• Nietypowy strój - piżama

• Dziś w Naszej Szkole obowiązywał nietypowy strój - piżama. Uczniowie, a nawet niektórzy nauczyciele, włączyli się do akcji mającej na celu uświadomienie młodym ludziom, że strój, który dla nich przeznaczony jest do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach jest podstawowym ubiorem nie tylko do nocnego odpoczynku, lecz także do zabawy i nauki. Połączyliśmy ten dzień z akcją „Daj piątaka dla dzieciaka” czyli zbiórką pieniędzy dla Fundacji „Pomóż Im” w Białymstoku. Zebraliśmy około 1335 zł!Dziękujemy za udział w naszych akcjach, WARTO POMAGAĆ ❤️

organizatorzy:

uczniowie klasy Va

• Spotkania profilaktyczne

• W celu realizacji zadań zawartych w Szkolnym Programie Wychowawczo – Profilaktycznym zorganizowaliśmy dwa spotkania z osobami, dla których profilaktyka i kwestie prawne stanowią codzienną praktykę.

W dniu 20 października br. z uczniami klas ósmych spotkała się pani radca prawny Joanna Skorupa, która zaprezentowała temat „Cyberprzemoc i konsekwencje prawne zjawiska”. Pani radca omówiła zagrożenia wynikające z niewłaściwego wykorzystywania środków technologii informatycznej oraz przedstawiła spektrum kar za stosowanie cyberprzemocy przewidzianych w polski prawie karnym i w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, czyli obowiązującym w przypadku osób, które ukończyły 13 rok życia.

Kolejnym prelegentem, który 30 października br. spotkał się z uczniami klas siódmych i ósmych był pan Robert Ćwikowski - były policjant, aktualnie psycholog i terapeuta uzależnień. W jego wystąpieniu dotyczącym odpowiedzialności prawnej nieletnich znalazły się zagadnienia dotyczące często występujących wśród młodzieży zjawisk z obszaru demoralizacji, czyli palenia papierosów, picia alkoholu i stosowania środków odurzających. Młodzież obecna na spotkaniu dowiedziała się, że podjęcie takiej aktywności jest zagrożone poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Mamy nadzieję, że obie prelekcje pozwolą naszym uczniom unikać niebezpiecznych sytuacji i wchodzenia w interakcje ze zdemoralizowanymi rówieśnikami.

Marek Hyjek

• Piątnica - rozgrywki z ramienia podlaskiego Związku Piłki Nożnej

• Piątnica była Kolejnym miejscem rozgrywek młodziczek z ramienia podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowoczesne boisko ze sztuczną morawą w Piątnicy dwukrotnie nie przynosiła nam szczęścia w zeszłym roku przegraliśmy 3:1 i 3:0, więc jechaliśmy nastawieni bojowo. Dziewczyny po obozie sportowym w Augustowie (PM Bank zasponsorował transport na ten wyjazd) wyraźnie poprawiły swoje umiejętności sportowe, wytrzymałość, kondycję. koordynację ruchową.

15:00 początek meczu, gramy nie jest łatwo, sztuczna murawa przysparza trochę problemów z przyjęciem piłki. Pierwsza połowa mija 0:0.

Błąd przy wyprowadzaniu piłki i druga połowa zaczyna się fatalnie 1:0 w "placy". Gramy dalej. Piękna akcja skrzydłami, dośrodkowanie w pole karne 1:1. Ciśniemy, oddajemy dwa strzały na bramkę, nieskuteczne.

Kontra drużyny przeciwnej, zamieszanie w naszym polu karnym. Przegrywamy 2:1. Czas przyśpieszył, nie możemy skutecznie skończyć akcji. 3 minuty do końca, nasza 9 zawodniczka jest faulowana 10 metrów przed polem karnym przeciwniczek. Rzut wolny, bezpośredni strzał na bramkę 2:2. Mecz skończył się remisem ale wielkie gratulacje dla młodziczek ze Szkoły Podstawowej w Zabłudowie reprezentujących Klub Sortowy Rudnia Zabłudów za walkę do ostatnich sekund meczu.

Artur Zieniewcz

• Dzień Edukacji Narodowej w Naszej Szkole

• 13 października 2023 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość uświetnili nasi uczniowie – wspaniali artyści prezentujący swoje talenty teatralne, wokalne i recytatorskie. Na scenie poradzili sobie doskonale! Humorystyczne scenki z życia szkoły, przeplatane piosenkami z teksami ułożonymi specjalnie na tę okoliczność, prezentacja - filmik pt. "Nauczyciele też kiedyś byli uczniami..." wzbudziły zachwyt wszystkich zebranych. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia dziękując za poświęcenie, troskę i trud wkładany w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia oraz rozdali upominki. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca burmistrza Zabłudowa Pan Wiesław Dąbrowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie Pani Monika Turecka oraz przedstawiciele Rady Rodziców Pani Luiza Duchnowska i Pani Joanna Dudzińska. W tym wyjątkowym dniu nauczycielom zostały wręczone nagrody burmistrza oraz nagrody dyrektora. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

Małgorzata Dziedzia, Agnieszka Mucha, Margareta Targońska, Agnieszka Bojko, Aleksandra Abramowicz

• Wycieczka klas V

• 11.10.2023 .r klasy V wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Dziedzia iAgnieszką Muchą pojechały do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. “Symulator”. To opowieść o relacjach między dziećmi, a rodzicami idoświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Spektakl jak komputerowa gra bardzo podobał się uczniom, pokazywał różne odcienie udziałuw grze, która ma wpływ na wychowanie młodego człowieka.Następnie udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów na lekcję wf. Uczniowie pod opieką trenerów mogli nauczyć się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Każda lekcja WF-u składa się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy, sami również uczniowie mają możliwość wybrania charakteru zajęć tak, by odpowiadał ich potrzebom. Świetna propozycja na lekcję wychowania fizycznego!

Małgorzata Dziedzia, Agnieszka Mucha

• Szkoła w Chmurze