• Rodzinny Konkurs Fotograficzny „W towarzystwie książki” rozstrzygnięty!

• Chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w 3 edycji Rodzinnego Konkursu Fotograficznego   W towarzystwie książki”. Głównym celem konkursu było promowanie czytelnictwa a także ukazanie piękna rodzinnych relacji przy odkrywaniu wspólnych pasji - czytania i fotografii.                                                                                                                                       Komisja w składzie: Małgorzata Kasperowicz i Barbara Korolczuk oceniła prace w następujący sposób.

1 miejsce – Szymon Zalewski kl. 1 b

2 miejsce – Magdalena Bieluczyk kl. 3 b

3 miejsce – Magdalena Zakrzewska kl. 2 a i Wojciech Kozicki kl 1 a

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział.

Małgorzata Kozłowska

• Dzień Rodziny

• 09.06.2024 r. w Parku Dworskim we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury w Zabłudowie został zorganizowany festyn z okazji Dnia Rodziny. Imprezę rozpoczęliśmy z animatorami Ogarnij Bazę. Zabawa była bardzo atrakcyjna i przyciągnęła mnóstwo dzieci. Były liczne gry, zabawy, ciekawe animacje oraz pokaz baniek mydlanych. Podczas imprezy nie zabrakło kreatywnych stoisk m. in. kącik chemiczny, koraliki, malowanie twarzy, tatuaże. Najwięcej publiczności przyciągnęły występy podczas Talent Show uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zabłudowie. Nasze utalentowane dzieci wykazały się swoimi niezwykłymi umiejętnościami. Wiele emocji dostarczył pokaz zapaśniczy, turniej zapasów i sumo.

Słoneczne popołudnie umilały nam maskotki Misia oraz Myszki Miki. Nie zabrakło strefy gastronomicznej, gdzie można było smacznie zjeść. Jak zawsze nie zawiedli uczniowie i ich rodzice, którzy przygotowali wyśmienite ciasta.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wspaniałego pikniku. Pogoda dopisała, atmosfera była cudowna. Ten szczególny dla nas dzień pełen był radości, niespodzianek oraz beztroski.

• Trzydniowa wycieczka Kraków - Zakopane

• W dniach od 5 - 7. 06. 2024 roku odbyła się trzydniowa wycieczka do Krakowa i Zakopanego.Udział w niej wzięli uczniowie klas 4-8 z naszej szkoły. Istnieją w Polsce takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwe dziedzictwo swojego kraju. Zwiedzanie zaczęliśmy od Krakowa. Zobaczyliśmy najbardziej znane i zadziwiające zabytki Krakowa – wnętrze Bazyliki Mariackiej z zachwycającym Ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, Collegium Maius, Dzwon Zygmunta. Następnego dnia wyruszyliśmy na całodzienną wyprawę w Tatry nad "Morskie Oko". Wędrując około 8 km asfaltowymi wstążkami mogliśmy podziwiać piękne widoki. Droga nie była trudna, ale pokonanie w tym 1,5 km drogi kamiennej pod górę już okazała się wymagająca. Zwieńczeniem był cudny widok jeziora z krystalicznie czystą wodą w otoczeniu szczytów górskich. Wieczorem chwila odpoczynku - spacer po Krupówkach oraz ognisko. Wycieczka dostarczyła nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

Agnieszka Mucha, Bogumiła Mielech, Małgorzata Dziedzia, Angelina Sawicka-Samojlik

• „Edukacja z wojskiem”

• Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pilotażowym programie edukacyjno – obronnym „Edukacja z wojskiem". Zajęcia zostały przeprowadzone przez wojskowych szkoleniowców i połączyły teorię z praktyką. Uczniowie zapoznali się z wiedzą i umiejętnościami z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej.

Iwona Karczewska - Czurak

• Dzień Dziecka w plenerze

• 5 czerwca 2024r. uczniowie klasy 6a świętowali Dzień Dziecka w plenerze. Dzięki uprzejmości Państwa Jabłońskich mogliśmy spędzić miło czas przy ognisku. Nie zabrakło też aktywności podczas gry w piłkę, lotki, a nawet strzelania z łuku.
            Dziękujemy za zorganizowanie Klasowego Dnia Dziecka p. Joannie Jabłońskiej i p. Magdalenie Zimnoch.

Marta Rogucka

• Szkoła w Chmurze