Strona główna
Aktualności
XX EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 972-1514. OD CEDYNI DO ORSZY”
10 grudnia 2014r pod opieką p. Alicji Reguckiej uczniowie kl. VI naszej szkoły: Michał Gryguć, Karolina Januszkiewicz i Kamila Wysocka wzięli udział w XX edycji Konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” .
„Ogólnopolskim organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty działający w porozumieniu z właściwymi kuratorami oświaty.
Patronat nad Konkursem sprawują: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka oraz Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Współorganizatorami Konkursu są: Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta” w Płocku oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV– VI, uczniów gimnazjów i zasadniczych szkół zawodowych, szczególnie zainteresowanych historią wojskowości. W roku szkolnym 2014/2015 tematyka Konkursu obejmuje historię Pol-ski i historię powszechną dziejów oręża polskiego w latach 972 – 1514 z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki (Pieczęcie, odznaki i znaki honorowe) formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców).
Informacje z strony: http://www.losyzolnierza.plMichał Gryguć kl. VI zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego – GRATULUJEMY!!!
p. Małgorzata Kasperowicz
AUDYCJA MUZYCZNA KL. O-III „KŁOPOTY MIKOŁAJKA”
Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki miały okazję obejrzenia i usłyszenia audycji muzycznej pt „Kłopoty Mikołajka”. Mikołaj, który zawsze umiał odróżnić dobre i złe zachowanie, po upadku traci pamięć i nie potrafi już poznać, co jest właściwe a co nie. Dzięki pomocy publiczności na nowo uczy się dobrego zachowania. Tym razem akcent audycji skierowany jest nie tylko na stworzenie świątecznej atmosfery m.in. poprzez śpiewanie kolęd, ale także zwraca uwagę na cele wychowawcze.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Małgorzata Kasperowicz
MIKOŁAJKI KLASA IB
W piątek, 5 grudnia 2014r., w przeddzień mikołajek, jak co dzień rozpoczęliśmy lekcje o godzinie 8.00. Kilka minut potem KTOŚ zapukał do drzwi klasy. Pani nikogo nie zobaczyła na korytarzu.. Poprosiła, abyśmy wspólnie poszukali tej osoby. Wysypaliśmy się z klasy i zaczęliśmy się rozglądać.. A tam....!!! Pod choinką na górnym piętrze... STOS PREZENTÓW!!! Wszystkie dla naszej klasy I B. Ależ niespodzianka i radość! Kilka razy głośno krzyczeliśmy "DZIĘKUJEMY CI, ŚWIĘTY MIKOŁAJU! KOCHAMY CIĘ, ŚWIĘTY MIKOŁAJU!" Były tam słodkości i puzzle.
Potem jeszcze niespodziankę zrobiła nam klasa 0 b - zaśpiewała nam zimową piosenkę o św. Mikołaju, pięknie ubrana w czerwone stroje. To był dzień pełen niezwykłości i radości!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
E. MurawskaNowe zdjęcia zostały dodane do albumu MIKOŁAJKI KLASA IB.
LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Paulina Hermanowska uczennica kl IIb - laureatką wojewódzkiego Konkursu plastycznego organizowanego w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami. Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej twórczością Tomasza Samojlika - współczesnego pisarza dla dzieci i młodzieży. Pracę Paulinki komisja SP Nr19 w Białymstoku oceniła za bardzo dojrzałe podejście do techniki, ilustratorski charakter i pomysłowość.
GRATULUJEMY LAUREATCE!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.
Anna ZdanowiczNowe zdjęcia zostały dodane do albumu WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY W RAMACH PROJEKTU PODLASKIE SPOTKANIA Z PISARZAMI ROZSTRZYGNIĘTY.
GRA MIEJSKA - "ZAGADKI WIELOKULTUROWEGO ZABŁUDOWA - ŚLADAMI KULTURY ŻYDOWSKIEJ"
25 listopada uczniowie klas szóstych naszej szkoły zostali zaproszeni przez uczniów Gimnazjum w Zabłudowie do udziału w Grze Miejskiej o tematyce historycznej "Zagadki wielokulturowego Zabłudowa – śladami kultury żydowskiej" w ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła Dialogu. O godzinie 10.00 4 zespoły naszych uczniów ruszyły z mapami ulicami Zabłudowa. Ich zadaniem było odnalezienie 8 punktów, gdzie czekały na nich informacje dotyczące dawnych mieszkańców Zabłudowa – Żydów. Informacje te w ciekawy sposób prezentowali gimnazjaliści, a nasi dzielni odkrywcy zdobywali puzzle za prawidłowe odpowiedzi na pytania. 8 puzzli tworzyło obraz nieistniejącej już dzisiaj synagogi zabłudowskiej i oznaczało zakończenie gry. Pogoda nie dopisała – było zimno i padał drobny śnieżek, wszyscy więc z ochotą ruszyli do budynku Gimnazjum na prezentacje dotyczącą Judaizmu, pokaz tańca żydowskiego i degustację koszernych potraw. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Impreza bardzo nam się podobała. Gratulujemy naszym starszym kolegom pomysłowości i talentu w opracowaniu projektu. Opiekunem projektu był pan Artur Trojan, nauczyciel historii w Gimnazjum. Opiekunem naszych uczniów była pani Alicja Regucka, ucząca również historii w naszej szkole.
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 5148913
