• Święto Szkoły

• Kolorowo, turniejowo i sportowo, tak przebiegało w tym roku świętowanie nadania imienia Franciszka Karpińskiego naszej szkole. W dniu urodzin Patrona na początek pierwszej lekcji, w klasach zabrzmiał hymn szkoły „Kiedy ranne słonko świeci” a w nim przypomnienie by należycie wykonywać swoją prace, cenić ojczyznę, kochać ludzi i Boga.

Kolorowe i różnorodne plakaty Franciszka wykonane przez każdą z klas a następnie zaprezentowane na wspólnej wystawie w  hali to kolejny sposób na włączenie się w obchody Święta Szkoły.

Nie mogło zabraknąć  spotkań z Patronem szkoły. Odbyły się zatem lekcje o nim, podczas których w rolę nauczycieli wcielili się sami uczniowie przygotowując prezentacje, krótkie wykłady o naszym bohaterze, jego życiu i twórczości. Wreszcie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy. Uczniowie klas 4-8 przystąpili do testu wiedzy przygotowanego na platformie Kahoot.

Po intensywnej pracy twórczej i umysłowej przyszedł czas na doskonalenie sprawności fizycznej. Do zmagań sportowych stanęli uczniowie klas 1-3 oraz 4-8. Wzięli oni udział w wielu konkurencjach dostosowanych do poziomu uczniów.  Nie zawiedli także kibice, którzy dzielnie wspierali swoich zawodników.

W zmaganiach klas 1-3 zwyciężyli  :

I miejsce – IIb

II miejsce -IIIa

III miejsce – IIIb

W zmaganiach klas 4-8 zwyciężyli:

I miejsce – VIIIa

II miejsce -VIIa

III miejsce – Vb

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i wysiłek dzięki któremu ten dzień był właśnie taki.

• Finał Powiatu Białostockiego w Piłce Nożnej Chłopców

• W dniu 04.10.2022 r. w Dobrzyniewie rozegrany został Finał Powiatu Białostockiego w Piłce Nożnej ChłopcówNaszą szkołę reprezentowali:

Szymon Kuczyński,

Mateusz Ausztol,

Mateusz Borowski,

Krzysztof Hommlala,

Michał Rokicki,

Ryszard Jakubowski,

Artur Bieciuk,

Oliwier Pawlak,

Kacper Witkowski,

Franciszek Sic.

W grupie rozegraliśmy 2 mecze SP Kleosin - SP Zabłudów 2:1, SP Michałowo - SP Zabłudów 4:1 i niestety nie przeszliśmy dalej.

GRATULUJĘ ZA WALKE.

Artur Zieniewicz

• Finał Powiatu Białostockiego w Piłce Nożnej Dziewcząt

• Kleosin był gospodarzem tegorocznego Finału Powiatu Białostockiego w Piłce Nożnej Dziewcząt, który odbył się 03.10.2022r. Rywalizowały ze sobą cztery szkoły Kleosin, Choroszcz, Poświętne i Zabłudów. Rozgrywki toczyły się systemem gier każdy z każdym. SP Zabłudów rozegrał mecze z: Kleosin - Zabłudów 1- 4, Poświętne - Zabłudów 0 - 4, Choroszcz - Zabłudów 1 - 0. Do finału grupy awans otrzymały szkoły z Choroszczy i z Zabłudowa.

Skład naszego Zespołu:

Julia Kotowska kapitan,

Alicja Romanowska,

Milena Masłowska,

Lidia Helena Zdanowicz

Magdalena Kiszło,

Magdalena Kraczyna,

Maria Paradowicz,

Maja Nieścierowicz,

Zuzanna Kulesza,

Karina Zieniewicz.

Gratulacje Gratulacje!

Artur Zieniewicz trener.

• Spotkanie z policjantem

• 29 września 2022 odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z aspirantem sztabowym Piotrem Rzepniewskim - policjantem Komisariatu Policji w Zabłudowie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z uczniami na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił dużą rolę elementów odblaskowych, które powinien posiadać każdy uczeń. Omówił zasady poruszania się po chodniku, a także jazdy rowerem. Zwrócił uwagę na potrzebę zaopatrzenia się w kask zarówno podczas jazdy rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Przypomniał zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

• Turniej Piłkarski Ekstra Talent Białystok 2022

• Dnia 28 września na boiskach Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4, odbył się turniej piłkarski Ekstra Talent połączony z testami sprawności fizycznej uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 12 dziewcząt z klas 4, 5 i 6. Skład reprezentacji szkoły podstawowej:

Julia Kotowska - kapitan,

Alicja Romanowska,

Magdalena Kraczyna,

Milena Masłowska,

Lidia Helena Zdanowicz,

Karina Zieniewicz,

Malwina Nikołajuk,

Julia Szlęk,

Kinga Bieciuk,

Magda Szarejko,

Marta Maksymowicz,

Lena Kalinowska.

Dziewczyny rozegrały cztery spotkania, dwa wygrywając, jedno remisując i jedno przegrywając. Ostatecznie zajęły drugie miejsce w tym prestiżowym turnieju. Nasza kadra otrzymała pamiątkowe certyfikaty, medale i wielki puchar. Wielkie Gratulacje, liczymy się w województwie podlaskim.

Artur Zieniewicz

• Szkoła w Chmurze