• WYCIECZKA KL. VB, VIC I VA DO BIAŁOSTOCKIEGO MUZEUM WSI
          • WYCIECZKA KL. VB, VIC I VA DO BIAŁOSTOCKIEGO MUZEUM WSI

          • Uczniowie klas Vb, VIc i Va wzięli udział w wycieczce do Białostockiego Muzeum Wsi. Odwiedzili nie tylko wystawy tematyczne ale także Sokolarnię. Podczas pobytu tam dzieci wysłuchały prelekcji ekologicznej na temat ptaków drapieżnych, mogły też zobaczyć na żywo sokoły. Kolejnym punktem wyjazdu były wspólne zabawy ruchowe i integracyjne przy ognisku.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • KONKURS FOTOGRAFICZNO- PLASTYCZNY ,,MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”
          • KONKURS FOTOGRAFICZNO- PLASTYCZNY ,,MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

          • Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzno- plastyczny pt. "Moje miejsce na Ziemi". Konkurs trwał od 8.V. 2015r. do 8. VI. 2015r. i był skierowany do uczniów klas I-VI. Chętne osoby mogły zaprezentować swoje najpiękniejsze miejsce na Ziemi, w którym czują się najlepiej, najweselej, najmilej i "podzielić się" nim z innymi. Spośród dostarczonych prac komisja w składzie: pani Joanna Łajewska-Talipska, pani Marta Kozieradzka i pani Anna Kendyś wyłoniła trzy pierwsze miejsca.


            Wyniki konkursu:
            I miejsce – Sandra Chrzanowska z klasy Va

            II miejsce- Natalia Woronicz z klasy Va

            III miejsce- Aneta Giesko z klasy VIb


            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

          • ZAPROSZENIE

          • Serdecznie zapraszamy wszystkie nowoprzyjęte dzieci i ich rodziców do Przedszkola w Zabłudowie na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 20.06.2015 (sobota) w godzianch 9.00-12.00.

            Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Przedszkola

          • OGŁOSZENIE

          • Piątek 5 czerwca 2015r. jest dniem wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 16.30. Brak obiadów i dowożenia.

             

             

          • WYCIECZKA KL. IB I IC SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

          • Uczniowie klas pierwszych (Ib, Ic) poznawali życie i kulturę Podlasia. Wzięli udział w wycieczce Szlakiem Rękodzieła Ludowego. Pierwszym miejscem była Czarna Wieś Kościelna. Dzieci odwiedziły w niej kowala. Mogły na własne oczy przyjrzeć się ciężkiej pracy w kuźni. Zwiedziły także małe muzeum wyrobów kowalskich. Kolejnym przystankiem w tej wsi była wizyta w pracowni garncarza. Tu także dzieci widziały z bliska proces tworzenia wyrobów garncarskich od bezkształtnej grudki do konkretnego wyrobu. Po wizycie w pracowni kowala i garncarza przyszedł czas na Łapczyn. Wycieczkowicze wzięli udział w pokazie wytwarzania łyżek drewnianych. Ostatnim punktem programu była wizyta w pracowni wytwarzania wyrobów dwuosnowych w Kolonii Wasilówka. W drodze do domu dzieci jeszcze raz przypominały spotkanych rzemieślników oglądając zakupione przez siebie pamiątki.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
          • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

          • 2 czerwca uczniowie kl. IV i V po pomyślnym zdaniu testu wiedzy z ruchu drogowego przystąpili do części praktycznej. Egzamin odbył się na korcie szkolnym w obecności pani policjantki, p. Artura Zieniewicza, rodziców i kolegów. Każdy zdający musiał przejechać slalomem, przewieźć przedmiot jedną ręką do wyznaczonego miejsca, objechać dwukrotnie ósemkę wskazując ręką odpowiednie kierunki, przejechać przez rynienkę i zatrzymać się przed znakiem "Stop". Gratulujemy wszystkim zdającym!!!

             ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • IV BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
          • IV BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

          • 1 czerwca 2015r. rozpoczeła się  4 edycja Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Podczas uroczystej inauguracji honorowi goście, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, przedstawiciele służb mundurowych, kuratorium, uczelni, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz dziennikarze czytali na głos legendy polskie "Toruńskie pierniki" i "O poznańskich koziołkach". Nie zabrakło występów i scenek artystycznych z różnych szkół oraz uczennic z naszej szkoły: Aleksandry Kraczyny, Gabrieli Pogorzelskiej, Natalii Sopyły i Pauliny Bonifatiuk z piosenką pt: "Piosenka o bajkach" przy akompaniamencie gitary p. Joanny Łajewskiej-Talipskiej. Występ muzyczny naszych uczennic na scenie opery Podlaskiej sprawił ogromną radosć i satysfakcję.

             ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

             

                                                                                                       p. Anna Zdanowicz

        • DZIEŃ DZIECKA
          • DZIEŃ DZIECKA

          • W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by miło spędzić czas na biwakach, piknikach, zawodach, zabawach.

            Klasy młodsze bawiły się w parku zamkowym, na powietrzu. Były pikniki, gry w piłkę, zabawy integracyjne, ruchowe, spostrzegawczości i zręczności. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku czy własnoręcznie upieczonej w ognisku kiełbaski.

            Uczniowie klas starszych wzięli udział w zawodach sportowych. Chłopcy rozegrali mecze piłki nożnej w kategoriach klas a dziewczęta mecze koszykówki. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Niektóre klasy zorganizowały zabawy i konkursy w salach.

            ZDJECIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • WARSZTATY PRZYRODNICZE
          • WARSZTATY PRZYRODNICZE

          • W dniu 29 maja b.r. w naszej szkole odbyły się bezpłatne warsztaty przyrodnicze zorganizowane we współpracy z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Udział w projekcie "Natura 2000- Pozytywna Inspiracja" był możliwy, gdyż nasza gmina leży na obszarach Natura 2000.

            Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na rolę obszarów Natura 2000 dla ochrony zagrożonych gatunków roślin, zwierząt czy siedlisk i różnorodności biologicznej Europy. W trakcie warsztatów omówione zostały sposoby ochrony, a także korzyści wynikające z faktu mieszkania w sąsiedztwie obszarów należących do sieci Natura 2000.

            Warsztaty zostały przeprowadzone na różnych poziomach nauczania: dla sześciolatków, uczniów klas 1- 3 oraz 4- 6. Podczas prezentacji multimedialnej prowadzący zwrócił uwagę na rolę obszarów Natury 2000 dla ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w Polsce oraz ich siedlisk. Dzieci  mogły zobaczyć na slajdach chronione gatunki ptaków mających siedliska w Puszczy Knyszyńskiej, a także rozpoznać je po głosach. W czasie spotkania uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą i zainteresowaniem. W grupach najmłodszych warsztaty prowadzone były przy wykorzystaniu metod aktywizujących grupę, skłaniających dzieci do twórczego myślenia, dzięki czemu  dzieci w przystępny sposób mogły poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą i dowiedzieć się m.in. jakie gatunki ptaków i innych rzadkich zwierząt są chronione na naszym obszarze.

            Na zakończenie szkoła otrzymała bezpłatne pakiety edukacyjne, które nauczyciele będą mogli wykorzystać  do prowadzenia zajęć lekcyjnych w różnych grupach wiekowych dzieci i młodzieży. Każdy pakiet zawiera m.in. prezentację multimedialną, arkusze pracy ucznia, komiks i bajki w formie wizualno-słuchowiskowej, grę memory i diaporamę.

             

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

                

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Anna Kendyś

        • OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK” 2015 - WYNIKI
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK” 2015 - WYNIKI

          • Znamy już wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” organizowanego przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka.

            W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia w naszej szkole zdobyli:

            • Paulina Hermanowska kl. IIb

            • Szymon Kalinowski kl. IIb

            • Mateusz Petelski kl. IIb

            • Oliwier Jaszczuk kl. IIIb

            • Hubert Sandomierski kl. IIIb

             

            Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pasji w zgłębianiu tajemnic świata przyrody!

            Wszystkich uczestników zachęcamy do dalszej, wytrwałej pracy i podejmowania kolejnych wyzwań.

            Koordynator konkursu A. Ledzińska

        • DZIEŃ PIŻAMY
          • DZIEŃ PIŻAMY

          • W dniu 25 maja b.r. odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany Dzień Piżamy. Uczniowie mogli przyjść do szkoły w swoich ulubionych piżamach, szlafrokach i kapciach. Niektórzy również przynieśli ze sobą swoją ulubioną maskotkę lub poduszkę z którą lubią zasypiać. Przbieranki to świetna zabawa, która wszystkim w tym dniu dostarczyła wiele radości.

