Strona główna
Aktualności
IV BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
1 czerwca 2015r. rozpoczeła się 4 edycja Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Podczas uroczystej inauguracji honorowi goście, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, przedstawiciele służb mundurowych, kuratorium, uczelni, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz dziennikarze czytali na głos legendy polskie "Toruńskie pierniki" i "O poznańskich koziołkach". Nie zabrakło występów i scenek artystycznych z różnych szkół oraz uczennic z naszej szkoły: Aleksandry Kraczyny, Gabrieli Pogorzelskiej, Natalii Sopyły i Pauliny Bonifatiuk z piosenką pt: "Piosenka o bajkach" przy akompaniamencie gitary p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej. Występ muzyczny naszych uczennic na scenie opery Podlaskiej sprawił ogromną radosć i satysfakcję.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Anna Zdanowicz
DZIEŃ DZIECKA
W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by miło spędzić czas na biwakach, piknikach, zawodach, zabawach.
Klasy młodsze bawiły się w parku zamkowym, na powietrzu. Były pikniki, gry w piłkę, zabawy integracyjne, ruchowe, spostrzegawczości i zręczności. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku czy własnoręcznie upieczonej w ognisku kiełbaski.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w zawodach sportowych. Chłopcy rozegrali mecze piłki nożnej w kategoriach klas a dziewczęta mecze koszykówki. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Niektóre klasy zorganizowały zabawy i konkursy w salach.
ZDJECIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Małgorzata Kasperowicz
WARSZTATY PRZYRODNICZE
W dniu 29 maja b.r. w naszej szkole odbyły się bezpłatne warsztaty przyrodnicze zorganizowane we współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Udział w projekcie "Natura 2000- Pozytywna Inspiracja" był możliwy, gdyż nasza gmina leży na obszarach Natura 2000.
Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na rolę obszarów Natura 2000 dla ochrony zagrożonych gatunków roślin, zwierząt czy siedlisk i różnorodności biologicznej Europy. W trakcie warsztatów omówione zostały sposoby ochrony, a także korzyści wynikające z faktu mieszkania w sąsiedztwie obszarów należących do sieci Natura 2000.
Warsztaty zostały przeprowadzone na różnych poziomach nauczania: dla sześciolatków, uczniów klas 1- 3 oraz 4- 6. Podczas prezentacji multimedialnej prowadzący zwrócił uwagę na rolę obszarów Natury 2000 dla ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w Polsce oraz ich siedlisk. Dzieci mogły zobaczyć na slajdach chronione gatunki ptaków mających siedliska w Puszczy Knyszyńskiej, a także rozpoznać je po głosach. W czasie spotkania uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i zainteresowaniem. W grupach najmłodszych warsztaty prowadzone były przy wykorzystaniu metod aktywizujących grupę, skłaniających dzieci do twórczego myślenia, dzięki czemu dzieci w przystępny sposób mogły poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą i dowiedzieć się m.in. jakie gatunki ptaków i innych rzadkich zwierząt są chronione na naszym obszarze.
Na zakończenie szkoła otrzymała bezpłatne pakiety edukacyjne, które nauczyciele będą mogli wykorzystać do prowadzenia zajęć lekcyjnych w różnych grupach wiekowych dzieci i młodzieży. Każdy pakiet zawiera m.in. prezentację multimedialną, arkusze pracy ucznia, komiks i bajki w formie wizualno-słuchowiskowej, grę memory i diaporamę.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Anna Kendyś
OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK” 2015 - WYNIKI
Znamy już wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” organizowanego przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka.
W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia w naszej szkole zdobyli:
-
Paulina Hermanowska kl. IIb
-
Szymon Kalinowski kl. IIb
-
Mateusz Petelski kl. IIb
-
Oliwier Jaszczuk kl. IIIb
-
Hubert Sandomierski kl. IIIb
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pasji w zgłębianiu tajemnic świata przyrody!
Wszystkich uczestników zachęcamy do dalszej, wytrwałej pracy i podejmowania kolejnych wyzwań.
Koordynator konkursu A. Ledzińska
-
DZIEŃ PIŻAMY
W dniu 25 maja b.r. odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany Dzień Piżamy. Uczniowie mogli przyjść do szkoły w swoich ulubionych piżamach, szlafrokach i kapciach. Niektórzy również przynieśli ze sobą swoją ulubioną maskotkę lub poduszkę z którą lubią zasypiać. Przbieranki to świetna zabawa, która wszystkim w tym dniu dostarczyła wiele radości.
p. A. Kendyś
p. M. Kozieradzka
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 5148218
