Nie każdemu dane jest doświadczyć spotkania z najbardziej chwalebną historią naszej Ojczyzny. Nie każdy w czasach współczesnych może usłyszeć o walkach z okresu II wojny światowej bezpośrednio od ich uczestnika. W dniu 10 października b.r. uczniowie klasy II a z p. Agnieszką Dołęgiewicz, uczniowie klasy V a z p. Alicją Regucką oraz nasi harcerze mieli niezwykłą okazję spotkać się z Panem Mieczysławem Wroczyńskim – w jednej osobie ułanem broniącym Polski w 1939 r. i powstańcem warszawskim z 1944 r. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści Pana Wroczyńskiego o latach nauki w przedwojennych szkołach, o jego przygodzie z harcerstwem, o udziale w wojnie obronnej 1939 r. oraz przede wszystkim o jego o walce w Powstaniu Warszawskim. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panu Wroczyńskiemu własnoręcznie wykonane przez siebie pocztówki, w których zamieściły słowa o pamięci i wdzięczności za chwalebną walkę o wolność i godność naszej Polski.
Spotkanie z powstańcem warszawskim – zorganizowane przez p. pedagoga Marka Hyjka w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku – było piękną i wzruszającą lekcją o historii i o najpiękniejszych wartościach takich jak: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
ZDJECIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
p. Marek Hyjek


