• TEATRZYK „JAK PSTRYK I BZIK ZOSTALI OŚWIECENI”

          • 28 listopada uczniowie klas I – III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Dotyczyło ono ważnego tematu: bezpieczne obchodzenie się z prądem. Atrakcyjna scenografia i kukiełki oraz wartka akcja, elementy humoru sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl i utrwalili ważne zasady bezpieczeństwa.

            Agnieszka Bojko, Barbara Wasilewska

          • 100 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABŁUDOWIE

          • 26 listopada b.r. obchodziliśmy piękny jubileusz 100 – lecia naszej szkoły. Świętowanie tej rocznicy rozpoczęliśmy nabożeństwami w zabłudowskich świątyniach: w kościele i w cerkwi.

            Następnie, już na placu szkolnym, wypuściliśmy 100 biało – czerwonych balonów symbolizujących 100 lat niepodległego Zabłudowa i jednocześnie 100 lat naszej szkoły. Kolejnym, niezwykle uroczystym momentem, było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz kapsuły czasu.

            Już na hali sportowej, gdzie odbywały się główne uroczystości jubileuszowe, odśpiewano hymn narodowy i hymn szkoły. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Ewę Kołosowską licznych gości, uczniowie z klasy II B zatańczyli poloneza koronacyjnego królów polskich. Następnym punktem uroczystości było przedstawienie 100 – letniej historii szkoły. Tematem przewodnim jubileuszu był wiersz Władysława Bełzy, pt. „Kto ty jesteś? Polak Mały”, który wybrzmiał w wierszu deklamowanym przez uczennicę Magdalenę Gryguć, we wspólnej z publicznością deklamacji oraz w odczytanym publicznie liście do przyszłych pokoleń.

            Oprawę muzyczną jubileuszu stanowiły pieśni patriotycznej wykonane przez uczniów wszystkich szkół gminy wraz z publicznością.  Była to nowa formuła  Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej, którego IX edycja przypadła na ten rok. Przemówienia szacownych gości dopełniły uroczystej gali. Dekorację hali w tym dniu stanowiła rekonstrukcja sali szkolnej sprzed stu lat, co umożliwiło odczucie atmosfery panującej w szkole w roku 1919.

            Marek Hyjek

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

          • 20 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko i niektórzy z nas rozwiązali online quiz wiedzy o UNICEF. W tym roku był to wyjątkowy dzień, ponieważ świętowaliśmy już 30. Rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

            Małgorzata Kozłowska, Barbara Korolczuk, Elżbieta Całek

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w naszej szkole 8 listopada, było okazją do odśpiewania pełnego hymnu narodowego.  W ten sposób dołączyliśmy do tysięcy polskich uczniów, którzy w tym samym czasie, czyli o godz. 11.11 w swoich szkołach śpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W celu wytworzenia szczególnej atmosfery rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaśpiewaliśmy także Marsz I Brygady. Ta pieśń przeniosła nas w czasy Marszałka Piłsudskiego, którego portret stanowił  dekorację hali, gdzie miała miejsce nasza szkolna uroczystość. W dniu 11 listopada podczas uroczystości związanych z jubileuszem poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w gminnym świętowaniu  101 rocznicy Niepodległości.

            Marek Hyjek

          • OGŁOSZENIE

          • Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 19 listopada (wtorek) o godz.16.30 w sali nr 11.

            Zapraszamy

          • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ "FRANKOWI UCZNIOWIE DLA FRANKA"

          • 3 856,21 zł - tyle nazbieraliśmy podczas charytatywnej dyskoteki, kiermaszu ciast, licytacji, wpłat uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie.

            Podczas dyskoteki nie obeszło się bez niespodzianek. W trakcie trwania zabawy przyjechał do nas Franek ze swoimi rodzicami. Był czas na zabawę i wspólne zdjęcia.

            Podziękowania od Rodziców Franka:

            Franek doświadcza cudów. Oto kolejny. Dziękujemy Wam Podlascy Aniołowie, dziękujemy Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu, Gronu Pedagogicznemu i Personelowi, Uczniom uczestniczącym w dyskotece, biorącym udział w licznych licytacjach i kiermaszu ciast, Rodzicom, którzy pozwolili swoim pociechom wziąć udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, Osobom, które przygotowaly ciasta i wszystkim związanym z organizacją i udziałem w tej zacnej imprezie.

