• Turniej Piłki Halowej Dziewcząt w Siemiatyczach

• Siedem najlepszych dziewczęcych drużyn z województwa podlaskiego, spotkało się na hali Widowiskowo-Sportowej w Siemiatyczach na turnieju halowym ORZEŁ CUP.

Dnia 16.XII.2023r. rywalizowalismy z drużynami : KKS Orzeł Siemiatycze, Lambada Choroszcz, Ekosport Bialystok, Włokniarz Białystok, Jantar Ostrołęka, Naprzód Skórzec i Rudnia Zabłudów. Graliśmy systemem "każdy z każdym" po 12 minut. Niezwykle zacięta rywalizacja, trwała ponad sześć godzin i była prowadzona w duchu Fair Play.

Każda z drużyn była ugoszczona obiadem, owocami i słodkim poczęstunkiem. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszystkie ekipy, otrzymały puchary, medale, dyplomy i drobne upominki.

100% zaangażowanie, towarzyszyło zawodniczkom z naszej szkoły, przez cały czas trwania turnieju, za co jako trener, serdecznie Im dziękuję.

Dziewczynom, dziękuję także za ciężką pracę, jaką wykonują podczas treningów, na którą poświęcają ponad 9 godzin tygodniowo.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zabłudowie:

Martyna Kruhlej,

Hanna Liszka,

Magda Kraczyna,

Magda Szarejko,

Karina Zieniewicz,

Milena Masłowska, Malwina Mikołajuk,

Julia Szlęk,

Lena Kalinowska,

Zuzanna Jabłońska.

Systematyczność z jaką trenujecie zasługuje na podziw i szacunek.

Artur Zieniewicz.

• Prezentacja piosenek do Koncertu Świątecznego

• 14 grudnia 2023r przedstawiciele klas I-VIII zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Występy podzielone były na trzy grupy i odbyły się w małej sali gimnastycznej.

Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Ewa Kołosowska, p. Wicedyrektor Artur Grabek- Łukaszewicz, p. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury Cecylia Halicka, p. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie Monika Turecka wyłoniła spośród 18 wykonawców 10 laureatów, którzy wystąpią w Koncercie Świątecznym 21.12.2023 w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom i przygotowującym ich nauczycielom dziękujemy za wkład pracy, różnorodność utworów, wprowadzanie słuchaczy w świąteczny nastrój.

Laureatami zostali:

• Klasa 7a – Feliz Navidad
            • Klasa 5a – Snow is falling
            • Klasa 8b – Uciekali, uciekali
            • Klasa 6a – Skrzypi wóz
            • Wiktor Flisak 3c – Zaszło słoneczko w czas
            • Klasa 7b – Adeste fideles
            • Klasa 1b – Oj maluśki
            • Klasa 3b – Grajmy Panu
            • Klasa 5b – Kto wie
            • Klasa 2b - Święta w nas
          • Wyjazd klas VI

• 13 grudnia uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchać bardzo ciekawych informacji o tematyce przyrodniczej oraz obejrzeć rozmaite ekspozycje muzealne. Następnym punktem wyjazdu było Kino Helios, gdzie szóstoklasiści obejrzeli film pod tytułem "Wonka".

• Jasełka klasa IIIb

• Tradycją naszej klasy są coroczne jasełka przygotowane pod opieką naszej pani. W tym roku 13 grudnia o godz. 16.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się nasi rodzice oraz rodzeństwo. Publiczność  po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście udali się do naszej sali, aby wspólnie podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz spróbować świątecznych potraw przyniesionych przez naszych rodziców.

Agnieszka Dołęgiewicz

• Dziękujemy

• 🌲🌲🌲W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej  w Zabłudowie serdeczne podziękowania kierujemy do naszych wystawców, partnerów i sponsorów, którzy wsparli nasz Kiermasz Świąteczny 10 Grudnia 2023 roku.

Dziękujemy:

🌲Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły i przedszkola

🌲Rodzicom dzieci szkolnych i przedszkolnych

🌲Pani Dyrektor Monice Tureckiej Miejska Bibloteka Publiczna w Zabłudowie,

🌲Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Zabłudowie

🌲Urząd Gminy w Zabłudowie

🌲Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie

🌲Forever Karolina Kuklińska

🌲Homo Viator art Barbara Cimochowska

🌲Mary Kay Anna Petelska

🌲JDD Biuro Rachunkowe Joanna Dudzińska

🌲Szkółka Żuki Maciej Gwoździej