Październik to światowy miesiąc dobroci dla zwierząt, dlatego też Samorząd Uczniowski w tym okresie zaangażował się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Na terenie szkoły zorganizował zbiórkę karmy i akcesoriów na rzecz Schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Akcja cieszyła się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły od zerówki, aż po klasy VI. Niektórzy uczniowie przynosili nawet po kilka puszek lub worków suchej karmy. Dodatkowo SU nawiązał współpracę z dyrektor białostockiego schroniska, dzięki której podczas festynu rodzinnego odbył się pokaz psich umiejętności. Pan Robert Andraka koordynator wolontariatu w schronisku, zaprezentował wspólnie z własnym psem Nudlem jakich sztuczek można nauczyć psa, jak należy odczytywać sygnały, które wysyłają nam zwierzęta, na co zwracać uwagę w kontakcie z psem i czego unikać. Podkreślił także, że pies jest najlepszych przyjacielem człowieka, jeśli właściwie o niego dbamy i odpowiednio go wychowujemy. Pogadanka i pokaz były bardzo pouczające i ciekawe. Zebrana karma i akcesoria zostały przekazane białostockiemu schronisku.
Dziękujemy wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
p. Iwona Karczewska – Czurak
p. Ewelina Górska

.jpg)
.jpg)