            Dziękujemy bardzo

            Rodzice z Frankiem i Piotrem

            Opiekun Małego Samorządu Agnieszka Bojko

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego:

            Joanna Łajewska - Talipska i Artur Grabek - Łukaszewicz

          • KONKURS "ZABŁUDÓW MOJE MIASTO"

          • Świetlica szkolna w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zabłudowie

            zaprasza do wzięcia udziału w szkolnym konkursie:

            „ZABŁUDÓW MOJE MIASTO”

            Klasy 1 – 3 – konkurs plastyczny „Tajemnice Zabłudowa”

            – wykonanie pracy plastycznej w formacie A4 lub A3, płaskiej, dowolną techniką.

            Klasy 4 – 6 – konkurs historyczny – „Wielki test wiedzy o naszym mieście”

            – na podstawie podanej literatury.

            Klasy 7 – 8 – konkurs literacki „Wiersz o moim mieście”

             – przygotowanie pracy literackiej.

            Cele konkursu:

            • wzbgacenie wiedzy uczniów o mieście;
            • umacnianie pstaw patriotycznych i obywatelskich;
            • motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z historii i sztuki;
            • budwanie więzi emocjonalnych z miejscem zamieszkania.

            Prace plastyczne należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i przynieść do świetlicy szkolnej do 12.11.2019r.  p. Elżbieta Całek

            Test wiedzy odbędzie się około 13.11.2019 r. Bliższe informacje u wychowawców świetlicy w budynku klas 4 – 8.

            Pracę literacką należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) oraz dostarczyć do dnia 12.11.2019r. do szkolnej biblioteki – p. Małgorzaty Kozłowskiej.

          • AKCJA CHARYTATYWNA

          • Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski organizują akcję Frankowi uczniowie dla Franka. I Ty możesz pomóc Frankowi stanąć na nogi. Chłopak potrzebuje Twojego, mojego - naszego wsparcia. Czeka na kosztowną operację.

            We wtorek 29.10.2019  - Słodkim krokiem naprzód - kiermasz ciast

            Im więcej ciast tym więcej radości

            Środa 30.10.2019 r godz. 15.00 - 17.00 Dyskoteka  podczas której bedą rozprowadzane "cegiełki". 

            Zabawę poprowadzi DJ

            W programie liczne atrakcje:

            - licytacje przedmiotów

            - karaoke

            - inne

            Prosimy o pomoc Rodziców w przygotowaniu tej akcji oraz zapraszamy wszystkich na dyskotekę. 

            Nad nami będą czuwały @PodlaskieAnioły, które patronują tej akcji.

          • ZWIEDZANIE FIRMY SaMASZ W ZABŁUDOWIE

          • 18.10.2019r. uczniowie klas ósmych odwiedzili firmę SaMASz w Zabłudowie. Jest to jedna z największych firm na Podlasiu należąca do czołówki europejskich producentów najwyższej jakości maszyn rolniczych. Założycielem przedsiębiorstwa jest inżynier Antoni Stolarski. Swoją firmę stworzył z pasji projektowania maszyn, dzisiaj rozwija się ona prężnie i pomaga polskim i zagranicznym rolnikom w uprawie roli. Uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący powstania i funkcjonowania przedsiębiorstwa, następnie zostali przeszkoleni w zakresie BHP. Po założeniu kasków, okularów ochronnych i kamizelek odblaskowych zostali oprowadzeni po terenie zakładu, mogli zapoznać się z działalnością firmy i zwiedzić hale produkcyjne. Młodzież dowiedziała się, że firma zatrudnia ponad 800 pracowników, w tym ponad 600 na produkcji. Oferuje różne stanowiska pracy, w wielu różnych zawodach. SaMASZ sprzedaje maszyny do ponad 60 krajów m.in. do Niemiec, Finlandii, Kanady, Rosji, Japonii i wielu innych. Poza maszynami rolniczymi firma produkuje maszyny komunalne. Uczniowie dowiedzieli się także, że aby uzyskać zatrudnienie w SaMASZu ważne jest  zdobycie konkretnego zawodu w wielu dziedzinach technicznych, jak również przydatna jest znajomość języków obcych oraz nowoczesnej technologii informatycznej i  telekomunikacyjnej.

            Serdeczne podziękowania pracownikom firmy SaMASZ za zaproszenie i umożliwienie zwiedzania zakładu uczniom naszej szkoły.

