- Biblioteka Szkolna
- Godziny pracy Biblioteki Szkolnej
- Księgozbiór Biblioteki
- Koło Przyjaciół Biblioteki - Asystenci Biblioteczni
- Multimedialne Centrum Informacji
- Upowszechnianie czytelnictwa
- Aktualności - rok szkolny 2022/2023
- Aktualności - rok szkolny 2020/2021
- Aktualności - rok szkolny 2019/2020
- Aktualności - rok szkolny 2018/2019
- Aktualności - rok szkolny 2017/2018
- Aktualności - rok szkolny 2016/2017
- Aktualności - rok szkolny 2015/2016
- Aktualności - rok szkolny 2014/2015
- Aktualności - rok szkolny 2013/2014
- Aktualności - rok szkolny 2012/2013
- Aktualności - rok szkolny 2011/2012
- Aktualności - rok szkolny 2010/2011
- Aktualności - rok szkolny 2009/2010
- Aktualności - rok szkolny 2008/2009
- Poprzednie lata szkolne
Aktualności - rok szkolny 2011/2012
AKTUALNOŚCI
KONKURS CZYTELNICZY
„CZY ZNASZ TWÓRCZOŚĆ ... JOANNY OLECH?”
Dnia 27 października 2011 r. w ramach projektu II edycji Podlaskie Spotkania z Pisarzami uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Joanną Olech - pisarką, ilustratorką dla dzieci i młodzieży, miejscem spotkania była Szkoła Podstawowa Nr. 8 w Białymstoku.
Po szkolnych eliminacjach konkursowych przeprowadzonych w bibliotece szkolnej „Czy znasz twórczość ... Joanny Olech?”. Uczniowie klas IV - VI, którzy uzyskali największą ilość punktów mieli przyjemność osobistego spotkania i porozmawiania z pisarką. Po autograf trzeba było stać w długiej kolejce. Uczniowie Anna Sacharewicz, Paulina Tymoszuk, Maciej Lulewicz będą uczestniczyć w eliminacjach wojewódzkich 8 listopada w CEN Białymstok.
WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU CZYTELNICZEGO
- CZY ZNASZ TWÓRCZOŚĆ JOANNY OLECH?
8 listopada 2011 r. uczniowie naszej szkoły tj. Anna Sacharewicz, Paulina Tymoszuk i Maciej Lulewicz brali udział w konkursie wojewódzkim II edycji projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. Konkurs pod hasłem ,,Czy znasz twórczość... Joanny Olech?” przeprowadzono w CEN B-stok. W konkursie uczestniczyło ponad 60 uczniów z różnych szkół podstawowych. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wyników.
FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO
„CZY ZNASZ TWÓRCZOŚĆ ... JOANNY OLECH?”
16 listopada odbyła się konferencja, nauczycieli bibliotekarzy województwa podlaskiego podsumowująca obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz drugą edycję projektu czytelniczego „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. Konferencja miała miejsce w IV Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Białymstoku. Na podsumowanie projektu zaproszono laureatów konkursu czytelniczego i plastycznego. Z naszej szkoły nagrodzono wyróżnieniem dwie osoby. Są to: Maciej Lulewicz i Paulina Tymoszuk. Uczniów nagrodzono książkami i upominkami. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!!!
85 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Kubuś Puchatek to ulubiona bajka większości dzieci, dlatego postanowiłam po raz kolejny przygotować 85 urodziny Kubusia aby uczniowie klas najmłodszych mogli przeżyć wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Duże zaangażowanie w całą imprezę włożyli uczniowie klasy III b, świetnie przygotowali swoje własne teksty oraz pomysłowe stroje. Przedstawienie można było oglądać przez dwa dni w bibliotece szkolnej. Urodziny świętowaliśmy również w grupach dzieci najmłodszych: przedszkolaków, 3,4,5 latków. Jednocześnie urodziny były poprzedzone konkursem plastycznym, w którym uczniowie klas młodszych chętnie wzięli udział. Dostarczono dużo prac, które wyeksponowano na wystawie. Kubuś i jego przyjaciele zawsze będą mile widziani w bibliotece szkolnej.
KONKURS BIBLIOTECZNY „WALENTYNKI Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY”
W dniu Świętego Walentego w naszej bibliotece zorganizowano dla uczniów klas II i III konkurs biblioteczny ,,Walentynki z wierszami Jana Brzechwy”. Biblioteka w tym dniu została odświętnie udekorowana czerwonymi balonikami i serduszkami. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki oraz musieli wykazać się znajomością wierszy Jana Brzechwy. Największą ilość punktów w konkursie czytelniczym zdobyła ucz. kl. IIIa Izabela Bojko zajmując I miejsce, II i III zajęły Oliwia Ławreszuk i Katarzyna Łęczycka z kl. IIIb. Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie biorący udział otrzymali kolorowe zakładki, mini - książeczki i słodkie „co - nieco".
SPOTKANIE Z PASJONATEM ZIEMI ZABŁUDOWSKIEJ
Dnia 2 marca 2012r. biblioteka szkolna była miejscem spotkania z mieszkańcem Zabłudowa p. Aleksandrem Polikarp - pasjonatem po ziemi zabłudowskiej. Od wielu lat pan Aleksander interesuje się historią naszego miasteczka oraz posiada bogatą kolekcję różnych dokumentów o regionie i najbliższych okolicach. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem opowieści o dziejach osadnictwa i miasta Zabłudów, obiektach sakralnych, Oficynie Wydawniczej i pierwszych drukarzach oraz o szkole do której uczęszczał. Pan Aleksander był świadkiem prawie całkowitego zniszczenia miasta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: Va, V b, VI b.
Wiadomości o regionie na pewno pomogą uczniom w ukształtowaniu przekonań o potrzebie poczucia piękna rodzinnego krajobrazu i miłości do swojej ojczyzny.
MINIKONKURS FRAZEOLOGICZNY PT. "BEZ ZMRUŻENIA OKA"
Dnia 13-14.03.2012 w czytelni biblioteki odbył sie minikonkurs frazeologiczny pt: "Bez zmrużenia oka" dla uczniów klas IV- VI. Z problemami frazeologicznymi z języka polskiego zmagało sie 10 uczestników. Trudności językowe najlepiej pokonali: Gabriela Przymierska kl. VIa, Urszula Korolczuk kl. VIb, Judyta Matysewicz kl. VIb, Natalia Bieniewska kl Va.
"WIOSNĄ JEST NAJPIĘKNIEJ"
W kwietniu 2012r. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs literacko-plastyczny pt: ''Wiosną jest najpiękniej". Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VI SP. Warunkiem udziału w konkursie było napisanie wiersza lub narysowanie ilustracji na podany temat. Do konkursu wpłynęło 12 prac plastycznych i 3 wiersze. Wyróżniono najlepsze prace: Pauliny Bonifatiuk, Huberta Łuckiewicza i Magdaleny Piórkowskiej (praca wspólna), Magdaleny Zadykowicz. Natomiast najciekawsze wiersze napisali: Amelia Łysak, Magdalena Baniel, Malwina Zawadzka.
ŚWIĘTO KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
Rozbudzanie zainteresowań książką to ważne zadanie, przed którym stoi współczesna szkoła. Można je realizować za pomocą różnych metod i form. Moją inicjatywą było zorganizowanie akcji promującej czytelnictwo, która odbyła się w czytelni szkolnej. Zaplanowałam na wszystkich przerwach, by mogła uczestniczyć jak największa liczba osób. Aby wziąć udział w akcji należało ułożyć najciekawsze hasło reklamujące książkę, bibliotekę, czy też klasę. Również prowadzone były konkursy związane z książką. Było m.in. odgadywanie autora na podstawie wykonanych ilustracji, tytułów książek, znajomości lektur, czytanie na czas. Za realizację poszczególnych zadań odpowiedzialne było koło przyjaciół biblioteki.Anna Zdanowicz
OGÓLNOPOLSKA EDYCJA PROGRAMU "PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ"
22 maja 2012r. uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej prezentacji finałowej VII edycji programu "Przywróćmy Pamięć" w Synagodze im. Nożyków w Warszawie. Honorowym patronem prezentacji była Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Prezentacja miała formę targów projektów, podczas których eksperci, goście oraz przedstawiciele mediów mogli zapoznać się z wynikami pracy szkół biorących udział w programie. Nasi uczniowie wzięli też udział w warsztatach tańca żydowskiego i kaligrafii hebrajskiej. Wyjazd dostarczył uczniom wiele ciekawych informacji o społeczności i kulturze żydowskiej.
SPOTKANIE AUTORSKIE
Z PANIĄ EWĄ SACHAREWICZ
Dnia 25 maja 2012r. biblioteka była miejscem spotkania z panią Barbarą Ewą Sacharewicz - poetką tomiku poezji ''Rozśpiewać każdy dzień...'' Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI oraz nauczyciele emerytowani naszej szkoły. Koło przyjaciół biblioteki zaprezentowało krótki montaż poetycki. Uczniów najbardziej zaciekawiło dzieciństwo i początki twórczości pani Barbary. Pytano, skąd biorą się pomysły, bohaterowie i ich wiersze. Dzieci słuchały z zaciekawieniem opowieści o domu rodzinnym, w którym przebywało zawsze dużo dzieci. Dowiedziały się, że początki twórczości to wiersze układane dla własnych dzieci. Na zakończenie swoistej duchowej uczty pani Sacharewicz wręczyła nauczycielom oraz uczniom książki z autografem.
Anna Zdanowicz