arturowi Zieniewiczowi za przygotowanie toru do części praktycznej egzaminu.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się w tym roku.

Renata Maria Marciniuk

Iwona Karczewska - Czurak