• Nauczanie zdalne

          • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. przechodzimy na nauczanie zdalne. Zajęcia prowadzone będą zgodnie ze stacjonarnym planem lekcji z wykorzystaniem platformy Teams.

            Rodzice uczniów klas I-III, którzy nie są w stanie zapewnić opieki w tym czasie swoim dzieciom, proszeni są o złożenie wniosku o umożliwienie opieki świetlicowej w dniach 20-22 grudnia 2021 r. oraz 3-5 stycznia 2022 r.

            W załączniku znajduje się wniosek, który należy pobrać, wydrukować, uzupełnić,  podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły lub wysłać skan elektronicznie z podpisem do piątku 17.12.2021 r. do godz. 11:00 na adres zspzabludow@wp.pl 

            Wniosek rodzica o zapewnienie opieki w świetlicy

          • „Natura w powiecie białostockim”

          • Troje naszych uczniów zostało nagrodzonych w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku „Natura w powiecie białostockim”. Konkurs miał ciekawą formułę, gdyż był adresowany do rodzin z terenu powiatu białostockiego i dawał możliwość wykonania pracy rodzinnej. Milena Ciborowska zajęła 3 miejsce, a Hubert Domin i Liliana Jurewicz zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania zainteresowań plastycznych i przyrodniczych.

          • Czytanie ma głos w ZSP w Zabłudowie

          • Bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji czytelniczej "Czytanie ma głos!", organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN w Białymstoku i białostocki oddział TNBSP. Zajęliśmy III miejsce.  Czytali i starsi i młodsi, na lekcji i przerwie, w świetlicy też. Klasa 1 a wykonała również piękne ilustracje do czytanego fragmentu książki Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka".

            A jak to wyglądało? Obejrzyjcie filmik.

            Małgorzata Kozłowska, Elżbieta Całek, Joanna Piekarska

          • Akcja czytelnicza „Czytanie ma głos”

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie wzięli udział w akcji czytelniczej  „Czytanie ma głos” zdobywając  III miejsce z pośród wielu szkół z powiatu białostockiego. Organizatorem akcji była Biblioteka Pedagogiczna  i białostocki Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku. Każdego roku wybierane są dwa nazwiska pisarzy. W tym roku obszarem tematycznym była Joanna Papuzińska i Henryk Sienkiewicz. Celem akcji było zachęcenie uczniów do głośnego czytania dzieciom poprzez rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literacką, a także promowanie literatury dostępnej w portalu „Wolne lektury”. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                          Anna Zdanowicz

          • "Wirtualne Podróże"

          • Uczniowie klas Ia, Ib i Ic realizują kolejne zadania w ramach projektu edukacyjnego „Wirtualne podróże”. Uczestniczą w lekcjach online prowadzonych przez Sabinę Piłat- podróżniczkę i nauczycielkę w Szkole Europejskiej w Luksemburgu. Jest ona twórczynią filmów edukacyjnych z serii „Nauka w plecaku” inspirowanych jej podróżami po całym świecie. Opowiada w nich o swoich wyprawach w niezwykłe miejsca, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, o egzotycznych zwierzętach. W październiku była to lekcja online na temat „Czy warto podróżować?”, a w listopadzie „Podróże po Polsce”. Pierwszoklasiści założyli już „Albumy wirtualnych podróżników” oraz wykonali książeczki „Mój świat”. W klasach zawisły wykonane samodzielnie mapy świata. Już w czwartek 16 grudnia kolejne spotkanie „W krainie Mikołaja”.

            Barbara Wasilewska, Agnieszka Dołęgiewicz, Iwona Chojnowska

          • "Wirtualne podróże"

          • W roku szkolnym 2021/2022 klasa IIa i II b przystąpiła do projektu edukacyjnego „Wirtualne podróże”. W projekcie biorą udział dzieci nie tylko z terenu Polski, ale też uczniowie szkół polonijnych z Europy i świata. Projekt rozwija takie kompetencje, jak: wiedza o świecie, kreatywność, skupienie,  otwartość, akceptacja. Udział w projekcie jest okazją do nawiązania współpracy i znajomości z nauczycielami i zespołami klasowymi z różnych części świata.  W czasie zadań wykonywanych w ramach projektu „Wirtualne podróże” realizowane są zapisy z podstawy programowej.
             

            Justyna Filończuk, Justyna Andrelczyk

          • Ekologiczny projekt online EKOEKSPERYMENTARIUM

          • Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas IVa, IVb, Vb realizowali projekt objęty honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska, który uczył i rozwijał dobre praktyki ekologiczne. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom ukrytym w jego pokojach uczniowie zobaczyli jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. Mądre decyzje graczy były nagrodzone punktami a zaliczony etap pucharem. Finalnie wszystkie trzy klasy biorące udział w projekcie zdobyły dyplomy.

