• „Światowy Dzień Ziemi”

• W piątek 21.04 obchodziliśmy w szkole „Światowy Dzień Ziemi”. W klasach IV –VIII na małej sali gimnastycznej odbył się teleturniej „Klasoliada”, którego reguły odpowiadały popularnej Familiadzie z programu telewizyjnego. W pierwszym etapie, równoległe oddziały walczyły o przejście do drugiej tury eliminacji. Każda klasa miała kapitana, który walczył o pierwszeństwo odpowiedzi, naciskając w odpowiednim czasie magiczny dzwoneczek. Na każdym szczeblu rywalizujące drużyny odpowiadały na cztery pytania z zakresu nauk przyrodniczych.  Ostatecznie do finału przeszły dwie klasy z najwyższą liczbą punktów była to klasa Va i VIIb. Po wyrównanej rozgrywce zwycięzcą pierwszej edycji szkolnej ”Klasoliady” została VIIb.

Dzisiejszy dzień zdecydowanie był połączeniem przyjemnego z pożytecznym, pozytywnym emocjom, radości, zabawie, zdrowej rywalizacji towarzyszyła wiedza przyrodnicza.

Iwona Karczewska – Czurak, Renata Marciniuk, Karolina Szum

• I miejsce w konkursie pięknego czytania

• Dnia 19 kwietnia 2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnej gali konkursu pięknego czytania i wokalnego „Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem...”- twórczość Wisławy Szymborskiej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku.

Naszą inspiracją do uczestnictwa w tym konkursie było przyjęcie przez Senat RP uchwały ustanawiającej rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej. Konkurs skierowany był do uczniów klas 7, 8 szkoły podstawowej. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie 6 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Gryguć, Sabina Tutaj, Maria Obuchowska, Monika Kiertowicz, Weronika Mielech, Mateusz Dziedzia.

Do Jury zaproszono Katarzynę Węcławską kierownik Fili nr. 3 Książnicy Podlaskiej, Jolantę Hinc-Mackiewicz kierownik działu literackiego Teatru Dramatycznego, Paweł Szymański konsultant działu literackiego Teatru Lalek

I miejsce - Magdalena Gryguć

III miejsce - Sabina Tutaj

Serdecznie gratulujemy zdobytych nagród oraz wszystkim uczestnikom ze zmierzeniem się z poezją Wisławy Szymborskiej.

Anna Zdanowicz

• Życzenia Wielkanocne

• Zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Świąt Wielkanocnych, wielu błogosławieństw od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Życzą

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabłudowie​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

16.04.2023 r.

• Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

• ​​​​​​17 kwietnia 2023 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Tego dnia dyżur pełni świetlica szkolna dla klas I-III w godzinach 7.00-16.30. W tym dniu nie ma obiadów.

• Młodziczki w rundzie wiosennej w rozgrywkach piłkarskich z ramienia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej

• Uczennice Szkoły Podstawowej w Zabłudowie od spotkania z liderem rozpoczęły rozgrywki piłkarskie. 15 kwietnia na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku rozegraliśmy spotkanie z drużyną Ekosport Białystok, która w rundzie jesiennej zajęła pierwsze miejsce. Po godzinnej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość przeciwników przegrywając 1:0. W rondzie jesiennej przegraliśmy 6:0 więc widać progres i postęp w umiejętnościach młodych zawodniczek.Wielkie gratulacje za zaangażowanie, podejście do sportu i rozwój osobisty.

Artur Zieniewicz.

• Szkoła w Chmurze