            Barbara Korolczuk, Robert Jankowski

          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

          • 17.10.2019r. w ramach  Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole odbyły się w dwa wydarzenia:  „Hello, Programming World” i „Programowanie to dobra zabawa”. Uczniowie zetknęli się z nowymi technologiami: zapoznali się z Photonami – robotami, które mogą tańczyć, omijać przeszkody, reagować na dźwięki, zmiany oświetlenia czy dotyk, Ozobotami - małymi, ale bardzo inteligentnymi robotami do nauki programowania, poznali grę edukacyjną Scotti Go! Starsi uczestnicy zmierzyli się ze składaniem jednostki centralnej komputera i prawdziwych robotów. Młodsi natomiast brali udział w zabawach z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków, krążków ruchu, cyfr, piktogramów oraz kolorowanek 3D. Za pomocą dobrej zabawy weszliśmy w świat programowania. Uczniowie bardzo aktywnie i dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

            Barbara Wasilewska, Marta Rogucka, Małgorzata Kozłowska, Robert Jankowski

          • 100 URODZINY POWSTAŃCA

          • W dniu 11 października 2019 r., zaprzyjaźniony z nami p. Mieczysław Wroczyński, żołnierz kampanii wrześniowej 1939 r. i uczestnik powstania warszawskiego 1944 r., obchodził 100 rocznicę swoich urodzin. Mieliśmy to wielkie szczęście uczestniczyć w tym wyjątkowym jubileuszu. W tak szczególnym dniu,  delegacja z naszej szkoły, czyli uczennica Brygida Moniuszko z kl. VIII A  i harcerz Piotr Gryguć z kl. VII B, reprezentujący 7 ZDH, z druhną  Alicją Regucką i p. Markiem Hyjkiem, udała się do Białegostoku, do domu naszego bohatera. Uroczystość była bardzo piękna i wzruszająca. Uczniowie i nauczyciele złożyli p. Wroczyńskiemu życzenia i przekazali laurki  od całej społeczności naszej szkoły. Razem z nami w jubileuszu powstańca warszawskiego uczestniczył p. Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski oraz delegacja białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Oprócz życzeń składanych szacownemu Jubilatowi, były rozmowy, wspomnienia, i pyszny urodzinowy tort. Pan Wroczyński podziękował uczniom za wizytę oraz za życzenia i za ich pośrednictwem przekazał  słodycze tym wszystkim, którzy przygotowali okolicznościowe laurki. Relację z tej uroczystości można było obejrzeć w TVP 3 Białystok.

                                                                                                                               Marek Hyjek

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 11 października 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany we współpracy ze świetlicą szkolną i Samorządem Uczniowskim. Uroczystość poprowadzili uczniowie Magdalena Tomanek oraz Hubert Sandomierski z kl.VIIIb.

            Na początek głos zabrał Burmistrz Zabłudowa pan Adam Tomanek, przedstawiciel Rady Rodziców pani Joanna Dudzińska oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pani Ewa Kołosowska. Następnie zostały wręczone nagrody Burmistrza Zabłudowa i Dyrektora Zespołu – Szkolno – Przedszkolnego w Zabłudowie zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły.

            Po części oficjalnej uczniowie klas III a oraz III c zaprezentowali program pt. „Troglodyci są wśród nas” w oparciu o utwór Marii Terlikowskiej pod tym samym tytułem. Uczniowie klasy IVb humorystycznie przedstawili różne rodzaje uczniów w programie „Atlas uczniów”.

            Kolejnym punktem programu były życzenia od Samorządu Uczniowskiego i słodka niespodzianka dla wszystkich pracowników szkoły.

            Renata Marciniuk, Elżbieta Całek, Edyta Murawska, Iwona Lewkowicz, Agnieszka Bojko

          • ŚWIĘTO SZKOŁY

          • 4 października po raz jedenasty obchodziliśmy święto Szkoły. Tego dnia, 11 lat temu, został wyświęcony i wręczony na ręce pani wicedyrektor Heleny Kalinowskiej sztandar Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie. Miał on przypominać, jak ważne w życiu każdego człowieka są praca, honor i uczciwość.  Pięć lat później hymnem szkoły  stała się pieśń ułożona do melodii „Kiedy ranne wstają zorze” ze słowami emerytowanej nauczycielki, pani Heleny Kalinowskiej  

