REKRUTACJA DO ŚWIELICY SZKOLNEJ 2019/2020
WYCIECZKA DO WARSZAWY
31 maja 2019 r. uczniowie kl. I a i III b wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stolicy od Łazienek Królewskich. W Starej Oranżerii obejrzeli wystawę rzeźby antycznej i Teatr Królewski. Głównym punktem programu była wizyta w teatrze Studio Buffo, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć musical „Piotruś Pan”. Widowisko było niezwykłe – wszyscy wyszli z teatru oczarowani i zachwyceni wspaniałą grą aktorską dorosłych aktorów oraz dzieci, bajkową scenografią, choreografią oraz efektami specjalnymi przyprawiającymi widzów o dreszczyk emocji. Nie zabrakło w czasie przedstawienia chwil głębokich wzruszeń i refleksji. Na koniec uczniowie zwiedzili jeszcze Rynek Starego Miasta i Plac Zamkowy.
Barbara Wasilewska, Renata Lulewicz, Joanna Piekarska
DZIEŃ RODZINY W KLASIE IA
Uczniowie klasy Ia 29 maja 2019 r. zaprosili rodziców na integracyjne spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną. Wcześniej na zajęciach dzieci wykonały w grupach plakaty na temat „Mój dom, moja rodzina”, które zaprezentowały gościom. Dużo emocji wywołała grupowa gra karciana oparta na baśni „Królestwo potrzeb”, podczas której można było się zastanowić co jest w życiu najważniejsze. Dzieci wspólnie z rodzicami decydowały, z czego w życiu można zrezygnować, a jakie wartości są niezbędne człowiekowi do szczęścia. Ostatnia część spotkania poświęcona była sprawom bezpieczeństwa w szkole.
Barbara Wasilewska
APEL PORZĄDKOWY I PODSUMOWANIE KONKURS "KIM ZOSTANĘ W PRZESZŁOŚCI?"
30 maja 2019 r odbył się apel porządkowy klas I-III poświęcony bezpieczeństwu w szkole i podczas wakacji. Przywołano zasady zachowania w różnych sytuacjach w szkole, zwrócono uwagę, jak należy postępować, by było bezpiecznie oraz jak unikać zagrożeń.
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego poruszono też kwestię bezpieczeństwa w czasie wakacji: nad wodą, w lesie, w górach a także w domu.
Miłym akcentem spotkania było podsumowanie konkursu z zakresu orientacji zawodowej: ,,Kim zostanę w przyszłości ?” i wręczenie nagród.
Organizatorzy konkursu: Małgorzata Kozłowska, Barbara Korolczuk, Elżbieta Całek
Nagrodzone prace:
I miejsce:
- Anna Suchocka-Chańko –kl. II a
- Dawid Zajkowski- kl. II c
II miejsce:
- Alicja Romanowska- kl. II b
- Damian Wasilewski- kl. I b
III miejsce:
- Dominik Pogorzelski- kl. III a
- Anna Nieścierowicz- kl. III a
- Marta Waluk- kl. III a
Wyróżnione prace:
- Małgorzata Sacharewicz- kl. II c
- Hubert Korolczuk-kl. I a
- Dominik Puchłowski- kl. III b
- Przemysław Waskiewicz- kl. II c
- Emilia Grzybaczewska- kl. II c
- Robert Domin- kl. I a
- Julia Iwaniuk- kl. I b
- Jakub Karczewski- kl. II a
- Zuzanna Jabłońska-kl. I b
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Barbara Korolczuk, Małgorzata Kozłowska, Elżbieta Całek
BEZPIECZNA SZKOŁA I BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
28 maja 2019 r. odbyły się spotkania poszczególnych klas z policjantami z Komisariatu Policji w Zabłudowie- asp. Piotrem Rzepniewskim i mł. asp. Michałem Makułą. Tematem spotkań było bezpieczeństwo uczniów w szkole oraz podczas wakacji. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w szkole w różnych sytuacjach, jak unikać zagrożeń i kogo informować o takich przypadkach. Dowiedzieli się także, w jakich sytuacjach policja wkracza do szkół i jakie działania podejmuje. W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego policjanci przypominali też o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji: nad wodą, w górach, w lesie, a także w domu. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania policjantów i opowiadały o własnych przeżyciach.
Barbara Korolczuk
INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”
27 maja klasa II a po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziła gościnne progi Nadleśnictwa Żednia. Dzieci w ramach innowacji pedagogicznej miały kolejne, bardzo aktywne i ciekawe zajęcia edukacyjne. Tym razem tematem przewodnim był temat jakie są zagrożenia w lesie i sposoby zapobiegania im. Pani leśnik Justyna Bójko poprowadziła bardzo interesującą prelekcję z uczniami o bezpieczeństwie w lesie oraz o skutkach niewłaściwego zachowania oraz o konsekwencjach jakie mogą pojawić się przez nieodpowiedzialność człowieka. Dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawej wystawy o sowach żyjących w naszym kraju. Był też czas na rozgrywki i zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Nasz pobyt w lesie zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i zabawami integracyjnymi.
Agnieszka Bojko, Iwona Lewkowicz
WIZYTA DUSZPASTERSKA KSIĘDZA BISKUPA
„W Mocy Bożego Ducha” - takie hasło przyświecało wizycie duszpasterskiej Księdza Biskupa dr hab. Henryka Ciereszko w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zabłudowie, która odbyła się 27 maja 2019 roku, w ramach wizytacji kanonicznej w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. U progu szkoły Ksiądz Biskup został powitany chlebem i solą, po czym został zaproszony, na przygotowaną przez uczniów, część artystyczną. Dzieci uświetniły uroczystość śpiewem: „Bądź pozdrowiony gościu nasz”, „Veni Sancte Spiritus”, „Piosenka o dobrym Pasterzu”. Powagi spotkaniu dodał odśpiewany wspólnie hymn szkoły: „Kiedy ranne słonko świeci” oraz wyrecytowany wiersz patrona szkoły Franciszka Karpińskiego: „Pieśń o Duchu Świętym”. Na pamiątkę tego spotkania uczniowie i przedszkolaki wręczyli własnoręcznie wykonany upominek. Ksiądz Biskup zwracając się do młodzieży oraz nauczycieli i rodziców ze Słowem Bożym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest pozytywne nastawienie młodego człowieka do życia (zachęcając żartobliwie do uśmiechu), przytaczając słowa i wartości Patrona szkoły. Uroczystość zakończyła się udzieleniem błogosławieństwa i wspólną modlitwą całej społeczności szkolnej.
Wizytacja duszpasterska w naszej szkole jest ważnym wydarzeniem w życiu całej szkolnej społeczności. Obecność Kościelnego Hierarchy w szkolnych progach przypomina, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie, jak miłość, dobroć, szacunek do drugiego człowieka i do życia, którymi powinniśmy się przecież kierować niezależnie od wyznania.
Artur Grabek-Łukaszewicz
"PODRÓŻE W CZASIE PRZEZ PODLASIE"
Dnia 21 maja b.r. uczniowie klasy VIa i VIb pojechali do Supraśla, aby tam realizować szkolny program profilaktyczny „Podróże w czasie i przez Podlasie”. Założeniem tego programu jest ukazanie uczniom korzyści wynikających z atrakcyjnego spędzania czasu jako alternatywy wobec wszelkich uzależnień, a przede wszystkich tych związanych z nadużywaniem alkoholu. Dlatego jednym z punktów wycieczki do Supraśla było zapoznanie uczniów z treścią ulotek dotyczących problemu picia alkoholu przez dzieci i młodzież. Dodatkowo, zważywszy na miejsce podróży, uczniowie dowiedzieli się o stosunku występujących na Podlasiu wyznań religijnych do problemu uzależnień. Głównym punktem wycieczki była wizyta uczniów w Muzeum Ikon w Supraślu, gdzie oprócz zapoznania się z duchowym przesłaniem ikon, uczestnicy wycieczki mieli również okazję uczestniczenia w warsztatach pisania ikon. Chociaż uczniowie już wielokrotnie byli w Supraślu, to po raz kolejny z przyjemnością pospacerowali po tym urokliwym miasteczku.
Pragniemy podziękować Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabłudowie oraz Panu Burmistrzowi Zabłudowa za dofinansowanie realizacji naszego programu.
Marek Hyjek, Anna Petelska, Joanna Łajewska-Talipska
Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele !!!
W wyniku pożaru dwóch uczniów naszej szkoły straciło dom, ogień strawił cały dobytek rodziny. Od 23.05.2019 (czwartek) rozpocznie się zbiórka pieniędzy na terenie szkoły, przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat Uczniowski. Każda kwota jest ważna. Liczymy na Wasze wsparcie.
Samorząd Uczniowski, Wolontariat Uczniowski
"PISANKA WIELKANOCNA MALOWANA WOSKIEM"
W szkolnym konkursie "Pisanka Wielkanocna malowana woskiem" wzięło udział 28 uczniów, dwa I miejsca zajęli Damian Luckiewicz i Magdalena Andrejuk, II miejsce zajął Jan Andrejczuk, dwa III miejsca zajęli Karolina Leonczuk i Aleksandra Kraczyna.
Helena Tomaszewska
XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK"
12 marca już po raz dziewiąty 39 uczniów z naszej szkoły z klas I - VIII wzięło udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" organizowanego przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych nauk przyrodniczych.
Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie wykonali proste i ciekawe doświadczenia dostosowane do wieku uczestników a następnie rozwiązali test obejmujący zagadnienia z przeprowadzonych doświadczeń oraz musieli się wykazać rozległą wiedzą przyrodniczą.
Miło jest nam poinformować, iż w tegorocznym konkursie pięciu uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Są to: Julia Kotowska z kl IIb, Maja Nieścierowicz z kl IIb, Alicja Romanowska z kl IIb, Paulina Całek z kl IIc, Monika Kiertowicz z kl IVa.
Gratulujemy i życzymy dalszych przyrodniczych sukcesów.
Iwona Karczewska-Czurak
,,KiDS - DZIECI I CUKRZYCA W SZKOŁACH"
😃Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,KiDS - Dzieci i Cukrzyca w Szkołach" w województwie podlaskim. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym ,,KiDS - Kids and Diabetes in Schools Podlasie 2019"
Dyplomy odebrała Pani dyrektor Ewa Kołosowska z rąk Pani Danuty Roszkowskiej, prezes białostockiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Gratulujemy uczniom👏👍
✔️Paulinie Bonifatiuk 8a
✔️Natalii Sopyle 8a
✔️Tomaszowi Jarmacewiczowi 5b
Urszula Jakuć
X MIĘDZYSZKOLNA PARADA POSTACI LITERACKICH W SP NR 15 W BIAŁYMSTOKU
16 maja 2019 r po raz kolejny uczennice naszej szkoły uczestniczyły w X Międzyszkolnej Paradzie Postaci Literackich w SP NR 15 w Białymstoku. W szkole przeprowadzono eliminacje szkolne, zakwalifikowano dwie uczennice do etapu międzyszkolnego: Paulinę Całek ucz.kl.IIc oraz Sabinę Tutaj ucz.kl. IIIb. Warunkiem uczestnictwa była prezentacja ulubionego bohatera książkowego poznanego w klasach I - III lub z książek zakupionych w ramach projektu z NPRCZ. Zmagania uczestników obserwowali i oceniali jury: aktorzy Teatru Dramatycznego Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, pracownicy CEN, pedagodzy. Za szczególne uzdolnienia teatralne i zmysł prezentacji NAGRODĘ SPECJALNĄ od Teatru Dramatycznego, Wydział Lalkarski otrzymała Paulina Całek z kl.IIc, natomiast Sabina Tutaj z kl.IIIb zdobyła wyróżnienie konkursu. Prezentacja laureatów X Międzyszkolnej Parady Postaci Literackich odbędzie się 4 czerwca 2019r na scenie w Operze i Filharmonii Podlaskiej podczas Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. GRATULUJEMY UCZESTNIKOM!!!.
Anna Zdanowicz
1
WYCIECZKA SZKOLNA
W dniach 13-14 maja uczniowie klas VIa, VIb i VIIb wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Farmy Iluzji, Kazimierza Dolnego, Lublina i Kozłówki. Niesamowitych wrażeń dostarczył pobyt na Farmie Iluzji: tunel zapomnienia, latający domek, wiklinowy labirynt, ściganie się tratwami i wiele innych miejsc. Uczniowie poznali historię i zabytki Kazimierza Dolnego i Lublina. Podziwialiśmy również ogrody i wnętrza pałacu Zamoyskich w Kozłówce. To był udany wyjazd.
Bożena Rzepniewska, Anna Petelska, Joanna Łajewska - Talipska
WYJAZD KLASY Ia, IIc NA UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU
13 maja uczniowie klasy Ia i IIc na zaproszenie Fundacji Uniwersytet Dzieci odwiedzili Uniwersytet w Białymstoku. Uczestniczyli w wykładzie na temat "Czy natura korzysta z matematyki? Czyli opowieść o pożytkach z liczenia i konstruowania" dr Anny Rybak. Przez ten czas mogli się poczuć jak prawdziwi studenci. W programie wycieczki znalazła się również wizyta w białostockim ZOO.
Barbara Wasilewska, Edyta Murawska, Elżbieta Całek
WYCIECZKA KL.I "SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO"
9 maja uczniowie klas Ia i Ib wyjechali na wycieczkę „Szlakiem rękodzieła ludowego”, podczas której odwiedzili pracownie kowala, garncarza, łyżkarza i warsztat tkacki. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko.
Barbara Wasilewska, Agnieszka Dołęgiewicz, Joanna Piekarska
AKCJA CZYTELNICZA " WEŹ, PRZECZYTAJ, NIE ODDAWAJ " !!!
Biblioteka szkolna SP w Zabłudowie zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców do tegorocznej inicjatywy promowania czytelnictwa w naszej szkole. W akcję zaangażowali się uczniowie klasy IV b, VIIa oraz nauczyciele. Wyeksponowane książki na holu korytarza szkolnego można wziąć do domu, a po przeczytaniu NIE ZWRACAĆ do biblioteki szkolnej. Uczniowie mogą wybrać wiele ciekawych i interesujących publikacji. Różnorodny wybór literatury dla dzieci i młodzieży pomoże im w rozwijaniu własnych zainteresowań oraz wzbudzi przyjemne skojarzenia związane z książką. Akcja trwać będzie do końca maja 2019. PRZYJDŹ, ZAPRASZAMY !!!
Anna Zdanowicz, Małgorzata Kozłowska
OGŁOSZENIE
Podlaski Kurator Oświaty zebrał informacje o zaplanowanej ofercie edukacyjnej szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych.
Informacja jest dostępna na stronie internetowej urzędu pod adresem:
https://www.kuratorium.bialystok.pl/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja/14507.html
ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO
6 maja 2019 r. odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego w kl. VIII a i b prowadzone przez doradców zawodowych z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białymstoku - p. E. Rutkowską-Wysocką i p. P. Cichockiego. Uczniowie mogli określić swój profil zainteresowań, wypełniali również test predyspozycji zawodowych. Przeprowadzone zajęcia miały pomóc w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej i podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Barbara Korolczuk
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie