• Koncert Świąteczny

• Hala sportowa naszej szkoły rozbrzmiała dziś świątecznymi utworami. Zgromadził nas tu Koncert Świąteczny „Hej kolęda, kolęda”. Zebrani na uroczystości zaproszeni goście, Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie mogli zapoznać się ze zwyczajami świątecznymi innych krajów, usłyszeć kolędę wenezuelską, obejrzeć ciekawe przedstawienie o wzajemnym obdarowywaniu się pamięcią i miłością.

W drugiej części Koncertu Świątecznego uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać przeróżnych utworów 10 laureatów konkursu Koncertu Świątecznego. Usłyszeliśmy tu zarówno znane utwory świąteczne, kolędy, pastorałki jak i obcojęzyczne, w tym po łacinie i hiszpańsku. Koncert laureatów zakończyła najpopularniejsza kolęda na świeci wykonana przez nauczycieli naszej szkoły w języku niemieckim, hiszpańskim, cerkiewnym, angielskim i polskim „Cicha noc”.

Na zakończenie p. Wiceburmistrz wraz z p. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie, z p Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury i Dyrektorami naszej szkoły wręczyli laureatom okolicznościowe statuetki.

• Pierniczki świąteczne

• Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy III B postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W miłej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika zaczął unosić się słodki zapach korzennych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych, miłych skojarzeń. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonałą zabawą. Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu.

Agnieszka Dołęgiewicz

• Mobilne Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

• 18 grudnia 2023 roku naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Mobilnego Laboratorium Przyszłości i przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas czwartych naszej szkoły.

Uczniowie chętnie angażowali się w praktyczne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D oraz klocków Korbo.

Mobilne Laboratoria Przyszłości to projekt realizowany we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

• Podsumowanie Kiermasz Świąteczny

• Jest nam niezmiernie miło, że kiermasz okazał się wyjątkowym wydarzeniem, połączył wiele osób w jego
            współtworzenie i finalnie pozwolił osiągnąć główny cel: zebrać środki na aranżację przestrzeni szkolnej.
            Już wkrótce wspólnie zadecydujemy, na co przeznaczymy środki.
            Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych w klasach I-VIII – wyniósł 9 909,76 zł,
            natomiast w przedszkolu 2 773,95 zł.

Łączny dochód z kiermaszu wyniósł 20 282,31 zł !!!
            JESTEŚCIE WIELCY- DZIĘKUJEMY!♥ ♥ ♥

Jednocześnie informujemy, że najwięcej zebrały:

• z klas I-III – klasa IIB kwota 1 378,51 zł
            • z klas IV-VIII – klasa IVA kwota 765,10 zł

Klasy IIB i IVA będą mogły przeznaczyć te środki na dowolne wydatki swoich klas.

Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie stroików, ozdób świątecznych i kartek, przepysznych ciast; za wszelki inny wkład pracy i trud; za poświęcony w niedzielę czas; sponsorom za wpłaty i fanty; a także za to, że nie szczędzili Państwo pieniędzy na zakupy tych świątecznych cudeniek! Klasie IIB w szczególności dziękujemy za najpiękniejsze stanowisko!!!

• Turniej Piłki Halowej Dziewcząt w Siemiatyczach

• Siedem najlepszych dziewczęcych drużyn z województwa podlaskiego, spotkało się na hali Widowiskowo-Sportowej w Siemiatyczach na turnieju halowym ORZEŁ CUP.

Dnia 16.XII.2023r. rywalizowalismy z drużynami : KKS Orzeł Siemiatycze, Lambada Choroszcz, Ekosport Bialystok, Włokniarz Białystok, Jantar Ostrołęka, Naprzód Skórzec i Rudnia Zabłudów. Graliśmy systemem "każdy z każdym" po 12 minut. Niezwykle zacięta rywalizacja, trwała ponad sześć godzin i była prowadzona w duchu Fair Play.

Każda z drużyn była ugoszczona obiadem, owocami i słodkim poczęstunkiem. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszystkie ekipy, otrzymały puchary, medale, dyplomy i drobne upominki.

100% zaangażowanie, towarzyszyło zawodniczkom z naszej szkoły, przez cały czas trwania turnieju, za co jako trener, serdecznie Im dziękuję.

Dziewczynom, dziękuję także za ciężką pracę, jaką wykonują podczas treningów, na którą poświęcają ponad 9 godzin tygodniowo.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zabłudowie:

Martyna Kruhlej,

Hanna Liszka,

Magda Kraczyna,

Magda Szarejko,

Karina Zieniewicz,

Milena Masłowska, Malwina Mikołajuk,

Julia Szlęk,

Lena Kalinowska,

Zuzanna Jabłońska.

Systematyczność z jaką trenujecie zasługuje na podziw i szacunek.

Artur Zieniewicz.

• Szkoła w Chmurze