Informujemy, że 7 stycznia 2019r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.30 w budynku gimnazjum na stołówce.
OGŁOSZENIE
UWAGA PILNE!!!
Przypominamy, że 31 grudnia 2018r. mija termin dokonywania opłat za obiady w styczniu 2019r. Uczniowie, którzy nie wpłacą w podanym terminie, zgodnie z Regulaminem Stołówki Szkolnej nie będą mogli w styczniu korzystać z obiadów.
ADWENTOWE WYZWANIE
Od pierwszego tygodnia grudnia ucz. kl. IV, Va i Vc podjęli się adwentowego wyzwania. Na katechezie przygotowali tygodniowe kartki kalendarza. Każdego dnia wybrani uczniowie z każdej klasy losowali jedno z 21 zadań i próbowali je wykonać.
Wśród zadań były m.in. modlitwa, nauczenie się życzeń świątecznych w różnych językach czy nowej kolędy.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
Małgorzata Kasperowicz
INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”
14 grudnia klasa II a kolejny raz pojechała w gościnne progi Nadleśnictwa Żednia. Tym razem zajęcia miały formę warsztatów – robiliśmy stroiki świąteczne na rzecz małych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały swoją pracę i były dumne z końcowych efektów. Następnie poszliśmy do lasu, aby zrobić choinkę dla zwierząt. Oczywiście na świerkach zawisły lubiane przez zwierzęta warzywa i owoce.
Iwona Lewkowicz, Agnieszka Bojko
INNOWACJA PEDAGOGICZNA „LEŚNY ŚWIAT”
28 listopada klasa II a pojechała do miejscowości Żednia, gdzie mieliśmy ciekawe zajęcia edukacyjne. Tym razem dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o mapach, w jaki sposób są przedstawiane informacje na mapach, jak czytać mapy, kiedy ich używamy, jakie są rodzaje map. Poznaliśmy kierunki świata. Zobaczyliśmy ploter – maszynę do drukowania map. Z panią leśnik Justyną Bójko zwiedziliśmy siedzibę Nadleśnictwa i poznaliśmy osoby w niej pracujące. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, jak wygląda praca leśników. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną lornetkę i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Justyna Andrelczyk, Agnieszka Bojko
HIGIENA NA CO DZIEŃ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ
26 listopada 2018 r. w kl. I a, b odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, p. Barbarą Cywoniuk. Tematem pogadanki było przestrzeganie zasad higieny osobistej ucznia oraz jego otoczenia. Zajęcia miały na celu przypomnienie zasad higieny, utrwalenie odpowiednich umiejętności i nawyków higienicznych. Pani pielęgniarka opowiadała, jak należy dbać o czystość całego ciała, włosów, zębów, jak często myć ręce, jakie środki stosować. Dzieci dowiedziały się, jak ważny dla zdrowia jest właściwy dobór odzieży i obuwia, stosowny do pory roku i pogody, czym grozi niehigieniczny tryb życia, jakie żyjątka mogą nam utrudniać życie. Rozwiązywały również ciekawe zagadki i rebusy dotyczące higieny, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a na koniec zadawały pani pielęgniarce mnóstwo pytań.
Barbara Cywoniuk, Barbara Wasilewska, Barbara Korolczuk
MAMY WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM !!!
Dnia 23 listopada 2018r w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku na konferencji bibliotekarzy szkolnych podsumowującą realizację 9-edycji projektu czytelniczego PODLASKIE SPOTKANIA Z PISARZAMI uczennica klasy IIIb Aleksandra Zawadzka otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym inspirowanym twórczością współczesnej pisarki "Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek?". Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego etapu szkolnego serdecznie dziękujemy. Gratulujemy ALEKSANDRZE ZAWADZKIEJ!!!
Anna Zdanowicz
KLASA VB NA SPOTKANIU Z PISARZEM PODRÓŻNIKIEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
W piątek, 23 listopada klasa V b miała przyjemność uczestnictwa w spotkaniu z p. Leszkiem Szczasnym - politologiem, filozofem, pisarzem, fotografem i przede wszystkim globtroterem, który przemierza świat za przysłowiową złotówkę. Podróżnik opowiadał o Afryce, a głównie o Maroku i Mauretanii. Zachwycające i czasem szokujące zdjęcia tego egzotycznego rejonu świata okrasił świetnymi opowieściami, anegdotami, przygodami. Pokazał wiele eksponatów i przydatnych w takiej podróży przedmiotów. Zachęcił nas do nauki języków obcych, geografii, a przede wszystkim starał się zarazić pasją do podroży, utwierdzić w przekonaniu, że „chcieć to móc”. Z pewnością mu się to udało. Po tym spotkaniu mamy przekonanie, że świat jest rzeczywiście na „wyciągnięcie ręki”, a taki właśnie tytuł nosi jedna z jego książek.
Nell Buczyńska – Kucejko
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 listopada 2018 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to święto związane z rocznicą uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników- tych, których prawa często są łamane. Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W obchody tego święta angażują się polskie szkoły i przedszkola. Nasi najmłodsi uczniowie, aby uczcić ten dzień przyszliśmy ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF, organizacji humanitarnej z inicjatywy, której obchodzone jest to święto. Na korytarzach wisiały niebieskie baloniki (szkoda, że tak krótko) oraz materiały informacyjne związane z tym wydarzeniem.
