• Aktualności

• W dniach 10-11 czerwca 2024r. odbyła się wycieczka klasy 8 b i reprezentantów klas 4-7. Celem naszej destynacji stała się - Litwa

• Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Pałąngę- słynny nadbałtycki kurort, gdzie podziwialiśmy Pałac Tyszkiewiczów oraz otaczający go ogród botaniczny. Brzegiem morza zaś, mocząc nogi, opierając się falom i wiatrom, pławiąc się w czerwcowym słońcu - dotarliśmy na słynne pałądzkie molo.

Tego dnia zahaczyliśmy też o Kłajpedę, jedno z trzech największych miast portowych Bałtyku.

Drugi dzień to przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską, gdzie podziwialiśmy pokazy delfinów, fok i lwa morskiego. Odwiedziliśmy też Muzeum Morza, a  w nim skrytą perełkę - Oceanarium.

Ostatnim punktem wycieczki było zabytkowe Kowno, które niestety nas przyjęło ulewą. Humor dopisywał, dlatego puściliśmy w niepamięć załamania pogody, przemoczone obuwie oraz podkoszulki i spontanicznie zaśpiewaliśmy - “Życie to są chwile”.

Renata Marciniak, Małgorzata Dziedzia, Angelina Samojlik- Sawicka, Agnieszka Mucha

• Wielka Liga Czytelników – jesteśmy na podium!

• W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników i znaleźliśmy się w gronie drużyn z tytułem I Wicemistrza Polski.
            Nasza srebrna drużyna to:

Hanna Dojlidko kl. 3 b,
            Aurelia
            Danielczuk kl. 3 b,
            Bartłomiej
            Korolczuk
             kl. 3 b.
            Konkurs był wieloetapowy
            i wymagał dużego zaangażowania.
            Do drugiego etapu doszli:
            Jan Szarejko kl. 2 a,
            Łukasz Sic kl. 2 a,
            Tymon Węcławski kl. 2 b,
            Miłosz
            Derpeński kl. 3 a,
            Zuzanna Świętorzecka kl. 3 c,
            Maciej Korol kl. 3 c

Wisława Szymborska powiedziała, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i czuli to wszyscy uczestnicy konkursu.

Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania za udział w tej fantastycznej przygodzie z książką!

Małgorzata Kozłowska

• Dwudniowa wycieczka Bałtów - Sandomierz - Dęblin

• W dniach 6-7 czerwca 2024 r. uczniowie klas trzecich oraz szóstych wyjechali na dwudniową wycieczkę: Bałtów – Sandomierz – Dęblin. Całodniowy pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym wypełniły różnorodne atrakcje: wizyta w Jura Parku, Muzeum Jurajskie, Zwierzyniec Bałtowski, Sabatówka- Wioska Czarownic i Park Rozrywki. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Sandomierza. Miasto położone na siedmiu wzgórzach często nazywane jest Małym Rzymem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o tym urokliwym mieście spacerując uliczkami Sandomierza i przemierzając lessowe wąwozy: dość łatwy do przebycia Wąwóz św. Jacka Odrowąża i znacznie bardziej wymagający, szczególnie po nocnej ulewie, Wąwóz Królowej Jadwigi. Wizyta w Zbrojowni Rycerskiej również dostarczyła wielu wrażeń. Uczestników wycieczki przywitał rycerz, który w niezwykły, pełen humoru sposób opowiadał o historii i zwyczajach rycerskich, nawiązując w żartobliwy sposób do czasów współczesnych. Chętne osoby miały możliwość przywdziać dawne stroje i zbroje, a także wziąć do ręki i przekonać się, jakim wyzwaniem było władanie ciężkim mieczem czy utrzymanie halabardy lub tarczy. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Dęblinie, gdzie można było nie tylko podziwiać śmigłowce i samoloty, ale też wejść do środka niektórych obiektów. Warto dodać, że pogoda w czasie wycieczki dopisała, w czasie nocnej burzy większość smacznie spała, a w drodze powrotnej silne zjawiska atmosferyczne wyprzedziły nas. Jadąc już bezpiecznie do domu, widzieliśmy powalone drzewa i połamane gałęzie oraz strażaków starających się uprzątnąć szkody spowodowane przez żywioł. Wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni miłych wspomnień.

Agnieszka Dołęgiewicz, Agnieszka Szorc, Barbara Wasilewska, Barbara Korolczuk, Elżbieta Pietruczuk

• Szkoła w Chmurze
      • OSE