• Dzień Babci i Dziadka - klasa Ib

• ,,Jak to dawniej było każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia swych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Zabłudowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Niestety, w związku z sytuacją, która jest związana z Pandemią Covid- 19 w tym roku nie mogliśmy gościć naszych babć i dziadków. Postanowiliśmy zrobić Im niespodziankę w formie pięknych, pamiątkowych obrazków. Dzieci wręczyły prezenty przy wspólnej herbatce z babcią i dziadkiem:)

Agnieszka Dołęgiewicz

• Dzień Babci i Dziadka - klasa Ia

• 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później Święto Dziadka. Wnuczęta przygotowały piosenki, wierszyki, upominki i ślą najlepsze życzenia. Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom z okazji ich Święta piosenkę "Pytania do Babci i Dziadka" śpiewają nasze pierwszaki.

Śrubki do zupki

• Bal karnawałowy klasy Ib

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 19 stycznia 2022 roku.

Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe baloniki, serpentyny oraz girlandy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów,czy żołnierzy. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci kończyły ją z żalem. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcy spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Agnieszka Dołęgiewicz

• Zabawa karnawałowa w I-III

• W piątek, 21 stycznia 2022r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany. Tego dnia nasze sale zamieniły się w prawdziwą salę balową. Wyczekiwany dzień wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Dzieci mogły wcielić się w ulubione postaci z bajek, filmów lub swoich idoli. Ten dzień dostarczył dzieciom dużo pozytywnych emocji i niesamowitych wrażeń. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć, a czas zabawy szybko minął.

Klasa IIa

Klasa IIb