                                                                                                                                       p. A. Kendyś  

            p. M. Kozieradzka

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

        • I KOMUNIA ŚWIĘTA
          • I KOMUNIA ŚWIĘTA

          • W niedzielę 31 maja 2015 uczniowie klas III naszej szkoły po raz pierwszy czynnie wzięli udział we Mszy świętej. Dzień wcześniej przystąpili do Sakramentu Pojednania i Pokuty. Czystość ich serc na zewnątrz wyrażały białe alby. Podczas uroczystości I Komunii dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i wyrzekły się palenia papierosów, picia, alkoholu i używania narkotyków do osiągnięcia 18 lat. Posługę liturgiczną podczas Eucharystii wykonywali rodzice. Na zakończenie uroczystości w ciszy swego serca dziękowały Panu Jezusowi za Jego przyjście w znaku Chleba. Podziękowania ze strony dzieci otrzymali także kapłani, rodzice i katecheci.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Małgorzata Kasperowicz

          • WYCIECZKA KL. VIA, VIC, IIIA - KOZŁÓWKA - KAZIMIERZ DOLNY - NAŁĘCZÓW

          • Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń wzięli udział w jednodniowej wycieczce. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była Kozłówka. Dzieci zwiedziły zachowane wnętrza z autentycznym wystrojem z XIX wieku w Pałacu Zamoyskich wybudowanym w XVIIIw.

            Kolejnym etapem podróży był Nałęczów. Uczniowie spacerowali po Parku Zdrojowym, oglądali okazy roślinne w palmiarni, degustowali „Nałęczowianki”. W Nałęczowie mieli także okazję zwiedzania wnętrz w Muzeum Żeromskiego „Chata”.

            Ostatnim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Kazimierza Dolnego. Uczniowie poznali Stare Miasto, Górę Trzech Krzyży, ruiny zamku i basztę.

            p. Małgorzata Kasperowicz

        • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY Z RELIGII PRAWOSŁAWNEJ
          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY Z RELIGII PRAWOSŁAWNEJ

          • 11.05.2015 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny z religii prawosławnej "Święty Gabriel oczami dziecka". Udział wzięło 15 uczniów. Prace ocenioano w trzech kategoriach: kl. 0, kl. I-III i kl. IV-VI.

            Kl. 0

            1 miejsce Michał Szum

            2 miejsce Antoni Szum

            3 miejsce Jakub Jakoniuk

            Kl. I-III

            1 miejsce Martyna Torbicz

            2 miejsce Martyna Andrejczuk

            3 miejsce Zuzanna Stanienda

            Kl. IV-VI

            1 miejsce Paulina Bonifatiuk

            2 miejsce Magdalena Andrejuk

            3 miejsce Borys Niekało

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. Helena Tomaszewska

             

        • MIEJSKO-GMINNE ELIMINACJE XXVIII MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO BAJE, BAJKI, BAJECZKI W MOAK W ZABŁUDOWIE
          • MIEJSKO-GMINNE ELIMINACJE XXVIII MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO BAJE, BAJKI, BAJECZKI W MOAK W ZABŁUDOWIE

          • Dnia 7 maja 2015r. odbyły się miejsko-gminne eliminacje  XXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego Baje, Bajki, Bajeczki w MOAK w Zabłudowie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klas I- III i klas IV- VI. Recytacje oceniała komisja w składzie: Barbara Pacholska - animator kultury WOAK, Magdalena Kuszyńska- Sosnowska -instruktor działu teatralnego WOAK w Białymstoku, Anna Zdanowicz - bibliotekarz SP oraz Janina Turecka - bibliotekarz MGBP w Zabłudowie. Po wysłuchaniu 33 prezentacji postanowiono przyznać:


             w kategorii klas I-III szkół podstawowych
             I miejsce -Martyna Klimaszewska kl. II SP Zabłudów
             II miejsce - Piotr Gryguć z kl. II SP Zabłudów
             III miejsce - Zuzanna Kotowska kl. I SP Zabłudów
             Wyróżniono następujące osoby : Gabriela Szatkowska kl. I SP Rafałówka, Michalina Kiluk kl. I SP Zabłudów, Weronika Zadykowicz kl.II SP Zabłudów

             

            W kategorii klas IV- VI szkół podstawowych
             I miejsce - Paulina Bonifatiuk kl. IV SP Zabłudów
             II miejsce Magdalena Andrejuk kl IV SP Zabłudów
             III miejsce Weronika Czajkowska kl. V SP Rafałówka

             

            Do eliminacji wojewódzkich w Białymstoku zakwalifikowali się: Martyna Klimaszewska i Piotr Gryguć. GRATULUJEMY!!!

             

            p. Anna Zdanowicz

        • WYCIECZKA DO OPERY I MUZEUM PODLASKIEGO W BIAŁYMSTOKU KL. IIB,IIIB
          • WYCIECZKA DO OPERY I MUZEUM PODLASKIEGO W BIAŁYMSTOKU KL. IIB,IIIB

          • 5 maja 2015 uczniowie klas IIb i IIIb wraz z opiekunami wyjechali do Białegostoku. W planie wyjazdu zaplanowano udział w ciekawym spektaklu przygotowanym przez Operę i Filharmonię Podlaską pt. „Adonis ma gościa”. Zamknięta w złotej klatce papuga Adonis poznaje żyjącą na wolności wronę Węgla. Wspólne przebywanie ze sobą, poznawanie siebie i wzajemna pomoc pozwalają ptakom nawiązać przyjaźń i ostatecznie odzyskać wolność. Spektakl w ciekawej oprawie muzycznej, z dozą humoru, świateł i dynamiki bardzo spodobał się uczniom.

            Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Podlaskim w Ratuszu. Dzieci miały okazję poznania obrazów różnych mistrzów portretu, ciekawostek związanych z tą formą malarską. Przewodnik opowiedział i zaprezentował im również obrazy przedstawiające pejzaże, sceny z życia codziennego, martwą naturę. Szczególną okazją była też możliwość wysłuchania hejnału granego o godz.12.00 z wieży Ratusza.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

             

            p. Małgorzata Ksperowicz

        • SZKOLNY ETAP MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI …” KL. I-III
          • SZKOLNY ETAP MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI …” KL. I-III

          • Jury w składzie: p. Ewelina Górska, p. Barbara Wasilewska i p. Małgorzata Kasperowicz wysłuchało 24 wykonawców ciekawych wierszy przygotowanych na szkolny etap konkursu „Baje, bajki, bajeczki…” z klas młodszych.  W konkursie wystąpili następujący uczniowie:

            Kl. Ia

            1. Anna Aleksiejczuk-Szotko
            2. Zuzanna Kotowska
            3. Jakub Fiedoruk
            4. Patrycja Fiedoruk
            5. Julia Kononczuk
            6. Magdalena Durys
            7. Olga Gierasimczuk
            8. Gabriel Litwiniuk

            Kl. Ib

            1. Bartosz Oblacewicz
            2. Rafał Szum
            3. Michał Szum
            4. Kacper Hojka
            5. Jakub Tomkiewicz

            Kl.Ic

            1. Antonia Zajkowska

            Kl. IIa

            1. Antonia Sacharewicz
            2. Weronika Zadykowicz
            3. Martyna Klimaszewska

            Kl. IIb

            1. Piotr Gryguć
            2. Izabela Szarejko

            Kl. IIIb

            1. Jakub Lulewicz
            2. Magdalena Tomanek
            3. Oliwia Kuczyńska
            4. Zuzanna Lewicka
            5. Grzegorz Haraburda

            Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

            - Piotr Gryguć

            - Martyna Klimaszewska­­­

            - Julia Kononczuk

            - Jakub Fiedoruk

            - Weronika Zadykowicz

            - Grzegorz Haraburda

            - Zuzanna Lewicka

            - Magdalena Tomanek

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

             

            p. Małgorzata Ksperowicz

        • AUDYCJA MUZYCZNA - KIEDY POWIETRZE GRA
          • AUDYCJA MUZYCZNA - KIEDY POWIETRZE GRA

          • Podczas tej audycji muzycznej uczniowie klas młodszych mieli okazję poznania rodziny instrumentów dętych. Grupa przyjaciół pomagała w poszukiwaniu instrumentu koleżance. W poszukiwaniach wystąpiły: akordeon, trąbka, kontrabas. Dzieci miały okazję poznania czym jest zadęcie oraz wysłuchania brzmienia niezwykle rzadkich instrumentów jakimi były: kazoo, okaryna, triola.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

             

            p. Małgorzata Ksperowicz

        • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA
          • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA

          • Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz wybrani uczniowie kl.I-VI wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z Świętem 3 maja. Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła w Zabłudowie.

            Część druga przeniosła się pod pomnik bohaterów Ojczyzny. Po powitaniu zebranych przedstawiciele różnych grup na czele z burmistrzem p. Adamem Tomankiem złożyli kwiaty pod pomnikiem. Odbyła się też krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały pieśni patriotyczne i utwór w wykonaniu zespołu gitarowego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach w MOAK-u przedstawili wiersze i piosenki związane ze świętem 3 maja.

            ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

            p. M. Kasperowicz

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie
      • 85 718 80 20 - Sekretariat,
        85 663 29 87 - Intendent
      • 16-060 Zabłudów, Mickiewicza 20
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych