• "Bezpieczne wakacje"- spotkanie z policjantami

• 14 czerwca odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I-III z policjantami Komisariatu Policji w Zabłudowie: aspirantem sztabowym Piotrem Rzeplińskim i starszym posterunkowym Mariuszem Łukaszukiem dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.

Dzieci utrwaliły sobie zasady obowiązujące podczas letniego wypoczynku: m.in. jak bezpiecznie poruszać się na drodze i właściwie przechodz przez jezdnię, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali ostrzeżeń policjantów. Dzieci zadawały sporo pytań i dzieliły się własnymi doświadczeniami. Obejrzały również radiowóz, a nawet mogły zająć miejsce za kierownicą.

Dziękujemy za miłe i ważne spotkanie.

• W dniach 06.06.2023 r. - 07.06.2023 r. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Torunia, Biskupina i Kruszwicy w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Poznaj Polskę"

• Uczniowie naszej szkoły wczesną porą we wtorek wyruszyli autokarem, aby poznać ciekawe miejsca Polski. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie uczniów historią Polski, poszerzenie wiedzy historycznej i przyrodniczej poprzez obserwację i doświadczanie. Po dotarciu do Torunia spotkaliśmy się z przewodnikiem. W czasie zwiedzania Torunia mogliśmy  zobaczyć najcenniejsze zabytki tego miasta. Wśród  najbardziej ciekawych na uwagę zasługują: Rynek Staromiejski, Krzywa Wieża, Dwór Artusa, Brama Mostowa, pomnik Flisaka otoczony zasłuchanymi żabami w formie fontanny, średniowieczne Mury Obronne, zabytkowe kamieniczki, Ratusz. Następnie przybyliśmy do Żywego Muzeum Piernika. Poznaliśmy pod okiem Mistrza Piernikarskiego  rytuały związane z wypiekiem piernika. Z otrzymanego ciasta, przy użyciu drewnianych form, wypiekaliśmy toruńskie specjały. Byliśmy też z wizytą w Planetarium. Uczniowie wzięli udział w seansie ,,Cudowna podróż’’. Zobaczyć Kosmos z bliska to bardzo ekscytujące wrażenie- gwiazdy, gwiazdozbiory i planety krążące wokół Słońca prawie w zasięgu ręki- to bezcenna wiedza o Wszechświecie. Pełni wrażeń ruszyliśmy do miejsca naszego noclegu. Następnego dnia ruszyliśmy w dalszą drogę do Biskupina. Biskupin to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Na początku zwiedzania udaliśmy się do Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie. Zobaczyliśmy rekonstrukcję grodu biskupińskiego z około 740 roku p.n.e., były to min. fragmenty wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkańców. Dowiedzieliśmy  się również jak wyglądało życie w chacie biskupińskiej, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Kruszwicy. Uczniowie spacerując przy Mysiej Wieży z zainteresowaniem wysłuchali historii o zamieszkującym niegdyś to miejsce Popielu. Obejrzeli też mural ilustrujący legendę. Następnie wszyscy udali się na sam szczyt Mysiej Wieży, której nazwa związana jest z legendarnym królem Popielem zjedzonym przez myszy.  Końcowym akcentem całej wycieczki był wspólny, przepyszny obiad.  Wycieczka przyniosła dużo radości, rozwinęła naszą wiedzę, a wielu z nas umożliwiła przebywanie w miejscach, które do tej pory znaliśmy tylko z podręczników. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowały:

p. Agnieszka Dołęgiewicz, p. Barbara Wasilewska, p. Iwona Chojnowska, p. Agnieszka Szorc

• Międzynarodowy Konkursu Kangur 2023 - wyniki

• Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur 2023. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. W tym roku czterech uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie:

Mateusz Szczep - kl.IIa

Miłosz Derpeński  - kl.IIc

Piotr Orzechowski - kl.IIa

Antoni Matysewicz - kl.IVa

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Rogucka, Małgorzta Dziedzia, Jelena Klepacka

• Koncert Muzyczny klas I-III

• Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. – Platon

W dniu dzisiejszym, 13 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Koncert Muzyczny klas I-III. Uczniowie z najmłodszych klas zaprezentowali swoje talenty muzyczne i wokalne. Dzieci zagrały na pianinie, flecie, dzwonkach i akordeonie. Czas na wspólnym odbieraniu muzyki upłynął w atmosferze świetnej zabawy i radości.  Na zakończenie koncertu uczniowie klas III zaprezentowali wspólny taniec.

• Akcja czytelnicza

• 7 czerwca o godz. 10.00 klasy 1-3 dołączyły do ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytamW pięknych okolicznościach przyrody, na ławeczkach, na kocykach, huśtawkach… czytaliśmy to, na co kto miał ochotę. W niecodziennej sytuacji pokazaliśmy, że lubimy czytać, że czytanie to coś przyjemnego, spokój i dobra rozrywka. Byliśmy częścią setek tysięcy dzieci i młodzieży w całej Polsce. Akcję wspierali nasi wolontariusze z klasy 8a.

Małgorzata Kozłowska

• Szkoła w Chmurze