            Iwona Karczewska - Czurak

          • Mikołajki

          • Z okazji Mikołajek klasa IV a i IV b przygotowała niespodziankę. Uczniowie przebrani za śnieżynki, reniferki i mikołaje ruszyli po szkole ze śpiewem i cukierkami. Poczuło się nastrój, zbliżających się świąt :)

            Anna Bojarny

          • Mikołajki z pizzą

          • Dzisiaj w naszej szkole było bardzo wesoło i radośnie, wszyscy świętowali Mikołajki. Klasa VIIIc z tej okazji zorganizowała sobie „Mikołajkowy Seans Filmowy” podczas którego, każdy uczeń mógł zjeść swoją ulubioną pizzę zamówioną w miejscowej pizzerii.

            To był bardzo sympatyczny dzień, któremu towarzyszył dobry nastrój i uśmiech na twarzy.

            Iwona Karczewska - Czurak

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada na godzinie wychowawczej kontynuowaliśmy rozpoczęte w poniedziałek 22.11.2021 rozważania o życzliwości, wartościach, geście wyciągniętej ręki, poczuciu bliskości i przyjaźni. Dlatego efektem i elementem uzupełniającym tych przemyśleń było uczczenie światowego Dnia Pluszowego Misia. Przemyślenia - były, aktywność - zarejestrowana na zdjęciach, działanie - cała klasa podjęła wyzwanie, efekt - galerię Misiów VIIa obejrzała grupa przedszkolna "Sówki" i z pomocą swojej pani - Doroty Saniewskiej , obdarowała nas gradem serduszek. Docenili nasze plastyczne zmagania z tematem. 

            Angelina Sawicka - Samojlik

          • "Ktoś, kto wie, jak oddać życzliwość, której doświadczył, musi być przyjacielem ponad wszelką cenę“

          • Ostatnie miesiące w szkole i poza nią nie były łatwe w nawiązywaniu relacji, obdarowywaniu dobrem i uśmiechem. Dlatego 22.11.2021 postanowiliśmy to zmienić.Wykorzystaliśmy datę corocznego celebrowania Światowego Dnia Życzliwości zaangażowaliśmy naszą społeczność szkolną do gry. Na pierwszej długiej przerwie koleżanki i koledzy wśród rozwieszonych w szkole aforyzmów poszukiwali jednowyrazowego hasła (ŻYCZLIWOŚĆ) i zapisywali skojarzenia związane z tym słowem. Na kolejnej piętnastominutówce - losowali wyzwanie, za wykonanie którego otrzymali słodziutki upominek okraszony naszym życzliwym uśmiechem i wdzięcznym słowem: "dziękujemy". Każdy uczeń mógł też wybrać sobie opaskę z motywacyjnym cytatem: "Ten uśmiech jest dla Ciebie", "Wszystkiego dobrego!", "Dzień dobry, jak się masz?", itp. Rozpoczęliśmy akcję dzielenia się dobrem i uśmiechem. Dziękujemy, że byliście z Nami.

            Angelina Sawicka - Samojlik

            Odrobinę historii:

            Światowy Dzień Życzliwości – World Hello Day, obchodzony jest na całym świecie 21 listopada. Dwóch braci – wtedy studentów - Brian i Michael McCormack, postanowiło zareagować na wieść o wojnie pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka, przemoc i nienawiść szkodzą, nie budują i nie prowadzą do rozwiązywania problemów. Sieją śmierć i zło, a nienawiść zatacza wtedy coraz większe kręgi. Studenci postanowili propagować życzliwość, aby przekonać rządzących do pokojowych rozmów, wierząc, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez uczciwą, spokojną rozmowę i gest wyciągniętej życzliwie dłoni. W Polsce Dzień Życzliwości uchwalono w 1973 roku.

          • Certyfikat dla szkoły „Przystań w sieci”

          • W ubiegłym roku szkolnym realizowaliśmy ogólnopolski projekt edukacyjny „Przystań w sieci”, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK i UNICEFF Polska. Projekt objęty był honorowym patronem Prezesa Rady Ministrów i obejmował szereg działań dotyczących odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku, bezpieczeństwa online. Zaangażowanie szkoły w projekt zakończyło się sukcesem, nasza placówka otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu.

            Szkolny koordynator projektu: Iwona Karczewska - Czurak

          • X Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej 2020-2021

          • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się jubileuszowy Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej. W ubiegłym roku pandemia COVID – 19 uniemożliwiła nam zorganizowanie Festiwalu, więc w tym roku nasza patriotyczna impreza odnosiła się  zarówno do roku 2020, jak i do roku bieżącego. Niestety, w roku 2021 COVID – 19 znowu pokrzyżował nam plany, co skłoniło nas do przyjęcia uroczystości w znacznie ograniczonym formacie: szkoły podstawowe  z Białostoczku, Dobrzyniówki i Rafałówki zaistniały na Festiwalu dzięki nagraniom ich występów, a szkoła z Zabłudowa była reprezentowana tylko przez jeden zespół. Mimo to atmosfera Festiwalu była bardzo uroczysta, pełna patriotycznych emocji. Początek imprezy przypadł na godzinę 11.11, kiedy to w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, podobnie jak tysiące uczniów w całej Polsce, odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Pomimo skromnej oprawy, nasz Festiwal okazał się godną formą obchodów 103 rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości.

          • #SzkołaDoHymnu

          • „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od samego jej początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, przedszkola i szkoły. 10 listopada przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat,
        85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych