• Realizacja projektu Em@tyczna klasa

• Uczniowie klasy 5a realizujący projekt Em@tyczna klasa zakończyli Tydzień Empatii. Wraz z SU zorganizowali Dzień Piżamy utożsamiając się z codziennością dzieci przebywających w szpitalach oraz akcję „Daj piątaka dla dzieciaka”- zebrali 1335 zł na rzecz białostockiej fundacji „Pomoż Im”. Podczas lekcji wychowawczej dowiedzieli się czym jest empatia i w jaki sposób można okazywać ją innym. Wykonali swoje Drzewo Empatii. Przygotowali karteczki do odrywania z miłymi słowami, które rozeszły się w mgnieniu oka. Każdy wziął to, czego potrzebował.Ostatnią akcją była zbiórka guzików, które wyślemy do Płockiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z chorobą alzheimera, gdzie posłużą jako element terapii. Liczymy na to, iż Tydzień Empatii stanie się Rokiem Empatii :).

• Finał Grupy Południowej w Piłce Nożnej Dziewcząt w Igrzyskach Dzieci

• Choroszcz to miasteczko, w którym zawsze rywalizujemy o najwyższe laury w Piłce Nożnej Dziewcząt, tak też było 30 października 2023 roku.

O 10:00 rano rozpoczęły się Mistrzostwa grupy Południowej w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzieły udział cztery drużyny: Siemiatycze, Choroszcz, Zabłudów, Topczewo.

W drużynie Szkoły Podstawowej z Zabłudowa grają dziewczyny trenujące w Klubie Sportowym Rudnia Zabłudów.

Do rywalizacji przystąpiliśmy z jedną porażką z Siemiatyczami w półfinale grupy.

Rozegraliśmy dwa mecze z Choroszczą remisując 0:0 i z Topczewem wygrywając 4:0.

Do awansu potrzebna była porażka Choroszczy z Siemiatyczami, niestety gospodarze łatwo pokonali Siemiatycze 5:0 i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce.

Jako trener dziękuję Dziewczynom za postawę, wolę walki, prace i serce włożone podczas treningów przygotowujących do zawodów.

Zawodniczki Głowa do góry, mamy jeszcze 2 lata, aby zdobyć Mistrzostwo Województwa Podlaskiego.

Artur Zieniewicz.

• Dzień Piżamy

• Uczniowie klasy 5a realizujący projekt "Em@tyczna klasa" zakończyli Tydzień Empatii. Wraz z SU zorganizowali Dzień Piżamy utożsamiając się z codziennością dzieci przebywających w szpitalach oraz akcję „Daj piątaka dla dzieciaka”- zebrali 1 335 zł na rzecz białostockiej fundacji „Pomoż Im”. Podczas lekcji wychowawczej dowiedzieli się czym jest empatia i w jaki sposób można okazywać ją innym. Wykonali swoje Drzewo Empatii. Przygotowali karteczki do odrywania z miłymi słowami, które rozeszły się w mgnieniu oka. Każdy wziął to, czego potrzebował. Ostatnią akcją była zbiórka guzików, które wyślemy do Płockiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z chorobą alzheimera, gdzie posłużą jako element terapii. Liczymy na to, iż Tydzień Empatii stanie się Rokiem Empatii

• Finał Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt w Kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• Zaprzyjaźniony Kleosin był organizatorem Finału  Powiatu Szkół Podstawowych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Niestety do zawodów zgłosiły się tylko dwie szkoły, gospodarze

- Kleosin i Zabłudów.

Po 40 minutowym meczu, drużyna SP Zabłudów pokonała SP Kleosin 7:0. Naszą szkołę reprezentują uczennice klasy 7a i jedna uczennica z klasy 8b.

Atmosfera meczu, choć wysoki wynik, była utrzymana w sportowym duchu walki. Jak widać trening przynosi oczekiwane rezultaty.

Artur Zieniewicz

• Szkoła w Chmurze