Barbara Korolczuk, Elżbieta Całek, Helena Tomaszewska
KLASA VIIIB NA WYSTAWIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
16 listopada b.r. klasa VIII b uczestniczyła w akcji czytania tekstów z wystawy zatytułowanej „44 teksty na 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Testy te, wybrane przez Parę Prezydencką, to najwspanialsze dzieła polskiej literatury. Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę 44 książek wchodzących w skład wystawy. Potem losowali numery poszczególnych dzieł i czytali związane z nimi fragmenty. Trafiliśmy na „Dziady” cz. III, „Pana Tadeusza”, „Kazania” Piotra Skargi, wiersze C.K. Norwida i J. Słowackiego. Ta „żywa” lekcja historii i literatury z pewnością zapadnie na długo w pamięci.
Nell Buczyńska – Kucejko, Marek Hyjek
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ AGNIESZKĄ FRĄCZEK W CEN BIAŁYSTOK
W ramach projektu czytelniczego Podlaskie Spotkania z Pisarzami uczniowie klasy II c wraz opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych dzieci. Na co dzień pisarka pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako germanistka i leksykograf. W ciekawy sposób opowiadała, jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły, a wielka frajdę sprawia jej zabawa językiem, zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Książki pani Agnieszki Frączek zawierają kreatywne zabawy słowne. Dzieci wręczyły kwiaty oraz własnoręcznie narysowane ilustracje inspirowane jej twórczością. Miały możliwość uzyskania autografów w zakupionych książkach oraz zrobienia wspólnego zdjęcia. To spotkanie dało dużo radości, a niektórych skłoniło do podjęcia własnych prób w pisaniu wierszy i zabawy słowem.
Anna Zdanowicz, Edyta Murawska
ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „GODŁO POLSKI”
Dnia 16 listopada 2018r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny „Godło Polski”. Grono nagrodzonych dzieci wyłoniło jury w składzie między innymi: p. Dyrektor Ewa Kołosowska, p. Wicedyrektor Agnieszka Ledzińska, p. Janina Turecka, nauczyciele plastyki w starszych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice, nauczyciele „przedmiotowcy”. Wybór był wyjątkowo trudny, ponieważ prace uczniów były niezwykle staranne, pomysłowe, a niekiedy zaskakujące. Gratulujemy serdecznie nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
I miejsce – Ksawery Nowacki kl. 1A
II miejsce – Zuzanna Jabłońska kl. 1B
III miejsce – Kacper Witkowski kl. 1A
Wyróżnienie: Paulina Całek kl. 2C
Wyróżnienie: Maja Przyłożyńska kl. 1A
Wyróżnienie: Alicja Romanowska 2B
Wyróżnienie: Julia Korolczuk kl. 3B
Wyróżnienie: Julia Szlęk kl. 1A
Wyróżnienie: Malwina Nikołajuk kl. 1A
Elżbieta Całek
ZWYCIĘZCY HISTORYCZNEJ GRY TERENOWEJ
- 70 uczniów klas IV-VIII wzięło dzisiaj udział w Historycznej grze terenowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Gier Planszowych Planszóweczka. 30 pytań dotyczących historii naszego kraju od czasów rozbiórów aż do roku 1990 było rozwieszonych w różnych miejscach naszej szkoły. Uczniowie udzielali odpowiedzi na przygotowanych kartach.
Zwycięzcami gry zostali uczennice klas ósmych
Bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedziała Zuzanna Misiewicz
1 błąd - Patrycja Rokicka, Dominika Pietruczuk, Patrycja Andrejczuk, Aleksandra Omelianowicz
2 błędy - Paulina Bonifatiuk
Gratulujemy!!!
GMINNE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
11 listopada 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły, 7 Zabłudowska Drużyna Harcerska wraz opiekunami, p. Dyrektor Ewa Kołosowska oraz wybrane uczennice pod kierunkiem p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej wzięli udział w Gminnych Obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła w Zabłudowie oraz Liturgią w cerkwii pw Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabłudowie. Po zakończeniu nabożeństw uczestnicy spotkania udali się pod pomnik bohaterów Ojczyzny. W części oficjalnej znalazły się: odśpiewanie hymnu narodowego, wystąpienie okolicznościowe p. Burmistrza Adama Tomanka, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem. W delegacjach uczestniczyły m.in. władze miasta, emeryci, kapłani obu parafii, dzieci (uczniowie naszej szkoły), przedstawiciele policji, straży pożarnej, oddziału rekonstrukcyjnego oraz harcerze. W części artystycznej zebrani wysłuchali koncertu Izabeli Szafrańskiej „Piosenki mi najbliższe” oraz grup z poszczególnych szkół naszej gminy oraz grupydziecięcej z MOAK. Występy szkolne rozpoczęły i zakończyły uczennice naszej szkoły. Zaprezentowały się grupy z SP Zabłudów, SP Rafałówka, SP Białostoczek SP Dobrzyniówka. Ostatnim punktem obchodów było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z p. I. Szafrańską. Wszystkich zmarzniętych rozgrzewała nie tylko wspaniała atmosfera ale także ciepły poczęstunek i napoje przygotowane przez organizatorów.
Małgorzata Kasperowicz
AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"
W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Odświętnie ubrani zebraliśmy się wspólnie z dziećmi i nauczycielami przedszkola i szkół oraz wszystkimi pracownikami szkoły na hali gimnastycznej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia przez poczty sztandarowe sztandarów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie i Gimnazjum im. Grzegorza Chodkiewicza w Zabłudowie. Uczennica klasy III gimnazjum Magdalena Zadykowicz przeczytała informacje na temat Hymnu narodowego przygotowane przez nauczyciela historii - mgr Artura Trojana. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Ewa Kołosowska, a o godzinie 11:11 ze szkołami w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Na długo zapamiętamy tę uroczystość. Atmosfera była wyjątkowa i wzruszająca
Opiekunowie SU
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie