• SPOTKANIE AUTORSKIE
          • SPOTKANIE AUTORSKIE

          • W piątkowy poranek dnia 24 października 2014r uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Tomaszem Samojlikiem pisarzem dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

            Pan Tomasz Samojlik jest doktorem nauk biologicznych, badaczem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży oraz jednym z najlepszych autorów komiksów dla dzieci i młodzieży w Polsce. W książkach dla najmłodszych głównie popularyzuje wiedzę  o ekologii i tematy ważne dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV- VI oraz uczestnicy konkursu "Czy znasz twórczość..?" Pisarz barwnie i dowcipnie opowiadał o dziejach powstawania swoich książek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wywiązała się niezwykła i ciekawa dyskusja na temat dalszych przygód "Żubra Pompika". Takie spotkania owocują większym zainteresowaniem książką edukacyjną i popularno-naukową.

            Na koniec spotkania dzieci otrzymały autografy z osobistą dedykacją, również można było zrobić pamiątkową fotografię.

            Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania i rozwijania możliwości uczniów.

            Bardzo serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za spotkanie.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                                                                                                                         Anna Zdanowicz

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPOTKANIE AUTORSKIE.

          • APEL POŚWIĘCONY 75-ROCZNICY POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO

          • 26.09.2014r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony 75-tej rocznicy powstania Państwa Podziemnego. Został przygotowany przez M. Hyjka, A. Regucką, H. Kalinowską i A. Dołęgiewicz. Przypomniano ten moment w historii Polski, gdy Polacy musieli stawić czoła okupantom hitlerowskim i sowieckim. Odpowiedzią na ich agresję było zawiązanie zbrojnego państwa działającego w konspiracji. Jawnym znakiem tego, iż Rzeczpospolita przeciwstawia się wrogom był znak Polski Walczącej - kotwica z literą P. W czasie apelu omówiono ten symbol. Nastepnie w ciągu całego dnia uczniowie naszej szkoły mogli narysować ten znak w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach na korytarzu szkolnym. Dzieci z zespołu Rdosne Nutki zakończyły apel "Warszawianką" często śpiewaną w tamtych czasach.

            p. A. Regucka

        • DNI JĘZYKÓW OBCYCH
          • DNI JĘZYKÓW OBCYCH

          • W ostatnim tygodniu września w naszej szkole odbyły się

            DNI JĘZYKÓW OBCYCH

            W ramach tych dni uczestniczyliśmy w następujących działaniach:

            1. Konkurs „WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW” dla klas II-VI
            2. Klasowe turnieje wiedzy językowej – Koło Fortuny kl. I-VI
            3. Quiz o krajach europejskich kl. IV-VI
            4. Poznawanie kultury i tradycji krajów europejskich: projekcja filmów, słuchanie muzyki narodowe, pokaz prezentacji, gry planszowe
            5. Kolorowe dni:

            środa – 24.09 – dzień irlandzki

            czwartek – 25.09 – dzień angielski

            piątek – 26.09 – dzień szkocki

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Anna Petelska

            p. Anna Turewska-Plewa

        • AUDYCJA MUZYCZNA KLAS IV -VI
          • AUDYCJA MUZYCZNA KLAS IV -VI

          • Dnia 24 października 2014 roku odbyła się audycja muzyczna dla klas IV-VI. Tematem audycji były Piosenki walczącej Polski. Podczas tej audycji trudno było oddzielić publiczność od artystów. W trakcie audycji wywiązał się szczególny dialog pomiędzy artystami, a uczniami. Warszawskie dzieci, Warszawo ma, Serce w plecaku, Marsz Mokotowa, Pałacyk Michla to tylko niektóre pieśni, które tego dnia zabrzmiały na sali gimnastycznej. I to jak zabrzmiały!!! Rzecz można że zagrzmiały. Pani prowadząca podziękowała uczniom za aktywne uczestnictwo w tej audycji.

            Joanna Łajewska- Talipska

        • WARSZTATY EKOLOGICZNE
          • WARSZTATY EKOLOGICZNE

          • W dniu 22 października uczniowie klasy IIIb i IVa  wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot w ramach projektu ,,Monitoring i ochrona strefowa włochatki na obszarze Natura 2000”. W trakcie warsztatów dzieci poznały dziewięć gatunków występujących w Polsce sów: od największego puchacza do najmniejszej sóweczki, wielkości skowronka. Najwięcej uwagi pani leśnik poświęciła włochatce, sowie, której grozi wyginięcie a która jest charakterystyczna dla Puszczy Knyszyńskiej w obrębie której leży gmina Zabłudów. Dla włochatki niezwykle ważna jest obecność w lasach ponad 100-letnich drzew, w których może zajmować gniazda po dzięciole czarnym. Dlatego bardzo istotne jest pozostawianie starodrzewi, drzew martwych i dziuplastych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały  faktów i ciekawostek z życia włochatki i innych sów przy wykorzystaniu pokazów filmów, nagrań ich głosów oraz licznych piór i wypluwek.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Anna Kendyś  

                                                                                                                                                             p. Barbara Wasilewska   

             

        • XIV MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU
          • XIV MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU

          • 12 września 2014r poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w XIV Międzynarodowym Marszu Pamięci Sybiru w Białymstoku. O godz. 10.00 odbyła się zbiórka uczestników przy Pomniku Katyńskim. Podczas uroczystości odśpiewano hymn Polski a następnie Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków Tadeusz Chwiedź powitał  zebranych i wprowadził w temat XIV Marszu. Po tym wstępie odbyło się błogosławieństwo uczestników w obrzędzie katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim. Kolejnym elementem uroczystości był przemarsz do kościoła pw Ducha Świętego w Białymstoku, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta celebrowana przez JE Arcybiskupa prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu XIV MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI SYBIRU W BIAŁYMSTOKU.

          • UWAGA RODZICE!

          • Termin ostatecznej (II) rekrutacji do świetlicy szkolnej mija 12 września bieżącego roku. Do tego terminu należy dostarczyć do sekretariatu szkolnego uzupełnione karty zgłoszenia dziecka do świetlicy (obowiązkowo z pieczątkami z dwóch zakładów pracy). Ze względu na przepełnienie świetlicy nie wszystkie dzieci będą przyjęte. Przypominamy, że uczniowie dojeżdżający z terenu są objęci opieką świetlicy obligatoryjnie i  ich rodzice nie muszą wypełniac kart zgłoszenia.
        • APEL PORZĄDKOWY
          • APEL PORZĄDKOWY

          • Na początku roku szkolnego odbył się apel porządkowy, na którym p. pedagog przypomniał między innymi podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa, właściwego zachowania na korytarzu, na schodach, w toaletach i szatniach. Przypomniał również o konieczności zmiany obuwia i dbania o szkolne otoczenie.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • WYSTĘP TANMUZ
          • WYSTĘP TANMUZ

          • Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzenia występu grupy tanecznej TANMUZ. Jak piszą sami autorzy na swojej stronie: „TANMUZ Bogusław Szlaszyński to prywatna szkoła Anety i Bogusława Szlaszyńskich założona w 1998 r., zajmująca się popularyzacją tańca i dobrych manier wśród dzieci w wieku od 4-12 roku życia. Niepubliczna placówka oświatowo – wychowawcza powstała, aby propagować aktywny styl życia, który jest gwarancją prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego u dzieci. Naszym celem było rozbudzić zamiłowanie do tańca i nauczyć, jak od najmłodszych lat być damą i dżentelmenem. Nasze zajęcia prowadzone są dla dzieci w wieku przedszkolnym wg autorskiego programu: „PRZEDSZKOLAKI Z KLASĄ” oraz dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym wg autorskiego programu „OGÓLNOPOLSKA SZKÓŁKA TAŃCA I DOBRYCH MANIER.” ( http://tanmuz.pl/ )

            Pokaz ten miał zachęcić tych, dla których taniec jest pasją do doskonalenia swoich umiejętności. To już kolejny rok wznowienia tego typu zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

          • O godz. 9.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na hali sportowej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu zgromadzeni wysłuchali krótkiej części artystycznej upamiętniającej 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Szczególnie ciepło powitała najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców, przedstawiła także wychowawców poszczególnych klas oraz najważniejsze wiadomości związane z nowym rokiem szkolnym 2014/2015. Po części oficjalnej odbyły się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

            Wychowawcy klas

            0a – mgr Agata Gołębiewska

            0b – mgr Sylwia Popławska

            0c – mgr Krystyna Puczyńska

            Ia – mgr Alicja Sochoń

            Ib – mgr Edyta Murawska

            Ic – mgr Agnieszka Bojko

            IIa – mgr Anna Matjaszuk

            IIb – mgr Elżbieta Renata Lulewicz

            IIIa – mgr Agnieszka Dołęgiewicz

            IIIb – mgr Barbara Wasilewska

            IVa – mgr Artur Zieniewicz

            IVb – mgr Anna Turewska -Plewa

            Va – mgr Joanna Łajewska - Talipska

            Vb – mgr Anna Petelska

            VIa – mgr Helena Kalinowska

            VIb –mgr Alicja Regucka

            VIc – lic. Marta Kozieradzka

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

             

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015.

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

          • Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość odbędzie się 1 września (w poniedziałek) o godz. 9.00 na hali sportowej. Następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami w wyznaczonych salach.

            PRZYDZIAŁ SAL NA  SPOTKANIA KLASOWE

            1 .09.2014 r.

            Klasa 0 a - sala nr 12

            Klasa 0 b - sala nr 11

            Klasa 0 c - sala nr 10

            (listy uczniów przydzielonych do poszczególnych klas zostaną wywieszone na drzwiach sal)

            Klasa I a - sala nr 22

            Klasa I b - sala nr 14

            Klasa I c – sala nr 4

            Klasa II a – sala nr 19 a

            Klasa II b –biblioteka

            Klasa III a - sala nr 1

            Klasa III b - sala nr 17

            Klasa IV a - sala nr 21

            Klasa IV b - sala nr 19

            Klasa V a - sala nr 3

            Klasa V b -sala nr 18

            Klasa VI a - sala nr 15

            Klasa VI b - sala nr 2

            Klasa VI c - sala nr 5

             

             

        • WYPRAWKA DLA KLAS 0
          • WYPRAWKA DLA KLAS 0

          • 1. Bloki:

            - rysunkowy 2 (1 biały, 1 kolorowy)

            - techniczne 2 (1 biały, 1 kolorowy).

            2. Zeszyt 1 czysty (32 kartkowy).

            3. Wycinanka zwykła - 1.

            4. Plastelina (12 kolorów).

            5. Farby plakatowe i akwarele.

            6. Nożyczki.

            7. Klej - 1 w tubie.

            8. Kredki: woskowe i ołówkowe (dobrze rysujące).

            9. Ołówki - 2.

            10. Temperówka.

            11. Mazaki.

            12. Teczka tekturowa.

            13. Patyczki.

            14. Kapcie w worku.

            15. Ręcznik.

            16. Strój gimnastyczny w woreczku.

            Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

             

          • RADY PRZED PODRÓŻĄ:

            1. Przygotuj bagaż podręczny, który weźmiesz ze sobą do autokaru. Zapakuj do niego:
            1. kanapki, niegazowane napoje, owoce,
            2. leki, które musisz przyjmować w czasie podróży,
            3. drobne pieniążki (w tym na toalety, niewielkie zakupy na stacjach CPN).
            1. Nie bierz czekoladowych batoników, cukierków, bo rozpuszczą się podczas podróży ani napojów gazowanych, chipsów (mogą wywołać kłopoty żołądkowe).
            2. Weź ze sobą dobry humor, mapę Polski (niekoniecznie), ulubione nagrania i mocne postanowienie, że dobrze spędzisz czas.
            3. Do autokaru zapakuj torbę podróżną lub walizkę, w której znajdą się następujące rzeczy:
              1. ubrania na ładną pogodę (bluzeczki z krótkim i długim rękawem, krótkie spodnie, czapka lub chustka na głowę)
              2. sweterek lub polar, kurtka lub płaszcz od deszczu, długie spodnie, wygodne buty
                (Pamiętaj, że idziesz w góry! Weź trapery lub inne buty z twardą podeszwą!)
              3. 2 ręczniki, przybory toaletowe: mydło, szczoteczka, pasta do zębów),
              4. piżama lub koszula nocna,
              5. bielizna na zmianę, skarpety dostosowane do ilości dni,
              6. leki, które musisz przyjmować codziennie wraz z dokładnym opisem sposobu ich podawania, ile razy w ciągu dnia, o której godzinie, przed posiłkiem czy po posiłku i oświadczeniem, że może je podawać opiekuj lub że dziecko będzie je przyjmowało samo oraz leki od choroby lokomocyjnej (na kilka dni).
              7. „kieszonkowe” – na pamiątki lub drobne wydatki (istnieje możliwość przechowywania pieniędzy przez opiekuna. Proszę zapakować pieniądze do koperty w banknotach po 10 zł i 20 zł. Kopertę należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz napisać sumę pieniędzy).
              8. ważną legitymację szkolną,
              9. 16 kartkowy zeszyt i długopis – może wygrasz konkurs na najciekawszy pamiętnik z podróży, który umieścimy na stronie internetowej szkoły.

             

            Możesz wziąć ze sobą aparat fotograficzny, zapasowe baterie do niego, telefon komórkowy lub inne cenne dla Ciebie rzeczy. Pamiętaj jednak, że bierzesz je na własną odpowiedzialność i za ich zgubienie, zniszczenie lub kradzież odpowiadasz sam.

            1. Bądź punktualny. Na miejsce zbiórki przyjdź o godz. 4.00 na plac przed szkołą – ul. Mickiewicza 20.           Odjeżdżamy o 4.15.

             

            Pamiętaj, że wybierając się w góry, trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubranie (sweter lub polar) niezależnie od pory roku. Pogoda w górach jest zmienna, a na wysokich szczytach nawet w środku lata leży śnieg i temperatury nie przekraczają kilku stopni Celsjusza. Ze względu na warunki pogodowe w górach najlepiej wybrać ubiór na tzw. „Cebulkę”, co pozwoli dostosować się do zmieniającej się aury. Na wycieczkę w góry należy zabrać także przeciwdeszczową, chroniącą przed deszczem kurtkę.

             

        • KANONIZACJA JANA PAWŁA II
          • KANONIZACJA JANA PAWŁA II

          • Dnia 30 kwietnia 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabłudowie uczcili wraz z nauczycielami pamięć naszego Rodaka uroczystym apelem. Podczas apelu przypomniano sobie kim był Jan Paweł II i w jaki sposób zasiadł na Stolicę Piotrową. Przygotowany przez nauczycieli montaż słowno - muzyczny wzbogacony przez śpiew naszych uczennic Katarzyny Łęczyckiej i Ani Tomaszewskiej oraz oprawę muzyczną p. Małgorzaty Kasperowicz i p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej był bardzo wzruszający i podniosły. Na zakończenie wszyscy uczniowie z wielką radością  włączyli się w śpiew ukochanej pieśni oazowej Jana Pawła II - Barka. Uczniowie wspominali życie wielkiego człowieka, który na zawsze pozostanie wzorem do naśladowania.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.


                                                                                                                                     Organizatorzy: Edyta Murawska
                                                                                                                                                         Ewelina Górska
                                                                                                                                                         Anna Zdanowicz

             

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu KANONIZACJA JANA PAWŁA II.

        • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

          • O godz. 9.00 na hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu zebranych nastąpiło przekazanie sztandaru nowym uczniom z kl. V. Sztandar przekazali: Bartek Sacharewicz, Martyna Puchłowska i Małgorzata Hermanowska z kl. VIB. Sztandar przyjęli: Michał Gryguć z kl. Vb, Małgorzata Zadykowicz i Karolina Januszkiewicz z kl.Va.

            Kolejnym punktem spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych. Nie zabrakło humoru, wspomnień ze szkolnej ławy i tęsknoty za tym, co się kończy. Zebrani mieli także okazję wysłuchania występu akordeonowego w wykonaniu Joachima Zdanowicza z kl. VIa. Po zakończonym programie absolwenci wręczyli nauczycielom piękne słoneczniki w podziękowaniu za trud nauczania i wychowania.

            Przedstawiciel Burmistrza Zabłudowa p. Monika Hankowska wręczyła odznaki i nagrodę Burmistrza najlepszym uczennicom naszej szkoły:

            Złota odznaka i nagroda Burmistrza:

            – Małgorzata Hermanowska k. VIb     śr 6,00

            Srebrna odznaka:

            – Martyna Puchłowska kl. VIb              śr 5,82

            Brązowa odznaka:

            - Julia Abramowicz kl. VIa           śr 5,67

            Pani Dyrektor Krystyna Zwada i p. Wicedyrektor Nell Buczyńska –Kucejko wręczyły świadectwa z wyróżnieniem uczniom z kl. IV – VI oraz listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów.

            Klasa IV a

            NATALIA WORONICZ – 5,4

            ANNA TOMASZEWSKA – 5,09

            ANNA JAKONIUK – 5,09

            MAGDALENA ZADYKOWICZ – 4,91

            MATEUSZ DUBLER – 4,91

            SANDRA CHRZANOWSKA – 4,82

            Klasa IV b

            DOŁZYŃSKA JUSTYNA – 5,45

            WERONIKA ZAWADZKA – 5,36

            DOMINIK DOŁĘGIEWICZ – 5,27

            MARIA KALINA ZDANOWICZ – 5,27

            SZYMON ROGUCKI – 5,18

            MACIEJ ZAJDOWICZ – 5,09

            PATRYCJA ALEKSIEJCZUK – 4,82

            URSZULA KOZIKOWSKA – 4,82

            JAKUB KRACZYNA – 4,82

            BORYS NIEKAŁO – 4,82

            Klasa V a

            IZABELA BOJKO – 5,55

            KAROLINA JANUSZKIEWICZ – 5,36

            MAŁGORZATA WASILCZUK – 5,00

            Klasa V b

            MICHAŁ GRYGUĆ – 5,45

            SARA DAKOWICZ – 5,00

            MICHAŁ GODLEWSKI – 5,00

            OLIWIA ŁAWRESZUK – 5,09

            KATARZYNA ŁĘCZYCKA – 4,9

            GRZEGORZ BURSA – 4,82

            ANETA GIESKO – 4,82

            Klasa VI a

            JULIA ABRAMOWICZ – 5,67

            NATALIA GRYKO – 5,58

            JOACHIM ZDANOWICZ – 5,17

            MICHAŁ WOŁOSEWICZ – 5,08

            AGATA MAKSIMIUK – 5,08

            JULIA DAKOWICZ – 5,00

            ELZBIETA ALEKSIEJCZUK – 4,92

            MARTYNA KONDRACKA– 4,75

            Klasa VI b

            MAŁGORZATA HERMANOWSKA – 6,00

            MARTYNA PUCHŁOWSKA – 5,82

            RAFAŁ CIUPEK – 5,55

            GABRIELA MIELECH – 5,27

            MARTYNA MATYSKIEL – 5,18

            BARTOSZ SACHAREWICZ – 5,18

            Nauczyciele W-fu wręczyli dyplomy i nagrody najlepszym sportowcom szkoły oraz zwycięzcom zawodów sportowych. Najwięcej punktów zdobyła Gabriela Mielech z kl. VIb, II miejsce zajął Patryk Puczko z kl. IVa a III miejsce Aleksandra Omelianowicz z kl. IIIa.

            Podziękowania dyrektora otrzymali także przedstawiciele Rady Rodziców.

            Po części oficjalnej, która odbyła się na hali sportowej uczniowie z rodzicami i nauczycielami przenieśli się do klas, gdzie otrzymali świadectwa, pożegnali się z wychowawcami i rozpoczęli czas wakacji.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • 223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
          • 223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • 29 kwietnia o godz. 9.00 na małej hali sportowej uczniowie klasy VIb wystawili piękny spaktakl z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na sali zgromadzili się uczniowie szkoły oraz nauczyciele naszej placówki z panią Dyrektor Krystyną Zwadą na czele.

            Przedstawienie miało wprowadzić uczniów w czasy panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Aktorzy byli ubrani w stroje z epoki, ale scena przypominała współczesne studio telewizyjne. Oglądając uroczystość mogliśmy wysłuchać wywiadów z królem Stasiem, carycą Rosji Katarzyną oraz Robespierem. Dowidzieliśmy się jaka była pogoda w okresie obrad Sejmu Wielkiego oraz jakie rozgrywki sportowe były wówczas modne. Reklamy przygotowane przez uczniów rozbawiły nie tylko najmłodsze dzieci.

            Spektakl był mieszanką dobrego humoru i ważnych wydarzeń historycznych. Uroczystość uświetnił występ wokalny klasy IVa i wydanie okolicznościowego numeru Monitora.

            Występ bardzo się wszystkim podobał. Uczniowie i nauczyciele gratulowali młodszym aktorom udanego przedstawienia.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            Martyna Puchłowska

            klasa VIB

        • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKA”
          • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKA”

          • Drużyna dziewcząt U-10 z Zabłudowa reprezentująca  województwo podlaskie wyjechała na turniej do Warszawy 30.04.2014 r. w godzinach rannych i cały ten dzień był poświęcony na sprawy organizacyjne:

            - zakwaterowanie w hotelu "Portos"

            - wyjazd na otwarcie turnieju na Placu Defilad, którego dokonał Prezes PZPN -Zbigniew Boniek.

            - losowanie drużyn na grupy, w kategorii dziewcząt i chłopców U-10, U-12.

            Nasza drużyna znalazła się w grupie F z następującymi zespołami:

            1. Małopolska
            2. Podkarpacie
            3. Łódzkie
            4. Podlasie

            Eliminacje grupowe odbyły się 1 maja na stadionie Polonii Warszawa. Rywalizacja 64 drużyn o prawo  gry w finale na Stadionie Narodowym, przyciągnęła na trybuny mnóstwo kibiców.

            Boiskowe zmagania dziewcząt i chłopców obserwowali: Minister Sportu i Turystyki- Andrzej Biernat, Prezes PZPN- Zbigniew Boniek, selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka oraz trenerzy reprezentacji młodzieżowych - Rafał Janas, Bartłomiej Zalewski i Marcin Kasperowicz, którzy wyławiali największe piłkarskie talenty do udziału w Letniej Akademii  Młodych Orłów.

            Zwycięzców XIV edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym. Decydujące mecze rozegrane zostały kilka godzin przed Finałem Pucharu Polski : „Zawisza” Bydgoszcz -  „Zagłębie” Lubin, który mieliśmy przyjemność oglądać.  Wszyscy uczestnicy turnieju o Puchar Tymbarka (oprócz finalistów) usiedli na trybunach Stadionu Narodowego i w miłej atmosferze, blasku reflektorów oraz przy głośnym dopingu obserwowali cztery niezwykle emocjonujące mecze, które wyłoniły Mistrzów Polski do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców.

            Nagrodą główną dla zwycięzców był wyjazd na mecz Niemcy – Polska do Hamburga 13.05.2014 r.

            Nasza drużyna ostatecznie zajęła 15 miejsce w Polsce, z czego jesteśmy niezmiernie dumni i zadowoleni. Dziewczyny z rąk Prezesa PZPN otrzymały pamiątkowy puchar, medale oraz upominki.

            Dodatkowo każdy z uczestników turnieju o Puchar Tymbarka otrzymał strój piłkarski i dres ortalionowy.

            Wynik sportowy nie jest jednak rzeczą najważniejszą. To emocje podczas meczów, sportowa walka, zaangażowanie, gorycz porażki i  radość zwycięstwa (w rzutach karnych z woj. dolnośląskim), wspaniała atmosfera, widok zapełnionego kibicami Stadionu Narodowego pozostaną w pamięci dziewczynek na całe życie.

            Reprezentacja U-10 dziewcząt woj. podlaskiego:

            1. Aleksandra Omelianowicz
            2. Zuzanna Misiewicz
            3. Karolina Waluk
            4. Wiktoria Puczko
            5. Aniela Zawadzka
            6. Martyna Ogórkowska
            7. Julia Presnarowicz
            8. Patrycja Durys
            9. Patrycja Rokicka
            10. Klaudia Drzewiecka- SP Brańsk
            11. Zuzanna Gołębiewska – SP Brańsk
            12. Urszula Onoszko – SP 3 Białystok

             

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

             

                                                                                                                                         Artur Zieniewicz

                                                                                                                                         Jan Omelianowicz

             

             

             

            Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKA”.

          • MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          • O godz. 8.00 w kościele św. Piotra i Pawła odbyła się Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za wszelkie łaski, jakich udzielił uczniom, rodzicom, nauczycielom, katechetom i pracownikom szkoły w kończącym się roku szkolnym. Polecaliśmy Mu również nasze prośby, szczególnie bezpiecznych i radosnych wakacji. Z Bożym błogosławieństwem wróciliśmy do szkoły, by odebrać świadectwa i podziękować wszystkim.

            p. Małgorzata Kasperowicz

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat,
        85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych