• Nauczanie zdalne

• Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. przechodzimy na nauczanie zdalne. Zajęcia prowadzone będą zgodnie ze stacjonarnym planem lekcji z wykorzystaniem platformy Teams.

Rodzice uczniów klas I-III, którzy nie są w stanie zapewnić opieki w tym czasie swoim dzieciom, proszeni są o złożenie wniosku o umożliwienie opieki świetlicowej w dniach 20-22 grudnia 2021 r. oraz 3-5 stycznia 2022 r.

W załączniku znajduje się wniosek, który należy pobrać, wydrukować, uzupełnić,  podpisać i dostarczyć do sekretariatu szkoły lub wysłać skan elektronicznie z podpisem do piątku 17.12.2021 r. do godz. 11:00 na adres zspzabludow@wp.pl

Wniosek rodzica o zapewnienie opieki w świetlicy

• „Natura w powiecie białostockim”

• Troje naszych uczniów zostało nagrodzonych w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku „Natura w powiecie białostockim”. Konkurs miał ciekawą formułę, gdyż był adresowany do rodzin z terenu powiatu białostockiego i dawał możliwość wykonania pracy rodzinnej. Milena Ciborowska zajęła 3 miejsce, a Hubert Domin i Liliana Jurewicz zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania zainteresowań plastycznych i przyrodniczych.

• Czytanie ma głos w ZSP w Zabłudowie

• Bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji czytelniczej "Czytanie ma głos!", organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN w Białymstoku i białostocki oddział TNBSP. Zajęliśmy III miejsce.  Czytali i starsi i młodsi, na lekcji i przerwie, w świetlicy też. Klasa 1 a wykonała również piękne ilustracje do czytanego fragmentu książki Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka".

A jak to wyglądało? Obejrzyjcie filmik.

Małgorzata Kozłowska, Elżbieta Całek, Joanna Piekarska

• Akcja czytelnicza „Czytanie ma głos”

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabłudowie wzięli udział w akcji czytelniczej  „Czytanie ma głos” zdobywając  III miejsce z pośród wielu szkół z powiatu białostockiego. Organizatorem akcji była Biblioteka Pedagogiczna  i białostocki Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku. Każdego roku wybierane są dwa nazwiska pisarzy. W tym roku obszarem tematycznym była Joanna Papuzińska i Henryk Sienkiewicz. Celem akcji było zachęcenie uczniów do głośnego czytania dzieciom poprzez rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literacką, a także promowanie literatury dostępnej w portalu „Wolne lektury”. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Zdanowicz

• "Wirtualne Podróże"

• Uczniowie klas Ia, Ib i Ic realizują kolejne zadania w ramach projektu edukacyjnego „Wirtualne podróże”. Uczestniczą w lekcjach online prowadzonych przez Sabinę Piłat- podróżniczkę i nauczycielkę w Szkole Europejskiej w Luksemburgu. Jest ona twórczynią filmów edukacyjnych z serii „Nauka w plecaku” inspirowanych jej podróżami po całym świecie. Opowiada w nich o swoich wyprawach w niezwykłe miejsca, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, o egzotycznych zwierzętach. W październiku była to lekcja online na temat „Czy warto podróżować?”, a w listopadzie „Podróże po Polsce”. Pierwszoklasiści założyli już „Albumy wirtualnych podróżników” oraz wykonali książeczki „Mój świat”. W klasach zawisły wykonane samodzielnie mapy świata. Już w czwartek 16 grudnia kolejne spotkanie „W krainie Mikołaja”.

Barbara Wasilewska, Agnieszka Dołęgiewicz, Iwona Chojnowska

• Szkoła w Chmurze