              Uroczystość rozpoczęliśmy  odśpiewaniem hymnu szkoły, po którym nastąpiła część  artystyczna przygotowany przez uczniów. Prowadzące uroczystość - Dominika Iwanowicz i Martyna Torbicz przypomniały najważniejsze informacje dotyczące życia oraz działalności poety związanego z naszym miastem.Szkolne redaktorki Patrycja Fiedoruk i Julia Kononczuk przeprowadziły wywiad z patronem naszej szkoły, któremu obce były mikrofony i kamery. Wszystko uwieczniał Tomasz Jarmacewicz z klasy VI b.  W nowej odsłonie mogliśmy usłyszeć Pieśń Laura i Filon wykonaną przez Aleksandrę Kraczynę i Jakuba Fiedoruka. Towarzyszyli im uczniowie kl VII b. Na koniec zostały wręczone nagrody w konkursach: recytatorskim, plastycznym, wiedzy o patronie i ortograficznym.

            Po części artystycznej uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w  pokazie  iluzjonisty #ŁukaszGrand Wszyscy po pokazie wyszliśmy oCzarowani. Dalsze świętowanie miało miejsce na małej sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dyskoteka szkolna.Tego samego dnia odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w #Rummikub organizowanego przez Rummikub. W turnieju wzięło udział 13 uczniów i jeden rodzic. Nad przebiegiem turnieju czuwali p Robert Jankowski - nauczyciel matematyki i  Joanna Łajewska-Talipska - opiekun Szkolnego koła gier planszowych "Planszóweczka" I miejsce zajęła Maria Obuchowska z kl. Va. Marysia będzie reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Polski w Rummikub 30.11.2019 podczas #PlanszowkiNaNarodowym  

            Urszula Jakuć, Urszula Marciniak, Nell Buczyńska - Kucejko, Joanna Łajewska - Talipska

          • KONFERENCJA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

          • 11 października 2019r. w bibliotece szkolnej odbyła się konferencja nauczycieli bibliotekarzy. Celem cyklicznych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy jest przybliżenie wybranych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020, wymiana doświadczeń w zakresie promocji czytelnictwa, prezentacja pracy bibliotek szkolnych oraz omówienie zmian w prawie bibliotecznym,oświatowym. W części wstępnej pani Anna Zdanowicz opowiedziała o działalności biblioteki. Dziewczęta z klasy Vb i IVa przedstawiły krótką część artystyczną. Spotkanie poprowadziły: pani Olga Topolewska i pani Magdalena Kraszewska, konsultantki  w CEN w Białymstoku.

            W dalszej części zebrania poruszono następujące tematy:

            • Prezentacja materiałów źródłowych  z  zakresu  profilaktyki uzależnień oraz wymiana doświadczeń o planowanych działaniach  z tej tematyki w bibliotekach szkolnych.
            • Co warto czytać ? Nagrody literackie.
            • Nowości biblioteczne, wydawnicze,  zmiany w prawie oświatowym. 
            • Dyskusja nad bieżącymi problemami dotyczącymi funkcjonowania bibliotek szkolnych.

            Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zainspirowało do dalszych działań.

            Anna Zdanowicz, Małgorzata Kozłowska

          • Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu #OSEWyzwanie

          • Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Wśród laureatów konkursu znalazło się 21 szkół z województwa podlaskiego, w tym nasza placówka.

            Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracowni multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie się szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowe punkty można było zdobyć za przygotowanie specjalnie na konkurs pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”. Do wykonania tego zadania włączyli się starsi uczniowie z klasy VII B wykonując makietę szkoły przyszłości oraz ich młodsi koledzy z klasy II A, którzy zapełnili tę szkołę robotami i komputerami oraz innymi urządzeniami pomagającymi w nauce wykonanymi z plasteliny, drucików i innych kreatywnych materiałów. W ten sposób powstała praca na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką. Szansę na wygraną w konkursie zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań konkursowych. Z niecierpliwością czekamy na pracownię i dostęp do szybkiego, bezpłatnego Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Według zapewnień organizatora konkursu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego NASK nagrodę otrzymamy w bieżącym roku szkolnym.

          • OGŁOSZENIE

          • 14 października 2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych:

            Dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach 7.00-16.30 w budynku kl.I-III. W tym dniu nie ma obiadów.

          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

          • W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole odbędą się dwa wydarzenia:

             „Hello, Programming World”

            „Programowanie to dobra zabawa”

            Zajęcia poprowadzą nauczyciele informatyki i edukacji wczesnoszkolnej.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat,
        85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych